Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Buzz! Junior: Jungle Party

  12:00aktualizováno  12. září 5:04
Pokud vlastníte bzučák ze hry Buzz a nemůžete již čekat na další hudební kviz, potažmo vám vadí japonské hry, sáhněte po této hře. Pokud je vám méně než 10 let, pobavíte se.

Buzz! Junior: Jungle Party Opice jsou oblíbené. V Japonsku dokonce natolik oblíbené, že jim místní věnovali několik her ze série Ape Escape či Academy. Přiblblé opice s majáčky zřejmě inspirovaly evropskou základnu Sony Computer Entertainment, kteří jim narovnali oči a vypustili je mezi herní fandy. Pokud vlastníte bzučák ze hry Buzz a nemůžete již čekat na další hudební kviz, potažmo vám vadí japonské hry, sáhněte po této hře. Pokud je vám méně než 10 let, pobavíte se.

Na konci hry maximálně vyhrajete nové oblečky pro opice.

Nezačíná nám to moc slibně, což? Každopádně je pravda, že Buzz Junior: Jungle Party je až nápadně podobný zmíněné sérii s opicemi a zároveň využívá ovladač, který byl původně určen úplně pro něco jiného. Máme tu další bundle, který se prodává za plnou cenu. V době okurkové sezóny na PS2, která ale naštěstí již pomalu končí, nám nezbývá nic jiného, než vyhnat pavouky Buzz! Junior: Jungle Party z bzučáků a zapnout z několika miniher složenou gamesku s opicemi. Zase.

Po krátkém, ale výstižném intru nám bylo hned jasné, o co tu půjde. Hra smrdí nástavbou Quizu a nápadně vychází v meziobdobí kvizového Buzze a jeho pokračování, přestože to s kvizem nemá nic společného. Celý projekt můžeme tedy brát spíš jako hříčku na zabití času při čekání.

Když už jsme zmínili bzučák, nemusíme připomínat, že Buzz Junior je hra až pro čtyři hráče. Každý má svou barevnou opičku, které zvolí ksichtík, tělo, nohy a jméno a můžeme začít. Kromě singleplayeru, který obsahuje jen 10 her, které jsou navíc bez kamarádů u ovladačů nudné, je tu jediná možná alternativa – multiplayer. Podle času nastavujeme volbu „maratón“, ve kterém si zahrajeme všechny hry, co jsou k dispozici, tj. 40 kusů. Další volby délky hry jsou už jen o pár her zkrácené. Užitečná je volba „customize“, kde si můžeme sami zvolit pořadí her ze všech, co jsou k dispozici s ohledem na zvolenou délku hry . Tento „playlist“ lze uložit na paměťovou kartu, takže si vytváříme pořadí nejlepších miniher a jdeme na to.

Buzz! Junior: Jungle Party

Opičky jsou roztomile škodolibé, pořád křičí a vřeští, pořád se smějí jedna druhé a je radost na ně pohledět.

Krátké intro na začátku každého levelu oznámí, co a jak dělat (bohužel chybí titulky, takže tatíkové musí pravidla svým českým ratolestem překládat, čeština se tentokrát nekoná, ani není důvod, to by někdo musel hru předabovat) a pak už vše záleží na hráčích. Některé hry nám daly trochu zabrat, než jsme pochopili, o co kráčí, ale vesměs jde hlavně o to se trefit ve správnou dobu do správného tlačítka. Doporučujeme sehnat plný počet hráčů, tj. čtyři. Ve dvou to není ono, zvlášť když výherce dostane vždy o jeden bod navíc a to se ve dvou špatně dohání. Žádné velké zvraty na konci hry, kdy by prohrávající dostal jedinou šanci zahýbat pořadím, se nekoná. Na konci hry maximálně vyhrajete nové oblečky pro opice, ale uvítali bychom nějaké nové minihry na odemknutí nebo aspoň malý bonus ve formě závěrečné animace. Nic. Škoda.

Série Buzz se rozrůstá

Buzz Junior: The Jungle Party je jakási odbočka od série, která, jak se zdá, má pořád co říci. První díl Buzze dopadl na jedničku i díky své české lokalizaci, a tak všichni nadšeně čekali, co z autorů vypadne přístě. Slibovaný velký kvíz Buzz: The BIG Quiz už však v češtině nebyl a do hlubin zapomnění ho dostala jak neexistující lokalizace, tak nevhodné složení otázek. Široký rozsah otázek nesedl každému a tak nezbývá, než čekat na lepší pokus. Buzz Junior je jen jakási spojnice mezi jednotlivými kvizy, aby si hru užily i děti. Bohužel je to pro nás až příliš křiklavý marketingový tah a na výsledku je to vidět.

Buzz! Junior: Jungle Party Musíme podotknout, že systém her je často hodně podobný Ape Academy z PSP, motivace tímto titulem je více než nápadná. Minihry se odehrávají v prostředí pralesa, což už název napovídá, a autoři si s tímto tématem hodně pohráli, takže veškeré gagy jsou na téma lehké násilí, škodolibosti a dělání si srandy vůči tlustým hrochům, lvům a jiným autoritám pralesa. Opičky mají smysl pro cynický humor, přesto se v žádné hře ani jedna nezabije nebo nezmrzačí, což potěší děcka, nikoli tatíky zvyklé na krev a vyhřezlá střeva z hororových titulů pro dospělé. Tak třeba: hráči/opice se předhánějí, kdo rozbije první celý totem. Ten se skládá z kvádrů různých barev, které korespondují s barvami na ovladači. Tisknutím správných knoflíků se palicí zbavujeme jednotlivých kusů dřeva a pokud jsme dost rychlí, dostáváme body. Nebo stojíme u šatníku, kde se převlékají hroši a správným tlačítkem musíme co nejdříve uhodnout, který si na sebe vzal něco jiného. Jednotlivé hry jsou vcelku krátké a občas se i zasmějeme, protože opice jsou potvory, jak všichni jistě víme. Ve hře si prostě nelze nevšimnout, jak autoři jednotlivým zvířátkům Buzz! Junior: Jungle Party nadržují. Třeba chudák gorila se v jedné z miniher nechá přivázat na otáčivé kolo a opice se do něj trefují barvou. Kdo pokryl větší plochu těla gorily, vyhrál. Po skončení kola hroch otočí kolo s opičákem a pečlivě ho umyje celým kýblem vody. A takovýchto maličkostí je ve hře plno. Škoda jen, že jsou tam jen tak bezúčelně.

Protože je hra určená pro děti, nemůže chybět ani roztomilá grafika. Opičky jsou roztomile škodolibé, pořád křičí a vřeští, pořád se smějí jedna druhé, když se něco nepovede a vůbec je radost na ně pohledět. V případě takovýchto miniher není třeba nějak zvlášť velkého výkonu, ale grafika je hladká a plynulá, pro dětské oko naprosto vhodná. Když už se některé opičce něco stane, hned zamává dětem před obrazovkou na znamení, že je v pořádku a nic jí není. Takže ani psychika dítěte není narušena. Jediné, co hra narušuje, je bránice starších hráčů, kteří hru vyfasují na recenzi. V kombinaci s pivem a dalšími kamarády nezná zábava mezí. Ano, je to veselá hra i pro dospělé, ale možná tak spíše jen jako dárek. Sony chce evidentně z hráčů vytřískat nějaké

Klady a zápory

Plus Pěkná grafika a hudba
Plus Slušná zábava (i když spíš pro děti)

Mínus Žádné smysluplné bonusy
Mínus Po čase omrzí

peníze, než vydá něco smysluplnějšího. Ale žijeme v kapitalistické společnosti, tak si můžeme vybrat. Já říkám: raději pošlete děti ven na hřiště, dokud tam nemrzne a počkejme si na regulérní pokračování Buzze pro dospělé.

Své poznatky hrneme na hromadu a zde je náš verdikt: Buzz Junior: Jungle Party je zábavná série miniher převážně pro děti, je v ní pěkná a plynulá grafika, nechybí humor a solidní hudba z džungle. Využívá ovladače ze hry Buzz a dokáže zabavit na jedno odpoledne. Nic navíc od této hry ale nečekejte.

Buzz! Junior: Jungle Party
Výrobce/Vydavatel Sony/Sony
Platforma PlayStation 2
Multiplayer: 4 hráči
Vibrace/Analog: ano/ano
Paměťová karta: 82 kB
Verdikt: Pěkná animace, zábava na pár hodin a o pár litrů lehčí. Pokud nevíte, co s penězi, tak do toho!
Hodnocení: 60% (info)

Autor:


Témata: Humor, Pivo

Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Neonacisté verbují děti pomocí Fortnite a Minecraftu

Parodie na Minecraft nazvaná Mein Kraft (Ilustrační obrázek)

Řada populárních online her oblíbených především u mladých hráčů je ideálním prostředím pro náboráře extrémistů.

Další z rubriky

RECENZE: Far Cry 5 na Marsu baví vtipem a nudí zbraněmi

Far Cry 5: Lost on Mars

V Lost on Mars, jak se jmenuje druhý přídavek pro akci Far Cry 5 , se vydáme na rudou planetu bojovat proti arachnidům....

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...

RECENZE: Čím více zabíjíte, tím jste silnější. Vampyr není pro každého

Vampyr

Zvláštní kombinace detektivní adventury a akčního RPG se povedla jen napůl. Pokud byste ke skvělému příběhu chtěli i...Najdete na iDNES.cz