Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

BW Download System: nápověda

  12:00aktualizováno  6. listopadu 2004 3:30
Počínaje 20. srpnem 2002 jsme na BonusWebu zprovoznili nový download systém určený všem našim čtenářům. Ten funguje ve dvou verzích - BonusWeb Download Profi a BonusWeb Download Standard. Protože se od sebe starší a novější download systém liší, připravili jsme pro vás malou nápovědu, která vás bude instruovat o novém Download Systému (dále DS) v obou výše zmíněných verzích

Jak vyřešit možný problém se stahováním na Windows XP se SP2?
Je potřeba vypnout v prohlížeči Internet Explorer blokování automaticky otevíraných oken. Spusťe prohlížeč, nyní zvolte: Nástroje - Možnosti Internetu - Osobní údaje a vyškrtněte políčko Blokovat automaticky otevíraná okna.

BonusWeb Download Standard (BonusWeb FREE server)
Základní verze download systému přístupná všem čtenářům BonusWebu. Vzhledem k omezení přenesených dat, která nejsou zadarmo, neboť nejsme internetový provider a za připojení serveru a traffic musíme platit nemalé peníze, je omezen maximální počet uživatelů Standard verze. Těch může být v jednu chvíli připojeno k serveru 200 a jejich souhrnná přenosová rychlost je omezena na 10 Mb/s. Díky těmto omezením je nutné při zaplnění serveru počkat, než se uvolní pozice pro stahování (fronty bývají i patnáct a více minut).

BonusWeb Download Profi (BonusWeb PROFI server)
Tato verze je určena uživatelům placené služby BonusWeb Profi. Pokud se mezi ně zařadíte, nebudete muset čekat v žádných frontách, ani vám neomezíme rychlost, která bude závislá pouze na kapacitě vašeho internetového připojení.

BonusWeb Download Profi ZDARMA
Stahovat z PROFI serveru bez front, bez čekání a jakéhokoliv omezení můžete i v případě, že se připojujete k internetu pomocí vytáčeného připojení Internet iDNES. Krom poplatkům Telecomu za něj neplatíte ani korunu navíc, nemusíte se ani nikde registrovat. Stačí jen, abyste v okýnku telefonické připojení sítě nastavili:

  telefonní číslo: 971 101 201
  uživatelské jméno: idnes
  heslo: idnes
Skript pro automatickou aktivaci služby jediným kliknutím najdete na adrese internet.idnes.cz.

Často kladené otázky a odpovědi

Čekám ve frontě na stažení a najednou se mi zobrazí, že stránku nelze zobrazit...
Tuto chybu vypisuje internetový prohlížeč Microsoft Internet Explorer (IE). Důvod je ten, že fronta je příliš dlouhá, případně uživatelé stahují velké soubory, a při čekání na připojení se IE po určité době rozhodne, že už ho to nebaví a odpojí se. Potom vypíše hlášku "server neexistuje", případně "je nefunkční", a spojení zruší - vytimeoutuje. V tomto případě doporučujeme používat prográmky pro stahování, nebo se připojit prostřednictvím Internetu iDNES a využívat PROFI Download Server Zdarma. Uživatelé s pevným, kabelovým či mikrovlnným připojením si mohou rychlé a bezproblémové stahování vychutnat se službou BonusWeb PROFI.

Jak mohu stahovat soubory z vašeho webu?
Vzhledem k tomu, že náš Download System používá jako jednu z ochran proti linkování z cizích serverů tzv. HTTP Referer, je nutné, abyste při zahájení stahování přes standardní HTML prohlížeč (Internet Explorer, Netscape, Mozilla, Opera...) klikli na soubor levým tlačítkem myši. Server vám poté nabídne stažení a dle výše zmíněných pravidel zahájí download buďto okamžitě, nebo poté, co si "vystojíte frontu".

Když kliknu na odkaz pro stahování, nic se nestane. Proč?
Po kliknutí na odkaz by mělo vyskočit nové pop-up okno s výběrem serveru. Při základním nastavení Windows a webových prohlížečů funguje korektně, má-li ovšem uživatel na svém počítači spuštěné programy, které blokují otevírání nových oken (pop-up), okno se neotevře a nemůže dojít k zahájení stahování. Doporučujeme proto při stahování z našich stránek veškeré pop-up killery vypnout. Otevárání nových oken mohou blokovat také některé firewall klienty.

Používám Internet iDNES a nefunguje mi PROFI stahování
Pokud se vám náhodou nepodaří zahájit stahování z PROFI serveru i při připojení přes službu internet.idnes.cz, napište nám prosím email na internet@bonusweb.cz, případně kontaktujte telefonickou podporu na čísle: 255 755 345. Abychom vám byli schopni pomoci, potřebujeme znát:

 • Vaši aktuální IP adresu (zjistíte ji na této stránce)
 • URL stránky, ze které se nepovedlo zahájit stahování

  Jak fungují nejrůznější stahovací prográmky?
  Nový download systém byl testován pro dva nejběžnější stahovací programy - GetRight a Download Accelerator Plus 5.3.0.0. V obou případech dokáží programy spolehlivě rozlišit, jde-li o Standard či Profi uživatele v případě, že při stahování kliknete na soubor pravým tlačítkem myši a zvolíte volbu Download with GetRight, případně Download with DAP. Záleží pochopitelně na tom, jak jste si program přizpůsobili k obrazu svému, výše uvedený popis odpovídá standardnímu nastavení programu.

  V případě, že máte stahování souborů pomocí některého z výše uvedených programů nastaveno dle svého gusta a po kliknutí levým tlačítkem myši se okamžitě aktivuje download přes některý z těchto programů, mějte na paměti, že v rozšířených volbách je nutné mít vždy nastaveno předávání HTTP referera. V opačném případě nemusí být stahování korektně zahájeno. Prosíme, neobracejte se na redakci s žádostmi o radu týkající se konfigurace vašich stahovacích programů, v případě, že je neumíte plně využívat, jistě si vystačíte se standardním nastavením, pro něž funguje nápověda uvedená v prvním odstavci této části. Oba programy si můžete stáhnout ze softwarové databáze na serveru Technet.cz.

  Ještě něco?
  Ano, ještě pro vás máme jedno důležité upozornění, nebo vlastně spíše takovou prosbu. Nepište nám, že server nefunguje a stahování nejde - pokud je nějaký problém, víme o něm a řešíme jej, ale v drtivé většině případů je chyba právě v odpojování Internet Exploreru a tuto my vyřešit nemůžeme. Nežádejte nás ani o to, abychom vám poslali jakékoliv soubory emailem. Toto jsme nikdy nedělali a ani nikdy dělat nebudeme, ať už se jedná o nejrůznější trainery či češtiny do her, plné hry zdarma či videa a hratelná dema. Berte to tedy, prosím, na vědomí. A protože podobných dotazů chodí do redakce spousta, nezlobte se na nás, když na tyto dotazy nebudeme odpovídat.

 • Autor:


  Nejčtenější

  Na Steamu vyšla první necenzurovaná erotická hra. Tak jsme ji vyzkoušeli

  Negligee: Love Stories

  Hra Negligee: Love Stories se zásadně zapsala do historie. Ne však díky svým výjimečným kvalitám, ale proto, že jako...

  RECENZE: Lara Croft nabrala životní formu, nový Tomb Raider vás pohltí

  Shadow of the Tomb Raider

  Završení trilogie restartovaného Tomb Raidera se nadmíru povedlo. Na první pohled je hra od svých předchůdců k...  Která herečka by se podle vás hodila na roli Ciri v chystaném Zaklínači?

  Ciri v třetímu dílu hry Zaklínač

  Zpráva, že postavu Ciri v chystaném seriálu podle Zaklínače nebude hrát běloška, vyvolala u mnoha fandů nesouhlasné...

  Legendární PlayStation vyjde v mini verzi s dvacítkou her

  PlayStation Classic

  Připravovaná retro konzole od Sony se jmenuje PlayStation Classic. Vyjde letos v prosinci a obsáhne dvacet...

  RECENZE: F1 2018 jsou vypilované závody formulí a opravdová simulace

  F1 2018

  Sezona F1 2018 je stále v plném proudu. Díky legendárním Codemasters se jí nyní mohou zúčastnit virtuálně i hráči.

  Další z rubriky

  OBRAZEM: Český Project Hospital je komplexnější než legenda Theme Hospital

  Project Hospital (beta)

  Pokračování legendární strategie Theme Hospital nazvané Two Point Hospital je v prodeji, nezahálejí ovšem ani čeští...

  Která herečka by se podle vás hodila na roli Ciri v chystaném Zaklínači?

  Ciri v třetímu dílu hry Zaklínač

  Zpráva, že postavu Ciri v chystaném seriálu podle Zaklínače nebude hrát běloška, vyvolala u mnoha fandů nesouhlasné...

  KOMENTÁŘ: Na připravované hry čekáme čím dál déle. Mrzí to však někoho?

  Red Dead Redemption 2

  Kdo trochu sleduje aktuální situaci v herním průmyslu, musel si nutně všimnout, že čas potřebný k vývoji moderního...  Najdete na iDNES.cz