Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Call of Duty 5 podle čtenářů

  0:01aktualizováno  0:01
Vybíráme vaše nápady na historické období, které byste si chtěli zahrát v Call of Duty 5.
CoD

CoD

Minulý rok jsme spustili novou rubriku Ring volný, ve které dáváme prostor vám, hráčům. Zkusili jsme společně vymyslet, ve kterém historickém období by nás nejvíce bavilo hrát Call of Duty 5 (byť to podle oficiálních indicií opět vypadá na druhou světovou). V diskuzi se nám sešlo přes 300 příspěvků, pojďme se na některé vaše nápady podívat.

Objevuje se mnoho názorů, že v rámci druhé světové války by nebylo špatné zahrát si i za druhou stranu. Líbí se vám i hrátky s alternativní historií, zejména ze škatulky „co kdyby“ (se Československo bránilo, Německo vyhrálo válku...) doplněné o nápady z dob studené války. S příznivou odezvou se setkává první světová válka, byť někteří z vás poukazují na fakt, že v herním pojetí by to se skutečnou válkou - v rámci udržení zábavnosti - mnoho společného nemělo. Zajímavě zní i kampaň, která by hráče provedla 1. světovou v pozici zelenáče a 2. světovou už coby válečného veterána. Láká vás i zpracování moderních konfliktů, například Afghánistán.

Nejprve výsledky ankety
Které historické období by vás nejvíce lákalo v Call of Duty 5?
- Současnost, blízká budoucnost (1561) 39,4%
- 1. světová válka (1359) 34,3%
- Válka ve Vietnamu či Koreji (565) 14,3%
- 2. světová válka (479) 12%

(celkem hlasů: 3964)

Anketa dopadla jednoznačně – hráči žádají změnu. Téměř 40% procent čtenářů by se líbila současnost, či blízká budoucnost. Značný ohlas vzbudila i první světová válka 34,3%, zatímco Vietnam (14,3%) a 2. světová válka u vás aktuálně propadají.

Nyní již k vašim nápadům

Balwis
Bylo by docela fajn, kdyby případný pátý díl pokračoval v podobném tématu. II. světová válka byla již námětem mnoha her a dojde mi už docela ohraná. A téma, které vývojáři otevřeli v posledním díle jim dává více volnosti a možnost se pohybovat po celém světě. Popravdě řečeno budu asi spokojen s jakýmkoliv tématem, protože s každým dílem jsem si zatím užil mnoho pěkných chvil. Bohužel mi ale přijde, že se s každým dílem hlavní kampaň zkracuje. Poslední díl se dá dohrát za jedno odpoledne a obávám se, že ten další by se dal dohrát během polední pauzy v práci

Prcek
Pokračoval bych nějakým způsobem v moderním pojetí příběhu CoD IV. Rozhodně ne II. WW, to téma už je na nějaký čas hodně ohrané. Vietnam by byl fajn, ale na nějakou velkohru by to nebylo, v podstatě bysme se jenom plazili v džungli. A jak už někdo poznamenal, dobře zpracovanou I. WW bych si taky nechal líbit :-)

smeghead
Já bych byl pro cizineckou legii a to z několika důvodů:
1) celkem neohrané téma 2) cizinecká legie se účastnila prakticky všech moderních konfliktů od svého založení v polovině 19. stol. 3) spousta slavných bitev na škoro všech kontinentech, od pralesů v Jižní Americe, přes pouště v Africe po džungle v Asii 4) legie měla vždy moderní výzbroj a v kolika hrách si třeba můžete zastřílet s takovou puškou FA MAS? 5) možnost hrát jak za jízní, tak za pěší, ženijní nebo výsadkový pluk 6) už mě nic nenapadá, ale určitě by se ještě něco našlo :-)

Telemaster
"Lákala" by mě Jugoslávská válka z pohledu všech tří(?) stran. Kampaň by byla plná neinteraktivních scén, jež by nešlo ovlivnit - např. masakry civilistů a podobná zvěrstva. Byla by to taková učebnice novodobé historie se všema jejíma temnýma stránkama. Vysoká míra herního pirátství by způsobila rozšíření povědomí o neoprávněném násilí "své" strany i u hráčů ze zemí přímo zůčastněných.
Ale co by mohlo být skutečně šokující a nové by určitě bylo ztvárnění jednoho z bezpočtu konfliktů kdekoliv v Africe (kromě JAR) po získání nezávislosti. Neustále vycházejí najevo další skutečnosti o zapojení velmocí do těchto válek, takže námět na dobrou zápletku by určitě byl. Tyto války stojí tradičně mimo zájem médií. Vývojáři, ukažte že jste lepší!

chabr
Velice dobrý nápad je s 1. světovou válkou. Mě napadl konflikt v Korei. Korejci, Rusové, Číňani. Proti nim Amíci a spousta evropskejch států. Různý zbraně, jen mít možnost zahrát si za koho budu chtít. Nebo hra, kde budou scénáře kopírovat skutečný akce protiteroristických komand, jako zásah při olympiádě v Mnichově ( třeba by ty sportovce někdo skutečně osvobodil a ne jako Němci:) ), nebo osvobozovací akce židovský protiteroristický jednotky v Africe. Takových akcí bylo spousty. Nebo válka sever proti jihu, nebo války s indiánama. Možnosti maj neomezený, jen to pořádně udělat !!!

Ampik
Ja by som bol za to aby sa dalšie Cod odhrávalo v prostredí 2.sv vojny. Taký pohlad z druhej strany bu ešte tuším ani nebol (nemám na mysli nejakú propagáciu fašismu). Také dobíjanie Sevastopolu (napr strelba s toho veľkého dela), čakanie na hordy Amerických alebo Ruských vojakov za gulometom, výsadok na Sicíliju. Potom samozrejme aj s pohladu aj víťaznej strany aby sme sa cítili bezpečne a zlo bolo navždy porazené (až do vydania budúcej Cod). Hlavne by som uvítal keby tam dali aj nejaké nepodarené akcie aby to nevyzeralo, že kam pôjdem ja tam rastú metále a oslavné piesne ešte teraz v tých končinách hrajú.

rancor
Já bych to viděl na Afghánstán. Tři kampaně a každá v jiném období. První by se odehrávala v roce 1919 a hráč by byl členem Britského sboru - tam by se uplatnily nápady a zbraně z 1. světové. Druhá kampaň by byla ruská ze začátku 80. let. Inspiraci ke skriptům či animacím by si tvůrci mohli vzít třeba z filmu http://www.youtube.com/watch?v=5MwZCyAhjz8. No a třetí kampaň by byla americká a tam bych to viděl na stelth mise (pomoc Severní alianci nebo pátrání po Bin Ládinovi v jeskyních na hranici s Pákistánem.)

Tomas
Ja bych navrhoval Sever proti Jihu. Toto tema jeste v akcni forme snad ani nebylo zpracovano. Maximalne nejake strategie. A je to snad jedina poradna valka na severoamerickem kontinentu, ktery taky poradne nebyl zpracovan. Prostredi je tam jine nez v Evrope nebo Asii. Navic muzou byt zapojeni dalsi jine kultury. A vzhledem k druhu zbrani, ktere tenkrat nebyli az tak vyspele, tak by se musela prizpusobovat i taktika.


Často se objevují názory, že chybí možnost hrát za německé vojáky

Petr
Když už tedy druhá světová válka, tak za Němce. Osobně by bylo neotřelé třeba vpád do Polska, dobývání Paříže atd. No a ani by nebyl zákaz prodeje v Německu, jak to s hrami z druhé světové bývá...

ragnarog
Osobně mám nejraději 2. světovou, ale uznávám, že vymyslet v jejím rámci něci nového je asi těžké. Snad by šla nějaká mise na Balkáně za partyzány nebo hon na ponorky v Atlantiku, určitě by neuškodila Zimní válka 1939-1940 (pochopitelně za obě strany), nebo už něco z občanské války ve Španělsku. Prostě něco neotřelého. Určitě by ale mělo být možné hrát za Němce, třeba až do hořkého konce!!!!!!! A co se týče 1. světové, myslím, že tady je spousta možností, které ještě nebyly zpracovány, kolegové dole je dostatečně vyjmenovali. Přidal bych bitvu o Gallipoli, námořní boje, boje o Transsibiřskou magistrálu (no nezahráli byste si i za naše?)... A taky bojovat v Palestině proti Turkům by mohlo být pošušňáníčko! Prostě si myslím, že se v 1. světové ještě skrývá velký potenciál.

Fin
Chtělo by to využít potenciál obranných a záškodnických akcí špatně vybavených Finů proti Rudé Armádě a jejím tankům k sepsáni silného příbehu prostých lidí hrdinsky bránicich svoji zem voči brutálnim okupantům.... a že takových příběhu v těch nehostinných podmínkach severu bylo nespočet...
A spracovat pár akcí Otta Skorzenyho....ano, akcí z pohledu německého vojáka. Někdo by už konečně měl nabrat tu odvahu a dát to na trh...no..jen mne neukamenujte, popela si uz nasypali na hlavu dost...teda např. epizoda únosu Mussolliniho z horského hotelu (kluzákový výsadek) a akce Skorzenyho v Ardenách (s efektem chaosu a hysterie v spojeneckých řadách)...ale to bych asi už chtěl po vítězích trocha moc :-/

Hanyz
Osobně bych byl znovu pro 2.sv. válku, tentokrát i s možností hry za Němce, včetně misí v Itálii za obě strany, další kampaň by mohla být v Pacifiku za USA a za Japonsko.

Myshaak
Jsem pro 2. světovou, ale ze strany osy. V každé hře je hlavní kampaň za USA, West, Aliance Svobody atd atd. Nepamatuji si jedinou, kde hráč ovládal hrdinu ze "záporné" strany, nicméně vedenou "dobrými úmysly." Mám na mysli třeba právě hru za řadového vojáka Wehrmachtu, který se za svoje zásluhy dostává od pěšáků až k elitním SS a přitom stále věří v to, že bojují za správnou věc, jako že v to valná většina vojáků do poslední chvíle věřila. Kampaň by nabízela obrovský potenciál, protože by hráč dělal přesný opak věcí, které dělal ve hře za spojence plus mnoho dalších - přes anšlus Rakouska jako tutorial, fingovaný útok na polský vysílač jako první misi, bleskovej útok na Francii přes Benelux, tažení na Rusko, boj o Stalingrad, boje ve Finsku, výsadky v Norsku, bitvy v Africe pod vedením E. Rommela až po lokace věrně známé z Call of Duty či Medal of Honor - boj s parašutisty v noci před Dnem D, obrana Normandie z bunkrů nad pláží, přesun tankových divizí k městu Caen plus jako smetana na dortu vedení starců a mlaďochů na zoufalou obranu posledních Německých bašt (Volksturm). Hodně by se prohrávalo, ale nemusí být vždy happyend.

Je mi celkem jasné, že šance na přijetí tohoto nápadu je velmi malá, protože herní cenzoři by proti hře, ve které se slepě oslavuje Hitler a nacistické symboly jsou na každém kroku, vytáhli ve zbrani, ale za originální nápad to považuju a myslím že by to do her přineslo zas trochu svěží závan.Jen si to spočítejte, kolikrát už jste v rozdílných hrách běhali právě po Omaha Beach, seskakovali za nepřátelské linie a ničili protiletecké baterie, bránili Caen?

Děkuji všem, kdo dočetli tenhle vyčerpávající příspěvek a jen tak pro informaci: s nacistickou myšlenkou nesouhlasím a 2. sv. válka byla zvěrstvo, proto prosím pokud budete reagovat na tento příspěvek, mluvte k věci a vyhněte se obviněním z "náckovství". Ještě jednou děkuji.:-)


1. světová válka

Qu!cK
Rozhodně 1.WW... Nevyčerpané a neohrané téma. Každopádně nejsem si jistý, jestli do toho tvůrci CoD půjdou... Je to něco nového a především tu jde o to, jestli bude hráče bavit střílet převážně z pušek. Každopádně třeba obsluha tanku při přejíždění zákopů by mohlo být opravdu skvělé, nebo obsluha těžkého kulometu. Každopádně pochybuji, že by do toho jen tak někdo šel a vznikla by hned skvělá akce. Podle mě je to až příliš velký risk. V té době nebyly lehké kulomety jako dnes(začátek války)... Takže hráče by to i možná přestalo bavit, když by nemohli naběhnout do zákopů v rambo stylu a všechny vytřílet.. Ale atmosféra by se dala připravit perfektní :)

uzivatel
vybehnout ze zakopu a po par metrech to schytat z kulometu neni prave nejhratelnejsi koncept a jinak to nebude asi mit s prvni svetovou moc spolecneho (teda jako jeste mene nez maji CoD s druhou)

mayhem87
Souhlasím s 1. světovou válkou, ještě o ní nebyla nikdy vytvořena moderní a kvalitní pařba. A first person shooter už vůbec ne.

pbla4024
Britský instruktor střelby Snoxall v roce 1914 zasáhl na 300 yardů cíl o průměru 12 palců během jedné minuty 38 výstřely při použití opakovačky SMLE.


Alternativní historie

Patrickx
píše se rok 1938, v Mnichově vrcholí schůzka nejvyšších představitelů Německa, Itálie, Velké Británie a Francie o osudu malé země ve středu Evropy - ČESKOSLOVENSKA. Probíhá mobilizace československých jednotek, armáda se přesouvá do pohraničí, probíhají vážnější roztržky s ozbrojenými oddíly Henleinovců. Přepadení ČESKOSLOVENSKA WEHRMACHTEM se očekává každým dnem...Každý z nás někdy přemýšlel o tom, jak by "to" dopadlo, kdybychom neustoupili a bojovali. Téma, které je neotřelé a pro českého hráče absolutně nejlákavější. Se slzou v oku a pocitem mírného zadostiučinění by pak našinec kosil nezvanou německou hordu s hákovým křížem. Situaci by komplikovala početná pátá kolona sudetských Němců v pohraničí. Hráč by si mohl vybrat z několika historicky autentických vojenských jednotek na různých místech Československa od různých druhů vojska. Měl by možnost vyzkoušet si tehdejší československé zbraně, vojenskou techniku, tanky a především odolnost předválečného opevnění!


Martin B.
A což takhle alternativní historii? Třeba z českých dějin, kdyby Češi nepřijali mnichovský diktát a pokusili by se bránit Hitlerovi? Nebo - Německo vyhrálo 2. světovou válku a o 20 - 30 let později probíhá partyzánská gerrilová válka v okupovaném území. Nebo - SSSR ovládá celou Evropu...

Makak
Osobně si myslím, že téma studené války, kde stačilo velmi málo k dalšímu globálnímu konfliktu, stále není vyčerpané. Jistě, máme tu operaci Flashpoint, ale proc toto téma nezpracovat i v akční střílečce. Dalo by se použít některých historických momentů a vhodně je zpracovat ve hře. Na konci hry by pak mohl byt postapokaliptický pohled na svět bez vítěze, na lidi, kteří zničili sami sebe atomovýma zbraněma.

Děkujeme vám za vaše názory, všechny zbylé nápady naleznete v diskuzi pod článkem.

Autor:
Nejčtenější

Legacy of Kain
Bude nová hra ze série Legacy of Kain? Vývojáři něco naznačují

Majitelé práv na dlouho opuštěnou značku Legacy of Kain začali na sociální síti sdílet obrázky upíra Raziela. Mohlo by to znamenat nový díl?  celý článek

Huang Wenbin při návštěvě fotbalového klubu Runcorn Linnets.
Fanoušek cestoval přes půl světa, aby poznal oblíbený tým z fotbalové hry

Čínský fanoušek cestoval více než 10 tisíc kilometrů ze své domoviny, aby mohl navštívit klub hrající až devátou nejvyšší fotbalovou ligu v Británii.  celý článek

Cook, Serve, Delicious! 2!!
Ukažte Pohlreichovi, kdo je tady šéf. Recenze Cook, Serve, Delicious 2

Gastronomie už pomalu proniká i do her. Druhý díl originální akční hry Cook, Serve, Delicious! 2!! je tak povedený, že pobaví i toho, koho vařit vůbec nebaví.  celý článek

Watch Dogs
KOMENTÁŘ: Herní kauzy a pseudokauzy. Čemu věřit?

Pokud pravidelně sledujete dění na herní scéně, jistě vám nebude dělat problém vybavit si nějaký prohřešek, trapas, nebo prostě „fail“, kterého se vůči...  celý článek

Star Wars Battlefront II
Příběh nového Star Wars Battlefront 2 prý zvládnete za pět hodin

Kampaň pro jednoho hráče bude sice intenzivní, ale také velice krátká. Podle producenta hry Davida Robillarda její dohrání zabere něco mezi pěti až sedmi...  celý článek

Další z rubriky

Netrpělivě očekávanou rubačku ze světa Pána prstenů jsme bohužel nedostali k...
Jatka ve Středozemi. Prvních pár hodin Shadow of War obrazem

Jednu z nejočekávanějších her podzimu hrajeme již třetí den a ještě stále nejsme na konci. Přečtěte si zatím naše dosavadní dojmy.  celý článek

LawBreakers
Průšvih roku? LawBreakers nepomohl ani slavný vývojář

Kvalitní hra ještě není zárukou finančního úspěchu. LawBreakers sice měli všechny předpoklady, aby se stali hitem, v těžké konkurenci se však neprosadili.  celý článek

Grand Theft Auto 5
Jakým typem hráče jste?

Stejně jako se hry dělí do mnoha různých žárů, z nichž každý má svoje specifické publikum, dělí se do kategorií i hráči. Vzájemné nepochopení těchto skupin pak...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.