Car Tycoon – to je Škody naděláno

  • 35
Snad každý správný chlap má rád pořádná auta. Toho se rozhodli využít vývojáři ze studia VectorCom a pod křídly Fishtank Interactive připravují Car Tycoon, simulátor automobilového magnáta, který má jediný cíl – prodat své vozy každé živé bytosti, která se pohybuje po tomto světě. Vyhrňte si rukávy, automobilová dřina právě začíná.
Car Tycoon

S pravidelností ne nepodobnou pevnému vysílacímu plánu kursů německého jazyka Alles Gute se na nás valí další a další chystané hry od německých Fishtank Interactive. Tentokrát si expandující vydavatelé přizvali vývojáře z (taktéž německého) studia VectorCom, kteří již nějaký ten pátek pracují na další typicky německé hře. Nepůjde však o žádný klon Settlerů, ale poctivou ekonomickou simulaci z rodu tycoonů. A co že by mohlo být na tycoonech německého? Inu, bakelitoví hrdinové z Cvikova, lidoví vozíčkáři z Wolfsburgu i mnichovští motoráři mají jedno společné – lásku k automobilům, přesněji řečeno k jejich výrobě. Vítejte u Car Tycoon – světa hukotu linek v automobilkách, zářivých přehlídek nových vozů a nadnesených slibů prodejců.

Úvodem je nutné zchladit naděje všech milovníků německých značek, kteří se těšili na to, že usednou do čela své oblíbené automobilky a začnou skupovat výrobce ze zemí východního bloku – děj Car Tycoonu se odehrává Car Tycoon v Americe a mapuje vývoj motorismu od padesátých až do fiktivního roku 2006. Úkolem hráče coby prezidenta firmy bude komplexní řízení všech oblastí automobilové výroby – od vývoje, přes výrobu, marketing až po finální prodej. Cílem hry bude jediné – splnit všech čtyřicet náročných misí, ve kterých kromě samotného plánování výroby a marketingových akcí nebudou chybět i poněkud nefér praktiky v podobě průmyslové špionáže a sabotáže výroby konkurence (samozřejmě v případě prozrazení následuje opravdu mastná pokuta). Klíčem k úspěchu bude především správně zvolená obchodní strategie – pokud například většinu mapy pokrývají dělnické čtvrti, je vhodné přispěchat s levným a jednoduchým vozem nabízeným ohromnému množství lidí v husté prodejní síti. Naopak salóny s nejdražšími auty rozhodně nemohou stát na každém rohu. K tomu všemu ještě potíže se zajištěním dodávek součástek pro výrobu, požadavky odborářů a asi tisíc dalších drobností. Časem přibude s rozvojem moderních technologií také nutnost stavby speciálních budov, zejména co se elektroniky, bezpečnosti a ekologie týče – Car Tycoon třeba bez takové náležitě velké zkušební dráhy se nikdo neobejde. (Tímto bych za celý náš paintballový tým rád ještě jednou poděkoval jisté nejmenované české automobilce z Mladé Boleslavi, která se rozhodla vybudovat na místě našich pravidelných bitev v bývalém vojenském prostoru zkušební polygon. Asi budou mít své testovací vozy trochu flekaté...)

Po technické stránce půjde o hru ze staré školy – rozsáhlá isometrická mapa s neomezeným zoomem viděná shora pojme až čtyři velká města, ve kterých se na ulicích pohybují lidé, jezdí auta a vůbec žijí svým vlastním životem. Právě sledování zvyků obyvatelstva bude mít hlavní vliv na volbu toho správného postupu – finanční poměry v jednotlivých lokalitách se často mění, na což je nutné pružně reagovat. O rozmanitosti svědčí i fakt, že se hráči postupně setkají s více než čtyřmi sty modely aut a třemi stovkami různých druhů budov. K tomu všemu je nutné připočíst i renderované filmečky doprovázející otevírání továren, představení nových typů aut a v podstatě všechny důležité akce ve hře. I přes enormní záběr Car Tycoonu zůstávají hardwarové požadavky na relativně střízlivé úrovni – program se spokojí s 300 MHz procesorem, 64 MB paměti a slabším 3D akcelerátorem. Po síti si proti sobě (nebo spolu proti počítači) můžou zahrát až čtyři hráči.

Pokud vás Car Tycoon zaujal a cítíte v sobě bušit srdce automobilového magnáta přinejmenším Kulhánkova formátu, mají pro vás vydavatelé velmi dobrou zprávu – Car Tycoon by se měl na pultech obchodů objevit každým dnem. Zatím se můžete pokochat galerií screenshotů a také skvělým trailerem.


Témata: simulátor