Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Česká on-line hra Válka světů

  11:17aktualizováno  6:37
Po téměř dvou letech práce se blíží spuštění české on-line hry Válka světů. Bude fantastická, bude zdarma, ... více informací o vývoji a o samotné hře naleznete v našem rozhovoru.
Ptá se: Luboš Kovařík (kovalu)
Odpovídá: David Mikula (DarkAngel)


Ahoj Davide.Představ se prosím lépe našim čtenářům, díky.
Ahoj, jmenuji se David Mikula, je mi 22 let a bydlím v Brně. Zde také pracuji v jedné firmě (Web4U), která poskytuje webhosting, serverhosting a domény. Takřka veškerý volný čas věnuji tvorbě a vývoji webových aplikací. Mezi mé koníčky patří (i když se k nim moc nedostanu) fotbal, nohejbal, plavání a odpočinek od práce.

Jak dlouho už v této firmě pracuješ? Co je náplní tvé práce a jak tě to baví?
Ve firmě pracuji jeden rok na pozici technické podpory. Práce mě baví, mám tu dobrý kolektiv a čerpám spoustu nových zkušeností.

Jsi spokojen s délkou svého volného času po práci, nebo bys času pro sebe potřeboval více? Jak svůj volný čas využíváš?
Volného času je velice málo, takřka celý jej věnuji tvorbě nové české online hry Válka světů. A ano, potřeboval bych ho více, hlavně pro svojí přítelkyni (tímto jí chci poděkovat za obrovskou toleranci).

Nyní jsme se již dostali k dnešnímu tématu, kterým je právě připravovaná on-line hra Válka světů. Můžeš nám naznačit, o co ve hře půjde?
Určitě, jedná se o strategickou online hru, kde ke hraní bude stačit připojení k internetu a webovy prohlížeč. Ve Válce světů se hráči dělí podle států. Každý hráč si tedy již při registraci zvolí, kde by chtěl hrát. Samotnou podstatou hry je budovat svou ekonomiku, zbrojit armádu a ničit svého nepřítele. Toto vše se děje samozřejmě za spolupráce a koordinace celého státu. A právě v tomto já osobně vidím sílu těchto online her.

Jak dlouho tuto hru již vytváříš a kdy se budeme moci dočkat jejího spuštění?
Celý tým na hře pracuje necelé dva roky. Oficiální datum spuštění bylo stanoveno na 1.10.2005 a jen doufám, že nedojde k nějakému opoždění.

Kolik členů tvoří váš tým? Měli jste při programování hry nějaké větší problémy?
Celý tým tvoří dva lidé. Já a Zdeněk Matýšek (grafik). Dále nám externě pomáha grafik Milan Štěpánek (Creative unity), který se postaral o návrh designu + flash animace.
Samozřejmě nějaké ty problémy nastávaly. Dva si hned vybavuji. Po zhruba půl roce práce jsme zjistili, že systém nefunguje uplně přesně, jak bychom si přáli. Došlo tedy k nejhoršímu, celý se předělal. Další nepříjemná situace nastala, když padlo rohodnutí udělat hru plně grafickou. Zde se přidal Milan, který se postaral podle mého názoru o ohromující design.
Ovšem všechny tyto problémy jsou naštěstí již za námi a nyní se můžeme soustředit na dokončení.

Čím si myslíš, že tato hra zaujme hráče?
Na toto je těžké odpovědět, já doufám že vším :-) Né, dělám si srandu, samozřejmě je spousta věcí, které by měli přitáhnout. V první řadě to bude určitě grafické zpracování, kde se nabízí k výběru hned několik grafických skinů. Dále také informativnost hry, systém na vše logicky reaguje, vždy je vám jasné, co jste neudělal nebo co jste udělal špatně.
Pokud se zaměřím přímo na hru, pak hlavní podstatou bylo neomezovat tolik řadové hráče (hráč, který není ve vedení). Ti si ve Válce světů přijdou opravdu na své. Stále budou moci něco dělat, opravdu už nenastane situace, kdy by se řadový hráč jen přihlašoval a sledoval průběh věku. Například v práci s armádou toho lze opravdu hodně - rozdělování armád, přesouvání, několik typů útoků, vylepšování vlastností formou získávání zkušeností. Hra nabídne i vlastnosti ovlivňující systém, např. vše se chová v závislosti na den/noc.
Hráč má k dispozici vlastního emailového klienta, tedy veškerá korespondence ve hře se dá krásně třídit, ukládat.., dále pak vlastní špionážní systém.. budete si tedy moci pořádně proklepnout kamarády :-)
Jako poslední uvedu to, že hra bude mít kompletní technickou podporu a to jak emailovou tak i telefonickou. Tedy pokud bude mít hráč nějaký problém, bude potřebovat s něčím pomoci, bude moci kontaktovat naše pracovníky.

Kde se o hře můžeme dozvědet více informací a na jaké adrese bude samotná hra umístěna?
Veškeré informace o hře naleznete na oficiálních stránkách http://www.vs-web.cz, samotná hra pobězí na http://www.vs-online.cz. Ještě poznamenám, že hra bude plně zdarma!

Jsou strategie tvým oblíbeným herním žánrem?
Nikdy jsem se nebránil žádnému žánru, hrál jsem takřka vše, od akčních her až po adventury. Pravdou ovšem je, že strategie pro mě byly vždy to nejzábavnější.

Na závěr rozhovoru ti dávám možnost vzkázat něco našim čtenářům.
Všem, co budou mít tu chuť si Válku světů on-line zahrát, doporučuji navštívit stránky http://www.vs-web.cz a hned na úvodu využít možnosti nechat se o spuštění upozornit formou emailu.
Přeji všem krásný den.

Díky za rozhovor.
Také děkuji :-)
Autor:


Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Neonacisté verbují děti pomocí Fortnite a Minecraftu

Parodie na Minecraft nazvaná Mein Kraft (Ilustrační obrázek)

Řada populárních online her oblíbených především u mladých hráčů je ideálním prostředím pro náboráře extrémistů.

Další z rubriky

Nová americká show kombinuje politickou debatu s hraním videoher

Reportér David Weigel (vlevo) zpovídá kongresmana Matta Gaetze (vpravo) v...

Renomované americké noviny The Washington Post experimentují s novým druhem zpravodajského formátu, který kombinuje...

Cyberpunk 2077 vyjde i s českými titulky. Jen pořád nevíme kdy

Cyberpunk 2077

Až jednou v daleké budoucnosti konečně vyjde hra Cyberpunk 2077 od autorů Zaklínače 3, bude to i s českými titulky.

Fanoušek prohrál soud s vývojáři hry Star Citizen, peníze mu nevrátí

Star Citizen

Neustále protahovaný vývoj chystané hry Star Citizen už nevydržel jeden z nejštědřejších přispěvatelů a chtěl po...Najdete na iDNES.cz