Chicken Run - slepice na útěku

  12:00aktualizováno  27. prosince 7:23
Nick Park je jedním z nejlepších filmových animátorů, o čem svědčí mimo jiné i Oskaři, které získal za své krátké filmy s Wallacem a Gromitem. Naposledy nás uchvátil svým filmem Slepičí úlet, který k vám nyní přichází i jako 3D adventura. Ta je určena všem, kdo se chtějí dobře pobavit.

Chicken RunPokud v sobě máte alespoň malou část z dítěte, jeho naivity a schopnosti radovat se z maličkostí, pak vám určitě neunikl animovaný film Slepičí úlet. Ten měl premiéru v České republice poměrně nedávno a já dodnes lituji, že jsem se na ni nedostal. Film jsem naštěstí i tak shlédl a nutno říci, že mne nezklamal. Ostatně jako žádný z filmů Nicka Parka, který jako jeden z mála současných animátorů ještě stále používá tradiční postupy a pečlivě se vyhýbá jakékoliv pomoci ze strany výpočetní techniky. Proto když jsem se dozvěděl, že jeho poslední dílo se dočká i počítačového zpracování, mé srdéčko zaplesalo.

Hra s názvem Chicken Run, kterou vyvíjí společnost Blitz Games a o jejíž distribuci se stará Eidos, kopíruje příběh zmíněného animovaného filmu. Její děj se tedy odehrává v padesátých letech na malé yorkshirské slepičí farmě, jejíž majitelka se rozhodne nejistý a malý výnos z vajec vyměnit za vyšší výdělek ze slepičích koláčů. To by sice znamenalo všechny slepice zabít, to ji ale vůbec netrápí. Zakoupí si proto ďábelský stroj, který dokáže živou Chicken Rundrůbež změnit v masem plněné pečivo. Jediné, co musí udělat, je stroj zprovoznit a dostat do něj nebohé slepičky.

Slepicím ale není jedno, co s nimi bude. Věčná rebelka Ginger se rozhodne, že musí dostat všechny své soukmenovkyně pryč z této farmy, která připomíná spíše zajatecký tábor, než cokoliv jiného. Je jí ale jasné, že to nebude nijak lehké. Sama už vyzkoušela snad všechny způsoby, jak se dostat pryč - podkopat se, přestrojit, přelézt, probourat se... Žádný z pokusů ale nebyl úspěšný. Vždy byla polapena buď dvojicí hlídacích psů, nebo přihlouplým farmářem. Teď má ale na vybranou. Buď se jí konečně podaří připravit plán, který bude fungovat, nebo jde s ostatními do drtičky. Tak se rozhodne, že když to nejde skrz ani spodem, musí vyzkoušet poslední možnou cestu - odletět. No jo, ale slepice přeci nelétají, nebo ano? Také nikdo neříkal, že to bude jednoduché...

Je nad slunce jasné, že zpracováním půjde o akční adventuru, a jak můžete vytušit z okolních obrázků, bude zasazena do 3D prostředí. Vaším úkolem bude potají nashromáždit všechny věci Chicken Runnezbytné pro váš pečlivě připravený plán. Nebudete ale celou dobu uvězněni pořád v jednom těle. Postupně si zahrajete hned za čtyři hrdiny známé z filmu - již zmíněnou Ginger, kohouta Rockyho (ve filmu jej dabuje Mel Gibson) a nerozlučnou dvojici Nicka a Fetchera.

Hra se ale pochopitelně neskládá pouze z hledání a sbírání předmětů. To by bylo málo na jakoukoliv hru, byť by měla sebelepší námět. Proto bude Chicken Run zaplněn mnoha nebezpečnými situacemi, řešením mnoha hádanek, zběsilými útěky a jakýmisi "podhrami", jako je střelba z katapultu, ohňostroj nebo houpačka. Děj přitom bude zcela nelineární a budou jej doplňovat mnohé záběry z filmu či animované střihové sekvence.

Jak vidno, je Chicken Run svým námětem bližší spíše mladším hráčům. Pokud si ale zachová nádech a kvality filmové předlohy, budou se u něj výtečně bavit i ti starší. Já tedy určitě. A kdy si budete moci tuto hru koupit? Na pulty obchodů by se měla dostat v listopadu tohoto roku, a to i pro platformy Dreamcast a PlayStation.

Autor:

Nejčtenější

Dal pěstí feministce v Red Dead Redemption 2, YouTube mu odstavil kanál

Red Dead Redemption 2 - hlavní hrdina mlátí aktivistku

Youtuber vystupující pod přezdívkou Shirrako zveřejnil video, v němž ve hře Red Dead Redemption 2 dá ránu pěsti...

Zemřel Stan Lee, spolutvůrce komiksového světa značky Marvel

Stan Lee

Ve věku 95 let zemřela legenda komiksu Stan Lee, který byl spolutvůrcem proslulé značky Marvel. O smrti muže, který se...

KOMENTÁŘ: Jak Red Dead Redemption 2 zastínil Assassin’s Creed: Odyssey

Red Dead Redemption 2 versus Assassin’s Creed Odyssey

Assassin’s Creed Odyssey a Red Dead Redemption 2 jsou dva nejnovější přírůstky do rodiny akčních příběhových her v...

PRVNÍ DOJMY: Svět Falloutu 76 je obrovský a detailní, ale vládne mu nuda

Fallout 76

Prvních několik hodin ve světě nového Falloutu nás příliš nepřesvědčilo. Rozlehlý svět není zaplněný adekvátním obsahem...

World of Warcraft Classic je trip pro nostalgiky. První dojmy

World of Warcraft Classic

Návštěvníci akce Blizzcon, ale i majitelé virtuální vstupenky, si vyzkoušeli, jak se hrál World of Warcraft v době...

Další z rubriky

Skutečný strašidelný dům se objeví ve videohře, jeho majiteli to vadí

Maid of Sker

Současný majitel slavné nemovitosti Sker House nemá z její strašidelné pověsti příliš radost, a tak se mu nelíbí ani...

Nakladatelství Prima Games končí, o příručky ke hrám už není zájem

Příručka ke hře Mortal Kombat od Prima Games

Po 28 letech v oboru končí vydavatelství herních příruček Prima Games. V době snadno dostupných informací na internetu...

Hráči Battlefieldu oslavili konec první světové války dočasným příměřím

Obrázek z traileru k Battlefield 1

Nápad na chvilkové přerušení bojů ovšem nevyšel podle původního plánu a výsledkem bylo pár laciných fragů.

Najdete na iDNES.cz