Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Civil War - Sever proti Jihu

  12:00aktualizováno  25. února 11:20
Válka Severu proti Jihu - největší konflikt na území Spojených států a nejslavnější občanská válka všech dob. Chcete se stát velitelem vojsk Unie nebo Konfederace? Odstranit nebo zachovat otrokářství? V této velice zajímavě vypadající realtimové strategii se vám to podaří. Zbudujte zákopy, postavte mosty a zaútočte.

Civil War: War Between the States

Píše se dvanáctý duben léta páně 1861 a Spojené státy jsou rozděleny na průmyslový sever bez otrokářství a zemědělský jih s tisíci hektary plantáží a statisíci otroků. Amerika vře, prezident Lincoln se snaží udržet zemi pohromadě. Avšak v tento osudný den napadají vojska Konfederace, tedy jižních států, Fort Sumter střežící Charlestonský přístav. Jednu z posledních pevností na jihu, která zůstává věrná Unii, tedy Severu. Vypukla nejslavnější občanská válka světa a do současné doby poslední válka na území USA - začal boj Severu proti Jihu. Právě tento konflikt si vzali na mušku vývojáři z firmy Walker Boys Studio a chtějí jej zmapovat v celé jeho šíři. To je samozřejmě možné jen ve strategické hře, a jak je v současné době zvykem, půjde o strategii v reálném čase. Ta ponese prozaické jméno - Civil War: War Between the States a v roli jednoho z velkých generálů Unie či Konfederace v ní povedeme své muže proti nepříteli. Bude záležet jen na vás, zda změníte historii a ukončíte válku ve prospěch Jihu či ji potvrdíte a vítězství zůstane na straně Severu.

Možností k tomu budete mít více než dost. Hra totiž nabízí velice zajímavé režimy. Tím prvním a nejpřitažlivějším bude samozřejmě kampaň, nazvaná Civil War. V ní povedete kompletní tažení napříč severní Amerikou, buď již od roku 1861, nebo od ledna jednoho z pěti nejdůležitějších let, v nichž se konflikt odehrával. Ovšem nejen bojem živ je generál. V kampani se budete muset postarat kromě válečných operací i Civil War: War Between the Stateso zásobování vašich vojů. Při přerušení tras po nichž k vám proudí proviant, vám totiž nehrozí smrt rukou nepřítele, ale rozpad armády z nedostatku potravin. Všechna města, jež budete kontrolovat, vám budou doplňovat rekruty, potraviny i zbraně. Vy je musíte bránit a dopravit vše potřebné svým mužům. Pokud se vám nebude chtít hrát celou kampaň, můžete se v modu State Campaign pokusit dobýt jeden, nebo několik amerických států. Chybět samozřejmě nebudou ani historické mise, v nichž si přehrajete sedm skutečných bitev. Pravým opakem režimu Engagements, tedy oněch historických bitev, má být mód nazvaný Foray. V něm vezmete své vojsko a vyrazíte do války proti jednomu soupeři, neplatí zde žádná pravidla, jediným omezením mají být limitované zdroje.

Dosud však nepadlo v podstatě ani slovo o tom nejdůležitějším - samotných vojácích. Jen pěchotních jednotek má být k dispozici více než 70, k nim připočtěte kavalerii, která bude schopna sesednout z koní a tyto nově nabyté pěšáky půjde použít k úkolům jenž by v sedle nezvládli a navíc ještě dělostřelectvo, jež bude svými kanony decimovat nepřítele. To ale není vše. Nedílnou součástí armád devatenáctého století bylo i námořnictvo a nejinak je tomu v této hře. Vaše loďstvo bude moci Civil War: War Between the Statesrozhodnou nejednu bitvu odehrávající se na pobřeží. Doufejme, že se mezi dostupnými loděmi bude i legendární dvojice Monitor a Merrimac. Stejně jako ve skutečné válce, i v Civil War se objeví veteráni - všechny jednotky totiž mají za provedené akce získávat zkušenostní body. Bojem ostřílení muži budou rychleji chodit, přesněji střílet, více vydrží či rychleji zbudují zákopy.

Prodělaný boj však nezanechá následky jen na vašich bojovnících, ale i na krajině jíž prošli. Celá hra má běžet kompletně ve 3D a každý výbuch granátu poškodí plně deformovatelný terén, stejně jako si, v případě obranných bojů, budete moci kdekoliv vybudovat již zmiňované zákopy. Tím však vaše stavitelské možnosti nekončí, pokud narazíte na řeku, nebudete muset hledat most či brod, ale prostě postavíte most vlastní, pontonový. Ve vašem strategickém rozhodování sehraje, kromě počtu mužů a krajiny v níž se pohybují, svou roli i počasí, které se má měnit podle ročních období.

Vypadá to zajímavě, že. Propracovaný herní systém, neokoukaný námět i pěkná grafika. Doufejme, že se autorům podaří do hry dostat vše co slibují, protože pak by to mohla být opravdu pecka.

Autor:


Témata: Loď

Nejčtenější

Více než hra. Fanoušci vesmírné simulace si staví vlastní ovladače

Neoficiální ovladač pro hru Kerbal Space Program

V počítačové hře Kerbal Space Program si můžete vytvořit a spravovat svůj vesmírný program, stavět kosmické rakety a...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Práce snů? Streamer Ninja si hraním vydělává půl milionu dolarů měsíčně

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Američan Tyler Blevins si díky hraní oblíbené počítačové hry Fortnite vydělal miliony dolarů. A jeho fanouškovská...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Místo střílení nácků v nové modifikaci Wolfensteina hladíte pejsky

Woof3D

Dost bylo násilí. Fanoušek vytvořil modifikaci původního Wolfensteina, kde místo kosení armády nacistů hladíte německé...

Další z rubriky

Více než hra. Fanoušci vesmírné simulace si staví vlastní ovladače

Neoficiální ovladač pro hru Kerbal Space Program

V počítačové hře Kerbal Space Program si můžete vytvořit a spravovat svůj vesmírný program, stavět kosmické rakety a...

Stahujte zdarma závody F1 2015 na PC, čas máte do soboty

F1 2015

V časově omezené akci můžete prostřednictvím obchodu Humble Store získat zdarma F1 2015 na PC.

Práce snů? Streamer Ninja si hraním vydělává půl milionu dolarů měsíčně

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Američan Tyler Blevins si díky hraní oblíbené počítačové hry Fortnite vydělal miliony dolarů. A jeho fanouškovská...Najdete na iDNES.cz