Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Comanche Hokum - grafická revoluce

  12:00aktualizováno  17. března 6:13
Poprvé bylo počítačovým hráčům umožněno pilotovat vrtulník RAH - 66 v graficky revoluční hře Comanche firmy Nova Logic. Nyní se s tímto strojem setkáme i v pokračování titulu Apache Havoc od Razorworks s názvem Comanche Hokum. Po shlédnutí zveřejněných obrázků kokpitu s piloty věřím, že nová grafická revoluce čeká opět za dveřmi.

Comanche Hokum Poprvé bylo počítačovým hráčům umožněno pilotovat vrtulník RAH - 66 v graficky revoluční hře Comanche firmy Nova Logic. Nyní se s tímto strojem setkáme i v pokračování titulu Apache Havoc od Razorworks s názvem Comanche Hokum. Po shlédnutí zveřejněných obrázků kokpitu s piloty věřím, že nová grafická revoluce čeká opět za dveřmi.

S Comanchem jsme si mohli zalétat již mnohokrát. Vzpomínaný titul od Nova Logicu přinesl na počítače PC s typovým označením 386 takovou grafiku, že se z něho stal trhák, na který se chodily koukat početné návštěvy nemající tehdy takto výkonný počítač. Dovoluji si tvrdit, že tento vrtulníkový simulátor hráli i lidé, kteří by nikdy k žádné letecké simulaci nezasedli, a to nejenom kvůli perfektní grafice, ale i díky velmi zjednodušenému ovládání a kopcovitému terénu, který byl pro vrtulníkové souboje naprosto ideální. V případě hry Comanche - Hokum budou mít však sváteční piloti pravděpodobně smůlu. Jeho předchůdce Apache Havoc, se kterým bude možné toto pokračováníComanche Hokum propojit, byl simulátorem, který kladl na virtuální piloty podstatně vyšší nároky. Na druhé straně, jedno společné oba dva tituly dozajista míti budou, a to na svoji dobu revoluční grafiku.

Jak již z názvu hry Comanche Hokum vyplývá, nahradily tentokrát vrtulníky AH-64 Apache a Mi-28 Havoc modernější RAH-66 Comanche, který, pokud se nepletu, ještě stále není ve standardní výzbroji žádné armády na světě a ruský vrtulník KA-52 Hokum. Oba dva stroje jsou koncipovány jako nejmodernější vrtulníková výzbroj blízké budoucnosti, takže lze zcela bez nadsázky nazvat tuto hru vrtulníkovým simulátorem 21. století.

U grafického zpracování bude tentokrát kladen důraz nejen na jemné vymodelování nerovností terénu, ale i na precizní a detailní propracování všech pozemních i vzdušných strojů, se kterými se ve hře setkáme. Mezi novinky patří například velké dopravní letouny C-17, které ve hře zahlédneme, jak shazují výzbroj pozemním jednotkám. Největší grafická změna, a chce se mi napsat, že i bomba, na nás však čeká přímo v kokpitu. Comanche Hokum Obrázky z vnitřku vrtulníku, které lze na této stránce spatřit, jsou podle všech dostupných informací ze hry a nikoliv z dema, jak jsem se dlouho mylně domníval. I na filmovou sekvenci by bylo grafické zpracování nadprůměrné, na vlastní hru je to však opravdová revoluce.

Poslední informace, které se mi podařilo získat hovoří o třech hlavních kampaních, kterých se budeme moci jako pilot jednoho ze dvou nabízených vrtulníků zúčastnit. Bojiště se budou nacházet v Jemenu, Taiwanu a v Libanonu. Kampaně nemají být rozdělené na jednotlivé mise, ale má se jednat o v reálném čase probíhající válečný konflikt, do kterého můžeme zasáhnout zcela podle vlastního uvážení. V každém momentu hry je možné přepnout se na jakoukoliv jednotku ve hře a sledovat ji v boji, pokud se jedná o stroje Comanche či Hokum, můžeme usednout do jejich kokpitu a převzít nad nimi velení.

Nezbývá než čekat, kdy se Comanche Hokum objeví na pultech obchodů. Poté hru rychle nainstalovat a zjistit, zda tam ten pilot opravdu vedle vás v kokpitu sedí. Jestli ano, má u mě tým Razorworks jedno veliké, ačkoliv zcela bezvýznamné plus. Jestli ne, budeme si muset ještě chvilku počkat. Jednoho dne to ale přijde a grafika, nad kterou ještě dnes nevěřícně kroutíme hlavou se stane skutečností...

Autor:Nejčtenější

Více než hra. Fanoušci vesmírné simulace si staví vlastní ovladače

Neoficiální ovladač pro hru Kerbal Space Program

V počítačové hře Kerbal Space Program si můžete vytvořit a spravovat svůj vesmírný program, stavět kosmické rakety a...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Stahujte zdarma závody F1 2015 na PC, čas máte do soboty

F1 2015

V časově omezené akci můžete prostřednictvím obchodu Humble Store získat zdarma F1 2015 na PC.

Práce snů? Streamer Ninja si hraním vydělává půl milionu dolarů měsíčně

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Američan Tyler Blevins si díky hraní oblíbené počítačové hry Fortnite vydělal miliony dolarů. A jeho fanouškovská...

Hrajeme Drake of the 99 Dragons, jednu z nejhorších her všech dob

Drake of the 99 Dragons

Drake of the 99 Dragons je mizerná akční hra z roku 2003, která se může pyšnit členstvím v elitním seznamu nejhůře...

Další z rubriky

Více než hra. Fanoušci vesmírné simulace si staví vlastní ovladače

Neoficiální ovladač pro hru Kerbal Space Program

V počítačové hře Kerbal Space Program si můžete vytvořit a spravovat svůj vesmírný program, stavět kosmické rakety a...

Další uspěchané vydání? Sea of Thieves se potýká s mnoha problémy

Sea of Thieves

Multiplayerová pirátská akce Sea of Thieves je jednou z mála exkluzivit pro herní platformy od Microsoftu. O to víc...

Autor Sim City Wil Wright chystá po deseti letech novou hru

Proxi

Hra Proxi sice bude jen na mobilní telefony, ale její koncept vypadá opravdu zajímavě. Klasický rozměr budovatelské...Najdete na iDNES.cz