Combat Flight Simulator 2: Pacific Theater

Jeden slovenský pilot, jehož jméno si již bohužel nepamatuji, miloval letectví natolik, že stihl v období druhé světové války létat jak za Sovětskou Armádu, tak i za německé Luftwaffe. Dokonce i sestřely si připsal na obou stranách. Pokud máte podobné tužby, zkuste pokračování Combat Flight Simulatoru s pořadovým číslem 2...

Combat Flight Simulator 2 Jeden slovenský pilot, jehož jméno si již bohužel nepamatuji, miloval letectví natolik, že stihl v období druhé světové války létat jak za Sovětskou Armádu, tak i za německé Luftwaffe. Dokonce i sestřely si připsal na obou stranách. Pokud máte podobné tužby, zkuste pokračování Combat Flight Simulatoru s pořadovým číslem 2.

Loňské vydání hry Combat Flight Simulator navázalo na dlouholeté zkušenosti Microsoftu s tvorbou leteckých simulátorů. Jeho produkty s označením Microsoft Flight Simulator, které vždy patřily mezi špičku v oblasti simulace pilotování letadel, byly až na několik málo vyjímek zcela mírumilovné. Zkrátka, letadla, která bylo možné pilotovat, neměla žádné zbraně, jelikož cílem těchto her nebylo zničit co nejvíce nepřátelských strojů, ale vzlétnout z domovského letiště, zamířit k letišti jinému a zde bezpečně přistát. Vzhledem ke složitosti pilotáže a věrnému přenesení všech ovládacích prvků i palubních přístrojů do hry, Combat Flight Simulator 2to nebyl cíl nikterak jednoduchý. Ne všem hráčům, ale stačí k zábavě pouhé létání. To byl hlavní důvod, proč přišel Microsoft se hrou Combat Flight Simulator, která nabízela kromě realistické pilotáže strojů z 2. světové války i možnost rozdat si to s živým či počítačem řízeným protivníkem také ve vzdušném souboji. Ačkoliv se v té době, po dlouhém období půstu virtuálních pilotů vrtulových strojů, objevily hned dva další velice kvalitní letecké simulátory (European Air War a WWII Fighters), našel si CFS své příznivce, které je možné na internetovém serveru Microsoftu MSN Gaming Zone nalézt dodnes.

Nyní, ani ne rok po vydání CFS, oznámil Microsoft zahájení prací na pokračování, ve kterém opět zasedneme za kniply strojů z 2. světové války. Tentokrát se budou letecké bitvy odehrávat daleko od Evropy, jelikož děj hry je zasazen do období americko-japonského konfliktu v Pacifiku. Setkáme se tedy s mnoha novými letouny, z nichž sedm bude možné i pilotovat. Combat Flight Simulator 2Půjde konkrétně o stroje A6M2 Zero, A6M5 Zero, N1K2-J George, Lockheed P-38F Lighting, Vought F4U-1A Corsair, Grumman F4F-4 Wildcat a Grumman F6F-3 Hellcat. Pro ty, kterým typová označení příliš neříkají, napovím, že bude možné pilotovat letouny obou znepřátelených stran.

Z nemnoha konkrétních informací o tomto projektu je možné vyčíst, že ve hře budou obsaženy dvě hlavní kampaně (jedna pro každou stranu), které budou představovat více než 120 různorodých misí. Po každé misi bude nutné vrátit se a přistát se svým letounem na spojeneckém letišti nebo letadlové lodi. Přistání na letadlových lodích, které CFS také podporuje, slibují počítačovým pilotům, při tradičně vysoké míře realističnosti fyzikálních modelů letadel, opravdu horké chvilky. Po přistání bude možné nahlédnout do aktualizovaných strategických map a připravit se, zejména po navigační stránce, na splnění další mise. Kromě standardně obsažených kampaní a misí bude možné vytvořit si své vlastní miseCombat Flight Simulator 2 a pospojovat je i do nových kampaní. K tomu bude sloužit přídavný grafický editor misí, pomocí něhož bude možné vytvořit jakoukoliv situaci na bojišti a zúčastnit se jí jako jeden z pilotů podporovaných strojů.

Od Combat Flight Simulatoru 2 si můžeme slibovat jak dostatek misí pro hru jednoho hráče, tak i silnou podporu internetového hraní, která je u Microsoftu tradičně na vysoké úrovni. Tento produkt bych doporučil především zkušeným počítačovým letcům, jelikož k tomu, abyste mohli bojovat proti nepřátelským letcům, je potřeba nejdříve získat naprostou kontrolu nad vámi pilotovaným letadlem. Jak jistě víte, u produktů Microsoftu, které mají v názvu dvojsloví Flight Simulator, to není nic samozřejmého...