Neděle 19. září 2021, svátek má Zita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 19. září 2021 Zita

Commandos 3 - návod #1

  12:00aktualizováno  12:34
Na nový díl strategických Commandos se čekalo jako na smilování boží. Co přinesl nového rozebrala naše recenze, zatímco tento návod by vás měl provést všemi - často dost pekelně obtížnými - misemi.

Commandos 3: Destination Berlin – Návod Část 1.

Vítám vás u první části návodu na vynikající hru Commandos 3: Destination Berlin. Popíšeme si v ní obě tutoriálové mise a prví ze tří kampaní s názvem „Stalingrad“. Tento návod není jediná možná cesta. Těch je v této hře opravdu mnoho a je jen na vás, kterou se vydáte. Zde navrhuji jednu z nich...

Tutorial

Tutorial 1
Commandos 3: Destination Berlin V první části tutoriálu se naučíte základům ovládání a vžijete se do postavy Zeleného Bareta (Green Baret) a později i Odstřelovače (Sniper) a Ženisty (Sapper). Nejdříve vám komentátor začne vysvětlovat ovládání. Je jednoduché – kolečkem rotujete kamerou (v exteriéru téměř plynule), pokud stisknete kolečko, pohybem myši posunete obraz. Klávesou „+“ a „-“ přibližujete a oddalujete scénu. Zvolte Zeleného Bareta (klávesou „1“ nebo kliknutím na jeho postavu pravým tlačítkem myši) a vyzkoušejte si plazení – mezerníkem si lehnete a opakovaným stiskem si zase stoupnete. Klávesou „F7“ zvýrazníte všechny předměty a dveře. Všimněte si takto pistole pohozené na zemi (je celkem špatně vidět) a seberte ji. Běhá se dvojklikem (běh je ale hlasitý, tak ho nepoužívejte v blízkosti nepřátel) – doběhněte ke dveřím a projděte do další místnosti. Pomocí klávesy „TAB“ se můžete podívat, kam kouká nepřátelský voják (držíte „TAB“ a kliknete na vojáka levým tlačítkem). Seberte ze země nůž. Dále se dozvíte, že klávesami „F9“ a „F11“ se dá rychle ukládat, respektive nahrávat pozice. Uložte hru. Teď se naučíte volit předměty z inventáře. Vlevo dole je ikonka pěsti. Pokud na ni kliknete pravým tlačítkem, zobrazí se všechny předměty, které daná postava může používat, případně jimi můžete rotovat klávesami „Q“ a „W“. Zvolte pěst a omračte nepřítele. Kliknutím pravým tlačítkem zrušíte pěst a opětovným kliknutím levým tlačítkem na vojáka ho svážete. Stiskněte klávesu „Z“ a klikněte na vojáka levým tlačítkem – objeví se obsah jeho inventáře. Oberte ho o všechno co má. V další místnosti se podívejte na obsah bedničky a vyberte ji. Klávesou „F5“ zvýrazníte červeně všechny nepřátele, což se bude dost hodit. Zneškodněte oba vojáky a vyjděte dveřmi ven. A jsme v exteriéru. Ovládání je stejné, jen si musíte zvyknout, že rotace je pouze ve čtyřech stupních a trošku trvá než se kamera natočí. Zvolte Odstřelovače a postupně zlikvidujte všechny vojáky (Zelený Baret vám ukazuje jejich pozici, případně můžete použít klávesu „F5“). Poté přiběhne Ženista, se kterým musíte zneškodnit tank. Klikněte na „Remote bomb“ a položte ji vedle tanku. Se všemi postavami odběhněte trochu dál a klikněte na ikonku „Detonate“, která je vpravo u batohu. Pokud je tank zneškodněn, mise byla úspěšná.

Tutorial 2
Commandos 3: Destination Berlin V této malé misi musíte ukořistit tajné dokumenty v trezoru z německé ambasády v Londýně. Ovládat budete Zloděje (Thief) a Špiona (Spy). Zvolte zloděje a klikněte na batoh. Pokud je v blízkosti nějaký další člen týmu, můžete si předávat věci. Klikněte na „Trade“ a poté na ikonku Špiona – otevře se i jeho inventář. Předejte mu injekce a dejte „Exit“. Teď musíte nepozorovaně vstoupit do ambasády. Podívejte se kam kouká hlídka před branou a s oběma postavami (více postav zvolíte pomocí pravého tlačítka myši) projděte nezpozorováni branou. Pomocí zloděje omračte a svažte mechanika. Zloděj také může lézt po některých stěnách – vylezte na balkon a stejným způsobem zlikvidujte i vojáka stojícího na balkoně a sejděte zase po stěně dolů. Pomocí Špionovy injekce zlikvidujte důstojníka u fontány (jedna dávka ho trošku dezorientuje, po druhé na čas omdlí a třetí ho zabije – většinou je zbytečné používat tři, když stačí dvě a svázat ho). Vezměte si jeho uniformu a oblékněte si ji. Vstupte do domu a pomocí funkce „Distract“ a „Look at“ nechte vojáka koukat jinam než na dveře. Poté vstupte se zlodějem a vojáka zlikvidujte. Vyběhněte se Zlodějem nahoru a jděte do pracovny. Zlikvidujte oficíra a vypačte sejf. Vezměte dokumenty a s oběma postavami se vraťte na místo, kde mise začínala (opět pozor na hlídku u brány). Konec mise a tutoriálů. Teď teprve začíná ta pravá hra.

Stalingrad

Eliminate the Sniper
Commandos 3: Destination Berlin V této misi máte za úkol odstranit jednoho nebezpečného odstřelovače, který už zabil spoustu vojáků. Proto je proti němu nasazen náš Odstřelovač, který musí být lepší (trochu to připomíná výborný film „Nepřítel před branami“ :)). Přestože se jedná o první misi, není to rozhodně žádný med, nepřátelský odstřelovač je rychlý jako blesk, takže zapomeňte na to, že se mu postavíte tváří v tvář a budete doufat, že jste rychlejší. Takže běžte podél kamenné zídky a odstřelte prvního vojáka. Plazením se dostaňte za budovu, vedle které jsou vedle sebe dva vojáci a bedýnka. Odstřelte každého, kdo by vás mohl zahlédnout a vyrabujte bedýnku, kde je dalších pět nábojů do pušky. Pak se plížením přesuňte k budově, u které je nepřátelský odstřelovač. Jak jste si jistě všimli, nepřítel často mění pozice, takže jediná možnost jak ho zastavit, je počkat si na něj za rohem a až bude přebíhat, tak být zatraceně rychlí. Po jeho eliminaci zhlédněte naprosto suprovou a skvěle udělanou animaci, která vás posune v ději a hlavně začne další misi.

Protect general O’Donnell
Commandos 3: Destination Berlin Celkem pěkně udělaná a ne příliš obtížná mise, ve které máte za každou cenu ochránit generála, který zrovna dorazil. Na nic nečekejte a okamžitě běžte se Zeleným Baretem k zřícenině před mostem. Tříčlennou hlídku zlikvidujte nejlépe granátem. Chvíli čekejte a větší skupinky nepřátel likvidujte granáty, kterých je celkem dostatek. Hlavně nenechte nikoho přejít most a dostat se na vaše území. Až zlikvidujete všechny vojáky, kteří se snažili přejít most a na druhé straně nebude nikdo, kdo by vás mohl vidět, běžte se všemi členy před malou chatku za mostem. Celou dobu sem postupně seskakují další vojáci padákem, tak nastavte všechny své muže na automatický mód střelby (klávesa „A“), takže budete mít jistotu, že se přes most nikdo nedostane. Pomocí Odstřelovače a Zeleného Bareta likvidujte všechny blízké vojáky (pomocí odstřelovačky a granátů) a udělejte si i cestu do domu vpravo, kde je bedýnka s užitečnými věcmi (venku jich je ještě několik, podívejte se kde jsou klávesou „F7“). Po zlikvidování určitého počtu vojáků se dozvíte, že generál O’Donnell opustil budovu a míří k nepřátelskému letadlu! Je to zrádce! Váš další úkol je dostat se do letadla. Ted už to nebude nic těžkého. Pomocí Odstřelovače zlikvidujte všechny vojáky v okolí letadla a nastupte do něj. Následuje animace, ve které přijede spousta nepřátel a zajme vás. Konec mise.

Kill the Traitor
Commandos 3: Destination Berlin Probouzíte se ve vězení pouze se Zeleným Baretem a bez všech věcí a váš další úkol je jasný. Najít své přátele a vybavení a zabít generála O’Donnella, který zradil. Chvíli počkejte – do cely přijde voják. Omračte ho a nezapomeňte ho svázat a obrat. Vyjděte z cely a opatrně se zbavte ostatních dozorců (počkejte si až se nebudou koukat a zlikvidujte je stejným způsobem jako předchozího vojáka). Až to budete mít, vlezte do vedlejší cely, kde jsou vaši přátelé. Podívejte se na animaci a vylezte se všemi z cely. Vejděte do další místnosti a zneškodněte techniky. Prozkoumejte bedničky v každé z bočních místností a sejděte se všemi dolů do kanalizace. Zneškodněte vojáky (můžete klidně i střelbou – alarm nevyvoláte a do vedlejší místnosti to slyšet není) a projděte do další místnosti. Tam najdete Špiona, který vám přišel na pomoc. Osvětlí vám situaci a navrhne tři způsoby jak se zbavit zrádce. Buď ho zastřelíte Odstřelovačem, vyhodíte do vzduchu jeho auto Ženistou nebo se dostanete až k němu se Špionem. Cesta Odstřelovače se mi zdála nejlepší (nejlehčí), takže dál budu popisovat pouze tu. Také zhlédnete výbornou animaci a zapamatujte si mapku, kterou vám Špion ukáže. Poté se Zeleným Baretem projděte celé stoky a zlikvidujte všechny nepřátele. Pokaždé se podívejte, kam který východ vede a hledejte východ před dům, kde máte najít pušku pro Odstřelovače. Dejte Špionovi obyčejnou uniformu z nějakého vojáka a vylezte tímto východem. Okamžitě se skrčte a připlazte se zezadu k poručíkovi kousek od vchodu do kanálů (vedle té malé budky u závory). Připravte si injekci a naperte do něj tři dávky, čímž ho zabijete. Okamžitě přiběhnou k mrtvole tři vojáci – každému dejte dvě dávky a svažte je. Těla nikam nemusíte odnášet, jsou na dobrém místě, kam nikdo nevidí. Vezměte si poručíkovu uniformu a plazením se dostaňte do domu, kde máte najít odstřelovačku. Doporučuji vejít spodním vchodem (sklepem) – budete muset sice odstranit oficíra a vojáka, ale pokud tady začnete střílet, nikdo venku to neuslyší.

Ve sklepě je totiž bedýnka s patnácti jedovými dávkami pro Špiona, které se ještě budou hodit. Vejděte do domu, vojáka si nevšímejte a hned vejděte do druhého patra. Tady už to bude trošku obtížnější. Můžete sice zkusit všechny postřílet samopalem, ale je malá pravděpodobnost, že proti dvěma vojákům a poručíkovi uspějete. Pokud ne, připravte si injekci a zneškodněte vojáka, který chodí z jednoho místa na druhé (pozor – nesmí vás vidět voják nahoře na schodišti, poznal by vás). Potom vezměte jeho tělo a hoďte ho poručíkovi do výhledu. Až přiběhne, zneškodněte ho injekcí dřív než si vás všimne. Teď už můžete zastřelit vojáka na schodišti – jednoho zvládnete. Vejděte dveřmi, na které koukal – jsou tu dva vojáci – budete je muset zastřelit, takže ještě přede dveřmi uložte pozici. V této místnosti je v bedýnce puška pro Odstřelovače. Hned jak ji vezmete, se začne odpočítávat patnáct minut, než dorazí generál. Nebojte, za dvě minuty bude po něm. Se Špionem se vraťte zpět do kanálů a Odstřelovači předejte pušku. Teď nastává jeden obtížný okamžik. Musíte s Odstřelovačem vylézt nepozorovaně z kanálů. Stiskněte klávesu „Z“ (průzkum) a klikněte na žebřík vedoucí z kanálů. Zobrazí se výhled z kanálů. Zobrazte si výhled vojáka nad schodištěm u budovy kousek odtud (před kterou byla v animaci hromada hajlujících fašounů), který vidí na poklop od kanálů. Uložte si pozici a mějte hodně trpělivosti. Ve správný okamžik s Odstřelovačem vylezte a okamžitě si lehněte. Pokud neuslyšíte střelbu a nikdo vás neuvidí, máte vyhráno. Zastavte odpočítávání času (kliknutím na ikonku hodinek hned vedle) a chvilku počkejte – přijede auto pro generála. Auto se otočí a zastaví u domu. Vyjde generál – nesmíte minout, máte na to pouze okamžik. Musíte to stihnout než nastoupí do auta. Až bude po něm, vraťte se s Odstřelovačem zpátky do kanálů a se všemi členy týmu se vraťte na místo, kde jste poprvé potkali Špiona. Váš nový úkol je odjet v autě kousek od věznice (auto se jmenuje „Kubelwagen“). Vylezte se Špionem na povrch a zabavte nejbližšího strážného.

Poté vylezte se Zeleným Baretem a zlikvidujte ho. Totéž udělejte ještě s dalšíma dvěma poblíž. Teď vylezte s Odstřelovačem a jestli chcete, zabijte dva poručíky u domu, je u něj bedýnka s nějakými užitečnostmi (musíte se k ní ale doplazit). Teď si všimněte staveniště s bedýnkou a plotu okolo něj. Tudy půjdeme, ale nejdřív se musíme zbavit jednoho nepříjemného vojáka. Je to ten, který se prochází kousek od plotu a občas dojde až k zaparkovanému autu (to není to, kterým mám odjet). Odstraňte ho s Odstřelovačem – sice se k mrtvole seběhne několik vojáků, ale za chvíli se zase vrátí na svoje místo – alarm už nám v této chvíli nevadí. Teď se všemi postavami doběhněte k vchodu do staveniště. Je v něm několik vojáků – můžete je zlikvidovat buď Zeleným Baretem, ale na co se zdlouhavě plížit, když jim tam Ženista může poslat pár Molotovů. Ještě předtím ale doporučuji odstranit vojáka kousek od vchodu na staveniště, stojícího zády (pozor ale na dalšího hlídkujícího vojáka, který sem občas zajde, proto ihned odneste mrtvolu někam do bezpečí). Špionem pokračujte dále a hlídkující vojáky, kteří jsou tu sami buď zlikvidujte injekcí nebo je rozptylte a dodělejte Zeleným Baretem. Se Špionem dojděte v klidu až k autu a zlikvidujte všechny, kteří na něj vidí. Až bude všude bezpečno, dojděte se všemi postavami k autu a nastupte (všichni kromě Špiona se budou muset plazit přes silnici). Auto odjede a mise končí. Blahopřeji, právě jste dohráli první kampaň výborné hry Commandos 3: Destination Berlin. Další kampaň, nesoucí název „Central Europe“, si popíšeme ale až v další části návodu.

pokračování za týden

Autor:

Dny NATO v Ostravě a Dny Vzdušných sil AČR se budou konat 18. a 19. září.

  • Nejčtenější

Vývojář originálním způsobem urazil fanouška, stálo ho to ale místo

Mezi vývojáři válečné akční hry World of Warships a jejich fanoušky to v posledních měsících doslova vře. Po...

Světové televize opakovaně vydávají videohry za exkluzivní záběry z bojišť

Indická televize Republic použila realisticky vypadající záběry z české vojenské simulace Arma 3 v reportáži o údajné...

KVÍZ: Jak moc se vyznáte ve hrách z druhé světové války?

Druhá světová válka je z herního hlediska vděčným tématem, jen málokterý titul si ovšem zaslouží, aby se na něj...

KOMENTÁŘ: Už bylo dost GTA 5, je na čase se posunout

Minulý týden jsme mezi ukázkami na chystané tituly pro PlayStation 5 viděli také hodně starého známého: Grand Theft...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

PlayStation 5 zřejmě nebude ani příští rok. Čipové sucho pokračuje

Nových konzolí od Sony je stále málo a naděje, že jich v obchodech bude dostatek, se tenčí nejenom na konec letošního...

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

  • Další z rubriky

RECENZE: WRC 10 provede celou historií mistrovství světa

Kdyby nebylo oslavy kulatého výročí, tak ani nepoznáte, že nejezdíte minulý díl. Největší novinkou WRC 10 je tak nový...

KOMENTÁŘ: Už bylo dost GTA 5, je na čase se posunout

Minulý týden jsme mezi ukázkami na chystané tituly pro PlayStation 5 viděli také hodně starého známého: Grand Theft...

Změna zákona o hraní stála čínské společnosti už více než bilion korun

Nedávná změna čínského zákona, která omezuje hraní online her nezletilých na pouhé tři hodiny týdně, má pro tamní...

Gabriela Soukalová je poprvé maminkou, narodila se jí holčička

Bývalá biatlonistka Gabriela Soukalová (31) se stala maminkou. S partnerem Milošem Kadeřábkem přivítala moderátorka na...

Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...

Začalo to jako chřipka, pak vzal Tereze meningokok nohy a zničil ledviny

Před čtyřmi lety si Tereza myslela, že nastydla na kole. Jenže druhý den už ležela na JIP a kvůli meningokokové infekci...

Žena nemá žádné kamarádky, aby nesváděla svou postavou jejich partnery

Sedmadvacetiletá Moriah Millsová z Georgie se živí jako modelka a na své křivky je velmi hrdá. Nepodstoupila údajně...

Probudila mě bolest nehtů. Od té doby nemohu chodit, říká Alfred Strejček

Už téměř čtyři roky je Alfred Strejček (79) zcela odkázaný na péči druhých. Herci, recitátorovi, moderátorovi a...