Čtvrtek 16. září 2021, svátek má Ludmila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 16. září 2021 Ludmila

Commandos 3 - návod #2

  12:00
Na nový díl strategických Commandos se čekalo jako na smilování boží. Co přinesl nového rozebrala naše recenze, zatímco tento návod by vás měl provést všemi - často dost pekelně obtížními - misemi.

V této části návodu na Commandos 3: Destination Berlin se podíváme na druhou kampaň s názvem „Central Europe“, ve které hraje velkou roli vlak vezoucí cennosti. Následuje třetí kampaň s názvem „Normandy“, ve které se podíváme do severní Francie. Předchozí díl návodu s řešením první kampaně naleznete zde.

Central Europe

Infiltrate the Station
Commandos 3: Destination Berlin V této misi se musíte se Špionem a Zlodějem dostat do budovy nádraží (je to budova úplně nahoře) a schovat se na nějakém dobrém místě. Nejdříve zneškodníme vojáka hlídkujícího nejblíže. Hoďte krabičku cigaret do jeho výhledu tak, aby prošel okolo vás. Poté ho zneškodněte Zlodějem a se Špionem si oblečte jeho uniformu. Teď bude hračka zneškodnit vojáka hlídajícího výše u ostnatých drátů. Funkcí „Distract“ ho zabavte tak, aby koukal někam nahoru a poté se připlazte se Zlodějem a zlikvidujte ho. Pozor na hlídku nahoře na strážní věži – tu zneškodněte špionem a jeho injekcemi (dvě dávky a poté ho spoutat). Teď se se špionem vydejte před stan, kde hlídkuje voják. Počkejte si, až přijede náklaďák. Hlídka k němu odběhne a poté poběží do stanu, poreferovat něco poručíkovi uvnitř. Vaším úkolem bude funkcí „Distract“ zabavit hlídkujícího vojáka ve chvíli, kdy bude ve stanu a pokud možno tak, aby nekoukal na dveře. Poté se připlazte se Zlodějem a oba ve stanu zneškodněte. Špionovi dejte poručíkovu uniformu a vyjděte s ním ven. Náš další cíl bude voják dole, koukající na stan. Špionem ho zabavte a zezadu ho zneškodněte Zlodějem a okamžitě ho odneste někam do bezpečí. Pozor ale na vojáky hlídkující poblíž, kteří sem občas vidí, proto si předtím uložte pozici a buďte trpěliví.

Teď nastává jeden celkem těžký okamžik. Se Špionem zabavte poručíka ve zřícenině domu a se Zlodějem zlikvidujte vojáka úplně dole, který se prochází od hromady dřeva až k okraji mapy. Zlikvidujte ho až u okraje mapy a vezměte si jeho pušku. Schovejte se za hromadu dřeva a chvíli počkejte. Svázaného vojáka totiž uvidí hlídka na strážné věži a půjde se podívat. Připravte si pušku (ne samopal – ten je moc hlučný) a až proběhne kolem, zastřelte ho. To uslyší i ostatní vojáci nahoře a poběží k vám. Pokuste se je zastřelit puškou než stihnou vyvolat alarm. Asi se vám to nepovede napoprvé, ale jde to. Poté už není problém Zlodějem zneškodnit poručíka, se kterým vykecává Špion. Se špionem i Zlodějem se doplazte k odpadní trubce a vlezte do ní. Tou se dostanete do domu, kde je několik vašich spojenců. Ti vám venku pomůžou zabavit některé stráže, což se velice hodí. Také je v tomto domě bedýnka s několika dávkami jedu pro Špiona. Vylezte s oběma postavami ven a doplazte se do nádraží (zlikvidovat vojáky cestou nebude problém – buď se koukají jinam nebo je zabavili vaši spojenci). V budově nádraží vejděte do další místnosti (nebojte, nikdo tu není) a s oběma postavami se schovejte v úkrytu („Hiding Place“). Úkol splněn.

Board the Train
Commandos 3: Destination Berlin Jedna z lehčích misí. Váš úkol je dostat se se Špionem a Zlodějem nepozorovaně do vlaku a nevyvolat alarm. Nejdříve Zlodějem zneškodněte vojáka uvnitř (vyčíhejte si správný okamžik, nic těžkého) a se Špionem si vezměte jeho uniformu. Doporučuji ještě zbavit se pro jistotu ostatních vojáků v domě. V každé místnosti jsou dva, jednoho zabavte Špionovým „Distract“ a druhého zlikvidujte Zlodějem až se nebude koukat. Zabavený voják pak už bude hračka. Se Špionem vyjděte z budovy nádraží. Hned u dveří stojí zády voják, který ale nebude problém. Zabavte vojáka, který se nedaleko prochází a Zlodějem oba zneškodněte. Svázaná těla noste pro jistotu vždy do budovy. Vojáci dole u budovy také nebudou problém, jen si musíte dávat pozor kam kouká odstřelovač na střeše a vyčíhat si okamžik, kdy si dá přestávku a nic nevidí. Teď se se Špionem přesuňte do odstaveného vagonu, před kterým je z druhé strany voják a oficír. Vevnitř zabavte vojáka a Zlodějem ho zneškodněte.

Vyjděte se Špionem východem k vojákovi a zabavte hlídku, která chodí v kolejišti tak, aby neviděla na vagon. Se Zlodějem hoďte vojákovi vedle oficíra do výhledu krabičku cigaret a až si pro ni půjde, zneškodněte ho a odneste do vagonu. Teď už nebude problém zneškodnit oficíra a poté i zabaveného vojáka. Odneste je do vagonu nezapomeňte dát Špionovi oficírovu uniformu. Teď se Špionem zabavte vojáka na druhé straně kolejí, kterého záhy zlikvidujte Zlodějem (tělo už můžete nechat tady). Teď se se Zlodějem plazením přibližte k domečku u kterého je technik a voják. Technika bez problémů omračte, stejně kouká do zdi. S vojákem, už to bude horší. Pozor na dvě hlídky na vlaku, které sem občas vidí. Najednou to asi nestihnete, proto ho při jedné příležitosti pouze omračte a vraťte se do bezpečí. Spoutejte a odneste ho až při další příležitosti. Teď už máte vyhráno. Se Špionem normálně nastupte do vlaku a injekcí zlikvidujte vojáka. Vyjděte ven a zabavte vojáka, který stojí na můstku vedle oficíra. Se Zlodějem se plazte kolejemi až na úroveň vchodu do vlaku a až bude vzduch čistý (hlídka na střeše bude koukat na druhou stranu), plazením nastupte do vlaku. Teď už jen nastupte i se Špionem a mise je u konce.

Stop Bomb Deployment
Commandos 3: Destination Berlin Celkem akční mise. Vaším úkolem je odstranit náklaďák z tratě a odstranit všechny nepřátele (kromě těch v okolí domu a na poli) a vzhledem k tomu, že na tuto misi máte pouze Zeleného Bareta, kterému Špion přezdívá „Butcher“ (Řezník), bude to opravdu maso. Také je to jedna z misí, kde hraje hlavní roli čas – na splnění mise máte patnáct minut. V této misi není něco jako alarm, takže můžete (musíte) střílet dle libosti. Prostě kdykoliv se vám naskytne příležitost, taste zbraň. V této misi se mi velice osvědčila taktika „nalákání na výstřel“ – prostě se schováte někam za roh a vystřelíte. Většina nepřátel se běží podívat, takže se vyplatí i používání „Automatické střelby“ („Cover mode“ – klávesa „A“). Takto odstraňte všechny nepřátele na kolejích okolo náklaďáku a věže u přejezdu. A z bedýnek si vezměte pušky – budou se hodit. Až to tu budete mít, nasedněte do náklaďáku a odjeďte s ním z kolejiště. Pak v okolí přejezdu odlákejte na výstřel koho můžete. Jestli chcete a máte ještě dost času, můžete si udělat cestu do domu u přejezdu, který také není povinný. Je v něm pouze několik vojáků a v bedýnkách je nějaké vybavení, včetně dvou granátů, které se opravdu hodí. Teď dojděte k automatickému kulometu a plazte se podél zídky, kde není problém všechny zlikvidovat nožem, protože se koukají na druhou stranu. Ani zbytek za zídkou by neměl činit větší potíže. Jediný, kdo vám může dělat starosti je voják nahoře na strážné věži. Doporučuji se připlížit zespoda a poslat mu expres rekomando jeden granát. Pokud jste už všechny zvládli, podívejte se na skvělou animaci, ve které Zelený Baret honí vlak a připravte se na další misi.

Get to the Engine
Commandos 3: Destination Berlin Úkol této mise je zlikvidovat komplet všechny nácky ve vlaku. Když jsem tuto misi hrál poprvé na recenzi, přišla mi celkem těžká. Napodruhé jsem si ale všiml jedné skvělé finty, díky které je mise doslova pohoda. Na začátku si Zeleného Bareta ještě nevšímejte a přepněte se na Zloděje. S ním není problém zlikvidovat osamoceného vojáka v kupé. Špionovi dejte jeho uniformu a za pomoci funkce „Distract“ a Zlodějova omráčení zlikvidujte celý vagon. Nezapomeňte si vzít oficírovu uniformu. Až tento vagon budete mít, doběhněte sem se Zeleným Baretem. Za pomoci Špiona v uniformě zabavte hlídky na střechách a zlikvidujte je se Zlodějem nebo Zeleným Baretem. Dopracujte se až k nekrytému vagonu, kde leží spousta vojáků. Se Špionem jděte napřed a zabavujte vojáky, kteří vidí na začátek (je ale myslím jen jeden nebo dva) a se Zeleným Baretem jednoho po druhé likvidujte, ale (a teď přijde ta finta) za žádných okolností zatím nezabíjejte poručíka na konci. Pokud ten totiž zemře, z prvního obrněného vagonu vyběhne několik hlídek a znovu obsadí celou první část vlaku, kterou jste do teď pracně čistili. Radši ho nechte vykecávat se Špionem a opatrně se propližte se Zeleným Baretem. Podívejte se opatrně do každého vagonu a zjistěte, kolik je v každém vojáků a na jakých pozicích a přes střechu se dostaňte až k obrněnému vozu před lokomotivou.

Zlikvidujte potichu vojáky na něm a vlezte dovnitř. Dole pod vámi jsou dva vojáci s puškami, ale není problém vystřelit ze samopalu, nalákat je na výstřel a seshora je zastřelit. Až to budete mít, všimněte si bedýnky, která skrývá skvělých deset granátů. Teď se se Zeleným Baretem vraťte až na začátek vlaku (kde začínal) a klíčovou dírkou se podívejte dovnitř – sedí tam celý pluk vojáků, který by vyběhl, pokud byste zabili výše zmíněného poručíka. Vhoďte tam dveřmi pár granátů a zlikvidujte je. Uvnitř je v bedýnce ještě dalších deset granátů, ale nám bohatě stačí co máme. Teď už můžete zlikvidovat poručíka na nekrytém vagoně a postupně likvidovat osazenstvo dalších vagonů. Používejte granáty, teď už vám nic nehrozí. Pozor ale na vagon, který veze cennosti – poznáte ho podle toho, že je narvaný neozbrojenými techniky. Pokud do něj hodíte granát, cennosti se zničí a mise bude neúspěšná. Stačí tam vlézt se Zeleným Baretem a postřílet je samopalem – technici útočí pouze pěstí a moc vám neuberou. Až se dopracujete k lokomotivě, zlikvidujte poslední tři vojáky na uhelné hromadě a pokochejte se pěkně udělanou animaci, ve které sice vlak zastavíte, ale zajetí neujdete, kromě Zeleného Bareta, který se včas schová. Čeká nás další zajímavá mise.

Take Control of the Town
Commandos 3: Destination Berlin V této misi je úkol stejný jako v misi předchozí – zlikvidovat nácky do posledního muže. Máte na to Odstřelovače a Ženistu, ale nebojte že by to bylo přehnaně obtížné. V této misi je totiž přehnaně moc vybavení, takže cest k cíli vede několik. Nebudu popisovat pozici každé bedýnky – je jich tu opravdu hodně, takže si berte co potřebujete a moc nešetřete. Ještě jeden dodatek – na náměstíčko uprostřed domů vedou tři brány (respektive průchody). Označuji je tak, že první brána je ta prostřední, druhá ta nahoře a třetí ta dole. Sice to působí zmateně, ale takhle se k nim budete dostávat. Teď už ale k návodu. Vezměte si Odstřelovače a postupně vylákejte techniky ze dvora – stačí se jim na chvíli ukázat a zase se schovat za dům – poběží za vámi, ale nejsou ozbrojeni, takže je stačí složit pěstí a spoutat. Pozor, je tu i jeden ozbrojený voják, ale nekouká na žádné místo, takže jeho zlikvidování by neměl být problém. Teď Odstřelovačem zastřelte odstřelovací puškou procházejícího se důstojníka a stráže u brány. K mrtvolám u brány se ještě seběhne několik vojáků, ale pokud budete rychlí, nestačí spustit alarm a máte o několik starostí méně (náboji moc šetřit nemusíte, je jich tu v bedýnkách dost). Teď se s Odstřelovačem přesuňte k domu nahoře. Zlikvidujte dva vojáky (pozor na tu větší motorku (nebo co to je)) a vyberte bedýnku. Nezapomeňte zlikvidovat vojáky uvnitř domu (jeden je i v tom malém domečku) a ještě zlikvidujte strážné u brány – sice stejně jako u předchozí brány přiběhnou nějací vojáci, ale s Odstřelovačem by to neměl být problém.

Ještě zlikvidujte nepřátelského Odstřelovače nad bránou a přiběhněte sem se Ženistou. Nasaďte mu plynovou masku a vhoďte plynovou bombu k pluku vojáků nahoře a všechny spoutejte. Teď zlikvidujte motorku – nejlépe molotovem, klasický granát dělá velký hluk. Teď s Ostřelovačem vejděte do vchodu nad branou (tam kde byl nepřátelský odstřelovač) a zlikvidujte vojáky (je tu opět nějaké vybavení). Teď s Odstřelovačem jděte k první bráně a vejděte do domu. Zabijte všechny vojáky a vylezte až nahoře. Seshora odstřelovací puškou zlikvidujte koho můžete a vraťte se zase k druhé bráně. Se Ženistou zlikvidujte motorku na dvoře (zase molotovem) a všechny vojáky, co se tu teď objeví zlikvidujte Odstřelovačem, případně na nějakou skupinku použijte granát nebo plynovou bombu. Teď už se můžete volně pohybovat po náměstíčku uprostřed domů. Ještě se podívejte do domu (i do horních pater) a zlikvidujte případné vojáky. Teď už se můžete vydat k třetí bráně. Vzhledem k tomu, že všichni koukají přesně opačným směrem, není problém je postupně likvidovat. Třetí motorku zlikvidujte granátem, ať se zbavíte i vojáků okolo ní. Poslední co v této misi uděláte je likvidace dvou vojáků dole na poli. Stačí Odstřelovač a dvě přesně mířené rány. A je to.

Ambush the Convoy
Commandos 3: Destination Berlin Tato mise se odehrává na stejném místě jako mise předchozí, tak nebuďte překvapeni. Nahoře na mapě pomalu přijíždí konvoj a spousta nepřátelských vojáků. Na pomoc vám ale přišlo také několik spojenců. Jdeme na to. Odstřelovače v této misi asi moc nevyužijete, takže s ním zatím odejděte do domu. Zato Ženista se vyřádí :). Co se týká spojenců, alespoň čtyři dejte hlídat prostřední bránu (v tuto chvíli oceníte funkci automatického útoku – klávesa „A“) a alespoň tři spodní vjezd do náměstíčka. Se Ženistou dejte tři miny do prostředního a horního průchodu (až „dojdou“, položte s ním další) a lehněte si s ním za kašnu. Na náměstí budou postupně proudit skupinky vojáků. S většinou si poradí spojenci a miny a skupinky, které proniknou zlikvidujte granáty. Za chvíli vjede na náměstí tank, tak ho zlikvidujte bazukou (můžete mu také dát do cesty protitankovou minu, ale ta ho nezničí – je to jakoby náhrada za jeden výstřel z bazuky a zničí ho tři). Snad jako v žádné jiné misi se vyplatí mít stále zapnutou mapu (klávesa „F4“) a sledovat nepřátelské přesuny a podle toho se přesouvat a připravovat miny. Dále k této misi není moc co dodat – až zabijete určitý počet vojáků, mise skončí (alespoň myslím – já si v klidu hrál a hrál a najednou byl konec). Tím jste dokončili druhou ze tří kampaní (tutoriál nepočítám) a můžete se vrhnout na třetí, která má název „Normandy“.

Normandy

Cripple Nazi Support
Commandos 3 V této misi musíte překazit zásobování hlavní německé fronty, protože za několik hodin spustí spojenci operaci s krycím jménem „Overlord“, ve které se pokusí obsadit území Normandie. Máte k dispozici Zloděje a Ženistu a hlavně v této misi nesmíte spustit alarm, takže važte každý krok a nezapomeňte ukládat i do klasických pozic, ne jen do „Quicksave“ pozice. Začneme se Zlodějem. Všimněte si domu napravo. Stoupněte si do stínu za roh vedle vchodu, před kterým je oficír. Až sejde ze schodů, omračte ho a svažte a odneste do stínu, kde jste byli a odplazte se za náklaďák vedle. Za chvíli bude před domem procházet voják a všimne si svázaného oficíra a pokusí se ho rozvázat. Připlazte se k němu a klepněte ho také. Obě těla odneste do domu a samopalem postřílejte dva vojáky (hluk není ven slyšet) a přijďte sem i se Ženistou. Se Zlodějem vlezte do velké sousední místnosti. Je plná techniků, ale stačí je v klidu složit pěstí a spoutat. V místnosti je několik bedýnek s užitečným vybavením, jako například granáty, plamenomet nebo dálkově ovládané bomby. Vezměte si všechny bomby a jednu hned položte v tomto domě, ale ještě ji nespouštějte. Ještě s některou z postav vylezte ven dveřmi vedoucí z této místnosti a zlikvidujte vojáka před nimi a ukliďte ho dovnitř. Se zlodějem teď běžte k místu, kde jste začínali a zlikvidujte vojáka procházejícího se kousek nalevo u domů. Jsou tu dva domky a v každém z nich je několik vojáků, ale pokud do nich hodíte dva až tři granáty oknem nebo dveřmi, máte po starostech. Nebojte, hluk není zevnitř ven slyšet, takže alarm se nespustí. Se Ženistou počkejte u dveří a až bude procházet čtyřčlenná hlídka se psem, omračte je plynovou bombou. Pes se sice neomráčí, ale pokus mu hodíte otrávené maso, bude od něj na chvíli pokoj (otrávené maso získáte tak, že v inventáři spojíte prášky na spaní a maso pro psa). Vojáky svažte a psa zabijte plamenometem, který není slyšet. Teď se Ženistou připravte dálkově ovládané bomby na cestu (ne moc blízko sebe, aby až vybuchne jedna, tak aby zůstala ta další). Začnou totiž projíždět obrnění vozidla a poté i tanky. Až vám dojdou bomby (jednu si ještě schovejte na věž nahoře), používejte bazuku a granáty. Až přestanou jezdit vozidla, odpalte budovu a vyčistěte si cestu k věži nahoře (už můžete dělat hluk, takže klidně používejte samopal nebo granáty). Položte bombu pod věž a vzdalte se. Po jejím výbuch následuje další mise.

Destroy the Warships
Commandos 3 Celkem jednoduchá mise a bohužel také jediná, ve které si užijete potápěče, což je skvělá postava. Máte za úkol opatřit si dvě magnetické bomby a dostat se pod dvě velké válečné lodě, kde je přidělat k trupu a z dostatečné vzdálenosti odpálit. Vyskočte z člunu a potopte se. Pod vodou prostřihejte drátěný plot a úplně u stěny se vynořte. Až bude hlídka nahoře koukat na druhou stranu, vylezte po žebříku a zabijte ji nožem (potápěč může nůž házet, ale musíte si ho pokaždé sebrat). To zahlédne hlídka kousek odtud, tak se schovejte za roh a až bude procházet, vyřiďte ji také nožem (vše musíte stihnout než stačí spustit alarm, takže si před tím nezapomeňte hru uložit). Skočte zase do vody a vynořte se na schodech, které z ní vedou. Až k nim přijde důstojník, počkejte si až bude koukat jinam a nožem ho sejměte. Tělo dejte až dolů na schody na úroveň vody. Je čas vyřídit dva vojáky kousek odtud u drátěného plotu. Není to nic těžkého, jen si musíte počkat až bude každý koukat jinam a postupně je vyřídit. Vejděte do budovy a zneškodněte (stačí pěstí) tři techniky. V bedýnce na zemi je první magnetické bomba. Vyjděte ven a zneškodněte důstojníka, který hlídá vchod do druhé budovy a občas dojde až ke schodům do vody. Poté ještě vojáka za plotem u budovy a stoupněte si ke dveřím. Vevnitř je celkem dost techniků a dva vojáci. Vhoďte tam jeden granát a vejděte – ty co přežili zneškodníte nožem nebo pěstí. Vejděte do malé budky uvnitř a zneškodněte vojáka. V bedýnce je druhá magnetické bomba. Vyjděte ven a zlikvidujte oficíra na rohu domu a poté oficíra nahoře u tlačítka. Hoďte granát na skupinku dolů a pokud někdo přežil, nalákejte ho k sobě na výstřel a zabijte. Stiskněte spínač a otevřou se vrata ve vodě. Skočte do vody a potopte se. Pod vodou připevněte na trup každé lodi bombu a vylezte po schodech ven z vody. Až budete v dostatečné vzdálenosti, objeví se ikonka detonátoru. Odpalte lodi a podívejte se na dokonalou animaci, která vás zavede do další mise, která se odehrává na známe pláži Omaha.

Storm the Beach
Commandos 3 Tato mise je situovaná na den 6. června 1944, ve kterém se odehrál obrovský masakr na několika plážích na pobřeží Normandie v severní Francii (kdo viděl film „Zachraňte vojína Ryana“ nebo hrál hru „Medal of Honor“ si to „užije“ ještě o trochu více). V této misi musíte zlikvidovat osazenstvo bunkrů a na rovinu říkám, že je to nejtěžší mise v celém třetím dílu Commandos. Také na to máte pouze Zeleného Bareta (sice tu máte i pár spojenců, ale opravdu nevím, jak je využít). Nejdříve se Zeleným Baretem vyberte obsah nejbližší bedýnky (musíte se k ní samozřejmě doplazit) – jsou v ní dva granáty. Jeden pošlete do prvního kulometného hnízda a druhý do druhého. Přeživší zabijte jak chcete, každopádně to není nic těžkého. Třetí kulometné hnízdo musíte vybít zbraní, ale není to tak hrozné. Až to tu budete mít, propližte se otvorem u prvního hnízda na druhou stranu. Tady zabijte procházejícího oficíra a vylezte nahoru na bunkr (ne na ten, kterým jste se právě proplazili) a zabijte koho můžete. Nahoru také vyleze pár vojáků, které samozřejmě zabijte také. Teď zase slezte dolů a propližte se před velkou hlavní kanónu na lávku k příkopu. Je to těsné protože se sem kouká spousta vojáků, ale jde to. Přelezte lávku a doplazte se až ke vchodu do bunkru, pod kterým jste podlezli. Vlezte dovnitř, je tu spousta vojáků, ale koukají jinam. Jdete doprava a postupně je nalákejte na výstřel. Všichni kromě dvou přiběhnou. Zbylí dva už zvládnete nožem. Vejděte do vchodu napravo. Vlezte po žebříku a zlikvidujte dva vojáky. V bedýnce jsou mimo jiné i granáty, bez kterých by tato mise byla čiré peklo. Vejděte odtud východem do příkopu. Po žebříku vylezte na střechu a zlikvidujte kulometčíka. Jděte zase dolů do příkopu a probojujte se do centrálního bunkru, ze kterého vede spousta dveří do jednotlivých příkopů. Zde je také několik vojáků, ale pokud si správně lehnete, budou na vás běhat po jednom. Teď se situace velice špatně popisuje. Zkrátka pomocí granátů likvidujte větší skupinky nepřátel nad příkopy a jeden pošlete i na střechu centrálního bunkru, kde na vás nepříjemně kouká jeden voják. Granátů je tak akorát na ty větší skupinky, proto prohledejte každou bedýnku (moc jich není) a šetřete si je na ty nejnutnější situace. Občas využijte situaci, kdy jste v jednom zákopu a granát pošlete do vedlejšího. Probijte se k bunkrům na konci zákopů a pobijte jejich osazenstvo. Až to budete mít, mise je u konce. Blahopřeji, právě jste dohráli „Commandos 3: Destination Berlin“. Že to ale stálo za to...

Autor:

Dny NATO v Ostravě a Dny Vzdušných sil AČR se budou konat 18. a 19. září. Z důvodu hygienických opatření bude počet návštěvníků omezen na 40 tisíc pro každý den. Ke vstupu je nutné si zakoupit vstupenku vázanou na jméno.

Poprvé se v Ostravě představí nová americká stíhačka F-35A Lightning II, dále se návštěvníci mohou těšit na transportní letouny A400M Atlas, druhoválečný stroj Douglas C-47 Dakota nebo bezpilotní letoun MQ-9 Reaper.

Témata: Hluk, hračky, nůž, Vlak
  • Nejčtenější

Vývojář originálním způsobem urazil fanouška, stálo ho to ale místo

Mezi vývojáři válečné akční hry World of Warships a jejich fanoušky to v posledních měsících doslova vře. Po...

Matrix 4 působí jako reset systému, hlavním tahounem bude Keanu Reeves

Trailer na The Matrix Resurrections, který jako první viděli už v srpnu návštěvníci CinemaConu v Las Vegas, je konečně...

Světové televize opakovaně vydávají videohry za exkluzivní záběry z bojišť

Indická televize Republic použila realisticky vypadající záběry z české vojenské simulace Arma 3 v reportáži o údajné...

Steam rozdává Surviving Mars a Ubisoft Far Cry 3, času je ale málo

Nepropásněte dvě časově velmi omezené akce obchodů Steam a Ubistore. Pokud si pospíšíte, můžete si zcela zdarma přidat...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Korunní klenot PlayStationu míří na PC, chystá se remake Star Wars KOTOR

Netrpělivě vyhlížená prezentace PlayStationu nabídla spousty zajímavých ukázek z chystaných her, chyběla jí ovšem...

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

  • Další z rubriky

Poslední sbohem Belmondovi. Na obřad dorazil Alain Delon i Pierre Richard

Po čtvrtečním pietním ceremoniálu v pařížské Invalidovně se Francie definitivně rozloučila s Jeanem-Paulem Belmondem....

Začalo to jako chřipka, pak vzal Tereze meningokok nohy a zničil ledviny

Před čtyřmi lety si Tereza myslela, že nastydla na kole. Jenže druhý den už ležela na JIP a kvůli meningokokové infekci...

Žena nemá žádné kamarádky, aby nesváděla svou postavou jejich partnery

Sedmadvacetiletá Moriah Millsová z Georgie se živí jako modelka a na své křivky je velmi hrdá. Nepodstoupila údajně...

Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...

Klamala ministry, investory i sebe sama. Srdcová královna byznysu čelí soudu

Ve Spojených státech začal soud s Elizabeth Holmesovou. Vkládali do ní naději bývalí američtí ministři i ostřílení...