Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Commandos: Strike Force - revoluční díl série?

  12:00aktualizováno  23. června 10:35
Série Commandos se těší dosti veliké přízni hráčské komunity. Ale přes oblíbenost tohoto konceptu se autoři rozhodli pro některé zásadní změny. Jestli se jim to vyplatí ukáže až čas, ale už nyní si o těchto změnách můžete přečíst v našem článku.

Commandos Strike Force

Commandos je velice oblíbená série her z 2. světové války, kde hráč ovládá speciální komando. Jedinou šancí na úspěch pak bývá dokonalé plánování a perfektní využití rozdílných schopností jednotlivých členů týmu. Commandos Strike Force je nejnovějším počinem společností Eidos a Pyro Studios z této série. Ale tentokrát se nebude jednat jen o další díl. Spíše by se dalo říci, že půjde o značně revoluční díl.

První veliká změna nastává v grafice. Ta je kompletně převedena do 3D, je hodně detailní a pokud možno co nejrealističtější. K tomu všemu je využíván RenderWare engine. Ale dále se o tom nebudeme bavit, protože všechno potřebné je vidět na obrázcích a videu.

Commandos Strike Force je nejnovějším počinem společností Eidos a Pyro Studios z této série. Ale tentokrát se nebude jednat jen o další díl. Spíše by se dalo říci, že půjde o značně revoluční díl.

Commandos Strike Force

Když už byla řeč o obrázcích, tak asi ta první věc, která vás při jejich prohlížení trkne je, že se už nedíváte na celou scénu shora, ale přímo z první osoby. Tím se dostáváme k druhé největší změně. Tenhle díl totiž bude 1st person akce. Ale slovíčko akce neberte až tak doslova, protože prakticky všechno ohledně plánování, taktiky a využívání jednotlivých členů týmu zůstává při starém.

Členové elitního týmu sice budou jen tři, ale i tak si určitě vystačí. Mezi nimi půjde kdykoliv přepínat a převzít nad nimi kontrolu. V mezidobí se však nebudou zbylí dva poflakovat, ale převezme za ně kontrolu AI. Jedním z nich bude příslušník "Zelených Baretů." Se svými bojovými zkušenostmi a schopností používat těžší zbraně bude určitě neustále ve víru akce, další bude "ostřelovač," jehož ocelové nervy a přesná muška budou hodně často zapotřebí. Jako poslední je "špión", který bude neocenitelný při jakékoliv akci, kde je potřeba nenápadnost. Jeho úkolem bude např. krádež uniformy a proplížení se do nepřátelského tábora.

Commandos Strike Force

Tato jednotka bude ve válkou zmítané Evropě plnit řadu tajných operací za nepřátelskými liniemi. Zničení Německé lodě, přepad nacistických vojáků, osvobození francouzských partyzánů či únos nepřátelského generála, to je jen krátký výčet misí, které se budou odehrávat např. v Rusku, Francii nebo Norsku a ještě navíc budou navzájem propojeny dějovou linkou. Každá mise se bude odehrávat na veliké mapě a bude čistě na hráči, v jakém pořadí a jakým způsobem splní zadané úkoly. Nic ho nebude nutit jít jednou jedinou „správnou“ cestou.

Samozřejmě bude zahrnut i multiplayer a to až pro 8 hráčů. A pokud vás zajímá, kdy to bude hotové, tak ta špatná zpráva je, že přesné datum ještě není stanoveno, a ta dobrá je, že by to mělo být ještě letos. Abych nezapomněl, hra je vyvíjena současně pro PC, PS2 a Xbox.

Autor:


Témata: Xbox

Nejčtenější

První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...

O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

Hrajete už Kingdom Come: Deliverance? Jak se vám zatím líbí?

Kingdom Come: Deliverance

Dnešní anketa je určena pro ty z vás, kteří už se ponořili do české hardcore hry na hrdiny Kingdom Come: Deliverance....

Další z rubriky

Warhammer: Vermintide 2 vyjde již počátkem března

Warhammer: Vermintide 2

Pokračování skvělé kooperativní akce Warhammer: Vermintide 2 vyjde již 8. března.

Vývojáři Mafie 3 propouštějí zaměstnance

Mafia III (PS4)

Navzdory komerčnímu úspěchu třetího dílu Mafie se v týmu Hangar 13 masivně propouštělo.

O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

Najdete na iDNES.cz