Conflict: Denied Ops

  0:05aktualizováno  0:05
Zapírat lze ledacos. Například nevěru, krádež nebo bojové jednotky v cizí zemi. Z třetí možnosti může navíc vzniknout dobrá hra.

Conflict: Denied Ops

Sérii Conflict netřeba dlouze představovat. Každý milovník taktických týmových akcí s ní nejspíše již přišel do styku. Poslední díly však nebyly tak povedené, jako ty původní, a tak se vývojáři rozhodli pro razantní změny v konceptu celé série. Conflict: Denied OpsZapomeňte na čtyřčlenné komando hrdinů. V Conflict: Denied Ops se setkáte pouze se dvěma vojáky CIA v utajení. Samozřejmě mezi nimi bude možné přepínat a nebude problém svému kolegovi zadat i jednoduché rozkazy. Připravte se ale na šok! Hra nebude klasickou akcí z pohledu třetí osoby, jak tomu bylo u předchůdců. Většinu dění bude kamera snímat z pohledu osoby první. Ano, bude se jednat o FPS. V některých situacích se ale kamera stejně přepne do pohledu třetí osoby. Například, když budete manipulovat s nějakým mechanismem nebo se krýt za překážky ve stylu Gears of War. Trocha taktických prvků tedy chybět opět nebude.

Velkým plusem pro samotnou hratelnost by mělo být vlastní použití nového enginu Puncture.

Herní schéma tak sice není bůhvíjak propracované, ale vypadá to, že fungovat bude naprosto bez problémů. Hráčům se dostane do rukou několik reálných zbraní, s nimiž nebude problém postarat se ani o nepřátelskou přesilu. Velkým plusem pro Conflict: Denied Opssamotnou hratelnost by mělo být vlastní použití nového enginu Puncture. Díky němu bude hra disponovat opravdu neuvěřitelnou fyzikou a interaktivním prostředím. Kromě toho, že se bude jednat o vyloženě efektní prvek, tak ho budete moci využít ve svůj prospěch. Schováte se za nábytek, prostřelíte si ve dřevě díry a nepřátele pak budete moci likvidovat v klidu zpoza provizorního krytu. Samozřejmě pak narazíte na lokace, ve kterých se nepřátelé nahrnou před skalní převis, který drží prkenné vzpěry, ale tohoto klišé akčního žánru se holt ještě nějakou dobu nezbavíme. Jelikož se oba hlavní hrdinové Conflict: Denied Ops projdou doslova po celém světě, tak aby je nebolely nohy, tak jim vývojáři z Pivotal Games přidali do hry nějaká ta vozidla. Bude se jednat o jeepy, tanky nebo obrněná vozidla, v nichž bude opravdová radost se projet. Všechny budou samozřejmě vybaveny palebnou silou.

Pivotal Games potvrdili, že celou hru bude možné projít s dalším hráčem v kooperativním mlultiplayeru.

Prostředí, ve kterých se budete pohybovat, budou značně rozmanitá. Podíváte se do Venezuely, Afriky, Ruska nebo na Arktidu. V každé lokaci narazíte na jiné nepřátele, Conflict: Denied Opsvozidla i zbraně. No a v Africe pod vámi led nepraskne. Na závěr jsme si nechali informaci, která potěší především fanoušky multiplayeru. Pivotal Games potvrdili, že celou hru bude možné projít s dalším hráčem v kooperativním mlultiplayeru. Skvělé! Ohledně versus hry více hráčů se zatím mlčí, ale vsadili bychom se o cokoliv, že se jí dočkáme také. Změna herního konceptu k ní přímo vyzývá. Hra byla nějaký čas ve vývoji pod kódovým označením Crossfire, ale datum vydání je stejně plánováno až na příští rok. Ostatně dolaďovat ještě bude co. I když o hře ještě tolik materiálů nevyšlo, tak prozatím se nám grafická stránka hry příliš nezamlouvá. Přece jenom jsme dnes zvyklí již na něco trochu lépe vypadajícího. Sérii Conflict již poslední roky viditelně docházel dech a Denied Ops by jí mohli vehnat novou krev do žil.

Nejčtenější

Závislost na videohrách? Jen chyba rodičů, říká populární streamer Ninja

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Tyler Blevins, jeden z nejslavnějších hráčů na světě, vystupující pod přezdívkou Ninja, se svým vyjádřením na Twitteru...

Fallout 76 pokazil, co mohl. A kazit nepřestává

Fallout 76

Neúspěch Falloutu 76 není bohužel příliš velikým překvapením. Pojďte si s námi připomenout, co vše Bethesda udělala...

Nejlepší hry roku 2018: nominujte své favority

Assassin’s Creed Odyssey

Závěr roku již tradičně patří anketě Hra roku. A protože je to čtenářská anketa, o tom, které hry se v hlasování na...

OBRAZEM: Podívejte se na ta nejhorší tetování inspirovaná videohrami

Tetování už dávno nenesou stigma sociální spodiny a stala se běžnou součástí...

Tetování už dávno nenesou stigma sociální spodiny a stala se běžnou součástí naší kultury. Této módě se samozřejmě...

EA odstraňují ze svých her sportovce obviněné z násilí proti ženám

FIFA 19

Hvězda amerického fotbalu Kareem Hunt byl propuštěn z týmu Kansas City Chiefs kvůli fyzickému napadení mladé dívky....

Další z rubriky

Chystá se real-time strategie ze světa Conana, stojí za ní veteráni žánru

Conan Unconquered

Chystá se další hra s Barbarem Conanem v hlavní roli. Tentokrát půjde nezvykle o real-timovou strategii, která vzdáleně...

Ostuda kolem Falloutu 76 nekončí, Bethesdě unikla privátní data hráčů

Fallout 76 – Official Live Action Trailer

Kvůli chybě v systému zákaznické podpory se na veřejnost dostaly privátní údaje některých hráčů Falloutu 76. Pro...

Přerušený herní seriál Walking Dead bude pokračovat v lednu

The Walking Dead: The Final Season – Episode 1

Herní seriál Walking Dead dokonale naplňuje své jméno a vstává z mrtvých. Dalšího dílu se dočkáme již příští měsíc.

Najdete na iDNES.cz