Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Conquest: Frontier Wars

  12:00aktualizováno  21. července 4:49
Jak jste si možná všimli, v pátek se v krátkých zprávách objevilo oznámení, že Microsoft spustil oficiální stránku nové realtimové strategii Conquest: Frontier Wars, kterou pro něj vyvíjí společnost Digital Anvil. Nyní vám o této hře nabízíme podrobnější informace.

Conquest: Frontier WarsZdá se, že neuplyne týden, aniž by se neobjevila zpráva o nějaké nově připravované realtimové strategii. Nic však zatím nenaznačuje, že by jich byl na trhu nadbytek, spíše naopak. Proto ani tento týden nebude výjimkou a seznámíme vás alespoň s jednou novinkou tohoto žánru. Jak už asi tušíte, posvítili jsme si na hru, kterou v produkci Microsoftu vyvíjí společnost Digital Anvil. Novinka má název Conquest: Frontier Wars a podle dosud zveřejněných informací by měla alespoň trošku zčeřit jinak hodně stojaté vody realtimových strategií. K tomuto tvrzení nás přivádí skutečnost, že Digital Anvil se snaží alespoň trochu vybočit z řady ostatních titulů. Ty se až na výjimky odehrávají buď v prostředí fantasy, nebo na vzdálené, jinak opuštěné planetě, na které probíhá boj o jakousi vzácnou surovinu.

Do jakého prostředí nás tedy Conquest: Frontier Wars zavede, když se chce vyhnout ohranému klišé? Bude to samotný hluboký vesmír, který byl až do současnosti téměř výhradně doménou vesmírných simulátorů či "obchodních" strategií. Přesto se bude jednat o ryzí realtime strategii, jen do ní budou zakomponovány některé nové, u RTS neobvyklé prvky. Těmi budou například mlhoviny, černé díry, shluky antihmoty a "červí díry", kterými se budete moci dílem okamžiku přesunout do jiného hvězdného systému. Těch by mělo být v celé hře celkem šestnáct.

To vše je dobrá zpráva pro ty, kdo rádi v každé hře vidí něco nového a nemají v lásce příliš nápadné kopírování nápadů z jiných titulů. Pokud ale patříte spíše mezi staromilce a neradi opouštíte již zaběhané a ozkoušené cestičky, vězte, že ani vy nebudete zklamáni. Tvůrci se rozhodli, že přestože se pokusí vytvořit hru co nejvíce originální, na samotném herním systému nebudou provádět žádné větší změny. Jste-li tedy zvyklí na systém "point-and-click", který je u RTS běžný, můžete být ubezpečeni, že se s ním setkáte i tentokrát.

Conquest: Frontier WarsBohužel dosud nebyly zveřejněny podrobnější informace o příběhu hry, dostalo se nám pouze příslibu propracovanosti a logické návaznosti misí, které budou navíc spojovány kvalitně vypracovanými videosekvencemi. Zatím nám nezbývá než doufat, že tvůrci své slovo dodrží. Můžeme se však seznámit alespoň s tím, co už známo je.

Bojovat proti sobě budou tři rasy, z nichž každá má své silné i slabé stránky, vlastní lodě i stavby. Pro každou je připravena i jiná kampaň, takže můžete jednou hrát za pozemšťany, jindy zase za Mantise či Celareony, a přitom nebudete mít pocit, že "tohle tu už přece bylo."

Připravena je i podpora pro multiplayer, takže o zážitek nebudou ochuzeni ani milovníci online hraní. Po lokální síti podporuje engine až osm hráčů, při připojení na internet je možné utkat se se třemi dalšími protivníky. Pokud navíc budete hrát přes server Zone.com, budete mít k dispozici propracovaný bodovací systém a náhodný generátor multiplayerových misí.

Jak se zdá, mohla by hra Conquest: Frontier Wars být příjemným zpestřením v řadě ostatních realtimových strategií. Pokud tomu tak ale opravdu bude, to se dozvíme až v zimě tohoto roku, na kdy je vydání hry naplánováno.

Autor:


Témata: simulátor

Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Usednout do traktoru Zetoru můžete v Brně a nově i v Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Právě dnes, v úterý 13. března, vychází nový vyzyvatel pro zažité farmářské simulátory. Byli jsme se na něj podívat v...

Další z rubriky

První dojmy: nový God of War bude nejlepší díl této krvavé série

Prezentace God of War

České zastoupení firmy Sony uspořádalo v Praze prezentaci chystaného God of War a my jsme, jako vůbec jedni z prvních...

Autor Sim City Wil Wright chystá po deseti letech novou hru

Proxi

Hra Proxi sice bude jen na mobilní telefony, ale její koncept vypadá opravdu zajímavě. Klasický rozměr budovatelské...

Vývojáři Paragonu uvolnili zdarma podklady v hodnotě 12 milionů dolarů

Paragon

Lidé z Epic Games se díky Fortnite zřejmě natolik topí v penězích, že dali na internet zdarma k využití modely ze své...Najdete na iDNES.cz