Sobota 31. července 2021, svátek má Ignác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 31. července 2021 Ignác

Constantine - 1. část návodu

  12:00
Peklo s Nebem již kdysi dávno uzavřelo dohodu o vládě. Tuto rovnováhu se ale teď kdosi snaží narušit, a tak temné hororové dobrodružství začíná!!! Nebude to však žádná procházka růžovým sadem, takže pokud potřebujete poradit, přečtěte si tento návod.

Constantine – 1. část návodu

Herní karta

Úvod do hry:
Akční thriller Constantine nese název podle příjmení svého hlavního hrdiny Johna, který si udělal výlet do Pekla a zpět. Jeho posláním je likvidace démonů přicházejících z Pekla a jejich zaříkávání. Inspirací pro toto dílo byly tvůrcům komiksy Hellblazer a také film s Keanu Reevesem v hlavní roli. Film i hra začínají stejně, John Constantine zjistí, že dochází k jakési změně v rozložení sil a to ve prospěch ďábla. John, s nímž se ve hře ztotožníte, je schopen se za pomoci kouzel přenášet mezi Zemí a Peklem, během svých fantastických a nevídaných dobrodružství se postupně dostanete k mnohem mocnějším kouzlům, zbraním a artefaktům, ale také k různým jiným prostředkům, které vás posunou ve vyšetřování příčin rozmáhajícího se zla dopředu. V mládí jste totiž spatřili věci, ze kterých by se všichni ostatní lidé zbláznili. Pozorovat dennodenně děsivé démony a pak sezobat omamné prášky, nebylo nic pro vás a tak jste jich jednou spolykali více a zemřeli jste. Lékaři vás včas zachránili, ale během těch pár minut klinické smrti, po nichž jste znovu nabyli vědomí jste poznali, jak vypadá skutečné Peklo, v něž každý, kdo si sám sáhne na život, jednou nutně skončí. To byla zatraceně dobrá zkušenost, abyste se snažili tomuto osudu za každou cenu vyhnout a proto jste se rozhodli váš těžký hřích odčinit a vykoupit se tím, že budete sloužit nebeským silám a začnete vracet agresivní démony zpátky do Pekla. Svět lidí je totiž podle neměnných pravidel oblastí, v níž sice síly Satana i Boha bojují o každou duši, ale pouze nepřímo, což se nyní díky Peklu změnilo. Hned v rámci první zahřívací mise pochopíte, že Peklo je zatraceně blízko, vlastně je přímo zde na Zemi, obě sféry jsou ovšem odděleny. To, že se do něj dokážete podívat, je samozřejmé  Constantine - návod , jistí si ovšem můžete být i tím, že některé ďábelské bytosti vám přijdou naopak naproti samy.

Hned v rámci první zahřívací mise pochopíte, že Peklo je zatraceně blízko, vlastně je přímo zde na Zemi, obě sféry jsou ovšem odděleny. To, že se do něj dokážete podívat, je samozřejmé, jistí si ovšem můžete být i tím, že některé ďábelské bytosti vám přijdou naopak naproti samy.

Vstup do Pekla vám umožní kupodivu voda, je nutné zjistit, k čemu všemu se dá využívat, zároveň vám doplňuje po celou dobu hraní i zdraví. Jakmile toto dosáhne minimální hodnoty, stačí vytáhnout malou lahvičku, do níž čas od času načepujete vodu a tak si zdraví doplníte. Tuto čarovnou lahvičku si můžete doplnit třeba z automatu na sodovku, nebo i z obyčejného umyvadla. Již během úvodní herní animace budete jako John Constantine přizváni k mladé dívence, abyste z jejího těla vymítili satany. Vypadá to velice jednoduše, ale jen do té doby, než zjistíte, že dívku zbavit démonů nelze, neboť tito se jejím prostřednictvím snaží dostat do našeho světa. Naštěstí ale zareagujete pohotově a necháte si přinést zrcadlo, do kterého démona odchytíte a na poslední chvílí, kdy už to vypadá tak, že se takto vetře do našeho světa, se vám podaří zrcadlo vyhodit z okna a démona tak zlikvidovat. Nechci a ani nehodlám tvrdit, že hra je něčím zcela výjimečným a nevídaným, rozhodně však stojí za zahrání, jen s ovládáním to snad autoři poněkud přehnali, je poměrně dosti náročné a složité, no je ale pravdou, že po určité době si na ně zvyknete. No tak to by snad pro začátek stačilo, takže se pustím do návodu samotného.

1. Planoucí peklo.
Poté co skončí úvodní animace, ve které jste byli přizváni k dívence, abyste z ní vyhnali ďábla a ve které zjistíte, že v ní usazený satanáš se tímto způsobem chce dostat do světa lidí a použijete zrcadlo do kterého skočí a vy jej rozbijete, čímž mu jeho nekalý úmysl zhatíte, budete vyzváni, abyste se dostali „na druhou stanu“. V reále tedy vstupte do ampule (kaluž vody mírně vpravo před vámi), klikněte na klávesu vyvolávající kouzla (X), poté zopakujte podle předlohy heslo (na číselné klávesnici 4, 2, 6 a 8) a tak budete přeneseni do pekla. Zastřelte démona, vydejte se doprava, likvidujte další satanášky, u sutin odbočte vlevo, zřítí se dům. Pokračujte vpřed, seberte kameny, rychle se otočte (mezerník) a zastřelte dalšího ďáblíka a honem se rychle otočte zpět (mezerník), zastřelte další démony, kteří se na vás v houfu vyřítí zprava, poté se vám na konci vlevo otevře cesta vpřed. Vejděte tudíž do zdánlivě slepé uličky, seberte další kameny a odbočte do chodby vpravo. Vlevo přelezte přes překážku, stačí se k ní jen přiblížit (W) a přelezete automaticky, odbočte doprava, zbavte se dalších satánků (střelba levé tlačítko myši, nebo kopance levý SHIFT), pokračujte dopředu, v levém rohu se nachází munice, picněte démona a pokračujte doprava. Na konci vpravo praskne zeď, ze vzniklého otvoru se vyrojí další houf démonů, skolte je a projděte tímto zmíněným otvorem. Za zdí před vámi je plno munice, vy ale pokračujte poté doprava dírou ve zdi a vydejte se nahoru po schodech. Zabočte dvakrát doleva, projděte dírou ve zdi a znovu odbočte dvakrát doleva. Před vámi v podlaze vznikne díra, tu přeskočíte tak, že se k ní přiblížíte a přidržíte klávesu pro chůzi vpřed (W), pak projděte protějším otvorem ve zdi, odbočte doleva, seberte ze země munici, za rohem vpravo budete znovu napadeni. Stejným způsobem jako prve se přesuňte přes díru v podlaze, seskočte otvorem ve zdi vpravo zpět na ulici, kde se zbavte dalších satanášků. Jděte vpřed, odbočte doleva, spadne shora nákladní auto a tak se vám otevře cesta vlevo pro další pokračování. Vejděte tedy dovnitř, vystoupejte nahoru po několika schodištích, vstupte do otvoru ve zdi a popojděte dopředu, v animaci budete přeneseni do další lokace. V reále pak nejdříve postřílejte houfec démonů (nebudu už dále až na výjimečné případy na výskyt démonů a nutnost jejich likvidace upozorňovat), poté popojděte k výklenku a z něj seberte část brokovnice  Constantine - návod , tak se spustí animace, která je velice výmluvná, takže nepovažuji za nutné k ní podávat jakékoliv podrobnější vysvětlení, po jejím skončení se znovu ocitnete ve světě lidí.

2. Najděte otce Hennessey.
Po skončení krátké animace, v níž se dozvíte zatím vám nic neříkající jméno Erliu se budete muset vydat najít kněze jménem Hennessey. Jděte tedy před vámi k plotu, tak ho přelezete, kopanci se zbavte krys, přes bednu přelezte zeď a vydejte se doprava. Začne hořet několik automobilů, rychle se otočte, neboť se objeví několik démonů, ale proboha, ti přece nemají na Zemi vůbec co dělat, to je očividné porušení dohody! Pokud vás jejich útok zaskočil a přišli jste o notnou dávku zdraví, napijte se vody s vaší lahvičky (levý ALT) a tak si zdraví doplníte. Potom vstupte doleva do garáže, vlevo přistupte k žebříku a přidržte klávesu pro chůzi, tak vylezete po žebři nahoru. Mezerou mezi mřížemi vlevo seskočte na střechu dodávkového automobilu, přes kapotu jeho motoru vpravo seskočte na zem, pak se vydejte na druhou stranu k vratům, z okna vpravo před vámi vypadne mrtvola. Vylezte tedy na bednu vpravo, z ní pak do okna, pokračujte chodbou dopředu, spustí se animace, po ní postřílejte démony, vyjděte nahoru po schodech a hned nato po druhých, na konci chodby vstupte vlevo do dveří, přejděte na balkón, na jeho konci se protáhněte oknem. Vlevo na zemi jsou ozdravné láhve s vodu, zbavte se dalších příšer a jděte doprava. Před vámi se sesypou bedny, obejděte je, za nimi zatočte doprava, pak doleva, na konci sejděte vpravo dolů po schodech. Jakmile se zbavíte dalších démonů, vstupte do místnosti vlevo, přibude vám zápis do deníku, vyjděte z místnosti ven a vstupte do vrat naproti. Tak se setkáte s otcem Hennesseyem, dozvíte se, že Erliu zde byl, ale už odešel, je prý doma ve svém bytě a jeho dům je obklopen policií. Od otce obdržíte zaříkávací knihu a můžete se vydat hledat Erliův byt.

3. Erliův byt.
Vpravo před vámi posbírejte láhve s léčivou vodou, získáte i kouzlo „hromová rána“, vpředu vlevo seberte kameny. Pokračujte doprava, objeví se démoni, nyní je můžete likvidovat daleko účinněji a hromadně pomocí zmíněného kouzla. Jakmile se tedy před vámi objeví, klikněte na klávesu pro sesílání kouzel (X), tak budou nepřátelé obklopeni modře jiskřícím kruhem, který by ovšem zmizel, pokud budete napadeni, anebo se sami pohnete. V časovém limitu zopakujte zadané heslo, tedy rychle po sobě na číselné klávesnici klepejte na 6, 8, 4 a 2, spustí se tak blesky a máte od démonů pokoj. Zahněte před plotem doleva, stejným způsobem zlikvidujte další démony, po krátké animaci vylezte vlevo před vámi nahoru po železném žebříku. Nahoře přelezte doprava přes zábradlí, po dalším žebři vylezte výš, přelezte přes zábradlí doleva a na konci balkónu vejděte vpravo vchodem do bytu. Projděte otvorem ve zdi před vámi, odbočte doleva do koupelny, použijte klávesu pravého vidění (Q), tak objevíte tajný panel. Seberte před ním svěcenou vodu, panel si otevřete (levý SHIFT, nebo pravé tlačítko myši), vstupte dovnitř a tam seberte klíče a bonus kartu. Vypněte pravé vidění a prohledejte celý byt, zapněte v pokoji opět pravé vidění, tak seberete ze stolku nová magická kouzla. Máte klíče, takže nyní již můžete projít vlevo dveřmi, objeví se policajt, zapněte pravé vidění a hoďte po něm svěcenou vodu, tak se ho zbavíte. Pokračujte halou dál, tak se dostanete k výtahu, spustí se animace, v níž společně s otcem Hennesseyem a dvěma policisty prohlédnete celý byt a zjistíte, že zde Erliu byl, něco včetně něho zmizelo a tak se domluvíte, že se podíváte do sklepa.

4. Erliův sklep.
V animaci sjedete výtahem do sklepa, nyní musíte tedy prohledat všechny sklepní prostory. Hned na začátku zjistíte, že váš příchod někoho hrozně popudil, no nedá se nic dělat, nenechejte se odradit. Vydejte se tudíž dopředu a vpravo odbočte do kanceláře, vlevo otevřete skříňku a seberte z ní Erliovy poznámky. Vyjděte ven a naproti vstupte vpravo do dveří prádelny, spusťte pravé vidění, tak spatříte na stěně znak, pod ním odsuňte poličku a seberte kouzlo „ječící brouci“. Ještě v prádelně vás napadnou krysy, postřílejte je nebo rozdupejte, pak vstupte do chodby a dejte se do chodbičky vpravo, na konci vpravo vstupte do malé místnosti. V animaci spatříte polozbořené schodiště, tam se budete muset dostat. Odtáhněte popelnici, seberte bonus kartu, pak si přitáhněte popelnici k polozbořenému schodišti, vylezte na ni a z ní na schody, jděte ke dveřím a zkuste projít, ale je zamčeno, no nevadí, sem se tedy vrátíte později. Slezte dolů a malou chodbičkou se vraťte do hlavní chodby, kde odbočte doprava, na jejím konci doleva a vstupte do místnosti, před vámi se zbortí podlaha. Přeskočte otvor v podlaze, pokračujte vpřed a podlaha se s vámi opět propadne. Dole prohledejte okolí, najdete pár užitečností, poté seběhněte dolů po schodech a přelezte přes bránu před vámi. Ocitnete se v tmavém bludišti, používejte proto po celou dobu pravé vidění, napadnou vás mrchožrouti, pozor na ně, někteří lezou i po stropech, nenechejte se tedy zaskočit. V bludišti nelze zabloudit, nebudu vám tedy přesně popisovat postup, jen vám řeknu, že je nutné prohlížet všechny chodby a to i po malých zvýšených rampách, tak naleznete ozdravné láhve, munici a hlavně tři bonus karty.

Jakmile tedy vše důkladně prosmejčíte a naleznete všechny mnou zmíněné předměty, vraťte se zpět k bráně, po které jste sem přelezli a přes ní se znovu přehoupněte na druhou stranu. Otevřete si branku vpravo, nad kterou svítí červené světélko, projděte jí a vystoupejte nahoru po schodech, zabočte doleva a projděte další brankou, tak se ocitnete v místnosti s běžícím generátorem. Uvnitř místnosti jsou dva zámky, u protějšího si doplňte lahvičky se zdravím, u levého seberte ze schránky klíč, poté otevřete tři skříňky vlevo, první zprava je prázdná, v pro střední je démon a třetí úplně vlevo se skrývá munice. Jakmile tedy vše posbíráte, vylezte na bednu na konci vlevo, přelezte přes přepážku, tak se ocitnete zpět v místnosti s dírou v podlaze, kde zlikvidujte všechny démony, nejlépe je na ně použít kouzlo „hromová rána“, jak postupovat, to už znáte  Constantine - návod . Nyní se vraťte zpět až do malé místnosti, kde jste nemohli nad polozbořeným schodištěm otevřít dveře, přes popelnici vylezte na schody, nyní již máte klíč, takže dveřmi projdete. V místnosti najdete novou automatickou zbraň, v animaci si přečtete další Erliovy poznámky, v reále pak na konci místnosti zvedněte mříže v podlaze a seskočte dolů, z bedny seberte klíče od generátoru, projděte brankou a vydejte se zpět do místnosti za generátorem. Před vámi je však voda, do které je vpouštěn elektrický proud, vraťte se tedy zpět do chodby a vlevo za brankami na rozvaděči vypněte elektrický proud. Vydejte se zpět k vodě, která byla pod proudem, nyní již dál projdete, před tím ještě postřílejte několik démonů, seberte munici a bonus kartu a rozdupejte krysy. Jakmile se ocitnete dole, rychle klikněte na klávesu X a v rychlosti zopakujte nabídnuté heslo, pak postřílejte další démony a rozšlapte krysy. Ocitli jste se v pravém Pekle, vraťte se do předcházející místnosti, vpravo prolezte dírou ve zdi a na konci chodby vypijte obsah baňky, tak se dostanete do dalšího pokračování.

5. Sangre De Dio.
Pokračujte chodbou dopředu, dojdete do místnosti plné horké páry z unikajícího potrubí. Vlevo pod unikající parou je bonus karta, skrčte se a procházejte pod potrubím stále vpřed, jen si dejte pozor, ať vás nezraní horká unikající pára, dojdete tak k deníku a získáte do něj další zápis. Pokračujte chodbou dál, nastane exploze a vyřítí se pár démonů, zatněte jim tipec a vydejte se doleva. Vyberte skříňku na levé straně, vpravo otočte ventilem, tak zhasnete před vámi šlehající plameny. Vejděte tedy již zcela bezpečně do chodby, narazíte na dva pekelníky, těch se musíte rychle zbavit, nejlépe je střílet je do hlavy a rozdupat je dříve, než znovu obživnou. Poté co je tedy zlikvidujete, můžete na ně použít i krucifix, budete napadeni v několika sledech démony, na ně jak už dobře jistě sami víte platí nejlépe kouzlo hromová rána. Jděte doprava, po stranách seberte láhve s uzdravující vodou a kameny na bednách za nimi, u drátěných dveří je bonus karta a před vámi vpravo na bedně svěcené střelivo. Poté pokračujte k další drátěné bráně, projděte ji, proti vám vyrazí přízrak, který vás srazí k zemi a zmíněnou bránu za vámi uzamkne, není tedy cesty zpátky. Rozdupejte krysy, před vámi seberte láhve s uzdravující vodou a vydejte se doleva. Zbavte se dalšího přízraku, nejlepší zbraní je již dobře osvědčená hromová rána. Jděte dopředu, seberte hřebíky, pokračujte stále chodbou dál, na konci chodby vpravo spadnou stropy. Seberte ze země hřebíky, získáte tak nové kouzlo „exorcizmus“, hned ho použijte na dalšího pekelníka. Prohlédněte si tmavou místnost před vámi, pak pokračujte chodbou dopředu. Z rozbité roury na vás zaútočí krysy, ty stačí rozdupat, z chodby vpravo jsou „woo-doo“ panenky, zleva v chodbě vás napadnou další dva satanáši v převleku, zbavte se jich již dobře známým způsobem, o kousek dál seberte další hřebíky.

Pokračujte dál tmavou chodbou, spusťte si pravé vidění, pobíjejte po cestě démony, cestou seberte několik užitečností a na konci v místnosti zabijte další dva výtečníky. V regále vlevo seberte bonus kartu, v pravých potom hřebíky,o kousek dál vpravo odtáhněte od zdi bednu a vstupte do díry ve zdi, která se po odtažení bedny objevila a skrčeni projděte protějšími dveřmi. Vpravo u umyvadla si můžete doplnit vodou vaše lahvičky, pak pokračujte chodbou doleva a podlezte pod zábranou z prken. Po krátké animaci teď budete muset vyřešit rébus a sebrat magickou dýku Sangre De Dio, která je ale chráněna silovým polem, které je nutno vypnout. To uděláte tak, že si ve správném pořadí musíte stoupnout na osm políček na zemi, označených různými znaky. Berte tedy tato políčka jako jeden celek (pro lepší popsání), potom správný postup je tento: pravé dolní, pravé horní, druhé zprava horní, třetí zprava horní, první zleva horní, druhé zleva spodní, druhé zprava spodní a nakonec první zleva spodní  Constantine - návod . Pokud se ve správném postupu zmýlíte, dostanete pecku a ztratíte část zdraví, při správném postupu znaky ve čtvercích mizí. Jakmile tedy ukončíte postup a všechny znaky ve čtvercích zmiznou, jděte k dýce a seberte ji. Objeví se však Hmyzí démon a bude vás chtít zabít, aby se zmocnil posvátné dýky. Nejlépe je ho uhodit několikrát po sobě sekundární zbraní (pravé tlačítko myši), tak se rozsype a zbudou po něm krysy, které je nutno rozdupávat. Tento démon má nad sebou červený ukazatel zdraví, který vaším počínáním musí zmiznout. Jakmile se totiž zbavíte krys, démon se dá znovu dohromady a tak si celý postup musíte několikrát zopakovat, než se ho definitivně zbavíte. Po jeho smrti seberte další část svaté brokovnice, poté se spustí animace a ocitnete se v další misi.

6. Pamětní knihovna Edwarda Crowleyho.
V úvodní animaci za přítomnosti otce Hennesseye proberete se znalcem starověkého umění všechny vaše poznatky a zkušenosti, pozorně sledujte animaci i všechny dialogy. Po skončení animace se ocitnete na chodbě, před vámi vlevo si hned u automatu můžete doplnit lahvičky uzdravující vodou. Jděte dopředu, po krátké animaci odbočte do chodby vpravo a přes dvoudílné dveře se dostanete do knihovny. Z regálů vpravo vypadne kniha, vydejte se doleva, vlevo spadne regál, obojí ignorujte a jděte vpřed. Spatříte podivný přízrak, který před vámi uteče, vlevo vstupte dalšími dveřmi do chodby (jsou špatně vidět, můžete si pomoci pravdivým viděním), před vámi spadne lustr, opět si toho nevšímejte a projděte protějšími dveřmi. Odbočte doprava na schody, vyjděte po nich do prvního patra, kde na kulatém ambitu shoďte postupně dolů tři busty, tak si zpřístupníte spodní místnost (otevřete bránu). Vraťte se tudíž po schodech zpět dolů, projděte branou a uvnitř rozstřílejte sklo vitrínky, tak budete moci sebrat knihu a získáte nové kouzlo „hlad“. Hned ho použijte na pekelníka, který se znenadání objeví (klávesa X a zopakujte heslo), jakmile ho takto zeslabíte, dobijte ho z pistole. Projděte dveřmi, kterými sem tato potvora vešla, vyjděte po schodech nahoru, vejděte do dveří a ocitnete se v místnosti s krbem. Seberte láhev vody a z křesla munici, ale pozor, z krbu vyletí obrovský stín, tak ať vás příliš nezraní, rychle sám zmizne. Projděte dveřmi vpravo a přes další dveře se ocitnete v kulaté místnosti. Uvnitř kruhové ohrady je prémiová karta, projděte na druhou stranu a po schodech a po nich vyjdete zpět do prostor, odkud jste shazovali busty, nyní tedy nastal čas prohledat celé toto patro. Vstupte do dveří vlevo a pokračujte chodbou stále vpřed, zjeví se přízraky, ale zatím vás nechají na pokoji.

 Seberte bonus kartu, jděte vpřed a zatáhněte za knihu, otevřete si tak tajný vchod, kterým projděte dovnitř. Vlevo seberte ze stolu kouzlo, tak si zvětšíte rozsah vlastního zdraví (prodlouží se váš zelený ukazatel zdraví), ze stolu vpravo seberte plápolající hřebíky. Vraťte se chodbou zpět a v prostorách, kde jste shodili dolů busty, vstupte do vedlejší chodby. Dojděte až do místnosti, kde vás přepadnou dva výtečníci, házejte na ně svěcené bomby a pak je zastřelte. Přitáhněte si stůl ke knihovně vpravo vzadu u zdi, vylezte po něm nahoru, seberte bonus kartu, pak přitáhněte stůl k protější stěně, zespodu rozstřelte skla v oknech a přes stůl vylezte na parapet, projděte jedním z oken a seskočte dolů, pak jděte k vodní ampuli před vámi. Spusťte kouzlo, zadejte heslo, tak se ocitnete v Pekle, kde budete ihned napadeni démony, které samozřejmě postřílejte. Jděte do vedlejší místnosti,před tím ještě seberte vlevo hřebíky, vpravo přes ohradu se nedostanete, přistupte k další ampuli a ta vás přenese zpět na Zemi. V místnosti přesuňte stůl ke dveřím vlevo, jděte do chodby k vodní ampuli, použijte kouzlo a zopakujte heslo, vrátíte se tak zpět do Pekla. Nyní již vpravo přes překážku přelezete, Peklo je obrácený obraz světa, takže tam máte ten stůl, který jste si na Zemi před chvílí přistavili ke dveřím. Pokračujte do chodby vlevo, po cestě seberte munici, vstupte do místnosti vpravo, zbavte se dvou létajících Seplavitů pomocí kouzla, zadejte heslo a nakonec je sestřelte. Jděte k protějším dveřím, zbavte se démonů, jděte nejdříve do chodby vpravo, kde je láhev s vodou a bonus karta, pak se vraťte ke dveřím, kde jste postříleli démony, malým otvorem prolezte do další místnosti. Zde seberte novou zbraň „dračí plameny“, pomocí ní se zbavte démonů. Protější chodbou pokračujte dál, likvidujte další satanáše, na konci přelezte přes dřevěný plůtek a sejděte dolů do suterénu, tam seberte hřebíky a láhve s vodou.

Vraťte se zpět a vystoupejte po několika schodištích až nahoru, vlevo je prémiová karta, na druhé straně hřebíky a munice. Poté vstupte do vodní ampule před vámi, tak se ocitnete zpět na Zemi. V centrálním kruhu seberte bonus kartu, nato vstupte do chodby, projděte dveřmi a ocitnete se v místnosti se čtyřmi mrtvolami. Vpravo je vodní automat, doplňte si tudíž zdraví, při zdech místnosti posbírejte vše užitečné a vstupte do vedlejší místnosti. Mrtvoly, sedící v křesle si nevšímejte, ze stolu však seberte klíče, vraťte se do předchozí místnosti, kde nyní mrtvoly ožily. Zbavte se jich pomocí bomb se svěcenou vodou a krucifixe, tak je zlikvidujete nejrychleji. Jakmile se jich takto zbavíte, vraťte se zpět do místnosti se středovým kruhem, kde zlikvidujte všechny démony, nejvíce na ně platí dračí plameny. Protože jste před chvílí nalezli klíče, můžete nyní projít dvoukřídlými dveřmi, na konci vstupte do ampule  Constantine - návod , spusťte kouzlo a zopakujte heslo, takto se vrátíte šmahem do Pekla. Zbavte se démona, všimněte si ampule před vámi, čekají vás tuhé boje a kdyby se vám nedostávalo zdraví, odtud se můžete vrátit zpět na Zemi a doplnit si lahve, či nějaké posbírat. Pokračujte chodbou doleva, likvidujte démony, v místnosti na konci pobijte houfec zbylých démonů. Vstupte do rozbité výtahové šachty, posilněte se z uzdravující láhve, poté po pletivu vyšplhejte do čtvrtého patra, ono to stejně jinam nejde. Spustí se animace a nyní vás čeká souboj s obrovským drakem Kan-Gore. Vypadá sice strašně, ale není zas tak silný, abyste ho nezdolali. Průšvih je ale v tom, že se nemůžete dost dobře pohybovat, zavazejí vám knihovny. Drak na vás vrhá ohnivé koule, kterým uhýbejte v rámci prostorových možností, kolem je několik lahví s uzdravující vodou, pokud byste to potřebovali, napijte se. Používejte zbraň krucifix a miřte mu přímo do tlamy, tak mu ubude zdraví a on vzteky rozrazí okolní knihovny, hned máte větší manipulační prostor. Máte to zapotřebí, neboť začne útočit ranami hlavou, takže včas uhýbejte. Jakmile ho skolíte, seberte démonickou knihu v další místnosti, tak ohnivá koule zničí část zdi, vstupte do vzniklého otvoru, seberte poslední část svaté brokovnice, vstupte do ampule a tak se vrátíte zpět na Zemi, po skončení animace můžete pokračovat dál.

Konec první části.

Autor:
Témata: Hesla, knihovny, krb
  • Nejčtenější

Zveřejnil tajné vojenské dokumenty, aby dokázal, že je ve hře chyba

Nadšenec do vojenské simulace War Thunder zašel během internetové debaty o hře až příliš daleko. Aby vývojářům ukázal,...

RECENZE Chernobylite: návštěva zamořené zóny nebyla nikdy děsivější

Co byste udělali, abyste zachránili milovanou osobu? Někteří by pro to zpřetrhali samotný čas a prostor. A právě to se...

Nová hra od Amazonu ničí drahý herní hardware, pozor na ni

Ačkoliv má New World od herních studií Amazonu poměrně úspěšný start, pověst jí kazí ohlasy od hráčů, kterým zničila...

Vývojáři končí s protipirátskou ochranou Denuvo. Zpomaluje počítač

Reputace protipirirátské ochrany Denuvo utrpěla v posledních dnech vážné šrámy. Nejdříve bylo prokázáno, že má...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

KOMENTÁŘ: Cesta do elektromobilního pekla. Auta přinášejí víc problémů než výhod

Premium Nová doba elektromobilní nás vrátí o půlstoletí zpátky: auto bude luxus, mobilita taky a draze to zaplatíme všichni. I...

Mlčeti zlato. Profesionální vyjednavač vysvětluje, jak jednat s dětmi či šéfem

Premium Každý člověk vyjednává v průměru pětkrát za den. Doma s partnerem, s dětmi, v práci se šéfem, s podřízenými. Radim...

Český vlk z Wall Street jde k soudu. Hlavní roli v kauze Via Chem má miliardář Sisák

Premium Schyluje se k dlouho očekávané soudní bitvě, v níž je hlavní postavou známý český finančník a miliardář Petr Sisák...

  • Další z rubriky

Hra zdarma tento týden potěší milovníky vláčků a železnice

Digitální obchod s hrami Epic Store tento týden nabízí zdarma povedenou hru Train Sim World 2, ve které se můžete stát...

RECENZE: Darius Cozmic Revelation je retro raketka na steroidech

Je tu další parádní kolekce her žánru „raketka letí zleva doprava, musí zničit tisíce nepřátel a vyhnout se bambilionu...

Forza Motorsport 7 mizí z obchodů, další díl přitom ještě není

Microsoftu se již nevyplatí prodlužovat licence na skutečné automobily a trati pro čtyři roky starou závodní hru Forza...

Dabéři Naked Attraction: Byli jsme v šoku, že něco takového může vůbec existovat

Nahota je televizní evergreen a stále dokáže diváky přikovat u obrazovek. Počátkem devadesátých let to bylo Tutti...

Britney Spears se ukázala nahoře bez. Prý na protest proti otci

Britney Spears (39), která s otcem bojuje u soudu kvůli opatrovnictví a správě jejího majetku, zveřejnila na sociálních...

Ostych a stud před kolegy jsou ztracená energie, míní Vica Kerekes

Slovenská herečka maďarského původu Vica Kerekes (40) přijala nabídku režiséra Tomáše Svobody a zahraje si v jeho...

Neteř princezny Diany se vdala. Vzala si o 32 let staršího miliardáře

Lady Kitty Spencerová (30) se vdala. Neteř princezny Diany si vzala jihoafrického módního magnáta Michaela Lewise (62)....

Zemřel herec Vladimír Marek, roky bojoval s rakovinou

V nedožitých 70 letech zemřel ve čtvrtek divadelní, muzikálový i televizní herec Vladimír Marek. Podle Blesk.cz se od...