Contract J.A.C.K. - návod

  12:00aktualizováno  12. prosince 10:25
První i druhý díl No One Lives Forever - kombinace 3D akce a stealth akce se staly uznávaným pojmem mezi hráči. Dnes vám přinášíme návod na zatím poslední přípěvek do série nazvaný Contract J.A.C.K.

Úvod do hry:
Hra NOLF 2 - JUST ANOTHER CONTRACT KILLER vás možná trochu zaskočí. Doposud jste byli zvyklí hrát tuto sérii za sličnou agentku CATE ARCHER, takže budete zřejmě velice překvapeni, že tentokráte se postavíte na druhou stranu barikády a převtělíte se do krvelačného agenta - zabijáka JACKA. Nebudete také pokračovat v událostech a navazovat tak na poslední část, ale dostaneme se do časů mezi prvním a druhým dílem. V této roli nájemného, nelítostného a tudíž nebezpečného vraha, bude vaším úkolem eliminovat konkurenční italskou mafii. Zčista jasna se vám ozve hlavní kápo zločinecké organizace H.A.R.M. VOLKOV, od kterého dostanete nabídku na „práci“. Vzhledem k tomu, že nelze jinak odpovědět, než souhlasit, pokud ovšem nechcete přijít o vlastní kejhák, přijmete ji a potom už naberou události rychlý spád. Po úvodních prověřovacích a krvavých testech, kdy nabudete dojmu, že jste vymlátili celou organizaci H.A.R.M, na vás čekají skutečně ty pravé mise, při kterých se ocitnete v různých lokacích Země a dokonce se dostanete i do vesmíru. Určitě získáte i přesvědčení, že se vám podařilo zlikvidovat celou armádu bývalé ČSSR. Vaším úkolem bude totiž najít a zničit šíleného vědátora z konkurenční gangsterské organizace DANGER, která ohrožuje samotnou existenci H.A.R.M. Tento šílený vědec ale nežije na naší Zemi, takže po prozkoumání tajného Československého vesmírného programu J totiž zjistíte, že tento vědátor se nachází na základně na Měsíci, kam dopadl se zničenou částí kosmické stanice na konci NOLF1. Budete se tudíž muset za ním vydat, tedy přesněji řečeno nechat se tam dopravit a světe zboř se, dokonce v raketě MADE IN CSSR. Jakmile se vám to podaří, budete bojovat v dalších misích na měsíční základně a dokonce v kosmickém prostoru. První mise je tak říkajíc zahřívacím kolem, kde si vskutku s radostí zastřílíte. Nezapomeňte po mrtvých sbírat jejich zbraně a náboje, jen tak můžete přežít. Hra vám nabízí možnost rychlého ukládání pomocí klávesy F6 a zpětné nahrání takto uložené pozice přes F9, ukládejte proto často, rozhodně se to vyplácí. Po projití určité části se navíc hra ukládá sama, totéž platí i po projití každé mise. V některých misích jsou i tajné komory, nezapomeň tedy všímat si podezřele vypadajících objektů, jako na příklad špatně zavěšených obrazů a podobně. Na konci každé mise se pak seznámíte s rekapitulací vaší úspěšnosti. Na obrazovce vlevo dole máte dva ukazatele, ten červený je množství zdraví a modrý síla vašeho pancíře, po cestě najdete vždy množství pancířů, nebo chcete-li brnění a různých forem uzdravujících prostředků. Starejte se tedy hlavně i o to, abyste oba tyto ukazatele měli stále co nejvíce naplněny. Kdo se chce dovědět o hře více, může si přečíst naší recenzi.

CHAPTER 1.) THE PROPOSITION
Contract J.A.C.K. Ocitnete se v křesle, kde vyslechnete nejdříve dialog dvou gangsterů a nakonec zprávu z telefonu. Jste spoutání a přivázání, takže nic zatím nenaděláte. Jakmile telefon zmlkne, vyskočte z křesla a pěstí srazte muže, který začne pálit ze samopalu, získáte tak ihned první zbraň, vedle něj krabici s náboji. S čistým svědomím oddělejte i neozbrojeného gangstera, dveřmi před vámi vstoupí další gauneři, pokropte je ze získané zbraně. Vlevo přede dveřmi otevřete první šatník a vyberte ho, vejděte do chodby, kde odbočte doleva do pokoje, vpravo je skříňka s pancířem. Vraťte se, nalevo v koupelně je na zrcadle první pomoc, poslužte si. Pokračujte dál, v místnosti s telefonem je vlevo na židli brnění. Zlikvidujte další padouchy (nebudu vás na ně stále upozorňovat, je jich všude jako zrnek máku, takže buďte obezřetní), dojdete ke dveřím, které nelze otevřít, vydejte se tedy vlevo dolů po schodech. Vpravo je záchod, na umyvadle je opět malá náplast na vaše zdraví, všimněte si, že lze pouštět i vodu, zvedat desku na míse a splachovat i pisoáry. Jděte dál dopředu přes malý bar, za jedním z obrazů je tajný úkryt, v něm najdete náboje a pancíř, vpravo na židli je další. Projděte přes následující bar až nakonec na ulici. Uslyšíte zvonit telefon, vraťte se a v malé místnost ho zvedněte, volá vás sám VOLKOV, zřejmě je s vaším výkonem na výsost spokojen. Po skončení hovoru se vraťte kousek zpět, zprava se otevřou dveře, vejděte do chodby, dostanete se do místnosti s regály a umyvadlem, v jednom regále je pancíř, v další místnosti s policemi si na konci vlevo otevřete dveře a pokračujte dál. Na dvorku s autem se vydejte doprava za roh, několik gaunerů je i nahoře na balkóně vlevo, prostřílejte si cestu přes dvorek a na jeho konci vstupte do dveří vlevo. Vpravo pod skříňkou v polici je lékárnička, na dvorku se nalézá modrý automobil, za jehož stíračem je dokument. Seberte ho a tím jste tuto misi zakončili. Uzříte již zmíněnou rekapitulaci vaší úspěšnosti, dál už se rovněž nebudu o ní zmiňovat.

CHAPTER 2.) TRIAL BY GUNFIRE
Po krátké animaci se ocitnete druhý den na Maltě, počkejte si, až se zvedne brána z kůlů, projděte na dvorek, hned budete napadeni. Před vámi se otevře další brána, prohledejte místnost, pak se vraťte zpět na dvůr a totéž udělejte po eliminaci všech nepřátel v dalších dvou malých místnostech, které se samy zpřístupní po zvednutí bran. Ve všech těchto místnostech najdete spousty potřebných a užitečných věcí. Jakmile vyčistíte celý prostor, otevře se vám na konci dvorku velká brána vpravo, projděte jí, na dvorku najdete brnění. Zde se situace opakuje přesně tak, jako na prvním dvoře, jakmile zde bude čisto a znovu prošmejdíte všechny malé místnosti, sestupte dolů po schůdcích do podzemí, i zde je hodně potřebných a zajímavých předmětů, hlavně však na jedné stěně je kamenný blok, který odsuňte, v tajné skrýši naleznete lékárničku a pancíř. Poté už můžete projít dál hlavní bránou, ta za vámi okamžitě spadne. Přes nádvoří projděte další branou, která opět spadne, uslyšíte výsměšný chechot. Jakmile nádvoří vyčistíte, spatříte před sebou transparent s červeným nápisem FINISH, tam se tedy nyní musíte dostat. Pokračujte tudíž dál branou, která je hned vedle té, kterou jste sem vešli, jakmile zlikvidujete posledního protivníka, otevřou se vám dveře do podzemí. Sestupte tam dolů po schodech, na zdi přehoďte páku, tím jste si nahoře přikryli poklop přes malou propast s ostrými bodci, prohledejte celé podzemí, je zde opět plno užitečností. Pak se vydejte zpět nahoru, přejděte přes zmíněný poklop a pokračujte po schodech nahoru, i zde to řádně prohledejte. Poté se vraťte a pokračujte po druhých schodech k transparentu, ale dál se nedostanete, neboť opět spadne mříž. Musíte se znovu pustit do boje, až se zbavíte všech otrapů, mříž se zvedne a nyní již můžete projít pod transparentem do další mise.

CHAPTER 3.) WELCOME TO CZECHOSLOVAKIA
Contract J.A.C.K. Ocitnete se na korbě nákladního auta a tak vjedete do bývalé ČSSR. Jakmile auto zastaví, budete atakováni vojáky, máte pouze pistoli a samopal, takže se rychle zbavte nejbližších vojáků a získejte lepší zbraň včetně munice, dobře se kryjte. Poté, až nádvoří vyčistíte, jeden zákeřník je i na věžičce, pokračujte do prvních otevřených dveří vpravo, jsou tu na stole náboje, v místnosti za druhými dveřmi se nalézá lékárnička a další náboje. Nakonec vejděte do místnosti dveřmi vedle modré bedny, označené číslem 45, prohledejte všechny místnosti v přízemí. U drátěné ohrady ustřelte zámek, vzniklému požáru nezabráníte, takže rychle, než se požár rozšíří, projděte protějšími dveřmi na druhou stranu. Dostanete se na dvorek, počkejte si, až se vyřítí vojáci ze dveří vlevo na konci, vejděte do místnosti, udělejte zde pořádek a posbírejte vše užitečné. Vpravo na chodbě rozstřelte žlutý sud u zdi, objeví se vám tak první tajná skrýš. Vyjděte na dvorek, vylezte po žebříku na jeřáb, otevřete si dveře a v kabině aktivujte na řídícím pultu levou páku, spatříte, jak jste si spustili dolů sněžný skútr. Vraťte se zpět, vyjděte nahoru po schodech, přejděte po rampě a projděte dalšími dveřmi. Prohledejte celou místnost, vlevo u okna přehoďte páku, počkejte si, až se vpravo otevřou vrata a vyrojí se na vás vojáci. Projděte všechny místnosti, vyberte regály a pozotvírejte všechny skříňky. Pokračujte přes rampu, sejděte po schodech do přízemí, vyjdete na dvorku u nákladního auta. Vyčistěte nádvoří, i zde je dobré si pomáhat rozstřelováním barelů s hořlavinou. Přeskočte přes nízký vagón na druhou stranu, proveďte i zde čistku, vpravo vejděte do garáže, jděte až dozadu ke zdi, po bednách vyskákejte nahoru, tak jste objevili druhý a poslední tajný úkryt v této misi.

Nasedněte na skútr, ten si sám zaměřuje cíle, rozstřelte bránu a pokračujte v jízdě vpřed. Dojedete k hořícímu zátarasu, najeďte si rovně na malou rampičku a tak tento zátaras přeskočíte. Zde se nepolekejte, hra se tady podivným a nezvyklým způsobem ukládá a zpětně nahrává, vyčkejte, až se znovu ocitnete v reálu a potom pokračujte v jízdě dál po cestě. Narazíte na nepřátele, ničte je za jízdy kanónem, znovu upozorňuji na to, že kanón si vyhledává a zaměřuje cíle sám, stačí jen skútr natáčet do příslušného směru a pálit levým tlačítkem myši. Tak tyto souboje budou snadné a málo nebezpečné, pokud budete dostatečně rychlí a začnete střílet již zdálky. Projedete pod dřevěným mostem, bude nad vámi létat vrtulník, ten sundat nelze. Jeďte po cestě stále dál, zničte několik dalších zátarasů. Na křižovatce odbočte doprava, rozstřelte zátaras u brány s nápisem OUTPOST 2. Vjeďte dovnitř, vyčistěte celý prostor, vystupte si a postřílejte vojáky v okolních objektech, naleznete v nich i spousty užitečných předmětů. Znovu nasedněte na skútr, za rohem vidíte za bránou přejíždět nekonečně dlouhý vlak, jeho konce se nedočkáte. Vlevo u brány přehoďte páku, otevřete si tak bránu a pak se nasměrujte přímo na malou rampičku. Jakmile spatříte projíždět nízké plošinové vagóny, rychle se rozjeďte a přeskočíte si tak přes ně na druhou stranu. Pokračujte vpřed, narazíte na další ozbrojenou jednotku, zničte ji, prohledejte domeček. Další zátaras budete muset objet zleva, neboť helikoptéra zničí most, jeďte tedy směrem vlevo dál, podjeďte pod napříč položeným stromem, tak se dostanete až k bráně OUTPOST 3. Uvnitř opět zničte vše, co můžete, zaměřte se na barely s hořlavinou a láhve s plynem, pak si prostřelte otvor v domku za rampou a projeďte jím. Dojedete tak k další rampě, pod vámi jede vlak. Zavřete oči a skočte na jedoucí vagóny, tak projedete na vlaku do další části.

CHAPTER 4.) DANGER! DANGER!
O dvacet minut později zastavíte na nádraží na vagóně za bednou, připravte se na tuhý souboj, už sám název této mise upozorňuje na velké nebezpečí. Vyjděte opatrně doprava, ihned budete napadeni. Prohledejte obě místnosti v domku vpravo, vyberte i obsah skříňky, poté se vraťte a projděte mezi bednami k jeřábu. Vylezte po žebříku nahoru, otevřete kabinu a aktivujte levou páku, zvednete si tak nahoru jednu z beden dole. Sestupte zpět dolů a uvolněným prostorem mezi bednami dojděte ke zdi, kolem ní se dejte vpravo a v drátěné ohradě seberte vědro. Pak se vraťte zpět k domečku, kde do něho načerpejte vodu. Nyní zpět k drátěné ohradě, rozstřelte barely, vznikne požár, ten uhaste vodou z vědra a pokračujte přes uhašený prostor dál, vpravo vstupte do dveří. V obou místnostech prohledejte skříňky, pak se vraťte, vpravo otevřete drátěnou branku, obejděte tlakové nádoby, na konci vlevo podlezte škvírou pod prkenným plotem. Jděte vpřed, dojdete k nákladnímu autu, to lze zničit společně s vojáky. Na konci po schodech vejděte do domku, prohledejte obě místnosti v přízemí. V první místnosti si vyskákejte po bednách nahoru a malým otvorem ve stropu rozstřelte barel, díra se zvětší. Vyskočte si nahoru a seberte pancíř, pak si seskákejte dolů. Pokračujte dál kolem automatů s nápisy BOHEMIA PIVEČKO, ustřelte zámky vlevo u skříněk a vybrakujte je. Na konci u posledního domku vpravo prohledejte domeček, pak se kolem vagónu doleva protáhněte na druhou stranu. Vpravo vstupte do domku, prohledejte ho, poté vstupte na dvůr. Po schůdcích vyjděte do hangáru, vlevo prohledejte malou místnost, otevřou se velká vrata, na nádvoří přijede nákladní auto plné vojáků, střelte mu do nádrže a tak všechny zlikvidujete jednou ranou i s náklaďákem. Několik dalších vojáků je i na věžičkách, sundejte je také. Vpravo prohledejte ubytovny, na druhé straně vlevo na zdi v domku přehoďte páku, otevře se vstupní brána, projděte jí. Na čtyři vrata následující po sobě použijte roznětku C4 z vašeho inventáře, vždy si o kus odstupte, na konci projděte dveřmi doleva, hra se opět netradičním způsobem uloží, jde ve všech případech o rozdělené mise. Vstupte do dveří vlevo, uvnitř kolem nákladního auta proveďte důslednou očistu a prohlédněte si strážnici vpravo od něj, pokračujte tunelem dále vpřed. Na konci vpravo rozstřelte barel, vlevo zničte náklaďák.

Napravo ustřelte zámek u bedny, vyberte ji, potom pokračujte na druhou stranu do otevřených dveří. Vlevo seberte C4, za drátěnou brankou uložte C4 na bedny, odstupte si, skrčte se o projděte dál vzniklým otvorem ve zdi. Vyšlapte schody nahoru, jděte dopředu, vpravo přehoďte páku, seskočte do druhé šachty vpravo, plazte se v ní vpřed, na konci přeskočte vlevo do chodby. Napravo prohledejte skříňky, pokračujte chodbou, vpravo seberte ze stolu brokovnici, projděte dveřmi. Na pravé straně prohledejte všechny ložnice, přejděte po rampě, sejděte po dvojích schodech až dolů, tam ve strážnici přehoďte páku, Vyjděte po schodech nahoru, vstupte do chodby, sestupte po schodech, vpravo ze stolku si vezměte další C4. Po následujících schodech nahoru, přivlastněte si obsah, skříněk, na dveře vlevo znovu přiložte C4. Sejděte o stupeň níže a přeskočte si dolů, nebo obejděte přes horní rampu celou štreku tak, abyste se dostali k muži za zástěnou. Stiskněte červený knoflík, máte nyní dva pokusy na to, abyste ho přiměli pomocí elektrických výbojů promluvit. Pokud se netrefíte do správného nastavení, můžete se vrátit do žluté chodby, u zelených generátorů odbočte doleva a vpravo použijte páku, která znovu zprovozní zmíněný červený knoflík. Vraťte se tedy k pultu, stiskněte ho a první volbu stiskněte 2 a druhou 3, červená ryska po spuštění elektrických výbojů se musí zastavit v zeleném poli, tak černo oděnci rozvážete jazyk. Nahoře za vámi parta záškodníků v černém vylomí vrata, zlikvidujte je a vraťte se dolní chodbou do domečku, kde jste přehodili první páku. Pokračujte chodbami a po schodech na ochoz, tady už jste před chvílí byli, ale nyní máte před sebou vyražená vrata. Vstupte do nich, vlevo od automatů na pivo poberte vše, co se dá, pokračujte chodbou vpravo, na jejím konci projděte dveřmi. Sestupte dolů po schodech, vlevo bude hořet, prohledejte tedy zatím místnost vpravo a jakmile oheň uhasne, vystoupejte na konci vpravo po schodech nahoru. Přejděte po rampě na druhou stranu, sejděte dolů, ustřelte zámek u žebříku, ten se spustí a tak vylezte po něm nahoru, hra se znovu uloží. Ocitnete se v jeskyni, vpravo nad vámi přistane vrtulník a z něj se vyrojí horda vojáků, co s nimi, to už dobře víte. Vystoupejte po točitých schodech nahoru, přeskočte přes mezeru v rampě, na dveře vlevo přiložte C4. Pokračujte vpřed, vojáci rozstřelí barel před vámi a rampa se zhroutí. Seskočte dolů, po rourách jděte až na konec, přeskočte vlevo zábradlí a otočte pravým ventilem. Slezte dolů po žebři, dole je pancíř, vraťte se skrčeni po žebři a rourách zpět, na konci si vyskočte nahoru.

Pokračujte nazpátky, vpravo vyrabujte skříňku, dále pak chodbou, prvním otvorem sestupte po schodech dolů, jsou tam náboje. Vraťte se a jděte chodbou dál, na konci místnosti odbočte vpravo do chodby, vojáci vám však zatarasí cestu dál. Vraťte se proto, na druhé straně se vám otevřely dveře, kterými projděte, vystoupejte po dvojích schodech nahoru. Po následujících schodech sejděte dolů, vydejte se vpřed po rampě, na jejím konci přeskočte vlevo dolů přes zábradlí, tak jste obešli zátaras, který na vás narafičili vojáci. Vystoupejte po schodech nahoru, dojdete k pultíku s nápisem FUEL ROCKET, všimněte se klíčku, jinak zde zatím nic nenaděláte. Pokračujte proto vpřed, sejděte ze schodů, projděte vraty. Vyčistěte místnost, prohledejte strážnici, potom přes schody projděte dírou ve zdi ke dveřím LAUNCH CONTROL, vstupte. Projděte dveřmi vpravo, sestupte dolů po schodech, pak přes dveře FUELING STATION. Vlevo na pultu stiskněte oranžový spínač pod  nápisem POSITION FOR LAUNCH, raketa vyjede z podzemí do startovací polohy. Vydejte se do dveří vpravo, přeskočte převržený stůl, naproti vymeťte místnost i skříňku, dejte se přes dveře vlevo. Zabočte doleva po schodech nahoru, vstupte do GANTRY ACCES, stiskněte žluté tlačítko pod EXTEND GANTRY, vysune se tak držák rakety. Toto místo si zapamatujte, neboť se sem ještě vrátíte. Vracejte se zpět, dojdete tak k tlačítku FUEL ROCKET, nyní už můžete tento modrý puntík stisknout, doplnili jste teď do rakety palivo. Nyní jděte po schodech nahoru o poschodí výš, vstupte do LAUNCH CONTROL a po schodech se vraťte zpět do místnosti, kde jste už jednou prošli strážním domkem, nyní v něm najdete klíč od ovládacího pultu, který sem před vámi ukryli vojáci. Projděte znovu dobře známou dírou ve zdi, přes další schody nahoru k pultu INITIATE LAUNCH SEQUENCE, do zdířky zastrčte klíček, stiskněte oranžové tlačítko a nyní máte raketu připravenu ke startu. Vraťte se zpět do chodby, zleva budete napadeni, pokračujte vpřed, odbočte doprava a vystoupejte po schodech k EXTEND GANTRY. Vydejte se ke vstupu do rakety a tak odstartujete k letu na Měsíc. Pokud jste dodrželi přesně postup podle tohoto návodu, měli byste mít při rekapitulaci splněno nalezení i všech tří tajných skrýší, v této misi se mi nalezení tajných úkrytů, na rozdíl od všech předcházejících misí, neukazovalo, takže jsem to zjistila až při spatření konečných výsledků.

CHAPTER 5.) LUNAR PSYCHO
Contract J.A.C.K. Po krátké, ale hezké animaci, přistanete uvnitř kosmodromu na Měsíci. Máte u sebe laserovou zbraň, takže to teď bude záležet vše jen na vás, kolik si do ní nasbíráte nábojů po zabitých nepřátelích, nebo kolik si sami najdete munice. Popojděte kousek doleva po rampě, slezte postupně dolů po dvou žebřících až k ovládacímu panelu, na něm aktivujte modré tlačítko. Vylezte po žebři pouze o patro výš, aktivujte spínač u přetlakové komory, vstupte, projděte přes dvoje dveře, zabočte doleva. Obejděte turbínu, jděte dále dopředu. Odbočte doleva po schodech nahoru, vlevo jsou náboje do laserové pušky, vydejte se vpravo. Zatočte dvakrát doprava, opět projděte dveřmi, za pultem jsou opět náboje, vlevo slezte po žebři o patro níž, dole aktivujte žluté tlačítko EMERGENCY SHUT DOWN. Vylezte po žebři zpět nahoru, vydejte se vpravo do chodby, kudy jste sem přišli. Pokračujte stejnou cestou zpět, obejděte turbínu, jděte stále nazpátek, přede dveřmi na rampu vylezte po žebři nahoru, skrčte se, dostanete se tak přímo k turbíně. Projděte kolem ní, vystoupejte po protějších schodech, opět se skrčte, vlezte do otvoru, dolezete tak k žebři, po kterém sejděte dolů. Aktivujte vchod do AIR LOCK, za dveřmi stiskněte na pultu modré tlačítko, za vámi vyjede nahoru část rampy. Nyní se už dostanete k dalším dveřím, tam však nechoďte. Vylezte si po žebřících o dvě patra výš, projděte dveřmi, vpravo slezte po žebříku dolů, přes další dveře do chodby vlevo, dále po schodech, nahoře odbočte vpravo, za dveřmi jsou pancíře. Na pultu vlevo opět stiskněte modré tlačítko, jakmile přes sklo uvidíte, že jste do komory napumpovali kyslík (vše, co visí ve vzduchu musí klesnou dolů), pokračujte zpět a levými dveřmi vstupte do komory. Tam seberte ze země láhev s kyslíkem, vraťte se a toto místo si dobře zapamatujte, neboť sem se ještě vrátíte. Pokračujte chodbou a po schodech nahoru, vstupte do dveří vlevo a na konci chodby vložte kyslíkovou bombu do levé vitrínky, vedle stávající láhve. Pak vpravo aktivujte vstupní spínač, vyjdete na prostranství, plné zeleně. Vydejte se přes můstek do prvních dveří vpravo, projděte chodbou, za dalšími dveřmi odbočte doleva. Doplňte si munici a sílu pancíře, vraťte se až ven, potom doprava a vstupte do druhých dveří vpravo. Pokračujte chodbou, hra se sama uloží. Otevřete si vlevo dveře do chodby, na konci chodby druhé, dejte se doprava, slezte dolů po žebříku, projděte dveřmi, odbočte doprava, na konci chodby znovu vpravo. V místnosti seberte ze stolu ruční energetický kanón, naleznete i náboje, pancíř a lékárničku, vraťte se zpět. Vylezte nahoru po žebříku, vracejte se chodbou nazpět. Na jejím konci uslyšíte ďábelský chechot, ano, tušíte správně, chystá se zrada. Než se nadějete, nastane výbuch a vznikne podtlak, vše co není pevně uchyceno, poletí na vás, navíc vás chce podtlak vysát, takže se musíte usilovně vracet zpět ke dveřím, vyhýbat se létajícím předmětům a dostat se zpět za dveře. Vraťte se k žebři, nyní se otevřely dveře vpravo, na konci chodby odbočte doleva, v místnosti seberte z pultu baterii, všimněte si naproti nabíječky na zdi. Sejděte dolů, tam najdete druhou baterii. Ze skříňky seberte skafandr, vyjděte dveřmi ven, zezadu laserového děla seberte vybitou baterii, nad kterou svítí červené světélko. Teď byste tedy měli mít u sebe tři baterie, vraťte se proto zpět k nabíječce, baterii vložte do nabíječky a dobijte si ji. Poté se vydejte zpátky k laserovému dělu, uložte všechny tři baterie zezadu na svá místa, nade všemi se musí rozsvítit zelená světélka. Pak aktivujte na levé straně děla žlutý spínač, dělo vystřelí a vytvoří vám ve stěně průchod pro pokračování.

Vejděte dovnitř, projděte dveřmi, hra se uloží. Jděte dopředu, odbočte do chodby vlevo, v místnosti vpravo je brnění. Vraťte se, na konci odbočte do dveří vpravo, projděte na volné prostranství, kde zabočte doleva a pokračujte k prvním vstupním dveřím, kde jste uložili při cestě sem láhev s kyslíkem. Vejděte dovnitř a vám již docela známou cestou se musíte dostat zpět k modrému tlačítku, na toto místo jsem vás před chvílí upozornila. Vlevo na konci chodby však nastane výbuch, cesta dál se vám zavalí. Tak co teď? Zmáčkněte ono zmíněné modré tlačítko a z komory vysajte vzduch, předměty musejí opět viset ve vzduchoprázdnu ve stavu beztíže. Jděte tedy dveřmi vlevo do komory, teď tam již můžete vstoupit, neboť máte na sobě skafandr. Podlezte pod stolem a vpravo za ním u stěny je vysoká skříňka. Protože jste v prostoru se sníženou gravitací, lehce na vysokou skříň vyskočíte, z ní pak doprava přeskočte zábradlí do chodby. Vpravo vstupte do dveří, před vámi vlevo je pancíř, projděte do místnosti, přes zábradlí po skříni vpravo dole si seskočte dolů do místnosti, vlevo vystoupejte po žebříku nahoru, z něj přeskočte doprava a vejděte do dveří. V animaci uvidíte odstartovat raketu, v ní vám uniká šílenec HARIJ a spatříte totální zánik této velice nebezpečné základny na Měsíci. Pak následuje rekapitulace, měli byste mít splněno i odhalení tajného úkrytu.

CHAPTER 6.) COLLISION COURCE
V této předposlední misi vás neočekává žádné bloudění chodbami, nebo hledání tajných úkrytů, přesto je velice obtížná a nepříjemná. Ve skafandru jste se ocitli v kosmickém prostoru, nejdříve si chytněte laserovou pušku. Kolem vás poletují nebezpečné předměty, budou na vás nalétávat i meteory, to vždy uslyšíte odpočítávání, tak rychle kosmické těleso sestřelte. Létají však okolo vás i pancíře a jiné užitečné předměty, snažte se je vždycky sebrat, budete to nutně potřebovat. Oblétávají vás totiž i nepřátelské kosmické lodi, které vysazují spousty nepřátel, kteří vám rovněž usilují o život a které musíte, nejlépe zdálky, ještě než začnou střílet, preventivně eliminovat. Pokud tedy toto vše ve zdraví zvládnete, pak se takto bez jakéhokoliv dalšího vlastního přičinění, pohybujete se totiž vpřed sami od sebe, ocitnete až u kosmické lodi, která vás v animaci naloží a dopraví zpět na Zem.

CHAPTER 7.) II PAZZO
Contract J.A.C.K. V animaci přistanete s raketou v Itálii, uprostřed objektů na nádvoří. Budete ihned obklopeni ze všech stran spoustou nepřátel, tak prokažte, jak ovládáte střelbu a vůbec vojenskou taktiku, snad jste se již v průběhu předcházejících misí mnohému přiučili. Na bedně seberte náboje, v malém sklípku nejdete též něco cenného. Pak se vraťte a projděte dveřmi naproti, na jednom z regálů je malá soška, otočte jí a našli jste tak první tajnou skrýš, řádně ji prošacujte. Pokud se stěna za vámi zavře, použijte páku, stěna se znovu otevře a můžete jít dále. Odbočte doprava, vlevo v místnosti najdete kromě krys (to je ale síla) i něco užitečného, projděte do místnosti naproti, vlevo po schodech do chodby, vyšlapte schody vpravo, dostanete se ven, vlevo se zřítí vaše raketa. Podlezte ji, projděte doprava podloubím, poté po schodech doleva nahoru. Dávejte si pozor na nepřátele, kryjí se i za štíty, dejte se po dalších schodech nahoru, vpravo vstupte do místnosti. Vzadu v ložnici je na zdi obraz, sundejte ho, objevili jste tak další tajný úkryt, který samozřejmě vybrakujte. Vraťte se a modrými dveřmi projděte na nádvoří. Kolem plotu s plakátem s vypsanou odměnou na CATE ARCHER jděte kolem modrého auta vpřed, odbočte do podloubí k druhému modrému autu, ve žlutém autě přijedou další gangsteři. Kolem žlutého vozu se protáhněte vpřed, odbočte doleva, pak dále kolem jiného modrého auta, zabočte vlevo, hra se uloží. Vyjděte ven, kolem dokola je spousta užitečných předmětů, dejte se vlevo a nasedněte na červený skútr. Jeho ovládání znáte, je stejné, jako na sněžném skútru, na kterém jste si již zajezdili. Jeďte stále po cestě, projedete tunelem a přes kamenný můstek. Zde sesedněte, před žlutým vozidlem vstupte doleva do místnosti, přejděte ji a na jejím konci vylezte vlevo nahoru po žebři, na konci terasy seskočte dolů. Jděte doleva, zabočte vpravo k modrému autu. O kousek dál vám žluté auto s nepřáteli přehradí cestu, odbočte tudíž doleva a sejděte po schůdcích dolů, kolem dalších žlutých osobáků se vydejte vpřed. Za podloubím vlevo nasedněte znovu na skútr, držte se dále cesty a ujíždějte dopředu. U modrého auta sesedněte, přeskočte ho, mezi rozvalinami je spousta nepřátel, ale i mnoho potřebného. Jakmile zde uděláte pořádek, na druhé straně nasedněte na zde připravený motocykl, pokračujte dál v jízdě. Na konci prašné silnice vstupte do podloubí, hra se opět uloží. Vyjděte ven, jděte vpřed stále za nosem, dojdete k vodě. Sestupte do ní, plavte na druhou stranu, pozor, ať se neutopíte, na schůdcích vystupte, našli jste tak třetí a poslední tajný úkryt v této závěrečné misi. Plavte zpět, vylezte z vody, obejděte žluté auto a spěchejte dál jedinou možnou cestou. Na malém nádvoří prohledejte místnost, vyjděte na nádvoří, přeskočte přes zídku dolů, projděte dveřmi, hra se zase uloží.

Teď jste se ocitli na nádvoří pod hradem, nejdříve tudíž vyčistěte celé okolí od pěšáků. Všimněte si, že okolo jsou rozmístěna čtyři starobylá děla. Z hradu na vás střílejí vojáci ze stejných děl, ty sice můžete likvidovat z vašich zbraní, ale budou se objevovat stále další a noví. Poblíž každého děla naleznete po jedné kamenné kouli, nabijte ji do děla a vystřelte, tak postupně zničíte všechny nepřátelské ochozy na hradě. Jakmile se vám to podaří, dole ve věži se otevřou vrata a vyrojí se z nich mnoho nepřátel, pošlete je k čertu a vstupte dovnitř. V místnosti je mnoho ozdravných předmětů a na konci se skrývá hledaný šílenec HARIJ, toho ovšem zabít nelze. Vyjděte ven a on sice zůstane na místě, ale v oknech hradu se počnou objevovat jeho dvojníci. Likvidujte je tedy, nezapomeňte si krýt i záda, neboť budete soustavně napadáni. Zelený ukazatel HARIJOVY vitality máte před sebou na obrazovce, po každé skolení jeho dvojníků o kousek zčervená, on sám se bude pomalu přibližovat k bráně. Jakmile tedy eliminujete všechny padouchy v hradních oknech, HARIJ proběhne bránou, utíkejte za ním a v animaci ho odvezete na gondole k VOLKOVOVI. Ten se vám za to odmění, ovšem kulkou do těla, neboť se zřejmě obává vašich schopností a mohli byste se stát nebezpečnými i pro něj samotného. No, ne nadarmo se říká, že „služ ďáblu, peklem se ti odmění“…. Potom se už spustí závěrečné titulky, ale spatříte i sebe, sice se potácíte, ale váš zlý pohled nevěští nic dobrého. Zemřeli jste tedy, nebo ne? To je ovšem nezodpovězená otázka, nebo že bychom se dočkali dalšího pokračování, v kterém to padouchovi VOLKOVOVI pěkně spočítáte? To ovšem vědí jen autoři, můžeme se společně jen těšit a doufat.

Autor:

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 patří mezi nejočekávanější hry současnosti. Kutí ho tvůrci Zaklínače a opět půjde o hru na hrdiny v otevřeném světě. Ukázka za zavřenými dveřmi na E3 2018 nás nadchla, letošní pak potvrdila, že je zaděláno na hit. Rozruch vzbudil také herec Keanu Reeves, jenž na tiskovce Microsotu odhalil datum vydání. Pro největší fandy je pak určena sběratelská edice za několik tisíc. Hra bude opatřena českými titulky.

Nejčtenější

Hořící zombie dítě mu ukončilo rekord, ale nastartovalo kariéru

Streamer Philza

Britský streamer Phil „Philza“ Watson drží rekord za nejvíce času stráveného na jeden život v hardcore módu hry...

Čínské kopie her už vadí i samotným Číňanům

Naštvaní čínští hráči protestují proti hře Genshin Impact

Že se v Číně bez skrupulí kopírují západní herní hity už asi nikoho nepřekvapí. Oznámení nové hry Genshin Impact však...

Lidé vzpomínají na obaly od 3D karet minulé dekády. Jsou k smíchu i pláči

Retro obal od 3D grafického akcelerátoru

Estetika nikdy nebyla silnou stránkou videoherní kultury, své pomyslné dno však už má snad naštěstí za sebou. Nic...

Samuraj, viking nebo husita? Osm možných scénářů dalších Assassin’s Creed

Assassin's Creed

Studnice nápadů pro další hry Assassin’s Creed sice není příliš plná, ale zároveň je stále mnoho cest, kterými se hra...

Nepropásněte hru zdarma. Skvělý Mutant Year Zero není ani rok starý

Mutant Year Zero: Road to Eden

Obchod Epic Store rozdává tento týden opět parádní kousky. Kromě povedené tahové strategie Mutant Year Zero je to i...

Další z rubriky

Nový díl Need for Speed se jmenuje Heat, vrátíme se v něm do městských ulic

NFS Heat

Electronic Arts oznámili nabušeným trailerem nový díl populárních závodů Need for Speed. Sérii směřují nečekaně do...

VIDEO: Remaster Commandos 2 má první trailer

Commandos 2 - HD Remaster

Legendární strategie Commandos 2 se ještě letos vrátí v graficky vylepšené podobě. Na kolik se tento grafický update...

Pět scén z her, které narazily na australskou cenzuru

South Park: Stick of Truth

O cenzurování videoher v Austrálii toho bylo napsáno již mnohé, málo se už však ví, že se v posledních letech situace...

Najdete na iDNES.cz