Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Cossacks II – Napoleon ve 3D

  12:00aktualizováno  23. června 10:34
Realtimové strategie zasazené do historie se těší velkému zájmu a výjimkou není ani titul Cossacks. Jeho úspěch inspiroval autory k vytvoření datadisku, na dalším addonu pracují a připravuje se i plnohodnotný druhý díl, jenž bude mapovat zejména napoleonské války a vyrukuje na nás se zbrusu novým 3D enginem.

Cossacks II: Napoleonic Wars

Minulý týden jsme vám přinesli článek o připravovaném titulu Cossacks: Back to War, druhém datadisku k oblíbené realitmové strategii Cossacks: European Wars. I když tento přídavek jistě potěší všechny stratégy a historiky, přeci jen přináší jen dílčí vylepšení a nové mapy, stejně jako první addon s název Cossacks: Art of War. Plnohodnotným pokračováním s výraznějšími změnami by však měl být titul Cossacks II: Napoleonic Wars, který si dnes podrobněji představíme. Na vývoji hry se opět podílejí ostřílení ukrajinští GSC Game World, kteří hru vyvíjejí pro německou distribuční společnost CDV, která se zhruba před rokem prezentovala skvělou válečnou strategií Sudden Strike a od té doby chrlí jeden špičkový titul za druhým.

Již na několika prvních obrázkcích z Cossacks II je patrná asi nejviditelnější změna oproti předchozím titulům této série. Autoři se totiž rozhodli vše převést do třetího rozměru. Kvality nového 3D enginu můžete posoudit i z přiloženého screenshotu, na kterém je vidět velmi propracovaná loď plavící se v blízkosti pobřeží, moc dobře vypadá i její odraz ve vodě. Kromě výborně Cossacks II: Napoleonic Wars vypadajících objektů i krajiny autoři slibují realistické trajektorie projektilů z děl a další lahůdky. Pokud jste obdivovali hromadné bitvy prvního dílu, můžete se těšit na řeže ještě masivnější, jelikož vývojáři hovoří o bojích až 32 tisíc vojáků naráz.

Jak už podtitul druhého dílu Kozáků našeptává, těžiště bude spočívat v Napoleonských válkách. Zatím sice není jisté, jestli se ve hře dočkáme všech bitev od Napoleonova debutu v bitvě o Toulon až po jeho poslední boj a definitivní porážku u Waterloo, ale vzhledem k tomu, že by hra měla obsahovat 60 misí rozdělených do šesti kampaní, tak se dá předpokládat, že Bonapartova kariéra bude zmapována důkladně. Dostaneme se ovšem i do mnoha dalších konfliktů, jelikož titul Cossacks II by měl obsáhnout období od 16. do 19. století.

V Cossacks II se budete moci chopit vedení deseti různých evropských národů. To je sice oproti prvnímu dílu a datadiskům trochu málo, na druhou stranu je ale dost možné (respektive dost pravděpodobné), že se i díl druhý dočká nějakého addonu, který do hry přidá nové mocnosti. Aby těch čísel nebylo málo, tak ještě dodejme, že budete moci stavět celkem 160 všelijakých budov a verbovat na stovku různých vojenských Cossacks II: Napoleonic Wars jednotek. Chybět samozřejmě nebude ani technologický strom, ve kterém by se mělo objevit na 80 různých upgradů. Oproti minulým dílům by se měl vylepšit systém diplomacie a přibudou i nějaké formace a taktické povely. Samozřejmostí bude multiplayer, ve kterém si budete moci zaválčit proti svým kamarádům po lokální síti i internetu, k dispozici by měl být i generátor map; o zařazení editoru pro tvorbu vlastních scénářů ještě není rozhodnuto.

Přesné datum vydání druhých Kozáků zatím není stanoveno, ale hovoří se zatím o druhé polovině příštího roku. I když mnozí pravověrní stratégové možná nad přechodem do 3D ohrnou nos, podle mého názoru by se opět mohlo jednat o špičkovou hru, jelikož chlapíci z GSC své práci opravdu rozumějí.

Autor:Nejčtenější

Více než hra. Fanoušci vesmírné simulace si staví vlastní ovladače

Neoficiální ovladač pro hru Kerbal Space Program

V počítačové hře Kerbal Space Program si můžete vytvořit a spravovat svůj vesmírný program, stavět kosmické rakety a...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Práce snů? Streamer Ninja si hraním vydělává půl milionu dolarů měsíčně

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Američan Tyler Blevins si díky hraní oblíbené počítačové hry Fortnite vydělal miliony dolarů. A jeho fanouškovská...

Stahujte zdarma závody F1 2015 na PC, čas máte do soboty

F1 2015

V časově omezené akci můžete prostřednictvím obchodu Humble Store získat zdarma F1 2015 na PC.

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Další z rubriky

VIDEO: Jak vypadá Metro Exodus s novou vykreslovací technologií Nvidia RTX

Metro Exodus

Nvidia tento týden představila na Game Developers Conference v San Francisku technologii ray-tracing (sledování...

Více než hra. Fanoušci vesmírné simulace si staví vlastní ovladače

Neoficiální ovladač pro hru Kerbal Space Program

V počítačové hře Kerbal Space Program si můžete vytvořit a spravovat svůj vesmírný program, stavět kosmické rakety a...

Stahujte zdarma závody F1 2015 na PC, čas máte do soboty

F1 2015

V časově omezené akci můžete prostřednictvím obchodu Humble Store získat zdarma F1 2015 na PC.Najdete na iDNES.cz