Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Crackdown – GTA budoucnosti

  12:10aktualizováno  15. listopadu 1:48
David Jones chystá v současnosti velmi zajímavý projekt, který by se dal ve zkratce označit za slibně vypadající městskou akci, zasazenou do blízké budoucnosti. Zbraně, automobily a akce, to vše naleznete v Crackdown ve větší, než velké míře.

Crackdown Crackdown je na první pohled plagiát par excelence. Herní mechanismus libovolné městské akce, doplněný šikovným systémem upgradů a zasazený do blízké budoucnosti. Za celým projektem stojí vývojářské studio Real Time Worlds jehož zakladatelem je David Jones – muž, který stál u zrodu takových legend jako Lemmings nebo GTA. Crackdown přitom nápadně připomíná druhou jmenovanou sérii. Jones však na žádném 3D díle GTA nikdy nepracoval, takže jaké ambice vlastně celý projekt má? Vaším hlavním hrdinou bude doposud nepojmenovaný policista černé pleti, který je kromě nejnovější hi-tech výbavy obdařen i řádně tvrďáckým vzhledem. Jeho největší zbraní pro boj s kriminalitou v jeho okrsku, bude možnost vše upgradovat. Svojí sílu, zbraně a dokonce i vozidla.

Efektně vypadají mamutí skoky, které je hlavní hrdina schopen provádět po pár genetických vylepšeních.

Crackdown Z počátku tak dostanete do ruky celkem nemotornou postavu, která kromě střelby zvládá tak maximálně zabavování vozidel pro vlastní potřebu. Za zničené předměty, nepřátele a především splněné mise budete odměněni možností vylepšit si spoustu vlastních atributů. Jestliže zpočátku uzvednete tak maximálně odpadkový koš, tak vězte, že v pozdějších fázích hry nebude problém vyhodit do vzduchu jakékoliv velké vozidlo o libovolné váze. Zlepší se i vaše odolnost, rychlost a mnoho dalšího. Efektně vypadají mamutí skoky, které je hlavní hrdina schopen provádět po pár genetických vylepšeních. Pokud jste vždy toužili jako Neo z Matrixu skákat z budovy na budovu, tak bude Crackdown tou správnou hrou právě pro vás. Jistě není potřeba zdůrazňovat, jak velký potenciál má využívání všech těchto superschopností. Jelikož budete schopni nadzvedávat libovolné předměty, tak je samozřejmě budete moci likvidovat, či používat jen jejich části. Takové vytrhnuté dveře dobře poslouží jako provizorní štít před vypálenými kulkami. Vše, včetně okolí, je v Crackdownu neuvěřitelně interaktivní.

Kola se přihustí, karosérie se přemění na pancíř, přibude pár výfuků a z náhodného vozidla postávajícího na ulici se stane kousek, z kterého by všem vyznavačům tuningu spadla čelist na zem.

Crackdown Jelikož žánrově spadá hra mezi městské akce, tak samozřejmě nebudete ochuzeni o možnost projíždět se v mnoha druzích vozidel. Stejně jako celá hra, mají všechny lehký futuristický nádech. Naleznete zde roztodivné variace na automobily osobní, závodní, terénní, ale i tahače apod. Nejlepší však na vozovém parku hry Crackdown je, že veškeré dopravní kusy lze též upgradovat. Vše je ztvárněno neuvěřitelně stylovou animací, kdy váš hrdina nasedne do vozidla a vy jste svědky toho, jak se normálně vypadající automobil mění ve smrtonosnou zbraň. Kola se přihustí, karosérie se přemění na pancíř, přibude pár výfuků a z náhodného vozidla postávajícího na ulici se stane kousek, z kterého by všem vyznavačům tuningu spadla čelist na zem. Jelikož jde o hru akčního ražení, tak samozřejmě nebude chybět řada střelných zbraní, ale i bez nich rozhodně nebudete bezbranní. Údery pěstí a kopy jsou totiž v podání hlavního hrdiny Crackdownu neméně smrtící, než odpálená raketa. Příběh se ponese v duchu války gangů v budoucnosti a ke slovu budou určitě ve finále přizváni i dnes tolik (ne)populární teroristé. Město, ve kterém se bude hra odehrávat, bude stejně jako první díly GTA rozděleno na tři ostrovy, na kterých vás bude čekat jednadvacet příběhových misí, plus nespočet vedlejších. Až na pár výjimek se doposud každá hra pro Xbox 360 dočkala velmi solidní online podpory. Crackdown, jak se zdá, bude v tomto trendu pokračovat.

Grafický styl se nese v silně komixovém stylu s lehkými prvky cel-shadingu.

Crackdown Kromě deathmatche a jiných versus módů bude přítomen i slibný kooperační režim. Ten bude navíc možné hrát offline na rozdělené obrazovce. Grafický styl se nese v silně komixovém stylu s lehkými prvky cel-shadingu. Ten je ostatně díky naprosto arkádovému stylu hry naprosto trefnou volbou. Díky pixel.shader efektům vypadají pompézně všechny exploze, čemuž v nemalé míře dopomáhá i řada částicových efektů. Milovníky muziky potěší i přítomnost rovné stovky licencovaných tracků všech možných žánrů. Crackdown vypadá velmi slibně. Byť se nám nálepka : „Od muže, stojícím za GTA“ příliš nezamlouvá a působí na nás jako trapný reklamní tah, tak se přesto na hru těšíme. Dočkat bychom se měli v červnu příštího roku.
Nejčtenější

První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

RECENZE: Subnautica je nejlepší podmořská hra všech dob

Subnautica

Podmořská Subnautica je na první pohled nenápadná hra, která se od svého vydání drží mezi nejprodávanějšími hrami na...

Další z rubriky

RECENZE: Bayonetta 1 & 2 jsou špičkové akce se svůdnou hlavní hrdinkou

Bayonetta

Tuhle kočku moc dobře znáte. Kroutí zadkem, natřásá ňadry a střílí i nohama. To nemůže být nikdo jiný než Bayonetta....

KOMENTÁŘ: Historická tematika boduje, proč je jí ve hrách tak málo?

Kingdom Come: Deliverance

Na české hře Kingdom Come: Deliverance je dobře vidět, že historická témata a dobová autentičnost nejsou hráčům cizí. A...

RETRO: Winter Challenge je i po 25 letech nejlepší herní olympiádou

Winter Challenge

Je to s podivem, ale i po čtvrt století od vydání zůstávají neoficiální zimní hry od Accolade tou nejlepší olympijskou...

Najdete na iDNES.cz