Crest of Dharim - akční cesta kolem světa

  12:00aktualizováno  12:20
Z původně zamýšlené totální konverze Unrealu se Crest od Dharim postupem času vyvinul v docela samostatnou 3D akci s prvky adventure a RPG. Šest rozlehlých světů osídlených hordou kreatur i lidí čeká, až se napříč jimi vydáte splnit dávné proroctví a najít magické předměty, na nichž závisí osud vaší domoviny.
Crest of Dharim

Sara'ahn Village je tichá, klidná víska v srdci země Dharim. V kteroukoliv denní dobu byste ji navštívili, naskytl by se vám stále tentýž idylický pohled: hloučky mužů probírajících úspěchy a neúspěchy posledního lovu; ženy poschovávané v kuchyních svých domů a chystající snídani, oběd, večeři nebo jakékoliv jídlo pro dobu mezi těmi třemi základními, a děti střídavě nábožně naslouchající hrdinským historkám svých otců a hned zase loudící kus teplého masa z rožňů od svých matek. Na první pohled by nikdo nehádal, že hluboko v historii ospalé vísky se ukrývá strašlivé tajemství - dávné proroctví, které trpělivě čeká na tu správnou dobu a tu správnou osobu, jež ho dokáže naplnit. Nikoho asi nepřekvapí, když řeknu, že ta správná doba právě nastala a tou správnou osobou jste vy. Jmenujete se Girald Danhrak, je vám 23 let a až doteď jste sice žili v rodičovské chýši, ale touha po dobrodružství po léta doutnala ve vašem srdci bez toho, že by jí kdy svitla nějaká naděje na uplatnění. Až teď - pověřeni vesnickou Radou starších se vydáváte na cestu za nalezením čtyř mýtických předmětů, které jediné dokáží odvrátit předpovězený tragický osud Dharimu.

Crest of Dharim

3D akce Crest of Dharim byla původně plánována jako totální konverze Unrealu, ale autoři se nakonec rozhodli pro vytvoření zcela samostatné hry, v níž se kromě akce mísí ještě prvky RPG a adventure. Předpokládám, že z žánru adventure přejímá Crest of Dharim hlavně poutavý příběh, který vás provede fantastickými světy osídlenými roztodivnými příšerami i ochotnými pomocníky. Na své pouti potkáte spoustu přátel i nepřátel, počínaje Radou starších, která vás naproti vašemu osudu vyslala (složenou ze tří zakuklených postav - vážených občanů Sara'ahn Village) a konče nebezpečnými zvířecími obyvateli světa Dharim. Atmosféru temného středověku budou ještě umocňovat videosekvence doprovázející většinu vašich důležitých akcí. Kromě přehršle soubojů, které budou probíhat na kratší i delší vzdálenost (postava Giralda bude vybavena zbraněmi na blízko i na dálku a navíc i magií), je na vás nachystána i kupa puzzlů všeho druhu. Engine použitý v Crestu má jméno Twilight3D a umožňuje například realtimové stínování a využití technologie LOD, díky níž dosahují postavy i prostředí ve hře vysokého stupně detailnosti.

Autor:


Témata: proroctví

Nejčtenější

Po šesti letech nezbylo z peněz z Kickstarteru nic, vývojář se zhroutil

Limit Theory

Ambiciózního vesmírného simulátoru Limit Theory se bohužel nikdy nedočkáme. Jeho jedinému vývojáři Joshi Parnellovi...

Herní rekordman má 1 720 platinových trofejí. Vypadá, jako kdyby nespal

Herní rekordman Hakam "Hakoom" Karim

Bahrajnec Hakam Karim, vystupující pod přezdívkou Hakoom, se stal oficiálním držitelem Guinnessova rekordu v počtu...Chystaný seriál podle Zaklínače už zná představitelky Ciri a Yennefer

Netflix vybral herečku Freyu Allanovou (vlevo) do role Ciri z chystané...

Netflix vybral herečky do rolí dvou nejdůležitějších ženských postav chystané seriálové adaptace Sapkowského knih....

Podívejte se na záběry z natáčení scén pro brutální Mortal Kombat

Fotky ze zrušeného projektu Mortal Kombat HD

Když v roce 1992 vyšel první díl Mortal Kombatu, otřáslo to herním světem. Doslova gejzíry krve a brutální chvaty,...

České Mashinky přidávají nové dieselové lokomotivy a řadu vylepšení

Mashinky

Vývoj vynikající strategie Mashinky zdárně pokračuje vpřed. Nejnovější vylepšení hru nijak zásadně nemění, ale přidává...

Další z rubriky

Další přídavek pro Kingdom Come vyjde už příští týden

Kingdom Come: The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon

Druhý přídavek pro skvělé české RPG Kingdom Come nazvaný Milostná dobrodružství Jana Ptáčka zná konečně datum svého...

Podívejte se na záběry z natáčení scén pro brutální Mortal Kombat

Fotky ze zrušeného projektu Mortal Kombat HD

Když v roce 1992 vyšel první díl Mortal Kombatu, otřáslo to herním světem. Doslova gejzíry krve a brutální chvaty,...

Chystaný seriál podle Zaklínače už zná představitelky Ciri a Yennefer

Netflix vybral herečku Freyu Allanovou (vlevo) do role Ciri z chystané...

Netflix vybral herečky do rolí dvou nejdůležitějších ženských postav chystané seriálové adaptace Sapkowského knih....

Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNIK KVALITY - 3D MĚŘENÍ

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj, Zlínský kraj
nabízený plat: 25 000 - 28 000 KčNajdete na iDNES.cz