Sobota 31. července 2021, svátek má Ignác
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Sobota 31. července 2021 Ignác

Daikatana – návod #1

  12:00
Je to již dávno, co vyšla předlouho odkládaná 1st person 3D akce Daikatana. Reakce hráčů byly dosti rozporuplné, avšak téměř každého hra zklamala a autoři si udělali velmi velkou ostudu. Pokud vás ovšem toto nepříliš povedené dítko Johna Romera dostalo a potřebujete pomocnou ruku, máme pro vás první část podrobného návodu.

Hra Daikatana je velice dlouhá, poměrně dost složitá a její hraní i na nejlehčí obtížnost je místy docela nemožné. Proto nepřátele likvidujte raději z dostatečné vzdálenosti a snažte se uhýbat kulkám a hlavně raketám. V systému powerupů jednoznačně doporučuji doplnit Vitality skill alespoň na 2 úrovně, Acro a Attack skill také tak, hodí se i Power a Speed skill. Vyvarujte se sbírání Acro , Vitality a Speed skillů, po jejich sebrání Vám tyto hodnoty klesnou na minimum. Vitality je hodnota zdravíčka, čím více, tím lépe, to samé platí i pro Speed (rychlost) a Acro skill, ten určuje výšku výskoku. Někdy se ale tyto skilly vyplatí sebrat, a to v místech, kde potřebujete mít tuto hodnotu na maximu k překonání nějaké části a teď mluvím především o Acro skillu. Pokud máte vše na maximu, není to také dobré, pokud totiž získáte dovednostní bodík, musíte jej přidělit, jinak nemůžete dávat povely pro boty. Můžete hrát i podle přiloženého návodu, omluvte ale případné chybičky nebo nepřesnosti. Před každým místem, které se Vám bude zdát trochu složitější, si hru raději uložte! Pod vodou v první epizodě raději nepoužívejte ION Blaster, zde vám poslouží raketomet, kulomet a motorová pila. Bobulí na keříčkách je více, takže si můžete zdravíčko doplnit z jednoho keříčku až na plnou hodnotu, nebo dokud na něm nějaké bobule ještě zbývají. Na určité nepřátele se hodí určitý typ zbraně, pokud je nepřátel přehršel, používejte zbraně hromadného ničení. Ve druhé epizodě si šetřete munici do Zeus Eye, budete ji potřebovat na likvidaci Medůzy. V epizodě 3 zabijete vlkodlaka jedině tak, když jej rozpáráte, nejlépe pomocí rukavic, jinak jej jenom omráčíte. Tam, kde jsou více nebezpeční nepřátelé, raději své pomocníky neberte, dokud všechny nepobijete a dávejte také pozor na to, aby se jim nic nestalo, nebo aby někam nespadli, bez nich to opravdu nejde a pokud někdo z nich zahyne, hra končí, ale přeci jenom jsou jednou za čas pekelně užiteční a mně se osvědčili v soubojích už nejednou. Zbraně používejte vždy s rozumem, munice není mnoho a pokud se ocitnete zcela bez munice, je jistojistě v pokročilejších fázích hry po Vás. Nicméně i Daikatana se mi velice osvědčila a je to jedna z mých oblíbených zbraní. Než začnete hrát, sežeňte si raději novější patch na verzi 1.2, v něm je vyřešena spousta chyb. Já jsem hrál bez tohoto patce pod Windows XP a už bych to nikdy nedělal, hra neustále padá, zejména při nahrávání částí levelů, takže se patch opravdu vyplatí. Snažte se mít co nejvíc Savegemů, ve hře je hodně míst, kde je nezbytné hru nejprve uložit před dalším pokračováním. Pokud se vám nebude dařit nějaké místo překonat, vězte, že to opravdu jde a i já jsem se mnohdy pěkně zapotil, než jsem po mnohahodinovém hraní mohl pokračovat dál. Toť asi na úvod vše...


Epizoda 1: Japonsko 2455 C.E.

 • MARSH (Zátoka)
 • SEWER SYSTEM (Stoka)
 • SOLITARY (Osamělý)
 • CREMATORIUM (Krematorium)
 • PROCESSING (Úpravna)
 • ICELAB (Ledová laboratoř)
 • VAULT (Trezor)


  MARSH (Zátoka)

  Část 1
  Po vašem vyhrabání z rakve se nalézáte v bažinaté zátoce. Nad vámi létá hlídkující Cambot, ignorujte ho, pokud nespustí alarm. Před Vámi leží ION Blaster, seberte jej. Dole u vodopádu je doleva potok tekoucí do jezírka. Vydejte se jím, díra v zemi vede do další oblasti. Budete napadeni Froginátorem (žábou) a mouchou, ti vám budou bránit průchodu. Dávejte si ale pozor na tu žábu, pouští jed. Je dobré kousek couvnout a zničit je jednoho po druhém, abyste mohli pokračovat do další oblasti. Napravo je vodopád, a v něm je ukryt žebřík, po něm vylezte a nahoře použijte bobuli k doplnění zdravíčka. Poblíž najdete ocelové dveře, ty otevřte a uvidíte Goldensoul. Ten seberte a slezte po žebříku dolů. Když budete pokračovat průchodem dál, uvidíte Protopoda. Z něho se vyklube moucha, pokud se přiblížíte, ale můžete jej zlikvidovat z dálky. Až půjdete průchodem, pozabíjejte Froginátory a pak seskočte dolů do jámy s vodou, kde získáte Attack boost. Vyplavte nazpět a pokračujte dál průchodem a vlezte do další otevřené oblasti. Pozabíjejte Froginátory a mouchy. Jestliže vylezete dvě patra na vodopád vpravo od Vás (když vycházíte z průchodu), a použijete žebřík schovaný ve vodopádu, získáte brnění. Slezte zpátky po žebříku a pokračujte do dalšího průchodu. Dále zabijte zbývající nepřátele a jděte dál do průchodu, kudy se dostanete do další části.

  Část 2
  Buďte velice opatrní, až budete u dalšího otevřeného prostranství, protože je zde kulomet zaměřující každý váš pohyb ven z průchodu. Nejdřív zabijte mouchy, které na vás útočí, když se přiblížíte ke vstupu na otevřené prostranství. Jestliže střelíte čtyřikrát do rozvaděče naproti na zdi, vyřadíte kulomet z provozu bez zbytečného riskování, že vás zaměří a zasáhne. Až vyjdete na otevřené prostranství, můžete poprvé vidět Mishimovu pevnost a při hraní na těžší obtížnost na Vás čekají další mouchy, Froginátoři a RoboCroxové. Až je pozabíjíte, kousek od kulometu uvidíte římsu s rostlinou, na které je bobule a Goldensoul, ale tam se nyní nedostanete. Pak přejděte jezírko a vejděte do dalšího průchodu. Na konci průchodu na Vás zaútočí Robocrox, zabijte jej a pokračujte do jezírka naproti a zabijte mouchy a Froginátory, kteří na Vás zaútočí. Vpravo můžete vidět bobuli a za balvanem jsou náboje do ION Blasteru. Potom můžete vidět na skále ovládací panel. Je tam někde i kulomet, takže z bezpečné vzdálenosti zničte jeho rozvaděč. Jděte kolem vyřazeného kulometu a vemte bobuli a Savegem. Zabijte RoboCroxy a Froginátory. Pak pokračujte nahoru průchodem. Až přijdete k místu, kde se chodba zatáčí, uvidíte v tunelu skálu (u ní je i cedulka), na tu zatlačte a otevře se vám tajné místo, sem vlezte, vyšplhejte po žebříku nalevo, seberte brnění a Savegem, popřípadě lékárničku. Pak projděte místem, kde se otáčí paprsek červeného světla a za ním je žebřík vedoucí do jezírka. Napravo u skály je také římsa,skočte na ni a přeběhněte po ní na tajné místo, kde najdete Manaskull. Pak z tohoto místa trochu vyčistěte jezírko od kreatur, sklouzněte se po skále do vody a vylezte po žebříku nahoru a pak přeběhněte most ke dveřím, které chrání elektrické pole, toho se nesmíte dotknout, jinak vás to ihned usmaží. Jak přijdete k těmto dveřím, spustí se alarm a nad vámi se vyrojí hejno much a jeden drak. Nejdřív zlikvidujte co nejrychleji mouchy a pak zničte toho draka. Dostanete štít. Potom musíte do jezírka a vodou do dalšího průchodu a tam doprava. Hned nalevo jsou bobule k doplnění zdravíčka a pokud půjdete tunelem dál, dostanete se do další části levelu.

  Část 3
  Hned na začátku na Vás číhá Froginátor, nicméně pokračujte dál, až dojdete k čerpací stanici. Zde je napravo za potrubím Savegem a najdete tu poblíž i bobule (před potrubím). Přejděte doleva ke dveřím, ty ale nejdou otevřít, takže se musíte po rourách dostat nad ně (nejdřív po silné, pak skočit doleva na slabou, nahoru, po levé a jste tam), kde je k nim rozvaděč a ten musíte zničit, aby se dveře otevřely. Na další straně tohoto prostranství je vchod do malé jeskyně, kde najdete bobule, pokud budete potřebovat doplnít zdravíčko. Ale už pokračujte do otevřených dveří. Jděte stezkou a dojdete k dalšímu zařízení se zavřenými dveřmi. Hned vpravo za rohem je za průchodem kulomet, zničte jej a pak se vám dveře otevřou. Až se vám to povede, vlezte dovnitř, hned nalevo je terminál s klávesnicí. Stiskněte ji a pak vyjeďte výtahem nahoru, pak doleva do dalšího levelu, pak opět doleva, projděte vodopádem a seskočte doprava a pevninu (vlevo je potok tekoucí kamsi dolů). Tady vylezte po žebříku nahoru, tady pozabíjejte mouchy, napravo je C4, nalevo lékárnička. Uprostřed ve skále je za kameny vodopád, skočte tam a vydejte se doprava. Po chvíli narazíte na Goldensoul a keřík s bobulemi (tam jste nemohli vyskočit, když jste byli v místech, odkud bylo poprvé vidět na Mishimovu pevnost). Vraťte se nazpět, slezte po žebříku a vydejte se u vodopádu po proudu dolů. Po chvilce uvidíte na pravé straně průchod, vydejte se tedy do něj a budete pokračovat v dalším levelu.


  SEWER SYSTEM (Stoka)

  Část 1
  Po zhlédnutí úvodního videa se vydejte do otevřených dveří, po lávce nahoru a výtahem po pravé straně nahoru. Pobijte NPC postavy a Froginátory, a hned proti místu, odkud jste přišli je spínač, stiskněte jej. Tím otevřete dveře nalevo, jděte tedy dovnitř, nahoru, pak vlevo do tunelu, pak doprava, doleva, po schodech dolů a přejeďte výtahem dál. V místnosti, kam dojedete jsou schody nahoru a dolů. Dole je Robocrox, Savegem a C4, naproti Savegemu je totiž průchod, kudy si pro ni můžete dojít. Pak se vydejte po schodech nahoru, stiskněte klávesnici a zabte NPC. Vraťte se dopravní plošinou zpět, a tunelem do centrální odvodňovací místnosti. Tady si povšimněte 2 věcí, otevřely se nové dveře a toho zařízení uprostřed. Když se u středu potopíte a proplavete otvorem, získáte na chvíli lepší vitalitu, ale pozor, zařízení se dalo do pohybu a cesta ven je na chvilku zablokovaná. Počkejte, až bude volná a rychle vyplavte ven. Horší je to, že lopatky se také pohybují, tak buďte opatrní, aby vás to někde nerozmázlo o stěnu. A teď už pokračujte do nově otevřených dveří. Kousek cesty ujdete a napravo je terminál. Stiskněte klávesnici a pokračujte dál., Po cestě potkáte robota, ten ale k nejhodnějším nepatří a protože na Vás pouští rakety, rychle ho zničte. Poblíž místa, kde robot původně byl je lékárnička, ale pozor, vyřítí se na Vás další robot! Pak jděte dál, až dojdete ke dveřím, těmi projděte a vydejte se po schodech dolů. A stiskněte klávesnici terminálu. Nyní se svižně vraťte a běžte doleva do dveří. Musíte být dostatečně rychlí, dveře se po chvilce zavírají. Ale pozor! Za nimi číhá robot a má pro Vás dárek! Raketu a dá Vám ji klidně i několikrát na různé způsoby, pokud ho co nejrychleji po proběhnutí dveřmi nezlikvidujete. Pak se vydejte do tunelu a pak doprava. Před Vámi se tunel zhroutí a vy musíte proplavat, ale než vlezete do vody doplňte si zdravíčko lékárnami po levé straně. Pak teprve hupsněte do vody a plavte dolů, rovně, ještě kousek a vyplavte nahoru. Napravo je tlačítko, po jeho stisknutí se vysunou šprušle žebříku a Vy po něm vylezte nahoru.

  Část 2
  Skočte dolů do roury a na konci vylezte ven a zničte robota. Když přelezete rouru za Vámi, najdete lékárnu a munici. Pak u místa, kde byl robot, seskočte dolů a sklouzněte se do vody. Tady zabijte žábu a přeplavte lopatky do místnosti (ta je zhruba uprostřed, vchod je napravo), kde stiskněte tlačítko, a rychle vyplavte ven, doleva a těsně u zdi přeplavte lopatky, až voda opadne, vydejte se dveřmi do tunelu, kde proběhněte dalšími vraty a zatočte vpravo, kde na vás už čeká robot. Dostanete se do místnosti, kde se uprostřed točí 4 lopatky a na protější zdi je žebřík. Po něm vylezte. Nalevo jsou vrata, pod nimiž protéká voda. Tudy musíte proběhnout a dostat se na traverzu, ale pozor, proud vody Vás může strhnout dolů. Po traverze přeběhněte, vylezte po žebříku a napravo jsou lékárničky a Savegem. Nalevo od žebříku je výklenek, kde je kolo, tím otočte a rychle přeskočte ke dveřím, kde prosakovala voda, ty jsou nyní otevřené, ale jen na chvíli. Za nimi ale číhá další robot, tak ho oddělejte a pokračujte kousek tunelem a zničte roboty. Pak se vydejte tunelem dál, pak rovně, najdete tam, nějaké náboje. Až půjdete dál, vydejte se tunelem nahoru a pak jděte do kovových dveří, po schodech nahoru a vyjeďte výtahem, ten se pouští modrým tlačítkem. Projděte dveřmi a napravo je brnění, nalevo je léčící terminál a hned vedle něj je terminál, tak stiskněte klávesnici a podívejte se na závěrečné video.


  SOLITARY (Osamělý)

  Část 1
  Jděte rovně, vlevo od dveří je klávesnice, ta dveře otvírá. Dveřmi projděte a pak zahněte vpravo a do zavřených dveří. Zabijte ochranku a posbírejte nějaké dobroty. Až odsud vyjdete, zabijte NPC postavu a stiskněte tlačítko úplně napravo vedle terminálů. Pak se vraťte dveřmi a zahněte doleva. Dojdete až ke kobkám, zde zabijte robota a projděte mezi kobkami. Napravo jsou náboje do raketometu a poblíž dveře chráněné elektrickým polem. To musíte nějak zrušit, takže vlezte do díry pod schody a vpravo od lékárniček je zařízení, které rozstřílejte, tím se vypne el. proud. Nad Vámi se také objeví robot, takže vylezte ven a zlikvidujte jej a vydejte se do dveří, které byly chráněny elektrickým polem. Tady na Vás čeká robot a když půjdete rovně a tunelem nahoru, dojdete do místnosti, kde najdete kulomet a stiskněte zde také tlačítko, tím odklopíte mříž u východu z výtahu v hořejším patře. Vraťte se dolů a vyjeďte výtahem nahoru a dejte se do dveří. Jděte rovně po schodech a brzy dojdete ke dveřím, které jsou porouchané. Nalevo od nich se technik hrabe v elektrice a nad ním srší přívodní kabel. Ten rozstřelte jej a nyní se proplazte pod dveřmi, které jsou již v klidu a nehýbou se. Dojdete do místnosti, kde jsou další dveře porouchané a tak vlevo po displejem s logem Mishima najdete dveře další. Za nimi je malá uzavřená místnost a v její pravé části je nádoba. Střelte do ní z bezpečné vzdálenosti, ozve se detonace a uvolní se vám cesta dál. V místech kde byla nádoba je nyní díra do zdi, vlezte tam. Pak doprava, rovně, doleva, doleva a tam pak najdete za rourou žebřík, po něm nahoru na rouru, z té si skočte do předtím nepřístupného místa pro dočasnou akrobacii, zpět na rouru a otvorem ve stropě o kousek dál nahoru. Pak prolezte mezi 2 větráky a pokračujte dál, vlevo je průlez, tím se proplazte a pak je hned vlevo otvor, tím seskočte dolů. Naproti Vám je Savegem a výtah, kterým sjeďte dolů. Dole všechny vybijte a jděte rovně a najdete léčící terminál. Vlevo je klávesnice. Tu stiskněte pro vysunutí mostu nad laboratoří. Pak vyjeďte výtahem zase nahoru, do leva a přejděte most. Otevřete dveře, dejte se doleva po schodech, zabte strážné a hned napravo jsou dveře a za nimi robot. Zničte ho a pak se dejte doleva, tam získáte rakety a pak jděte po schodech nahoru. Vpravo v místnosti je terminál, tím si otevřete pozdější dveře a výtah, tím vyjedete nahoru, běžte chodbou dál a pak po rampách a dojdete ke dveřím. Vpravo za dveřmi je léčící terminál. Pak se vydejte po schodech dolů.

  Část 2
  Pokračujte po schodech dolů a hned vedle schodů napravo je terminál. Stiskněte klávesnici a otevřou se Vám dveře. Těmi projdete do místnosti, kde musíte nejdřív zabít robota. Pak můžete seskočit poklopem dolů (poklop je pootevřený) a zde najdete lékárničky a ven se pak dostanete po schodech. Stačí jenom odklopit poklop modrým tlačítkem a jste v místnosti, kde jste seskočili do poklopu. Pokračujte dál ale narazíte na chodbu, ve které jezdí lasery nahoru a dolů. Za nimi je také robot, toho zničte nejdřív a pokud ve podíváte na protější zeď, uvidíte zde nějaké jiskřící zařízení (vpravo nahoře, nad logem Mishima). Z této chodby jej rozstřílejte a tím vypnete lasery a můžete v klidu přijít. Pak zabočte vlevo a dojdete do místnosti s jakýmsi reaktorem. Pokračujte po plošině a až budete na konci, přeskočte do otevřených dveří do reaktoru. Tady najdete Savegem, lékárnu a terminál. Stiskněte klávesnici, vylezte ven a po římse dojdete k plošině a do dveří. Projděte chodbou, vylezte po krátkém žebříku na horní plošinu, zde najdete tajné místo s lékárnami a Attack skillem. Pak zde přehoďte páku vedle žebříku, ale dolů ještě nelezte, za chvilku se zařízení rozbije a udělá se otvor do zdi. V něm je manuální ovládání dveří, takže zatočte klikou a hurá dolů a do dveří, které jsou jen pootevřené. Pak jděte doprava, přivolejte si výtah a jeďte nahoru. Tam zničte roboty a zatočte vlevo a projděte mezi kobkami (doleva). Dojdete k uvězněnému S. Johnsonovi (je na jakémsi mučícím stroji), ten vám řekne že musíte najít kartu, abyste ho mohli osvobodit. Ta je za zeleným logem Mishima na zdi naproti kobkám. Nad fialovým okénkem je rozvaděč k tomuto logu, rozstřelte jej a pak si vemte kartu a běžte zpátky k S. Johnsonovi. Tak ho osvobodíte. Projděte mezi kobkami nazpět a zatočte vlevo do dveří. Johnsna je lepší nechat stát v této místnosti, protože dál jsou roboti, a jemu se nesmí nic stát. Zabijte v místnosti za dveřmi roboty, ten jeden číhá za sloupem napravo. Pak vemte S. Johnsona , jděte s ním do této místnosti, a vydejte se doprava a doleva. KONEC LEVELU!


  CREMATORIUM (Krematorium)

  Část 1
  Jděte po schodech nahoru, pak do dveří. V místnosti nalevo najdete Savegem a pak pokračujte do dveří napravo. Zde sejděte k náklaďáku. Nalevo od náklaďáku jsou vrata a tlačítko. Vrata zatím ještě nejdou otevřít. Takže jděte dál a za rohem nalevo je léčící portál. Pak jděte napravo a až podlezete závoru, tak hned za ní je žebřík a přístup k němu chrání mříž. Mříž zničte a slezte po žebříku dolů. Napravo najdete brnění, pak se dejte nalevo, průchodem proplavte dál a zde najdete bobule a C4. Vylezte po žebříku nahoru a pokračujte za roh, přejděte po lávce a dveřmi vstupte do místnosti, kde stiskněte klávesnici úplně napravo a pak a to hlavně nalevo, tou otevřete vrata u náklaďáku. Nyní se k náklaďáku vraťte a jděte do vrat.

  Část 2
  Tady otevřete vrata tlačítkem napravo od vrat, napravo v kleci je léčící portál a terminál. Vedle terminálu je nová zbraň. Pak stiskněte klávesnici terminálu a pak vlezte do díry uprostřed místnosti, Tam je syčící roura, tu zatím nechte napokoji, pak je zde také brnění, to je chráněno mříží, tu zničte a brnění si z výklenku vemte. Pak vylezte po žebříku ven a syčící trubku seshora rozstřelte. Po chvíli nastane detonace a díra se zaplní tekutinou. Teď vlezte na pás a na něm projeďte do další části, tam vybijte monstra. Napravo od pásu jsou dveře, ty ale nejdou otevřít a na druhé straně místnosti, za pásem jsou další dveře, ty také nelze otevřít. Tak tedy vyjeďte výtahem nahoru, do druhé police, kde je Savegem a napravo je na sloupu žebřík, po něm vylezte a skočte do otvoru nalevo od sloupu. Tudy spadnete dolů, skrčte se a prolezte šachtou, zase seskočte dolů a lezte dál. Octnete se na malém prostranství, nalevo je lékárna a pak jděte vpravo těsně u zdi tak, aby Vás nezešrotoval větrák. O kus dál je další větrák, takže zase opatrně doprava a prolézt těsně u zdi a pak seskočte do díry. Po pár metrech narazíte na jámu s lávou. Držte se zase vpravo těsně u zdi a v místech, kde se spojují 2 traverzy v jednu zbývající kousek přeskočte. Pak jděte dál průchodem (doprava) a jděte tak daleko, až dojdete k žebříku. Vylezte po něm a pak seskočte dolů. Rozvaděč, který je nad dveřmi zničte a tak se opět setkáte se S. Johnsonem, který zůstal v místnosti s pásem. Pak se vydejte do dalších dveří v místnosti odkud jste otevřely poslední dveře. Tam je kontrolní místnost a najdete zde Savegem a kulomet. Odtud se vydejte do dalších dveří a nahoru až dalším dveřím a pak do dalších dveří. Tady jděte doleva, ty dveře naproti Vám jdou otevřít jen z druhé strany. Pak jděte dál a ve skladu rakví rozbijte malý otvor vpravo úplně dole a vlezte tam. Pak dolů a po žebříku nahoru a ven a dejte se vpravo, kde je léčící terminál. Pokračujte chodbou dál, rozbijte mříž a dejte se doleva.

  Část 3
  Projděte dveřmi, pak dalšími dveřmi, doprava, doleva, dalšími dveřmi se dostanete na schodiště, jděte doleva, vemte Savegem, pak se dejte po schodech doprava a po balkoně dojdete k dalším dveřím. Pak dojdete chodbou do obřadní síně, zde za lavicemi jsou lékárny a pak jděte do další místnosti. Naproti dveřím uvidíte nahoře zamřížovaný otvor, rozbijte jej. V místnosti skočte na stůl, ze stolu na logo Mishima, na lampu a na knihovnu, z té skočte do otvoru ve zdi a jděte tunelem. Na křižovatce se dejte doprava a rozbijte mříž na podlaze. Vzniklou dírou seskočte dolů. Vlezte pod plameny (pec), napravo jsou lékárny a vlevo je díra, do které vlezte. Tudy proběhněte do výtahu. Tím sjeďte dolů a dejte se doleva. KONEC levelu.


  PROCESSING (Úpravna)

  Část 1
  Projděte dveřmi, nalevo je léčící terminál, projděte za pásem doprava, tam nechte S. Johnsona sebrat kulomet a vydejte se dveřmi vedle léčícího terminálu. Po balkoně projděte k dalším dveřím. Ty jsou ale zavřené, tak rozbijte okno (to u dveří nejde, ty ostatní 2 ano) a vyskočte jím ven do jezera. Nalevo najdete Power boost a další užitečnosti. Pak plavte napravo a na konci, u balvanů, na jeden z balvanů vylezte. Z něho uvidíte ve skále malý otvor a z něho vytéká zelená voda. Tam se musíte dostat, takže hopněte na jeden kámen, z něho na druhý a do otvoru. Nalevo je žebřík a po něm vylezte do šachty, tou prolezte k dalšímu žebříku, nad Vámi rozstřelte mříž a vylezte nahoru. V místě, kde jste vylezli, otevřete dveře, aby mohl S. Johnson pokračovat s Vámi. Pak jděte do dalších dveří na konci chodby, za nimi je léčící terminál. Pak se vydejte po plošině vpravo a zabijte technika, který je na žebříku a opravuje větrák. Pak pokračujte do dalších dveří. Za nimi zabte pár monster, na konci chodby pak jděte doprava po schodech a tudy dojdete ke dveřím.

  Část 2
  Dveře otevřete, proběhněte k dalším dveřím a pak pokračujte po schodech dolů, tam je léčící terminál a běžte do dalších dveří. Za nimi pobijte monstra a napravo jsou rakety. Pak se vydejte napravo od schodů, pak doleva, po schodech a stiskněte klávesnici terminálu a jděte do dalších dveří. Zde vlezte za pás a vzadu u drtiče je tlačítko, stiskněte jej. Potom pás přeskočte a běžte k terminálu, kde stiskněte klávesnici. Pak se vraťte ke schodům, kde jste odbočili vpravo, pod schody je Goldensoul a pokud půjdete nahoru ke dveřím, můžete podlézt k léčícímu terminálu. Pak ale jděte do dveří, za nimi pobijte nepřátele a pokračujte dveřmi napravo. Vedle schodů k těmto dveřím najdete také novou zbraň. Pak projděte další dveře a v místnosti pod schody je nějaká munice. Po schodech jděte do dalších dveří. Po vybití nepřátel si nalevo můžete doplnit zdravíčko. Dole pod plošinou jsou za bednami lékárny. Pak se vydejte po schodech na plošinu a do dalších dveří. Po pár krocích se podívejte na video.


  ICELAB (Ledová laboratoř)

  Část 1
  Jděte vlevo a u vrat je napravo ovládání. Tím vrata otevřete, ale pozor, za nimi je pár nepřátel. O kousek dál najdete lékárničky a v hale o kus dál je nalevo léčící terminál a kontrolní místnosti modrá přístupová karta. Pak jděte ke dveřím napravo, ovládacím panelem je otevřete. V místnosti za dveřmi naleznete Savegem a poblíž něho je u zdi žebřík dolů, po tom slezte na plošinu, odkud přeskočte na další plošinu (skákejte u zdi nalevo). Tady otočte kolem, čímž odčerpáte mrazivou tekutinu pryč a slezte po žebříku dolů, jděte po plošině do průchodu a pak dalším průchodem a po plošině dojdete k výtahu. Tím vyjeďte nahoru a na druhé straně místnosti stiskněte klávesnici terminálu, aby se tak otevřely dveře poblíž výtahu. Dveřmi projděte a jděte do dveří napravo.

  Část 2
  Jděte za roh a pak pokračujte po plošině dál, nikoliv do dveří nalevo. Po plošině dojdete do místnosti, kde jsou zbraně a munice. Je tu také léčící terminál a díra, ve které je žebřík. Po tom můžete slézt dolů a na konci roury je brnění. Pak se vraťte zpátky a jděte do dveří, které jste před nedávnem minuli a z místnosti za nimi vyjeďte výtahem nahoru. Nahoře najdete napravo na konci místnosti dveře, těmi projděte a zdolejte schody a pak zabočte doleva a do dveří s modrým znakem. Zde je jídelna a najdete zde lékárnu a brnění. Vyjděte z jídelny ven a jděte chodbou pořád rovně. Dojdete ke dveřím, za nimi přejděte schody a na plošině najdete Savegem. Potom pokračujte a dalšími dveřmi projděte do chodby. Na jejím konci jsou lékárny a cesta pokračuje doprava k výtahu, kterým sjedete dolů. Vydejte se po šikmé plošině nahoru a napravo je za pletivem léčící terminál. Dál jděte doleva (kolem 2terminálů) a do dveří. Za sloupem uprostřed jsou další dveře. Za nimi je robot, tak ho zničte a pokračujte do další části.

  Část 3
  Projděte vrata, naproti Vám už můžete poprvé vidět Mikiko v její cele a napravo na Vás čekají roboti a až je zničíte, můžete si na jejich místě vzít brnění a náboje. Vydejte se dál do vrat (spínač je nalevo od nich) a chodbou za nimi projděte do průchodu., pak tunelem a držte se pořád vlevo u pletiva a tudy dojdete k dalšímu průchodu a když půjdete stále doprava, dojdete k léčícímu terminálu. Pak se vraťte a jdete po schodech nahoru na plošinu a pořád takto pokračujte až nahoru do průchodu. Následují dveře a pak se vydejte dál až k Mikiko.


  VAULT (Trezor)

  Část 1
  Mezi sloupořadím najdete brnění a náboje, pak se vydejte dál a dojdete až ke vratům. Napravo od nich můžete skočit do díry, kde jsou lékárny. Ven se dostanete po žebříku. Vrata otevřete tlačítkem napravo a za dveřmi najdete vpravo zakrytovanou šachtu. Kryt odstraňte a vydejte se dovnitř. Dojdete k poklopu, ten otevřete a seberte lékárny a Savegem. Pak se vraťte zpět a skočte do díry v místnosti. Zde je výklenek s tlačítkem, to stiskněte a napravo je plošina, která vás vyveze nahoru. Pak se vydejte po žebříku napravo od díry nahoru a vylezete u výtahu. Sjeďte dolů, napravo od výtahu můžete najím kulomet. Své pomocníky tu nechte a vyjeďte výtahem zase nahoru. Pokud výtah jenom pošlete nahoru, můžete vidět dole ve výtahové šachtě zakrytovanou šachtu, kryt odstraňte a vlezte dovnitř. Na konci po zničení mříží najdete vlevo Glodensoul a napravo brnění. Vraťte se zpátky, přivolejte výtah a vyjeďte nahoru. Dejte se doleva a napravo od sršícího rozvaděče je tlačítko, to otvírá vrata dole, ty jsou ale otevřené jenom chvíli, takže se otočte a když půjdete malý kousek rovně a seskočíte dolů, jste přímo u vrat, tak jimi rychle se svými pomocníky projděte, než se zavřou. Na konci mostu jsou dveře, ale nejdou otevřít, takže zde nechte stát své spolubojovníky a seskočte dolů do vody. Zde je uprostřed poklop a u něho tlačítko, kterým se poklop otvírá. Pak vplavte dovnitř a proplavte na druhou stranu, kde budete muset zničit mříž a vyplavat nahoru. Vyjděte z tunelu, po plošině dojdete k Savegemu a nalevo vedle něj je větrák, ten zničte a vlezte dovnitř. Vylezete v další místnosti, vedle Vás je žebřík a kolem jsou lékárny. Vylezte nahoru a jděte přes most, ten se ale zřítí, takže opět po žebříku nahoru a propast musíte přeskočit. Tam otevřete dveře, aby mohli Vaši spolubojovníci za Vámi. Všichni seskočte a dejte se do průchodu. Na konci je žebřík a po něm vylezte nahoru a pak se vydejte doprava a dojdete ke dveřím napravo ve zdi (pokud do dveří nepůjdete a budete pokračovat dál, dojdete k léčícímu terminálu). Těmi dveřmi se dostanete ke zdvižné plošině, po ní vyjeďte nahoru. Až dojdete na plošinu, dejte se vlevo a dojdete k tlačítku, stiskněte jej. Pak se vydejte vpravo, kudy dojdete k žebříku, po něm nahoru a pak skočte do díry. Zde rozbijte nakřáplou bariéru a vylezte ven. Projděte dveřmi a aby jste mohli pokračovat, musíte spustit most. Naproti je napravo nahoře rozvaděč k ovladači mostu, zničte jej a most se spustí. Projděte dveřmi, chodbou a za dalšími dveřmi si spínačem vlevo spusťte další most. Otevřete dveře a vejděte do místnosti. Za sloupem uprostřed místnosti jsou dveře, ale ty nejdou otevřít, takže jděte vlevo do místnosti, kde napravo uvidíte nahoře zakrytovanou větrací šachtu. Kryt zničte a po bednách se k šachtě dostaňte a vlezte dovnitř, po chvíli plazení se propadnete. Zabijte robota, najděte žebřík a vylezte nahoru. Z rampy přeskočte na sloup s číslem 1. Odsud přelezte do výklenku nahoře a vyčkejte, až pojede dvojka dolů, vlezte na ni a rychle přeskočte na protější sloup (je třeba vystihnout správný okamžik). Odsud vlezte zase do výklenku a dostanete Acrobat boost. Doporučuji si zde hru uložit. Odsud na 2 až pojede dolů a na jedničku na protější straně. Tady můžete být libovolně dlouho, nic vás nerozmačká. Nahoře můžete vidět větrací šachtu a zakrytovaný otvor. Kryt odstraňte a pokuste se do díry vlézt Pokud se vám to nepovede, zkuste se dostat zpátky na 1 u chodu do šachty. Až se zdaří, napravo je lékárna a jinak vylezte ven šachtou doleva.. Zde otevřete dveře, aby mohl S. Johnson a Mikiko dovnitř a společně se vydejte do další chodby.

  Část 2
  Vejděte do místnosti, nalevo je léčící terminál a potom jděte průchodem doprava. Po cestě zahněte doprava a doplňte si zde munici a svým společníkům zdravíčko. Když půjdete dál, dojdete do chodby, napravo je klávesnice, stiskněte ji a otevře se Vám průchod, kde je Savegem. Vy zatím jděte doleva, pokud potřebujete, v následující místnosti si můžete ještě doplnit zdravíčko a vzít si brnění, či munici. Nyní se vydejte do průchodu se Savegemem a tudy po žebříku nahoru. Najdete Goldensoul a rozbijte zde kryt v podlaze a seskočte až dolů na plošinu v zelené tekutině. Na ní se povozíte a raději si stoupněte na její silnější část. až dojedete nakonec, poznáte to podle toho, že projedete kolem dvou lékáren a pod nimi je zakrytovaná šachta, kryt šachty rozbijte a vlezte dovnitř, protože plošina se potopí do zelené vody a ta Vám začne ubírat zdravíčko. Jděte šachtou, pak seskočte dolů a pokračujte až k větráku. Skočte nad větrák a ten Vás vyfoukne nahoru. Pokud nebudete moct pokračovat dál rozstřelte kryt šachty s větrákem. Ocitnete se v malé místnosti s velkými dveřmi a žebříkem vedle šachty s větrákem. Slezte po žebříku dolů a nalevo od žebříku stiskněte tlačítko. Otevřou se Vám zde dole dveře a Vy jděte pro S. Johnsona a Mikiko. Pak vylezte nahoru po žebříku a jděte do otevřených dveří a tunelem. Zabijte monstra a na konci tunelu je Savegem. Vydejte se chodbou doprava, otevřete vrata, za nimi jsou napravo náboje a pak pokračujte tunelem doleva. Dojdete do Mishimova trezoru. Než vejdete, dbejte nato, aby byli oba dva Vaši pomocníci s Vámi, jinak to jen stěží zvládnete a hru si raději uložte. Ale pozor na podlahu, ta pravidelně elektrizuje, takže své společníky rozestavte rychle na plošiny napravo, tam se jim zatím nic nestane. Až podlaha zelektrizuje, můžete si vzít lékárnu u podivného šroubu na opačném konci místnosti. A pak rychle vylezte po žebříku na plošinu s Daikatanou (žebřík je na plošině přesně naproti 2 šroubům s maticemi, určujícími pouštění elektriky do podlahy). Nad Vámi uvidíte 3 žluté trubky, zničte je a odklopí se tři válce s “mozkem“ uprostřed. Ty zničte a odklopí se mezi 2 šrouby další, větší. Když se k němu postavíte zády, do místech, kde byl nalevo jeden “mozek“ ve skleněném válci vede po zdi krátký žebřík. Můžete na něj z plošiny s Daikatanou přeskočit a odtud zničte ten obrovský skleněný válec s “mozkem“. To ale ještě není konec, objeví se jacísi tvorové, tak je co nejrychleji pobijte. Až se Vám to povede, Daikatana je Vaše, ale objeví se Mishima a pošle Vás do jiného času.


  Startovní epizodou v Japonsku první část čtyřdílného návodu na Daikatanu ukončíme a příště se podíváme dále, a to do starověkého Řecka.

 • Autor:
  • Nejčtenější

  Zveřejnil tajné vojenské dokumenty, aby dokázal, že je ve hře chyba

  Nadšenec do vojenské simulace War Thunder zašel během internetové debaty o hře až příliš daleko. Aby vývojářům ukázal,...

  RECENZE Chernobylite: návštěva zamořené zóny nebyla nikdy děsivější

  Co byste udělali, abyste zachránili milovanou osobu? Někteří by pro to zpřetrhali samotný čas a prostor. A právě to se...

  Nová hra od Amazonu ničí drahý herní hardware, pozor na ni

  Ačkoliv má New World od herních studií Amazonu poměrně úspěšný start, pověst jí kazí ohlasy od hráčů, kterým zničila...

  Vývojáři končí s protipirátskou ochranou Denuvo. Zpomaluje počítač

  Reputace protipirirátské ochrany Denuvo utrpěla v posledních dnech vážné šrámy. Nejdříve bylo prokázáno, že má...

  {NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

  {POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

  KOMENTÁŘ: Cesta do elektromobilního pekla. Auta přinášejí víc problémů než výhod

  Premium Nová doba elektromobilní nás vrátí o půlstoletí zpátky: auto bude luxus, mobilita taky a draze to zaplatíme všichni. I...

  Mlčeti zlato. Profesionální vyjednavač vysvětluje, jak jednat s dětmi či šéfem

  Premium Každý člověk vyjednává v průměru pětkrát za den. Doma s partnerem, s dětmi, v práci se šéfem, s podřízenými. Radim...

  Český vlk z Wall Street jde k soudu. Hlavní roli v kauze Via Chem má miliardář Sisák

  Premium Schyluje se k dlouho očekávané soudní bitvě, v níž je hlavní postavou známý český finančník a miliardář Petr Sisák...

  • Další z rubriky

  RECENZE: Darius Cozmic Revelation je retro raketka na steroidech

  Je tu další parádní kolekce her žánru „raketka letí zleva doprava, musí zničit tisíce nepřátel a vyhnout se bambilionu...

  Forza Motorsport 7 mizí z obchodů, další díl přitom ještě není

  Microsoftu se již nevyplatí prodlužovat licence na skutečné automobily a trati pro čtyři roky starou závodní hru Forza...

  Dabéři Naked Attraction: Byli jsme v šoku, že něco takového může vůbec existovat

  Nahota je televizní evergreen a stále dokáže diváky přikovat u obrazovek. Počátkem devadesátých let to bylo Tutti...

  Britney Spears se ukázala nahoře bez. Prý na protest proti otci

  Britney Spears (39), která s otcem bojuje u soudu kvůli opatrovnictví a správě jejího majetku, zveřejnila na sociálních...

  Ostych a stud před kolegy jsou ztracená energie, míní Vica Kerekes

  Slovenská herečka maďarského původu Vica Kerekes (40) přijala nabídku režiséra Tomáše Svobody a zahraje si v jeho...

  Neteř princezny Diany se vdala. Vzala si o 32 let staršího miliardáře

  Lady Kitty Spencerová (30) se vdala. Neteř princezny Diany si vzala jihoafrického módního magnáta Michaela Lewise (62)....

  Zemřel herec Vladimír Marek, roky bojoval s rakovinou

  V nedožitých 70 letech zemřel ve čtvrtek divadelní, muzikálový i televizní herec Vladimír Marek. Podle Blesk.cz se od...