Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dead or Alive Xtreme 2

  12:01aktualizováno  8:55
Děvčata se série Dead or Alive se vracejí. A tentokráte v ještě odvážnějších plavečkách než kdy předtím. Bohužel ale stále ve stejně nevýrazné herní odbočce, jakou byl již první díl.

Dead or Alive Xtreme 2 Na sérii bojovek Dead or Alive se názory různí. Jedni ji mají za přinejlepším průměrnou záležitost, druzí ji považují za plnohodnotného soupeře letitým klasikám Tekken a Virtua Fighter a třetí si dokonce myslí, že DOA je ze všech bojovek jednoznačně nejlepší. V jednom ale panuje vzácná shoda: je to právě série DOA, kde potkáte ze všech bojovek ty nejpovedenější kočandy. Toho si jsou autoři z Tecma samozřejmě plně vědomi, a tak není divu, že si chtějí již podruhé přihřát polívčičku se hrou, která si z původních mlátiček bere právě jen ty ženské. No, párkrát se tam vlastně mihne i Zack.

Hra se sice přesunula na výkonnější mašinu, ovšem kromě vylepšené grafiky zde nevidíme nic, díky čemu by tato hra nemohla stejně dobře fungovat i na prvním Xboxu.

Dead or Alive Xtreme 2 První díl se tvářil jako virtuální zpracování plážového volejbalu, ale ve skutečnosti jste si tam zase pod vysokou sítí zase až tak nezablbli, a jednalo se tak spíše o jakési zjednodušené Tamagotchi, kde jste místo roztomilého zvířátka pečovali o svou roztomilou holčičku. Pakliže jste klikli na odkaz a divíte se, proč jsme tehdy této hře dali tak vysoké hodnocení, pak klikněte ještě jednou a mrkněte na datum, kdy článek vyšel. Ano, jednalo se z naší strany o aprílový žertík. Hra jako taková totiž vykazovala všechny známky průměrnosti, což je ovšem poněkud paradoxní, jelikož žádné jiné hry podobného „žánru“ se v našich končinách nevyskytují. Alespoň si tedy na nic podobného nevzpomínáme. Nicméně jak je na tom druhý díl? Obáváme se, že dost podobně.

Hra se sice přesunula na výkonnější mašinu, ovšem kromě vylepšené grafiky zde nevidíme nic, díky čemu by tato hra Dead or Alive Xtreme 2 nemohla stejně dobře fungovat i na prvním Xboxu. Z názvu zmizelo slovo „Volleyball“, ovšem to neznamená, že bychom si zde s míčem nezapinkali. Přibylo ale několik dalších aktivit, kterými se zde můžete zabavit. To potěší zejména proto, že tak již nemusíte vkuse vymýšlet dárky pro ostatní babiska, abyste si získali přízeň některé z nich, která by pak hrála s vámi. Je zde totiž dost dalších aktivit, k nimž „kámošku na život a na smrt“ nepotřebujete. Vedle známého přeskakování pontonů v bazénu stojí za zmínku zejména závody vodních skútrů, které vyžadují pouze minimum cviku, načež následně poskytují vcelku slušné množství zábavy. Bohužel se ale nekonají žádné turnaje nebo něco podobného, takže si vždy akorát zajedete nějaký ten jednotlivý závod, zinkasujete odpovídající obnos a hotovo.

Technické zpracování trpí stejným problémem jako DOA4.

Dead or Alive Xtreme 2 Z dalších aktivit pak jmenujme třeba běh k vlajce (musíte co nejrychleji z pozice ležmo na břiše vystartovat a pak drtit tlačítko s co nejrychlejší frekvencí, abyste jako první doběhli k praporku zapíchnutému v písku), přetahování lanem v bazénu, jízdu na tobogánu nebo vzájemné shazování do vody způsobem, že do sebe dvě kočandy narážejí zadečky. A po večerech můžete těžké prachy roztáčet v kasinu. K dispozici je ruleta, poker, black jack a výherní automaty typu „jednoruký bandita“.

Všechny tyto minihry ovšem trpí jedním velkým neduhem – jsou vlastně úplně k ničemu. Jediným jejich výsledkem je totiž maximálně tak získaní nějakých těch peněz, které je poté potřeba utratit za nové plavky, případně za dárky pro ostatní holky nebo různé další předměty do vlastní kolekce. A k čemu je toto nakupování? Ano, správně, v podstatě k ničemu. I když na druhou stranu je fakt, že na některé velmi odvážné modely plavek si ještě velmi rádi našetříte. Hra totiž stejně Dead or Alive Xtreme 2 jako její předchůdkyně disponuje i „očumovacím“ a fotografickým režimem.

Zdejší hry jsou tu tedy poněkud potlačeny do pozadí, a tak vlastně ani příliš nepřekvapí, že jejich kvalita je přinejlepším diskutabilní. Volejbal zůstal na stejné úrovni jako posledně, dokonce se nám i zdálo, že tentokrát je snad i o něco horší. Závody na vodních skútrech jsou vcelku fajn, ale pouze do doby, než zjistíte, že tratí je dost málo a dají se velmi rychle naučit. Ovládání skútrů je docela příjemné a na skocích lze provádět i něco málo triků, ovšem je potřeba jet stále na plný plyn a jízdu korigovat s velkým citem. Jakmile se totiž dostanete na souš nebo někam do míst, kde je potřeba skútr rychle a prudce stočit, zjistíte, že zdejší ovládání skutečně není úplně to pravé. Docela dobře ale fungují speciální bójky se šipkami ukazujícími, kudy máte jet, abyste si nabili boost. O dalších minihrách ale nemá příliš smysl se obšírněji rozepisovat, jelikož některé jsou až zbytečně obtížné (běh k praporku) a jiné až zbytečně jednoduché (přetlačování zadečky). Dead or Alive Xtreme 2

Technické zpracování trpí stejným problémem jako DOA4. Vypadá to hezky, je to příjemně barevné, ale to nejdůležitější – holky – je pořád poněkud umělohmotné a děvčata tak stále vypadají dost jako barbíny. Velmi pěkně je ale provedena voda, zejména ta mořská, po níž se proháníte na skútrech. Tvůrci si ale už moc nelámali hlavu se ztvárněním vln, a tak se čas od času objeví situace, kdy je rezonance mezi vlnami tak záhadná, že to připomíná kdeco, jen ne skutečné mořské vlny. Zvuky jsou dostatečně roztomilé na to, aby ke zdejším rozmazleným fiflenám sedly naprosto dokonale a očekávatelný je i výběr muziky z řad starších letních fláků. Přestože se zde objevují i poměrně známá jména, jako kupříkladu Bob Marley, nemůžeme vás nevarovat, že vám zdejší hudba stejně začne po nějaké době lézt na nervy.

Vánoční nákupy

Časování DOAX2 na předvánoční trh je rozumné nejen proto, že v tomto nákupním shonu jsou lidi schopni koupit kdeco, ale i proto, že nákupy dárků jsou zde vcelku zásadním pilířem. Jak už to tak ale bývá, ne každý dárek se trefí do vkusu obdarovaného. Každá ze zdejších fiflen má samozřejmě ráda něco jiného a když jí dáte něco, co se zrovna nehraje na její oblíbenou notu, nevděčně vám to vrátí. Problém je ale v tom, že na začátku absolutně nebudete tušit, co má která baba záda. Proto nepodceňujte úvodní obrazovku na začátku prázdnin, kdy si budete vybírat ženskou, za kterou budete hrát následujících 14 herních dní. U každé je totiž malá tabulka, v níž jsou hned za tělesnými proporcemi nejdůležitějšími údaje o tom, co má která z nich v oblibě. Ty vám totiž dají alespoň základní představu o tom, co máte komu kupovat, jinak budete totálně v háji a trefíte se jen dost náhodně. I když na druhou stranu, nakonec budete kupovat stejně jenom nové plavky :-).

Klady a zápory
Plus Hezké ženské
Plus Pár nových aktivit

Mínus V podstatě stále to samé
Mínus Nevyvážená hratelnost
Mínus Zmatení při dávání dárků

Pro koho tedy Dead or Alive Xtreme 2 vlastně je? Příznivci série jistě nebudou dlouho váhat. A podle toho, jak daleko jejich nadšení sahá, si k našemu hodnocení přihodí i patřičný počet desítek procent. Pro ostatní zde ale kromě polonahých (po nákupu pořádně vypečených modelů plavek se dá dokonce říci, že až skoronahých) DOA krásek rozhodně není nic, co by mělo k nákupu motivovat. A to říkáme i přesto, že se řadíme do prvně jmenované skupiny hráčů.

Dead or Alive Xtreme 2
Výrobce/Distributor Tecmo / Tecmo
Platforma Xbox 360
Ukládání pozic: 280 kB
Multiplayer: 2-4 hráči online
Verdikt: Skvělé pokoukání, diskutabilní hraní.
Hodnocení: 55% (info)Témata: Kasino, virtuální, Xbox

Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Další z rubriky

RECENZE: Pillars of Eternity 2: Deadfire je úžasné námořní dobrodružství

Pillars of Eternity 2

Tak trochu ve smyslu „nespravuj, co funguje“ je druhý díl Pillars of Eternity spíše důstojným pokračovatelem než...

RECENZE: Far Cry 5 ve Vietnamu jde cestou Ramba, tiché zabíjení netřeba

Far Cry 5: Hours of Darkness

Hours of Darkness je první placené rozšíření střílečky Far Cry 5. Jako jednohubka na dvě až tři hodiny svůj účel splní....

RECENZE: Adventura Forgotton Anne pod krásnou grafikou skrývá jen nudu

Forgotton Anne

Máte rádi filmy studia Ghibli? Tak se na nějaký běžte znovu podívat a nenechte se zlákat hrou Forgotton Anne, která...Najdete na iDNES.cz