Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dead or Alive Xtreme Beach Volleyball

  12:00aktualizováno  28. května 5:59
Blíží se léto a s ním i xboxová variace na plážový volejbal v podání známých charakterů ze známé série Dead or Alive. Tady je však nutno předeslat, že se ve zdejším již poměrně populárním míčovém sportu utkají pouze ženské představitelky prezentující se ve shora zmíněné bojovce a tak se rozhodně bude nač dívat.

Dead or Alive Xtreme Beach Volleyball

Firma Tecmo nyní pro videoherní platformu Xbox chystá další vystoupení známých postav, které jsme předtím mohli vidět v akci v bojovkách série Dead or Alive. Ovšem tentokráte se připravte na zcela nové herní schéma, anžto je řeč o titulu Dead or Alive Xtreme Beach Volleyball, v němž se sportovní klání odestávají pod vysokou sítí na hřejivém písku jednoho malého ostrova.

Po vítězství Zacha na konci se tento s peněžitou výhrou vrhnul do blízkého kasina, kde se na našeho bojovníka ve stylu Muay Thai znovu usmálo štěstí, které následně přetavil do koupě tropického ostrůvku, na něhož vzápětí pozval shora vybrané představitelky ženského pohlaví pod záminkou uspořádání dalšího turnaje - Dead or Alive 4. Ten se samozřejmě nekonal, ale půvabné dívky zde přišly s vlastní iniciativou a tou je zajímavá soutěž v plážovém volejbalu. A tak se vlastně i díky Zachovi na Xbox chystá nový arkádově koncipovaný volejbal, v němž se ve Story módu dočkáte výběru dvou vámi favorizovaných postav (hraje se přirozeně systémem dva proti dvěma), přičemž partnera, s jehož výkonem nejste posléze spokojeni, lze v průběhu turnaje vyměnit. Tím potřebným stimulem pro hru je opětovně zisk nějaké finanční injekce, za níž lze získat kupu zajímavých propriet, kterými "uplácíte" svého spoluhráče, resp. spoluhráčku Dead or Alive Xtreme Beach Volleyball - řeč je o nových sexy bikinách, slunečních brýlích apod. - jež potom odvádí jednak lepší výkon a hlavně se postupem času můžete nadít opravdu vynikající souhry v podobě rozličných nacvičených signálů. Podle autorů tak bude jedním z klíčových momentů hry prvek poznání, jaký "dárek" se vašemu partnerovi zamlouvá a naopak, čím ho příliš nepotěšíte. Přičemž se zde dá velmi dobře odpíchnout z historie řady Dead or Alive, v níž nalezneme spoustu ozřejmení, kterak si jsou jaké postavy nakloněny a z toho tak do značné míry vycházet při tvorbě týmu. Např. Kasumi a Hitomi, představující ve světě Dead or Alive sokyně, nebudou právě ideálním kompromisem pro pár. Jak je z tohoto patrné, vedle klasických volejbalových parád se dočkáme i spousty motivů navrch, mající přitom všem však důležitý dopad na hru, namátkou připomenu i přítomnost kasina nebo kina, jejichž provázanost s volejbalem mi sice zatím zůstává utajena, nicméně autoři zcela jistě na něco originálního přijdou (možná, že právě u položky Theater bude k dispozici již avizovaná možnost přehrávání opakovaček vydařených zápasů nebo uložených fotografií)!

Abych to v posledním odstavci nějak uzavřel. Je sice pravdou, že se na Dead or Alive Xtreme Beach Volleyball hezky dívá, sličné dívčiny v plavkách prohánějící se tady po písku a předvádějící místy velice povedené smeče a bloky nevypadají ani náhodou špatně, k tomu si připočtěte podařené grafické zpracování nabízející efekty jako je víření písku zpod nohou postav, nedaleké mořské vlny líně olizující břeh či v neposlední řadě odraz slunce na mořské hladině, ale měl bych přese všechno jednu všetečnou otázku. V kontextu zdejší opravdu podivné fyziky míče se totiž trochu bojím, aby Tecmo nepředstavilo veřejnosti sportovní podívanou, na níž sice díky prezentaci ladných křivek zálibně spočine oko nejednoho hráče, ale hratelnost a herní mechanismy by přitom mohly býti poněkud diskutabilní. Nechme se tedy překvapit…a doufám, že příjemně!

Dead or Alive Xtreme Beach Volleyball Dead or Alive Xtreme Beach Volleyball

Autor:


Témata: Kasino, Xbox, Zisk

Nejčtenější

Více než hra. Fanoušci vesmírné simulace si staví vlastní ovladače

Neoficiální ovladač pro hru Kerbal Space Program

V počítačové hře Kerbal Space Program si můžete vytvořit a spravovat svůj vesmírný program, stavět kosmické rakety a...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Stahujte zdarma závody F1 2015 na PC, čas máte do soboty

F1 2015

V časově omezené akci můžete prostřednictvím obchodu Humble Store získat zdarma F1 2015 na PC.

Práce snů? Streamer Ninja si hraním vydělává půl milionu dolarů měsíčně

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Američan Tyler Blevins si díky hraní oblíbené počítačové hry Fortnite vydělal miliony dolarů. A jeho fanouškovská...

Hrajeme Drake of the 99 Dragons, jednu z nejhorších her všech dob

Drake of the 99 Dragons

Drake of the 99 Dragons je mizerná akční hra z roku 2003, která se může pyšnit členstvím v elitním seznamu nejhůře...

Další z rubriky

Polovina zisků Steamu pochází z pouhé stovky nejúspěšnějších her

Každoroční slevy na Steamu

Na Steamu je k dnešnímu dni více než 21 000 her. Většina peněz provozovatelům však plyne jen z hrstky nejúspěšnějších,...

Dvacet nejprodávanějších her ve Spojených státech za únor

Monster Hunter World

Analytická společnost NPD Group zveřejnila statistiku prodejů her a konzolí za únor ve Spojených státech.

Stahujte zdarma závody F1 2015 na PC, čas máte do soboty

F1 2015

V časově omezené akci můžete prostřednictvím obchodu Humble Store získat zdarma F1 2015 na PC.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz