Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dead Rising

  12:00aktualizováno  23. března 10:27
Mrtví, nemrtví, kdo by je neznal. Potkáme je téměř v každé zábavní podobě, ať už jde o film, knihu či hru. Hrdina se na ně ale patřičně vybavil, a ukáže vám, jak zacházet se zahradním a jiným nářadím.

Dead Rising Zombie jsou v poslední době v kurzu. Nedávno vyšlá akce Stubbs the Zombie: Rebel without a Pulse určená pro konzole i PC to zcela jasně potvrzuje. A nejen v počítačových hrách kralují nemrtví, i na stříbrném plátně (vzato dohromady i s filmy, které jsou spíše béčkové) se poslední dobou docela daří. Jeden z těch lepších výtvorů je Úsvit mrtvých z roku 2004, který sice není nejoriginálnější (je to remake stejnojmenného filmu George A. Romea z roku 1978), ale díky profesionálním záběrům, maskám a hereckým výkonům si zasloužil vcelku dost uznání. V obou filmech je stejná zápletka – několik jedinců se v bezejmenném americkém zapadákově ocitne v ohrožení života. Ve městečku se totiž přemnoží nemrtví a jejich počet se stále navyšuje, protože jak již dnes i malé dítě ví, pokud vás kousne jeden z nemrtvých, nakazíte se také, a je jen otázkou času, kdy zemřete – nezemřete. Naše skupinka přeživších se rozhodne schovat do nákupního centra, kde by měli mít dostatek zásob jídla a pití, než vyřeší plán útěku. Bohužel pro ně, si všichni nakažení podvědomě pamatují, že v nákupním centru se dá mnoho věcí sníst, a logický důsledek toho je ten, že se z obchoďáku stává centrum zamoření.

Frank West je totiž investigativní novinář, a každou záhadu musí vyřešit stůj co stůj.

Dead Rising Podobný scénář má i hra Dead Rising, pouze s tím rozdílem, že hlavní hrdina se do těchto problémů dostane vlastní vinou. Frank West je totiž investigativní novinář, a každou záhadu musí vyřešit stůj co stůj. Vydává se tedy do inkriminovaného městečka pro článek jeho života, ale jak se ukáže, bude to asi i jeho poslední. Po vzoru filmových postav se uchyluje do bezpečí před hladovými monstry do místního obchodního domu, a tam začíná lítý boj na život a neživot. Zde se jeho postavy ujmete vy a vydáte se na průzkum celého komplexu. Ten je hned od začátku dostupný celý, tedy skoro. Některé části jsou obsazeny nemrtvými a musíte si cestu skrz ně pročistit. Jak budete postupovat, tedy závisí jen na vás a denní době, kterou si pro čistku vyberete.

Dead Rising Dead Rising Dead Rising

Díky technologii Swarm je množství postav na obrazovce skutečně obrovské, a hra se tak velmi přibližuje své filmové předloze.

Dead Rising Chování zombíků je závislé na světle, čím větší světlo, tím jsou pomalejší a tupější, s přibývajícím šerem se ale jejich schopnosti a reflexy vylepšují. Díky technologii Swarm je množství postav na obrazovce skutečně obrovské a hra se tak velmi přibližuje své filmové předloze. Frank může využívat cokoliv najde, takže není problém sehnat zbraně, různé nástroje pro řešení nestandardních situací nebo jídlo pro doplnění zdraví. Cestou potká i několik jedinců, kteří také přežili a měli stejné vnuknutí uchýlit se do obchodního centra. Ti budou Frankovi při záchraně nápomocni, ovšem výměnou za splnění jejich přání a potřeb. Jako bonus je zde Frankův fotoaparát, se kterým můžete vše dokumentovat a pokud přežijete, získáte následně za tyto fotografie různá ocenění. Po grafické stránce půjde o skutečnou lahůdku, jednotlivá monstra jsou provedena do detailů včetně krásně stříkající krve, která by se dala počítat na hektolitry. Komu nestačí okolní obrázky, může se podívat na jednu video ukázku (46,7 MB), která ukazuje, jak se mají správně používat nůžky na stromy a jiné zahradní nářadí. Společnost Capcom plánuje vydání tohoto survival hororu pro Xbox360 na druhý kvartál tohoto roku, tedy již velmi brzy.

Autor:


Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Neonacisté verbují děti pomocí Fortnite a Minecraftu

Parodie na Minecraft nazvaná Mein Kraft (Ilustrační obrázek)

Řada populárních online her oblíbených především u mladých hráčů je ideálním prostředím pro náboráře extrémistů.

Další z rubriky

Nová americká show kombinuje politickou debatu s hraním videoher

Reportér David Weigel (vlevo) zpovídá kongresmana Matta Gaetze (vpravo) v...

Renomované americké noviny The Washington Post experimentují s novým druhem zpravodajského formátu, který kombinuje...

Předobjednávky v Německu už jen pro hry s přesným datem vydaní

Cyberpunk 2077

Pokud němečtí prodejci chtějí prodávat počítačové hry, než oficiálně vyjdou, musí nově svým zákazníkům sdělit přesné...

Hra Fortnite vydělala již miliardu dolarů, přitom je ke stažení zdarma

Fortnite

Za pouhý rok od vydání už hra Fortnite vydělala svým tvůrcům přes 20 miliard korun. Její popularita je přitom stále na...Najdete na iDNES.cz