Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Děláme, co vám na očích vidíme #2

  12:00aktualizováno  5. října 11:59
Všechny vaše připomínky, na které jsme nedokázali z kapacitních důvodů odpovědět ve středu, zodpovídáme v tomto článku. Chcete-li tedy vědět, jak se budeme rozrůstat, které vaše návrhy zapracujeme do našich stránek a které jsme naopak hodili do koše, nebo co všechno jste po nás žádali, nezapomeňte si přečíst tento článek.

Ve středu jsem se věnoval nejožehavějším připomínkám vůči našim stránkám, které jste vyjádřili v rámci soutěže o NHL 2001 a za něž vám nesmírně děkujeme, neboť jen tak můžeme neustále zlepšovat kvalitu BonusWebu a vypadat lépe ve vašich očích. Dost však bylo úvodních řečiček a honem rychle se vrhneme na konkrétní problémy, abychom jich v tomto článku vyřešili co nejvíce.

Docela často jsem narážel na připomínku, v níž jste poukazovali na to, že by na BonusWebu mělo fungovat abecední řazení článků, zejména pak recenzí. Nutno říct, že toto je věc nesmírně náročná a jak jste si jistě všimli, žádný z českých magazínů ji nenabízí, tedy až na nás, právě proto mě překvapila ona připomínka. BonusWeb pochopitelně neřadí podle abecedy všechny články, neboť by to bylo nesmírně technologicky náročné, nicméně recenze jsou řazeny přehledně podle abecedy, takže buďto si jimi můžete listovat podle data vydání, nebo podle abecedy - stačí v rubrice recenze kliknout na odkaz seřadit recenze podle abecedy hned pod nadpisem rubriky a máte to tam. Ovšem pro větší přehlednost přidáme ihned po Invexu lištu s abecedními písmenky přímo do rubriky recenze, poté bude stačit pouze kliknout na jedno z nich a vypíše se vám seznam recenzí dané hry od vybraného písmene abecedy.

Když už jsme u toho řazení, jiní čtenáři si zase přejí, aby byly na našich stránkách všechny články řazeny podle žánru. To je další problém, který máme - v současné době neumíme řadit články dvojím způsobem. My jsme si vybrali řazení recenzí podle abecedy - což je podle nás důležitější. Časem pochopitelně přidáme i řazení podle žánrů, s tím však souvisí kompletní přepracování stávajících článků v databázi a doprogramování určitých složek do ní tak, aby šlo řadit několikerým způsobem, ale věřte, že to máme také v merku a pak bychom ještě rádi nabízeli jedno řazení - to si však opět nechám jako tajemství, neboť dotaz na to zatím nebyl vznesen a nerad bych, aby nás někdo předběhl - znáte to, konkurence nikdy nespí (copyright by Čočík). Několik typů řazení článků však bude k dispozici nejdříve koncem tohoto roku (bohužel, věřte, že je potřeba poněkud složitějších zásahů do databáze a následně do všech stávajících několika tisíc článků, které jsme již zveřejnili).

První dva problémy bychom tedy měli za sebou a hned na mě z poznámek v sešitě vykřikuje další - zvýraznit české hry. Nutno říct, že přesně nechápu, jak to autor myslel, nicméně protože se snažíme klást důraz na domácí herní tituly a rádi bychom byli nejlepším informátorem o domácí herní scéně se vším, co s ní souvisí (hry, vývojáři, distributoři, časopisy, apod.), můžete si zahlasovat v anketě pod článkem a pomoci nám vyřešit tuto nelehkou úlohu. Já osobně si totiž myslím, že separovat české tituly do jedné rubriky by byla hloupost a jeden článek v několika rubrikách by mohl způsobit naopak chaos. Naskýtá se pak zde již jediná možnost - recenze zveřejňovat klasicky a pro novinky z domácí herní scény vytvořit novou rubriku - tím by však opět přibylo rubrik na našem serveru a nutno říct, že náš grafický kabátek je již trošku těsný. Na druhou stranu připravujeme nějaké změny, které by měly tuto situaci vyřešit a měly by přispět k lepší navigaci na našich stránkách, takže vyberete-li tuto možnost, samozřejmě vám vyhovíme. Jak říkám - rozhodněte se sami, otázečka pod článkem čeká jenom na váš hlas.

A jedeme dále. "Na BonusWebu by bylo dobré zveřejňovat data vydání her," napsalo nám hnedle několik čtenářů. Bereme si tuto vaši připomínku k srdci a v průběhu druhé poloviny října či počátku listopadu se pokusíme ji nějak zpracovat a vytvořit funkční releases-list, jak se podobným stránkám říká v zahraničí, kde budou data vydání očekávaných či ohlášených titulů a to pokud možno platná pro Českou republiku - situace se zjišťováním informací o tomto je však docela komplikovaná a uvádění datumů pro zahraničí ošidné, takže je nutné mít na paměti, že všechny uvedené termíny budou orientační i proto, že není vůbec vzácností odložení titulu těsně před jeho plánovaným vydáním - i když v tomto případě budeme mít oproti papírovým časopisům jistou výhodu, neboť náš releases-list budeme moci změnit okamžitě (tedy až poté, co se k nám příslušná informace dostane).

To by byla třetí připomínka a nyní tu máme další, která se tentokrát týká downloadů. Chtěli byste totiž, abychom přinášeli lokální mirrory demíček na nejnovější pařby, driverů, patchů, trailerů a dalších serepetiček s tím souvisejících. Vzhledem k tomu, že jeden server vyčleněný čistě na downloady máme a že přetížený v žádném případě nebývá, alespoň vy si zatím rychlost pouze pochvalujete, pokusíme se v co nejkratší možné době (do konce října) začít něco podobného tvořit, je však nutné dát nám chvíli času, neboť bude nesmírně důležité trošičku pozměnit strukturu úvodní stránky tak, aby se nám tam všechno vešlo. Řada z vás už má na naší homepage z toho množství odkazů na nejrůznější články v, podle nás, méně podřadných rubrikách či na našich dalších serverech, a proto chystáme drobné změny vylepšující přehlednost.

Někteří čtenáři poukazují na to, že krátce po přesunutí všech našich článků do redakčního systému Genesis II a zprovoznění nového designu jsme nabízeli možnost upravit článek pro tisk. Tato možnost sice stále existuje, vzhledem k změnám v šablonách nám však vypadly příslušné ikonky s odkazy a v současné době nevíme, kam bychom toto umístili, nicméně žádáte-li si to, budete to mít a to opět do konce října - pokud máte po všech těch "koncích října" strach z toho, že se zapracování vašich připomínek do našich stránek dočkáte až 31. 10. 2000, mohu vás uklidnit, že tak to není, pouze si necháváme určitý prostor pro to, abychom našim závazkům dostáli a navíc není jisté, v jakém pořadí na těchto vychytávkách budeme pracovat.

Překvapilo mě, že jsem v emailu nalezl také připomínky k tomu, abychom se pustili do distribuování počítačových her u nás a abychom je zlevnili. Nutno říct, že zas takovou moc rozhodně nemáme, nicméně můžete si být jisti, že něco podobného chystáme a ačkoliv zlevnění bude spíše v řádu stokorun než tisícikorun, pochopitelně jen pokud se nám podaří úspěšně absolvovat všechna jednání, budete si přes nás (my nebudeme prodejci, jen distributoři a garanti kvalitní dodávky objednaných herních titulů) brzy moci koupit gamesky s 10-15% slevou oproti kamenným obchodům. Toto však neberte jako slib, nezávisí to totiž na nás - my bychom vám toto pochopitelně rádi nabídli a to co nejdříve, neboť rozhraní v redakčním systému již máme naprogramované a budeme jej představovat na Invexu.

Zajímavé byly také připomínky žádající na našich stránkách více reklamy a internetové noviny do emailu. Bohužel v tomto případě vás musím zklamat, ani jedno z toho nejspíš nebude. Pokud jde o reklamu, myslím si, že je jí u nás tak akorát a například z homepage budeme stahovat několik ikonek tak, abychom urychlili načítání, čili defacto reklamu ještě ubereme. Uvažujeme i o zrušení dolní reklamní pozice (klasický banner 468x60 pixelů), ale to až ve chvíli, kdy budeme generovat dostatek pageviews a tudíž se to zas tak brzy očekávat nedá. No a pokud jde o internetové noviny do emailu, hraje v našem zamítavém stanovisku vliv jednak komerce a jednak naše obavy z využívání služby. Nechce se nám dělat něco, co nakonec použije pět lidí, navíc se živíme reklamou a přeci jenom vkládání reklamních textů do emailů nám náklady nepokryje, nehledě na to, že jednak přímí inzertní klienti a jednak reklamní agentury nemají podobné experimenty příliš v lásce, takže by byl problém něco podobného zpeněžit. Věřím však, že pochopíte důvody, které nás k tomuto našemu stanovisku vedou a nebudete nás kvůli tomu označovat za komerční brak. Vězte, že nějak se živit musíme, navíc jak říkám, hlavním důvodem jsou naše obavy z malého používání podobné služby.

Závěrem tohoto článku jenom shrnu, že jste ještě chtěli více všech článků do všech rubrik, dále více soutěží o zajímavé ceny, více češtin do her, plných her zdarma, cheatů a podobně - v tomto případě opět narážíme na problém kapacitní a to jednak z hlediska našeho grafického designu a jednak z personálního hlediska - stávající složení redakce dokáže s minimálními rezervami (a ty jsou vždy nutné) naplnit současný stav zveřejňovaných článků, češtin, editorialů, cheatů a plných her a více už bychom toho opravdu nezvládli - a na dalšího člověka prostě peníze nemáme, přičemž zadarmo pro nás nikdo jistě nebude dělat natolik náročnou práci (nejen časově). A to je pro dnešek k vašim otázkám a připomínkám vše.

Autor:
Nejčtenější

Cook, Serve, Delicious! 2!!
Ukažte Pohlreichovi, kdo je tady šéf. Recenze Cook, Serve, Delicious 2

Gastronomie už pomalu proniká i do her. Druhý díl originální akční hry Cook, Serve, Delicious! 2!! je tak povedený, že pobaví i toho, koho vařit vůbec nebaví.  celý článek

Huang Wenbin při návštěvě fotbalového klubu Runcorn Linnets.
Fanoušek cestoval přes půl světa, aby poznal oblíbený tým z fotbalové hry

Čínský fanoušek cestoval více než 10 tisíc kilometrů ze své domoviny, aby mohl navštívit klub hrající až devátou nejvyšší fotbalovou ligu v Británii.  celý článek

Star Wars Battlefront II
Příběh nového Star Wars Battlefront 2 prý zvládnete za pět hodin

Kampaň pro jednoho hráče bude sice intenzivní, ale také velice krátká. Podle producenta hry Davida Robillarda její dohrání zabere něco mezi pěti až sedmi...  celý článek

Watch Dogs
KOMENTÁŘ: Herní kauzy a pseudokauzy. Čemu věřit?

Pokud pravidelně sledujete dění na herní scéně, jistě vám nebude dělat problém vybavit si nějaký prohřešek, trapas, nebo prostě „fail“, kterého se vůči...  celý článek

South Park: Fractured but Whole
Pšoukání se časem omrzí i v South Parku. Recenze Fractured but Whole

Populární seriál Městečko South Park se vrací v ambiciózním herním zpracování a ani tentokrát své předloze ostudu nedělá. Kromě třaskavé nálože záchodového...  celý článek

Další z rubriky

SNES Classic Mini
Skvělý dárek pro každého (chlapa)? Retro konzole SNES Mini

S retro konzolí SNES Classic Mini se vracíme do devadesátých let a éry 16bitů. Většina z 21 předinstalovaných her však není jen pro nostalgiky, jsou skvěle...  celý článek

Watch Dogs
KOMENTÁŘ: Herní kauzy a pseudokauzy. Čemu věřit?

Pokud pravidelně sledujete dění na herní scéně, jistě vám nebude dělat problém vybavit si nějaký prohřešek, trapas, nebo prostě „fail“, kterého se vůči...  celý článek

Netrpělivě očekávanou rubačku ze světa Pána prstenů jsme bohužel nedostali k...
Jatka ve Středozemi. Prvních pár hodin Shadow of War obrazem

Jednu z nejočekávanějších her podzimu hrajeme již třetí den a ještě stále nejsme na konci. Přečtěte si zatím naše dosavadní dojmy.  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.