Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Delta Force: Black Hawk Down

  12:00aktualizováno  1:30
Společnost NovaLogic připravuje další díl ze série taktických akcí Delta Force, jehož děj bude tentokráte zasazen, stejně jako příběh úspěšného filmu Black Hawk Down, do rozpáleného Somálska. Autoři slibují mnohé novinky, jako například možnost ovládání bojových strojů, upravený engine ze hry Comanche 4 a další lahůdky.

Delta Force: Black Hawk Dow

O tom, že taktické akce v poslední době frčí, asi nemá smysl diskutovat. Po podzimních leteckých útocích se totiž mezi nejoblíbenější zboží zařadily nejen americké vlajky, ale také vše s protiteroristickou tématikou – knihy, filmy, a samozřejmě i počítačové hry. Asi největší radost z tohoto trendu má Tom Clancy a lidé, kteří podle jeho knih vytvářejí hry (Ghost Recon, Sum of All Fears, v přípravě je Rainbow Six: Raven Shiled a další). Situace však využívá i společnost NovaLogic, která je mezi fanoušky taktických akcí známá zejména svým postarším dílkem Delta Force: Land Warrior a jeho předchůdci. Již dříve byl oznámen vývoj titulu Delta Force: Task Force Dagger, který z Land Warriora přebírá nejen hlavní myšlenku, ale (bohužel) i grafický engine, a to bez větších úprav – největším kladem této hry tedy patrně bude aktuální prostředí Afghánistánu a možnost zapojení do operace Enduring Freedom. Vývojáři si však naštěstí uvědomili, že starého psa novým kouskům nenaučíš, a vrhli se i do tvorby dalšího titulu, který již vypadá mnohem nadějněji.

Jejich nový počin samozřejmě opět nese komerčně úspěšný název Delta Force a marketingově je jistě zajímavý i podtitul – jméno Black Hawk Down je nejspíš povědomé i lidem, kteří se o vojenství příliš nezajímají. Nedávno se totiž v kinech objevil stejnojmenný film vycházející ze skutečného příběhu několika členů Delta Force: Black Hawk Dow speciálních jednotek působících v Somálsku. Nová taktická akce se sice asi nebude držet příběhové linie zmiňovaného filmu, nicméně můžeme se těšit minimálně na stejné prostředí – hráči totiž budou vrženi do víru operace Restore Hope, v rámci níž by měli coby příslušníci jednotek Delta Force a US Army Rangers plnit nebezpečné mise v okolí Mogadishu.

Vývojáři slibují notná vylepšení grafického zpracování (základem by měl být engine ze hry Comanche 4) a nutno přiznat, že těch několik málo obrázků, které zatím zveřejnili, vypadá opravdu o hodně lépe nežli screenshoty z již zmiňovaného Delta Force: Task Force Dagger. Citelný krok kupředu by měl být patrný nejen ve ztvárnění vojáků samotných, ale mnohem realističtějším dojmem působí i různé objekty (domy, vraky aut...) a také povrch, po kterém se budete pohybovat – ten by již neměl být jen holou plochou, ale na rychlejších strojích si jistě vychutnáte i stébla trávy, kamínky a další detaily přispívající k opravdovosti celé hry. V Delta Force: Black Hawk Down dojde jak na přestřelky v uzavřených prostorách, tak na akce v otevřené krajině. Výzbroj by měla být nejen rozmanitá, ale hlavně autentická, tedy přesně taková, jakou příslušníci speciálních sil v Somálsku skutečně používali. Velikou novinkou v rámci série Delta Force pak bude možnost ovládání různých bojových strojů – od klasických Humvee až po útočnou helikoptéru; a nezůstane samozřejmě jen u řízení, ale k dispozici budete mít i palubní zbraně.

Delta Force: Black Hawk Dow

Veledůležitým parametrem, podle kterého se posuzuje kvalita taktických akcí určených (také) pro singleplayer, je umělá inteligence nepřátel, případně spolubojovníků. Autoři slibují mnohá vylepšení i v této oblasti, ovšem zatím bez bližších specifikací – je tedy otázka, zdali budou počítačoví protivníci schopni nějak výrazně spolupracovat, navzájem se krýt a systematicky prohledávat terén, či zdali se vylepšení dočká jen individuální inteligence spočívající v rychlé reakci na hráčovu činnost, schovávání za překážky a podobně. Jelikož Delta Force vždy patřila mezi oblíbené multiplayerové záležitosti, je jasné, že vývojáři si na této variantě hry opět dají záležet – všem takticky naladěným hráčům nabídnou možnost zastřílet si na lokální síti či využít služeb internetového NovaWorldu.

I když zatím není o titulu Black Hawk Down známo příliš detailních informací, dá se již nyní předpokládat, že se bude jednat o chytlavou záležitost, zejména pokud vývojáři dodrží sliby o vylepšené AI a grafický engine bude vypadat v pohybu stejně dobře jako na obrázcích. Pécéčkáři by se hry měli dočkat již letos (ve čtvrtém čtvrtletí), majitelé konzolí Xbox a PlayStation 2 pak příští rok. Takže se těšte, vyprahlé Somálsko již čeká na vaše hrdinské skutky.

Autor:


Témata: Xbox

Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Usednout do traktoru Zetoru můžete v Brně a nově i v Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Právě dnes, v úterý 13. března, vychází nový vyzyvatel pro zažité farmářské simulátory. Byli jsme se na něj podívat v...

Další z rubriky

Rapper Drake si zahrál Fortnite a pokořil rekord sledovanosti Twitche

Fortnite

Nečekané spojení známého streamera a ještě známějšího zpěváka zafungovalo a přitáhlo rekordní počet diváků.

Zaklínač Geralt bude jednou z postav v bojovce Soulcalibur 6

Geralt v bojovce Soulcalibur 6

Do chystaného pokračování bojové hry Soulcalibur míří hlavní hrdina z populárního RPG Zaklínač.

Vývojáři Paragonu uvolnili zdarma podklady v hodnotě 12 milionů dolarů

Paragon

Lidé z Epic Games se díky Fortnite zřejmě natolik topí v penězích, že dali na internet zdarma k využití modely ze své...Najdete na iDNES.cz