Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Delta Force: Land Warrior - již potřetí

  12:00aktualizováno  4. října 5:15
Na podzim roku 1998 nás nadchla společnost NovaLogic, když vydala svou 3D takticko-akční hru Delta Force. Ta ale nebyla zcela bez kazu, takže bylo zapotřebí vydat pokračování. Bohužel ani to nebylo dokonalé. Nyní se na nás chystá díl třetí. Podařilo se konečně tvůrcům najít tu správnou cestu k našim srdcím?

Delta Force: Land WarriorJsou to již dva roky, kdy nám společnost NovaLogic představila svůj akční "simulátor" protiteroristické jednotky nazvaný Delta Force. Ihned si tím získala srdce mnoha milovníků akčního žánru, které již poněkud nudilo schéma, jež se neustále opakovalo ve všech podobných titulech - proběhnout úroveň, zastřelit vše, co se hýbe, sebrat co nejvíce nábojů a lékárniček a hurá do dalšího levelu... Navzdory všem kladům však měla hra také jednu podstatnou chybu - nebyla v ní podpora pro 3D akcelerátory, což ústilo v nižší výkon i na silnějších počítačích a ne zrovna nejlepší grafické zpracování.

Nedalo se dělat nic jiného, vzniklo pokračování s překvapivým názvem Delta Force 2. Zde se již určitá podpora 3D karet objevila, ale stále to ještě nebylo ono. Pracovníci NovaLogic se ale nevzdali. Vrhli se znovu do práce na dalším pokračování, jež bylo pojmenováno Delta Force: Land Warrior a které by se nám mělo dostat do rukou ještě během tohoto roku.

Stejně jako předchozí díly, i tento bude zpracován jako taktická 3D akční střílečka z vlastního pohledu, ale na rozdíl od nich bude mít Delta Force: Land Warriorkompletní podporu pro naše draze nakoupené grafické akcelerátory. Poprvé byl představen na letošním veletrhu E3 a od té doby patří mezi nejočekávanější tituly svého žánru. Není divu. Zachoval si všechny kladné rysy svých předchůdců a k tomu všemu bylo přidáno ještě pár dalších vylepšení.

Herní systém zůstal prakticky beze změn. Stejně jako dříve, i nyní si můžete vybrat, jakým způsobem budete mise v exotických lokacích řešit. Někdo dává přednost nebezpečné, ale rychlé akci, kdy zaútočí a nepřátelé padají k zemi mrtví dříve, než se stačí vzpamatovat. Jiný hráč je ale opatrnější a raději střílí "ty zlé" ze zálohy a dává si neustále pozor, aby měl krytá záda. Jsou mezi námi ale i tací, kteří se pokud možno jakémukoliv střetnutí vyhnou a za cenu pomalejšího postupu splní daný úkol téměř bez jediného ozbrojeného konfliktu. Mise ve hře Delta Force: Land Warrior jdou plnit všemi těmito způsoby, takže na své si přijde každý z nás. Platí zde ale pravidlo, že hra se snaží být co nejvíce realistická, takže neexistuje žádné zázračné uzdravování zranění pouhým sebráním lékárničky. Chybí zde dokonce i ukazatel zdraví, je totiž zbytečný. Platí zde to, co ve skutečnosti - pokud máte smůlu, zabije vás i jediná zbloudilá kulka. To samé naštěstí platí i pro vaše nepřátele, ale přesto se vyplatí nejprve Delta Force: Land Warriorpřemýšlet a teprve potom se vrhnout do víru akce. To ovšem není zapotřebí připomínat nikomu z těch, kdo již hráli některý z předchozích dílů.

Je pochopitelné, že nepřátelům nebudete čelit jen tak s holýma rukama. Tvůrci pro vás přichystali více jak dvacet pět různých zbraní, z nichž deset je zbrusu nových. Tentokrát dokonce nebudete ten bezejmenný voják bez tváře, jak tomu bylo dříve, ale můžete si vybrat jednoho z pěti specialistů, z nichž každý má své určité silné a slabé stránky. Asi největším vylepšením oproti předchozím "deltám" však prošla již zmiňovaná grafika. Podpora 3D akcelerátorů s sebou přinesla nejen celkové zrychlení hry, ale také znatelné zvýšení kvality zobrazení. Venkovní prostředí již není nijak rozmazané, ale má pěkné ostré hrany. Zvýšil se i počet polygonů a vylepšily se textury, takže i objekty vypadají mnohem lépe.

Jak se zdá, ne nadarmo se od hry Delta Force: Land Warrior očekává, že bude herním hitem konce tohoto a začátku příštího roku. Doufejme tedy, že nás nezklame.

Autor:


Témata: simulátor

Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Usednout do traktoru Zetoru můžete v Brně a nově i v Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Právě dnes, v úterý 13. března, vychází nový vyzyvatel pro zažité farmářské simulátory. Byli jsme se na něj podívat v...

Další z rubriky

OBRAZEM: V A Plague Tale zažijete opravdový středověk. Krysy, špínu a mor

Inkvizice, nemoci, hlad, chudoba a především nekonečná hejna vyhladovělých krys...

Inkvizice, nemoci, hlad, chudoba a především nekonečná hejna vyhladovělých krys jsou hlavními rekvizitami chystané...

Zaklínač Geralt bude jednou z postav v bojovce Soulcalibur 6

Geralt v bojovce Soulcalibur 6

Do chystaného pokračování bojové hry Soulcalibur míří hlavní hrdina z populárního RPG Zaklínač.

Nový trailer k Tropicu 6 ukazuje, že i v diktatuře se dá spokojeně žít

Tropico 6

Nový díl oblíbené budovatelské strategie vyjde ještě během letošního roku a jak napovídá nový trailer, bude to pořád to...Najdete na iDNES.cz