Projekt Destiny od autorů Halo je směs Borderlands a Star Wars

  10:50aktualizováno  10:50
Los Angeles (Od zpravodaje Bonusweb.cz) - Konference společnosti Sony odhalila vůbec první herní záběry z titulu Destiny. Hra je oznámená déle než rok a vývojáři již dříve naznačili její potenciál. Teprve ukázka ze hry ho však potvrdila.

Ilustrace k titulu Destiny od společnosti Bungie.

Destiny je fúzí klasické akce a her na hrdiny. Připomíná tak řadu nových titulů, třeba střílečku Borderlands. Devizou hry má být propracovaný sci-fi svět a soudě podle ukázky i oslnivá grafika.

Prostředí hry evokuje filmovou sérii Star Wars. Někdy velmi intenzivně, jindy spíše přístupem k jeho tvorbě. Při odhalení bylo například možné spatřit masivní prostředí plné rozpadajících se industriálních budov. Hra tak připomíná sci-fi vize z minulého století, ve kterých bývá pojetí světa daleko syrovější a méně nablýskané. Právě tak jako ve Star Wars.

Ukázka naznačila, že titul bude klást důraz na kooperaci. Ta sice k hraní nebude nutná, ale symbióza jednotlivých povolání by titulu mohla přidat další vrstvu zábavnosti. S parťáky se nicméně bude třeba dělit o kořist. Hráčská postava totiž bude sbírat zkušenosti i předměty, a chybět tak jistě nebude menší rivalita v boji o lépe vybavenou postavu.

Prostředí v ukázce bylo sympaticky barevné, a potvrdilo tak alespoň částečný odklon her od éry hnědozelených válečných akcí. Ze světa navíc bylo možné nasávat intenzivní atmosféru. A to i přesto, že řadu triků již v minulosti využili i jiní vývojáři.

V případě Destiny to však působí jako velmi kompaktní celek. Ohromil tak například masivní větrák, s jehož pohybem po okolí rotovaly stíny, a části rozlehlé místnosti tak na moment takřka mizely ve tmě.

Hra však nesází jen na oslnivou grafiku. Důležitá by měla být i propracovaná herní náplň. Ta se ve hrách na hrdiny inspiruje i v rámci bojových mechanismů. Speciální schopnosti tak mohou využívat jednotlivé postavy, ale různými triky disponují i nepřátelé. Mohou se například teleportovat, či bleskurychle přebíhat z místa na místo.

V ukázce také bylo možné spatřit speciální událost, která představovala dynamickou misi. Jejich splnění pravděpodobně pro postup hrou nebude nutné, a hru tak budou oživovat jen v případě zájmu.

Projekt Destiny tedy má být variací on-line hry na hrdiny, tentokrát však hrané z pohledu první osoby a bez měsíčních poplatků. Zatím však stále platí, že hra vyjde jen pro konzole, a to příští rok.

Autor:
Témata: E3 2013

Nejčtenější

Zemřel Stan Lee, spolutvůrce komiksového světa značky Marvel

Fanoušci vzpomínají na Stana Lee u jeho hvězdy na chodníku slávy v Hollywoodu....

Ve věku 95 let zemřela legenda komiksu Stan Lee, který byl spolutvůrcem proslulé značky Marvel. O smrti muže, který se...

Dal pěstí feministce v Red Dead Redemption 2, YouTube mu odstavil kanál

Red Dead Redemption 2 - hlavní hrdina mlátí aktivistku

Youtuber vystupující pod přezdívkou Shirrako zveřejnil video, v němž ve hře Red Dead Redemption 2 dá ránu pěsti...

KOMENTÁŘ: Jak Red Dead Redemption 2 zastínil Assassin’s Creed: Odyssey

Red Dead Redemption 2 versus Assassin’s Creed Odyssey

Assassin’s Creed Odyssey a Red Dead Redemption 2 jsou dva nejnovější přírůstky do rodiny akčních příběhových her v...

PRVNÍ DOJMY: Svět Falloutu 76 je obrovský a detailní, ale vládne mu nuda

Fallout 76

Prvních několik hodin ve světě nového Falloutu nás příliš nepřesvědčilo. Rozlehlý svět není zaplněný adekvátním obsahem...

World of Warcraft Classic je trip pro nostalgiky. První dojmy

World of Warcraft Classic

Návštěvníci akce Blizzcon, ale i majitelé virtuální vstupenky, si vyzkoušeli, jak se hrál World of Warcraft v době...

Další z rubriky

Značka Five Nights at Freddy’s vstoupí na pole „velkých“ her

Five Nights at Freddy's 4

Horor Five Nights at Freddy’s by po mobilních platformách chtěl dobýt i svět „opravdových“ hráčů. Ve spolupráci se...

Nakladatelství Prima Games končí, o příručky ke hrám už není zájem

Příručka ke hře Mortal Kombat od Prima Games

Po 28 letech v oboru končí vydavatelství herních příruček Prima Games. V době snadno dostupných informací na internetu...

Skutečný strašidelný dům se objeví ve videohře, jeho majiteli to vadí

Maid of Sker

Současný majitel slavné nemovitosti Sker House nemá z její strašidelné pověsti příliš radost, a tak se mu nelíbí ani...

Najdete na iDNES.cz