Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Deus Ex: Counterfeit - dojmy z dema

  12:00aktualizováno  3. října 9:26
Celý herní svět netrpělivě očekává, až společnost ION Storm vydá druhý díl svého projektu Deus Ex. Fanouškovská komunita si zatím krátí čas jak může - někdo opakovaným hraním prvního dílu, někdo pokukováním po jiných hrách. A někdo tvorbou dalších epizod či modů. Deus Ex: Counterfeit je jedním z nich a rozhodně stojí za pozornost.

Deus Ex: Counterfeit Snad ve všech oborech lidské činnosti existují lepší a horší věci. Nejinak tomu je i mezi hrami. Jsou některé, které zapadnou do těch nejhlubších šuplíků pod nánosy prachu, ale jsou i takové, o které se staráme jako o klenoty - říká se jim herní legendy. Pokud bych stavěl hráčskou obdobu hokejové Síně slávy, určitě bych do ní zařadil i hru Deus Ex. Dílko Warrena Spectora skutečně zasluhuje jenom samé superlativy a právem mu patří titul Hra roku 2000 a značka BonusWeb Hit. Zatímco se připravuje druhý díl této hry, krátí si amatérští nadšenci čekání tvorbou nových modů do hry. Nestává se bohužel často, aby nějaký projekt dotáhl své počínání až k finálnímu modu či jen demu! Většinou skončí u publikování screenshotů či několika multiplayerových map, které si stejně nezahrajete. Counterfeitu se to však podařilo! 

Příběh se odehrává v nedaleké budoucnosti. Světové zásoby přírodních surovin se povážlivě ztenčily, roste napětí mezi jednotlivými státy. V takovém prostředí se šíří korupce, skandály a sebemenší konflikt může uvrhnout svět do chaosu. Založena je organizace United Nation´s Reformation Coalition (UNRC), která ve skutečnosti působí jako parta nájemných čmuchalů a špionů. Pracuje zde i vaše herní postava - Dominic Bishop. Před několika měsíci se do sídla americké vládní Munition Research Syndicate (MSR) vloupali ruští agenti a odcizili zde tajné plány na výrobu nových zbraní. Není jisté, zda šlo o ojedinělou akci, nebo mají na místě stálého špiona. Vy a váš tým jste tedy vysláni na kontrašpionážní akci do jednoho moskevského tábora. Netušíte, co vás tam čeká... 

Ve vašem týmu jsou tyto postavy: Catherin Jennings - Angličanka, odbornice na elektronickou komunikaci, Malcomb Bradley - Američan, klidný a tichý typ, někdy až moc inteligentní, Arthur Dvortsen - Rus, silný, hodně augmentovaný, odborník na zbraně a vojenské operace, Peter Fletcher - začátečník, má problémy s autoritou. Samozřejmě zde potkáte ještě mnoho dalších postav. 

Deus Ex: Counterfeit Demo se skládá ze tří levelů (jenom dva můžete hrát, třetí je závěrečný) a dvou videí. První se odehrává na základně UNRC, kde získáte vybavení, instrukce atd. Druhý level je v Moskvě. Zde máte několik úkolů. Ty hlavní jsou: najít šéfa teroristů (mimochodem vašeho starého kamaráda!) někde uprostřed zabarikádovaného moskevského mostu a věřte tomu, že vám jeho kumpáni procházku pěkně znepříjemní. Na druhém konci mostu získáte klíč k metru. Mezitím dorazila ruská armáda ve vrtulnících, která vám značně znepříjemní zase návrat přes most zpět. V metru demo končí. Mimo to můžete splnit i několik vedlejších úkolů, jak jste zvyklí z Deus Ex

Co k hraní dema Counterfeit potřebujete? Samozřejmě hru Deus Ex s novým patchem. Já jsem ho testoval s multiplayerovou verzí 1.109fm, ale mohlo by běžet i na 1.014f. Chybí zde instalátor, ale celý návod na spuštění je dobře popsán v souboru Readme.txt a zahrnuje primitivní úkony jako kopírovaní či úprava souboru v textovém editoru. Pokud byste přesto měli s instalací (nebo překladem Readme) problémy, napište mi na můj e-mail a já rád poradím. 

Co říct na závěr? Musíte mít napaměti, že Counterfeit je dílem partičky amatérských nadšenců. Proto je docela lehký na plnění úkolů a postup, obzvláště pokud jste pařani Deus Ex. Chybí zde namluvená konverzace, takže rozhovory vidíte jenom napsané. Přesto je v něm nádherná atmosféra, úžasné mapy s některými zcela novými nápady (velice se mi líbí vytrhané kachlíky z podlahy :-)) a dvě nové písničky. Pokud jste dohráli Deus Ex osmkrát a nemůžete se dočkat jeho pokračování, je demo Counterfeit určeno přesně vám. Další informace o modu naleznete na jeho oficiální stránce na adrese http://www.planetdeusex.com/counterfeit. Demo si můžete stáhnout z fanouškovských stránek zde (velikost je 6,6 MB). Dalších 18 obrázků z dema je v tomto článku.

Autor:


Témata: Korupce

Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Bílý dům nechal vytvořit video sestřih z násilných počítačových her

The Evil Within 2

Americký prezident Donald Trump se setkal se zástupci herního průmyslu k debatě o násilí ve videohrách. Jako podklad...KOMENTÁŘ: Kam povede přehnaná politická korektnost a cenzurování videoher?

Grand Theft Auto 5

V herním průmyslu se v relativně krátké době vyrojila řada kauz týkajících se cenzurování či kritiky „závadného“...

Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Další z rubriky

Pouliční demonstrace jako zábava? Hrajeme Riot: Civil Unrest

RIOT - Civil Unrest

Originální realtimová strategie z prostředí pouličních protestů má veliký potenciál, bohužel však naráží na nepovedené...

Super Mario Odyssey má být hit letošních Vánoc. První dojmy

Super Mario Odyssey

Vypravil jsem se do německé centrály Nintenda zahrát si několik připravovaných her. Jako první jsem samozřejmě...

Beta sci-fi Destiny 2 nabízí epickou filmovou podívanou. První dojmy

Destiny 2

V právě probíhající betě k chystané sci-fi střílečce Destiny 2 si hráči mohou vyzkoušet příběhovou kampaň, kooperativní...Najdete na iDNES.cz