Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Devil Inside

  1:21aktualizováno  17. května 2001 2:37
Devil Inside
Devil Inside

Hubert Chardot - autor legendární série Alone In The Dark si pro nás připravil další překvapení. Je jím akční adventure nazvaná Devil Inside. Na této hře pracuje francouzský vývojářský tým Game Squad (Nocturne, Running Man), který slibuje její vydání na první čtvrtletí tohoto roku. Nutno dodat, že je na co se těšit.

První, co na této hře zaujme, je její originální příběh. Stanete se investigativním redaktorem televizní stanice zaměřené výhradně na vysílání pořadů, jejichž společným jmenovatelem jsou paranolmální jevy a hororové scény. Jmenujete se Dave Cooper a jste hvězdou show s názvem Devil Inside, která se pravidelně jednou měsíčně objevuje na obrazovkách miliónů vašich televizních fanoušků. Jako bývalý zaměstnanec policie v Los Angeles jste se nyní stal prvním policistou v historii televize, který objasňuje ty nejstrašnější zločiny přímo před zraky televizních diváků. Devil Inside Poslední tajuplný případ vás zavede do podivného domu, který je podle místní pověsti prokletý. Vaším úkolem je odhalit příčinu této kletby a poradit si se současnými obyvateli tohoto domu. Ten je obsazen množstvím Zombie, jimž velí nebezpečný zabiják Night Howler, který podobně jako oni unikl ze spárů smrti.

Velké zpestření hry představuje Deva - vyslankyně ďábla v Cooperově těle. Tato do kůže oděná démonka má za úkol vrátit duše zemřelých zpět do pekla. V některých momentech hry se Dave převtěluje do Devy a využívá jejích nadpřirozených schopností, mezi které patří například létání.

Zpracování hry připomíná již zmiňovaný Alone In The Dark. Technologie však již od té doby značně pokročila, a tak je možné s kamerou sledující pohyb vaší postavy libovolně otáčet a přibližovat či oddalovat obraz. Devil Inside V některých momentech bude dovoleno přepnout se i do first-person pohledu. Grafika vypadá podle zveřejněných screenshotů velmi slibně a zveřejněná minimální konfigurace dnes již ničím nepřekvapí.

Ještě je nutné zmínit se o nepřátelích, kterým se vaše návštěva příliš nezamlouvá, a tomu i odpovídá jejich chování. Setkáte se s více než 40 druhy všelijakých potvor, u kterých tvůrci slibují značně odlišné charakteristiky, Mimo jiné bude možné postupem času odhalovat slabé stránky vašich oponentů a o to efektivněji na ně útočit.

Podle mého názoru se máme opravdu na co těšit. První demoverze by na sebe již neměla nechat dlouho čekat a já pevně věřím, že má očekávání plně potvrdí.

Autor:Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Bílý dům nechal vytvořit video sestřih z násilných počítačových her

The Evil Within 2

Americký prezident Donald Trump se setkal se zástupci herního průmyslu k debatě o násilí ve videohrách. Jako podklad...KOMENTÁŘ: Kam povede přehnaná politická korektnost a cenzurování videoher?

Grand Theft Auto 5

V herním průmyslu se v relativně krátké době vyrojila řada kauz týkajících se cenzurování či kritiky „závadného“...

Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Další z rubriky

Další herní Tomb Raider už je oficiální, vyjde 14. září

Shadow of the Tomb Raider

Vydavatel Square Enix krátkým videem oficiálně oznámil, že se letos dočkáme nového dílu legendárního Tomb Raidera. Lara...

Zastřelte si svého Leprikóna, Call of Duty slaví Den svatého Patrika

Caal of Duty: Operation: Shamrock & Awe

Populární historickou střílečku Call of Duty: WW2 dočasně oživil mód, ve kterém mají hráči za úkol chytit malého...

Rapper Drake si zahrál Fortnite a pokořil rekord sledovanosti Twitche

Fortnite

Nečekané spojení známého streamera a ještě známějšího zpěváka zafungovalo a přitáhlo rekordní počet diváků.Najdete na iDNES.cz