Sobota 31. července 2021, svátek má Ignác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 31. července 2021 Ignác

Diablo 2 + Lord of Destruction - návod

  12:00
Diablo 2 je na trhu již poměrně dlouho a ani Lord of Destruction není zrovna nejžhavější herní novinkou. Přesto se v diskusi o Diablu 2 stále objevují dotazy týkající se vašich zákysů. Pomoci s nimi by vám měl nyní i tento kompletní průvodce hrou.

Akt 1., Město - Rogue Encampment
Akara - léčitelka, prodává svitky a hole, zadá první a třetí quest
Deckard Cain - objeví se po splnění třetího questu a identifikuje věci. Zadá poslední quest.
Gheed - prodává zbraně a brnění, a je u něj možné gamblit.
Kashya - prodává žoldnéře (lučištnice) a zadává druhý quest
Charsi - prodává zbraně a brnění, opravuje věci a zadává pátý quest
Warriv - po splnění posledního questu vypraví karavanu do Lut Gholeinu

Diablo 2 - AKT 1

První quest prvního aktu vám zadá Akara, musíte vyčistit Den of Evil, jedinou podzemní areu v Blood Moor. Za odměnu dostanete jeden skill point. Další quest dostanete od Kashye, a k jeho splnenění stačí zabít Blood Raven na Burial Grounds. Odměnou vám bude společnost a podpora jedné lučištnice. Ve třetím questu máte za úkol osvobodit Deckarda Caina. V první řadě se musíte probít skrz Stony Field a Underground Passage až do Dark Woodu, a tady najít strom Tree of Inifuss (hlídá ho tuhý Ironwood Treefist), ze kterého vypadne svitek. Ten odnesete na překlad Akaře, a v kamenném kruhu na Stony Field potom zaktivujete portál do Tristramu. Tady už jenom stačí doběhnout doprostřed města a pustit Caina z klece. Jako bonbónek můžete zabít kováře Griswolda, a sebrat Wirtovu nohu z jeho mrtvoly.

Na Stony Fieldu se dá kromě kamenného kruhu najít i podstavec s plesnivou knihou, kde najdete zadání čtvrtého questu. Stačí doběhnout na Black Marsh a sestoupit do ruin věže (Forgotten Tower). Na pátém patře najdete Countess (je odolná vůči ohni a kouzlí firewally), kterou musíte zabít. Vaši odměnou bude spousta zlata z její bedny. Po záchraně Deckarda Caina vám pátý quest zadá Charsi - získat zpět kladivo Horadric Malus, které ztratila při útěku z kláštera. Z Black Marshe pokračujte dál přes Tamoe Highland až ke klášteru (Monastery) a přes Outer Cloister projděte do Barracks. Někde na konci bude schovaný Smith, který hlídá kladivo. Charsi vám za odměnu nabídne imbue - změnu jedné libovolné nemagické věci na rare (žlutá).

Poslední quest zadává Deckard Cain, a stačí proběhnout celý zbytek kláštera - vězení, katedrálu a čtyři patra katakomb. Na posledním najdete démonickou Andariel, závěrečného bosse. Andariel útočí silným jedem, a vyplatí se buďto jejím střelám vyhýbat (pokud bojujete z dálky), nebo mít co možná nejlepší life leech, poison resist a předměty s poison length reduced by 75% (ideálně setové Death Hands)

Akt 2., Město - Lut Gholein
Atma - hospodská, zadává první quest
Deckard Cain - průběžně se vykecává ohledně questů, a standardně identifikuje věci
Drognan - prodává svitky a hole, pomůže lokalizovat Arcane Sanctuary
Elzix - prodavač zbraní a brnění, je u něj možné gamblit
Fara - prodává zbraně a brnění, opravuje věci
Geglash - legrační opilec v hospodě, místní povaleč
Greiz - pronajímá žoldáky
Jehryn - vládce Lut Gholinu, zadává několik questů
Lysander - prodavač lektvarů
Meshif - kapitán lodi, který vás po zabití Duriela odveze do třetího aktu.

Diablo 2 - AKT 2

První quest druhého aktu stojí mimo hlavní dějovou linii, a zadává ho krčmářka Atma. Stačí sejít do třetího patra katakomb pod Lut Gholeinem a sejmout Radamenta. Po cestě je spousta kostlivců na které nefunguje life leech, takže doporučuju nakoupit potionky. Za odměnu dostanete Book of Skill, která dává jeden skill point, a slevy na nákupy ve městě. Druhý quest zadává Cain, a plnit ho budete po větší část celého druhého aktu. Musíte složit Horadric Staff a otevřít s ní cestu do Tal-Rashovy krypty. Nejdřív budete potřebovat Horadric Cube, naleznete ji na třetím patře Halls of Dead, a s její pomocí potom ztransmutujete Viper Amulet nelezený v Claw Viper Temple s Staff of The Kings, která je v truhle u Maggot Queen na třetím patře Maggot Lairu.

Třetí quest se spustí sám automaticky po vstupu do Lost City, další informace dostanete potom od Drognana. K jeho splnění musíte zničit oltář na třetím patře Claw Viper Templu. Po splnění získáte přístup do palácového podzemí. Na jeho posledním patře najdete vstup do Arcane Sanctuary, a pokud ji projdete a zabijete na konci Summonera, splníte tím čtvrtý i pátý quest. Summoner je kouzelník s minimem životů, ale hodně nepřijemným a silným Firewallem a Glacial Spike, takže doporučuju koukat, kam šlapete.

Po projití Arcane Sanctuary byste se měli dozvědět symbol pravé hrobky mága Tal-Rashy. Projít si můžete i zbylých šest nepravých v Canyon of Magi, na konci každé najdete zlatou truhličku, a dá se tu celkem pěkně expovat. Někde v rozlehlé pravé hrobce najdete podstavec, do kterého musíte vložit Horadric Staff (konec druhého questu), a tak se vám otevře cesta k Durielovi. Tady bych měl upozornit na jeho Holy Freeze auru - v boji hodně pomůže předmět s vlastností Cannot be frozen, a také na jeho Charge útok - jakmile se od Duriela vzdálíte na víc než pár centimetrů, rozběhne se, a takový úder znamená pro slabší postavy (kouzelnice, necro, ..) téměř jistou smrt. Po jeho zabití stačí zaběhnout prokecat Tyraela a lidi ve městě, a nechat se Meshifem odvézt do Kurastu.

Akt 3., Město - Kurast Docks
Alkor - prodavač lektvarů, gambler, zadává čtvrtý quest
Asheara - pronajímá žoldáky
Deckard Cain - opět identifikuje věci a zadává třetí quest
Hratli - kovář, obchodník a opravář
Ormus - léčitel, prodavač holí, zadává většinu questů

Diablo 2 - AKT 3

První quest se spustí automaticky po zabití prvního unique bosse v třetím aktu, vypadne z něj Jade figurine. S tou si zahrajete oblíbenou hru „Dědeček měnil až vyměnil“ a postupně musíte prokecat Caina, Meshifa, Caina a 2x Alkora. Ten vám za odměnu ukuchtí lektvar, který permanentně přidává 20 životů. Quest není povinný, ale 20 životů se myslím hodí každému. Druhý quest zadává Ormus po splnění prvního nebo vstupu do Flayer jungle - tady někde musíte najít podstavec s magickou dýkou Gidbinnem, s jejíž pomocí dokáže Ormus seslat kouzlo na ochranu přístavu. Jakmile najdete správný oltář a dotknete se ho, objeví se skupina flayerů, a z jejich bosse vypadne dýka. Ormus vám za odměnu dá rare prsten, a Asheara začne pronajímat žoldáky (mágové, pro bojová povolání je velká podpora mág kouzlící ledovou a mrazící Glacial spike).

Třetí quest je zase takový průběžný - musíte najít 4 části Khalim’s Flailu (řemdih). Khalimovo Oko je v Spider Cavern pod Spider Forestem (pozor na Sszark the Burning, unique pavouka, který je často Extra Strong a Cursed, poměrně nepříjemná kombinace pro většinu kouzelníků s málo životy). Khalimovo Srdce najdete na třetím patře dungeonu (Flayer Dungeon) pod Flayer Jungle. Tenhle dungeon se nachází většinou hned vedle waypointu, a upozornit bych měl na partu unique flayer šamanů v čele s Witchdoctorem Endugu. Nízká fire resistance tady znamená víceméně okamžitou smrt. Khalimův Mozek najdete na druhém patře velmi rozsáhlého podzemí v Kurastu, které se táhne pod Lower a Upper Kurastem i Kurast Bazaarem. Poslední část, samotný Flail vypadne z prvního zabitého Council membera v Travincalu. Tyhle unique bossové jsou v Travincalu celkem tři, a jsou extra tuzí, obzvláště na vyšších obtížnostech. Navíc se dokážou léčit.

Čtvrtý quest je docela krátký, pokud máte štěstí - v Kurast Bazaaru, Upper Kurastu a na Kurast Causeway je celkem 7 podzemních chrámu, a v jednom z nich najdete Lam Essen’s Tome. Pokud ji vrátíte Alkorovi, přidá vám pět bodů na vlastnosti. Všechny chrámy jsou docela nebezpečné, v každém z nich je minimálně jedna unique skupina, a spousta dalších nestvůr na hodně malé ploše, takže doporučuji maximální opatrnost. Pátý quest splníte zabitím všech Council Memberů v Travincalu, a většinou si ani nevšimnete, že vám ho někdo zadal, natož, že ho plníte. Jakmile sestavíte v Horadric Cube Khalim’s Will ze všech 4 částí, musíte jím rozbít (obléci + praštit) Compelling Orb, abyste se dostali do Durance of Hate. Na jejím třetím patře číhá Mephisto a hlídá portál do pekla. Zabijte ho, splníte tím poslední quest, a hurá do čtvrtého aktu. Na tomhle posledním patře potkáte další tři unique Concil membery, kteří jsou občas tvrdší než samotný Mephisto. Ten má hodně silný ledový útok, a na blízko kouzlí blesky a jed, nicméně žádný z jeho útoků by správně připravenou postavu neměl zaskočit.

Akt 4., Město - Pandemonium Fortress
Archangel Tyrael - potkáváte ho podruhé, zadává první a třetí quest, oživuje pomocníky
Deckard Cain - identifikuje, zadává druhý quest
Halbu - prodává zbraně, identifikuje
Jamella - léčí, gamblí, prodává lektvary a hole

Diablo 2 - AKT 4

První nepovinný quest dostanete od Tyraela hned po vstupu do čtvrtého aktu. Musíte zabít padlého anděla Izuala, který se většinou poflakuje poblíž vstupu na Plains of Despair. Za odměnu dostanete od Tyraela dva (!!) skill pointy. Izual je docela slabý, ale má nejvíc životů ze všech nestvůr, co kdy potkáte (i víc než samotný Diablo). Jeho útoky jsou slabé, a tak jediné co potřebujete je hodně trpělivosti, a možná pár thawing potionů, nebo anti-mrazicí předměty. Druhý quest je také nepovinný (a řada lidí ho na vyšších obtížnostech ignoruje) - na River of Flame je pekelná kovárna Hellforge, hlídaná Hephaestem, kde musíte rozbít Mephistův soulstone (sebrali jste ho na konci třetího aktu, že ano? :). Právě Hephaesto je důvod proč quest neplnit - je rychlý a silný, a navíc občas i Cursed, takže není problém od něj schytat ránu za stovky životů. Strategie pro boj s ním jsou dvě - nepustit ho k úderu a nenechat se tak pokud možno trefit (i.e. mít ho neustále omráčeného třeba pomocí Charge), nebo ho vylákat někam, kde na vás nebude moci a útočit z dálky (kouzly, lukem).

V posledním questu stačí zabít Diabla, ale tak jednoduché to zase není. V první řadě se musíte probít do Chaos Sanctuary a vyčistit ji. Už to samo o sobě je heroický výkon pro libovolnou posétavu. Pozor si dávejte hlavně na mágy, kteří na vás kouzlí elementální útoky a Bone spirit, a navíc nekromantské kletby - to je problém hlavně pro bojová povolání - jakmile se nad vámi objeví červené záblesky Iron Maiden, doporučuju se okamžitě takticky stáhnout a počkat až kletba odezní. Jakmile je kolem čisto, můžete začít otvírat zámky (sealy). Ve třech případech z pěti se objeví skupina nestvůr s unique bossem. Balrogové a létající duchové jsou celkem v pohodě, problémy může dělat jen poslední skupina mágů. Po otevření všech pečetí se objeví v centrálním pentagramu Diablo. Pokud máte dobrou ligtning a fire resistance (rozuměj maximální) a k tomu navíc pár magic damage reduced věcí, nemusíte se vůbec bát ani jeho LBoD (lightning bolt of death, fialové blesky), ani ohnivých útoků. Jakmile ho zabijete, hra v klasickém Diablu končí. Pokud máte Expansion pack, Tyrael vám otevře portál do aktu pátého.

Akt 5., Město - Harrogath
Anya - ve městě bude po splnění třetího questu, můžete u ní nakupovat brnění a gamblit
Deckard Cain - opět identifikuje a fláká se okolo
Larzuk - místní kovář a opravář
Malah - léčitelka
Nihlathak - zrádce, zabijete ho ve čtvrtém questu, do té doby se u něj dá gamblit
Qual-Kehk - pronajímá barbary

Diablo 2: Lord of Destruction - AKT 5

V prvním questu, který vám zadá Larzuk se musíte probít přes Bloody Foothills (mimochodem výborná levelovací area pro kouzelnice a vlastně kohokoliv, potvory tu mají dobře rozhozené imunity, a navíc se sbíhají kolem bojujících barbarů). Na konci najdete bosse Shank the Overseera, jehož zabitím quest končí. Larzuk vám za odměnu přidá socket na libovolný předmět (1-6 na normální věci, 1-2 na magické a crafted, a po jednom na set/rare/unique). V druhém questu musíte na Frigid Highlands osvobodit 15 barbarů (rozbít dveře u jejich vězení). Qual-Kehk vám za odměnu dovolí najímat si barbary, a navíc vám dá tři runy Ral, Ort a Tal, a vysvětlí funkci runových slov. RalOrtTal (v tomhle pořadí) je runové slovo Ancient Pledge, které vyrobí štít s resistencemi +43/48 a dalšími vlastnostmi.

Na třetí quest vás vyšle Malah, která má starost o to, co se stalo Anye. A oprávněně, protože ji najdete pěkně zamraženou v kuse ledu na konci Frozen River (odbočka z Crystalline Passage). Doneste jí lektvar od Malah a rozmrazte ji tak. Odměnou vám bude svitek od Malah, který zvyšuje permanentně všechny resistance o 10, a rare class věc od Anyi. Jakmile se vrátíte do Harrogathu, zjistíte, že zmizel Nihlathak, a Anya vás ve čtvrtém questu pošle do jeho chrámu v horách. Na čtvrtém patře, chráněný hordami nemrtvých se skrývá tenhle padouch. Dávejte si pozor na jeho Corpse Explosion kouzlo, ve hře více hráčů a na vyšší obtížnosti je smrtelný i jeden zásah. Anya vám za odměnu pojmenuje jeden přeměét vaším jménem.

Jakmile se probijete až na Arreat Summit, dostáváte se k předposlednímu questu ve hře. Jeho úkolem je zabít tři barbary - strážce zakleté do soch. Má to dva háčky, za prvé barbaři jsou pořádně vytuhlí, a používají barbarské skilly jako Leap Attack a Whirlwind. No a za druhé, jakmile v průběhu boje utečete do města pro léčení nebo opravu věcí, barbaři spokojeně vylezou na své podstavce, a můžete bojovat znovu od začátku. Odměna za tenhle quest je více než dobrá - 1.4, 20 a 40 miliónů zkušeností v závislosti na obtížnosti na kterou hrajete. Po zabití, nebo spíš přemožení barbarů, se otevře vchod do Worldstone Keepu, kde se na posledním, třetím paře skrývá Baal. Než s ním budete bojovat, musíte zabít pět vln unique nestvůr, které Baal vyvolává. Většina bojů by zde měla proběhnout bez zaváhání, problémy dělá pouze poslední skupina Baalových minionů v čele s Listrem, protože dokáží hráče omráčit podobně jako Urdarové ve čtvrtém aktu. Jakmile se s nimi vypořádáte, Baal uteče portálem k samotnému Worldstonu a začíná poslední bitva. Baal je nebezpečný svými ledovými kouzly, v průběhu bitvy se dokáže dokonce naklonovat. Pokud na něj jdete v partě s kouzelnicí se Static Fieldem, většinou je od něj pokoj během pár vteřin. Následuje už jenom poslední pokec s Tyraelem a závěrečné outro. Gratuluju, právě jste dohráli poprvé Diablo LoD a můžete se do toho pustit znova s novou postavou, nebo na vyšší obtížnost :)

A co vás čeká v další části návodu? Určitě přehršel tipů pro začátečníky, pak se podíváme trochu blíž na různé herní mechaniky - jak funguje magic find, gamblení a obchody, jak se počítá rychlost útočení, co ovlivňují jednotlivé vlastnosti, jak fungují resistence a vůbec, dozvíte se řadu dalších užitečných věcí.

Autor:
Témata: Diablo, Karavan, Socha
  • Nejčtenější

Zveřejnil tajné vojenské dokumenty, aby dokázal, že je ve hře chyba

Nadšenec do vojenské simulace War Thunder zašel během internetové debaty o hře až příliš daleko. Aby vývojářům ukázal,...

RECENZE Chernobylite: návštěva zamořené zóny nebyla nikdy děsivější

Co byste udělali, abyste zachránili milovanou osobu? Někteří by pro to zpřetrhali samotný čas a prostor. A právě to se...

Nová hra od Amazonu ničí drahý herní hardware, pozor na ni

Ačkoliv má New World od herních studií Amazonu poměrně úspěšný start, pověst jí kazí ohlasy od hráčů, kterým zničila...

Vývojáři končí s protipirátskou ochranou Denuvo. Zpomaluje počítač

Reputace protipirirátské ochrany Denuvo utrpěla v posledních dnech vážné šrámy. Nejdříve bylo prokázáno, že má...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

KOMENTÁŘ: Cesta do elektromobilního pekla. Auta přinášejí víc problémů než výhod

Premium Nová doba elektromobilní nás vrátí o půlstoletí zpátky: auto bude luxus, mobilita taky a draze to zaplatíme všichni. I...

Mlčeti zlato. Profesionální vyjednavač vysvětluje, jak jednat s dětmi či šéfem

Premium Každý člověk vyjednává v průměru pětkrát za den. Doma s partnerem, s dětmi, v práci se šéfem, s podřízenými. Radim...

Český vlk z Wall Street jde k soudu. Hlavní roli v kauze Via Chem má miliardář Sisák

Premium Schyluje se k dlouho očekávané soudní bitvě, v níž je hlavní postavou známý český finančník a miliardář Petr Sisák...

  • Další z rubriky

Forza Motorsport 7 mizí z obchodů, další díl přitom ještě není

Microsoftu se již nevyplatí prodlužovat licence na skutečné automobily a trati pro čtyři roky starou závodní hru Forza...

Vydavatelství Annapurna předvedlo svou vyumělkovanou sestavu her

Pokud hledáte zajímavé a neobvyklé hry, vyplatí se sledovat produkci vydavatelství Annapurna Interactive. Jeho vůbec...

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...

Dabéři Naked Attraction: Byli jsme v šoku, že něco takového může vůbec existovat

Nahota je televizní evergreen a stále dokáže diváky přikovat u obrazovek. Počátkem devadesátých let to bylo Tutti...

Britney Spears se ukázala nahoře bez. Prý na protest proti otci

Britney Spears (39), která s otcem bojuje u soudu kvůli opatrovnictví a správě jejího majetku, zveřejnila na sociálních...

Ostych a stud před kolegy jsou ztracená energie, míní Vica Kerekes

Slovenská herečka maďarského původu Vica Kerekes (40) přijala nabídku režiséra Tomáše Svobody a zahraje si v jeho...

Neteř princezny Diany se vdala. Vzala si o 32 let staršího miliardáře

Lady Kitty Spencerová (30) se vdala. Neteř princezny Diany si vzala jihoafrického módního magnáta Michaela Lewise (62)....

Zemřel herec Vladimír Marek, roky bojoval s rakovinou

V nedožitých 70 letech zemřel ve čtvrtek divadelní, muzikálový i televizní herec Vladimír Marek. Podle Blesk.cz se od...