Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dino Crisis - 1. část návodu

  12:00aktualizováno  23. června 2:43
Žánr survival hororů je velice oblíbený, ale hry, které do něj patří, rozhodně nelze označit jako jednoduché. Proto vám jistě přijde k duhu následující návod, který vás provede všemi nástrahami, jež jsou na vás nachystány ve hře Dino Crisis. Přeci jen, s dinosaury není žádná legrace...

Rady a informace:

 • Určování stran je bráno z vašeho pohledu, ne z pohledu postavy
 • Místo označené na mapě modrou barvou vám ukazuje, kde se právě nacházíte. Místo označené na mapě červenou barvou vám ukazuje, kam se máte dostat (cíl), a posledním označením na mapě je písmeno "S", které znázorňuje místnost, ve které můžete hru ukládat (uložení je neomezené a provádí se při odchodu z místnosti)
 • Pokud není bezpodmínečně nutné nepřátele zabíjet, pak je raději obíhejte (munice není moc)
 • Léky + lékárničky můžete různě kombinovat a tím si vytvořit třeba protijed, či silnější lék

  The Game
  Po rozhovoru zahněte do uličky nalevo a promluvte si s vojákem. Ve skladišti napravo seberte z police nalevo klíč s číslem 112 a po odsunutí další police (naproti polici s klíčem) seberte lékárničku. Vyjděte ven, dejte se směrem k vám, na rozcestí vejděte do dveří nalevo, poté projděte dveřmi napravo, čímž se zanedlouho dostanete k první mrtvole jednoho z vašich lidí. Jděte až na konec, kde vejděte do strojovny, ve které musíte srovnat pojistky podle barev (červená, modrá, zelená, bílá) a poté je pákami na pravé stěně zasuňte – tímto obnovíte elektrický proud v části objektu. Vyjděte ze strojovny a co nejrychleji se vraťte zpět ke skladišti, kde jste sebrali klíč – kdo chce, může dinosaura zabít. Zde se vám v animaci ukáže určité místo na mapě. Vejděte do dveří naproti, chodbou dojděte k silovému poli, u něhož vylezte do ventilace ve stropě. Tou projděte k prvnímu otvoru, kterým se spusťte dolů. V chodbě seberte přede dveřmi 9mm náboje a vejděte dovnitř.

  Zde si promluvte se svým kolegou. Poté se vraťte zpět k otvoru do ventilace, před nímž vejděte do dveří. U dveří naproti aktivujte tlačítkem na zdi počítač a trezor. Na skříňce nalevo seberte "DDK Code Disc" a zevnitř elektrickou svíčku. V počítači si přečtěte pár informací a u mrtvoly ve vedlejší místnosti seberte kartu s nápisem “LEO”. Vyjděte druhými dveřmi ven (save). Nyní vám parťák z počítačové místnosti umožní zapínat a vypínat jedno silové pole. Jděte směrem k vám a vejděte do dveří. V místnosti seberte ze skříně DDK disc H, na zemi šipky, lék a na stole si přečtěte knihu, ze které zjistíte další kód (0375), kterým jděte otevřít v předchozí místnosti s mrtvolou trezor, z něhož si vezměte klíč a lék. Stejnými dveřmi vyjděte z místnosti, projděte silovým polem a dveřmi, čímž se dostanete do jednopatrové místnosti. Na pravé i levé straně si vezměte lék a vyjděte ven velkými dveřmi napravo. Obejděte travnatou plochu a u mrtvoly napravo si vezměte další DDK disc N. Dále si přečtěte na zemi bílý papír, ze kterého se dozvíte kód 47812, a vezměte si náboje do brokovnice.

  Vraťte se zpět do místnosti, vyjděte po schodech nahoru, u rozšířeného místa odsuňte bednu, pod kterou najdete lék a vejděte do dveří. Projděte dveřmi naproti, vejděte do dveří nalevo, kde si přečtěte žlutý sešit - dozvíte se kód 7687 a také ukázku řešení písmenných hádanek - oxpyezn - xyz. Vraťte se zpět do předchozí místnosti, vejděte do dveří nalevo a u baru otevřete trezor kódem 7687 a vezměte si z něj vylepšovač pro pistoli. Vyjděte z místnosti a u dveří naproti vyřešte podle ukázky ze sešitu první písmenný úkol (HEAD) a vejděte. Od umírajícího vědce dostanete kartu s nápisem "SOL" - na této a její podobné kartě s nápisem "LEO" představují nápisy ve skutečnosti číselný kód (705037). Nyní se raději vraťte do místnosti, ve které si hru ukládáte a hru si uložte, protože po splnění následujícího úkolu v této místnosti musíte střelbou odlákat T-Rexe a ne vždy se to povede.

  Ze skříňky si vezměte DDK disc N, na medaile na zdi použijte "Panel Key 1" na "Left" a "Panel Key 2" na "Right" - tímto se vám odkryje tajný trezor, do kterého zadejte kód z karet (705037), vezměte si z něj "Key Card L" a vraťte se zpět do přízemí ke dveřím pod schody - v animaci se vám zobrazí další místo, kam máte dojít. U stejných dveří vyřešte další písmenný úkol (NEWCOMER) a vejděte. U řídícího panelu seberte elektrickou svíčku, nalevo od mrtvoly odsuňte bednu, pod níž najdete lék. Dveřmi vyjděte na chodbu, v uličce za silovým polem vás přepadnou dva dinosauři, které zabijte, a na konci chodby vejděte do vejděte do místnosti. Zde si vezměte z řídícího panelu klíč, po jehož sebrání vás napadne další dinosaurus, kterému se ubraňte a poté ho zabije váš člověk. Vyjděte z místnosti, přede dveřmi seberte ze zbytku těla elektrickou svíčku a vejděte do dveří u silového pole. Zde si na bílé nástěnce přečtěte papír, ze kterého zjistíte kódy 1123 a 46907. Na druhé straně místnosti projděte dveřmi do již známé chodby, projděte silovým polem a dveřmi. Jděte do místnosti, ve které si hru ukládáte a uložte si ji.

  Nyní vyjděte ven na začátek hry, projděte okolo skladu, na konci odsuňte dřevěnou bednu, seberte lék a klíčem si otevřete dveře od plotu. Seberte další lék a slezte po žebříku dolů. Ze skříňky na zdi vezměte červenou pojistku, kterou vložte k ostatním a poté všechny pojistky seřaďte podle barev na zdi (červená, modrá, zelená, bílá) - Right, Center, Left, Right, Center, Right, Cancel a pákami na zdi je zasuňte - tímto jste obnovili elektrický proud pro další část objektu. Vraťte se zpět do budovy, v chodbě na vás zaútočí další dinosaurus, kterému se ubraňte a vejděte do dveří na konci.

  Jděte do místnosti, ve které ukládáte hru, projděte ji a po dlouhé době jděte do počítačové místnosti. Vyjděte z místnosti, dejte se směrem k vám, v zelené skříňce na zdi (E-Box) si vezměte pár léků a na konci chodby sejděte po schodech dolů. V chodbě vejděte do dveří napravo, což je vaše další místnost, ve které můžete ukládat hru. Ze stolu seberte "ID Card" a ze skříňky vedle něj léky. Jděte na konec chodby, ve které je vaše ukládací místnost, a vejděte do dveří se znakem (napravo od nich je WC). Ze stolu seberte "DDK Code Disc E" a snímač otisků prstů. Dále v místnosti seberte elektrickou svíčku a ze žluté skříňky na zdi (E-Box) pár léků a náboje do brokovnice.

  Vyjděte z místnosti a vejděte do dveří hned vedle (WC). Vylezte do ventilace, na druhém konci se spusťte dolů a vejděte do dveří za silovým polem s nápisem "Exit". Zde použijte snímač otisků prstů na mrtvolu, vraťte se zpět do chodby a vejděte do dveří nalevo (kancelář). Použijte "ID Card" na počítač a zadejte heslo z nástěnky (46907) a vraťte se na začátek hry. Po animaci vejděte do dveří nalevo a co nejrychleji proběhněte do dveří na druhém konci. Zde vás chytne pták, který s vámi sekne o stěnu a vy upustíte zbraň, kterou si poté vezměte. Na konci projděte dveřmi napravo a v místnosti seberte z řídícího panelu "DDK Code Disc L" a ten samý plus otisky prstů od mrtvého vědce. Projděte dveřmi nalevo, za nimiž si vezměte ze zdi mapu. Projděte dalšími dveřmi ven a okolo ptáků proběhněte do dalších dveří napravo. Slezte po žebříku dolů, odsuňte polici, za níž najdete lék a seberte ze země "B1 Crane Card". Pomocí šesti řídících panelů musíte postupně správně pospojovat trubky, které jsou nad vámi - řešení (z pohledu kamery - čísla představují rozmístění panelů):
  5 blue 2 red
  4 green 3 green
  1 red 6 blue

  Tímto jste spustili generátor. Nyní se vraťte zpět ven, kde vás chytí další pták, který vás chce hodit do větráku - musíte se bránit jako všem ostatním, čímž se mu vytrhnete, a ten, kdo spadne do větráku, bude on. Přes místnost (kde jste sebrali "DDK Code Disc L") se vraťte ven, kde po stisknutí tlačítka na ovládacím panelu (u beden) sjeďte nákladním výtahem dolů. Na pravé straně vylezte po žebříku nahoru, za policí si vezměte lék a jděte k dalšímu ovládacímu panelu a použijte na něj "B1 Crane Card" - zde si musíte pomocí jeřábu s hákem a následném přemístění kontejnerů uvolnit cestu dál:
  1. dolů, Hook, doleva, nahoru, Release
  2. nahoru, doleva, Hook, doprava, Release
  3. doprava, Hook, nahoru, Release

  Až bude cesta volná, přečtěte si u mrtvoly pár informací a vyjděte z místnosti. Na konci chodby projděte dalšími dveřmi a poté dalšími. V chodbě vejděte do dveří napravo a poté vyjděte (save). Na konci vyjděte po schodech nahoru, projděte ukládací místností a jděte do hlavní haly. Jděte do dveří pod schody (Elevator Hall) a výtahem vlevo sjeďte dolů (nelekněte se...). Na skříňce si přečtěte žlutý sešit, ve kterém je další ukázka řešení hádanek (A=1, B=2, C=3,...). Posbírejte věci okolo a ze zdi si vezměte mapu. U dveří použijte "DDK Code Disc L" a podle ukázky ze sešitu vyřešte hádanku (LABORATORY) a vejděte. Projděte silovým polem a rychle proběhněte okolo dinosaurů do dalších dveří na konci chodby (Computer Room). Zde seberte lék, elektrickou svíčku a z červené krabičky na židli "Screwdriver" (šroubovák).

  Dalšími dveřmi vyjděte na chodbu (save), přes silové pole a na rohu vejděte do dveří nalevo, kde ze stolu seberte "DDK Code Dosc E", z police elektrickou svíčku a stiskněte zelenomodré tlačítko - kód 5037. Vraťte se zpět na chodbu, ze zeleného "E-Boxu" si vezměte léky, projděte silovým polem a na konci vejděte do "Library Room", kde si vezměte lék a "Handgun Sights". Vraťte se do poslední ukládací místnosti, odšroubujte zde "dvířka" naproti židli s červenou krabičkou a u zapnutého počítače zadejte kód 5037.

  Nyní se vraťte do místnosti, ve které jste kód 5037 zjistili, a projděte tam již nyní odemčenými dveřmi. Na ovládacím panelu musíte zkombinovat plyny Red, Green a Blue tak, abyste dosáhli nuly - Red, Blue, Green, Green, Red, Blue a vejděte do místnosti s vědcem, po jehož smrti získáte "B1 Key Chip" a číslem 3695. Dinosaura, který vás při odchodu napadne, malinko uklidněte "Red" plynem a jděte si hru po delší době uložit (save). Nyní se vydejte do místnosti, ve které jste našli "Handgun Sights" (Library Room) a u počítače použijte "B1 Key Chip" od vědce a poté zadejte kód z téže karty (3695). Ještě musíte vyřešit další z mnoha hádanek - seřadit velký sloupec, dle vzoru. Po splnění se rozsvítí světlo pod "šuplíkem", na které použijte "B1 Key Chip" - získáte "Key Card R". Vraťte se do ukládací místnosti a na levé straně od obrazovky použijte "Key Card L" - přijde váš parťák, s jehož pomocí objevíte tajné dveře, u kterých musíte vyřešit další hádanku - všimněte si písmen, pod kterými nejsou čísla, a přečtěte si je (zjistíte, že dávají nějaké slovo - ENERGY). Vejděte. Za policí si vezměte "Shotgun Stocks", ze země šipky a vyjděte zpět - nastane menší zmatek - vylepšený bezpečnostní systém uzamkne všechny dveře a vám nezbývá, než vyřešit další hádanku na místě, kde jste odšroubovali "dvířka" naproti židli s červenou krabičkou - jako s prvním otočte s pravým jedenkrát doprava a položte, jako druhý přijde na řadu levý, který nechejte tak, jak je a položte. Poslední je na řadě prostřední, se kterým otočte jedenkrát doprava a položte. Nyní jsou pravděpodobně dvě cesty, kterými lze dál pokračovat:
  první cesta: vraťte se zpět do místnosti, ze které jste před chvilkou přišli a u počítače vyřešte další úkol (pozorně sledujte písmena, která se budou postupně objevovat - tužka a papír přijdou vhod) - protože je tento úkol dost náročný a pokaždé jsou písmena jiná, tudíž se na toto nedá udělat návod, zvolili jsme cestu druhou.
  druhá cesta: vraťte se zpět do místnosti (Carrying Out Room B1), ve které jste si uvolňovali cestu s kontejnery pomocí jeřábu s hákem. Po animaci jděte do počítačové místnosti (Control Room) - vyjděte ze skladu dveřmi nalevo, projděte do dveří naproti a vylezte po žebříku nahoru. Jděte do budovy, u silového pole vylezte do ventilace, kde se prvním otvorem spusťte dolů a v chodbě vejděte do dveří napravo (Control Room). Zde nastupte do výtahu. Ze skříňky napravo si vezměte náboje a léky. Ze skříňky napravo od dveří si vezměte "Antenna Key" a vyjděte ven (save). Na konci vejděte do dveří nalevo a použijte zde "Antenna Key", čímž vysunete satelit. Vyjděte z místnosti a po shlédnutí T-Rexe utíkejte co nejrychleji k předešlé místnosti, kde si stoupněte do rohu a pár výstřely ze zbraně T-Rexe odlákejte. Nastupte do výtahu, vyjděte z "Control Room" a jděte do ukládací místnosti, kterou projděte (save) a dejte se do dveří napravo.

  V hlavní místnosti projděte dveřmi u znaku (napravo) a okolo ptáků proběhněte do dalších dveří za mrtvolou. Podél levé stěny rychle běžte až na konec a vejděte do hangáru napravo (Hangar). Vylezte po žebříku nahoru, z police si vezměte náboje do granátometu. Slezte zpět, odsuňte dřevěnou bednu u nápisu na zemi "D-402" skoro k levé stěně (vznikne vám malá mezírka mezi bednou a stěnou, kterou se protáhněte), dále odsuňte dopředu další dřevěnou bednu u žluté čáry, čímž si uvolníte přístup k bedně napravo. Tu odsuňte do volného místa, potom odsuňte bednu přímo před ní a jako poslední k nápisu "Exit" tu, která vám překáží. Vyjděte z hangáru.

  Teď už by hra mohla klidně skončit, ale kvůli nešťastné havárii helikoptéry se ještě jen tak konce nedočkáte - vezměte si do rukou "Granadegun" a párkrát vystřelte po T-Rexovi. Poté utíkejte k výtahu, do kterého vám zanedlouho otevře parťák dveře a vy můžete nastoupit. V tunelu zahněte do uličky napravo, kde vejděte do dveří. U mrtvoly zabijte pár zvířátek, vezměte si "C.O. Pass Card" a od mrtvoly lék. Vraťte se zpět a vejděte do dveří nalevo (01). Abyste mohli jít dál, musíte nejdřív najít náhradu za rozbitou pojistku - posbírejte věci okolo a vejděte do dveří nalevo od výtahu. Na konci již najdete náhradní pojistku, kterou seberte a vraťte se s ní do předešlé místnosti. Promluvte si s parťákem. Jděte do dveří napravo na druhé straně místnosti, což je další ukládací místnost, ve které si vezměte "B3 Crane Card 2", za policí elektrickou svíčku a u kolegy "B3 Crane Card 1". Ještě si vyzvedněte pár věcí z "E-Boxů" a vyjděte druhými dveřmi ven (save). Zanedlouho vás přepadne nové zvířátko a poté na vás bude padat kontejner, před kterým uhněte a zvíře zabijte.

  Jděte do dveří napravo od žebříku a z automobilu naproti si vezměte "C. O. Area Key" a také třetí "B3 Crane Card". Vraťte se do předešlé místnosti. Vylezte po žebříku nahoru, na konci vylezte po dalším a na řídící panel použijte "B 3 Crane Card 3" - nyní musíte kontejnery uspořádat tak, abyste se dostali k mrtvole s "DDK Code Disc W":
  1. doprava, Hook, nahoru, Release, Start
  2. nahoru, dolů, Release, Start
  3. nahoru, dolů, doprava, Hook, doleva, Release, Start
  4. doleva, Release, Start
  5. nahoru, Hook, doleva, dolů, Release, Start
  6. nahoru, doprava, Hook, doleva, dolů, Release, Start
  7. Release, Start

  Jděte si pro "DDK Code Disc W" u mrtvoly. Jděte do ukládací místnosti, vyjděte druhými dveřmi a jděte ke dveřím nalevo (na mapě blikají). Na konci vejděte do dveří nalevo, na stěně si vezměte mapu a od mrtvoly elektrickou svíčku. Dvojitými dveřmi vejděte do "Central Stairway". Zahněte do uličky napravo, vyjděte po schodech nahoru, před dalšími dveřmi vylezte do ventilace a na konci se spusťte dolů. Jděte směrem k vám a nalevo seberte "Key Card Lv. C".

  Zde se protentokrát odmlčíme. Ale nebojte, již brzy k vám přijdeme s pokračováním návodu, který vás provede všemi nebezpečenstvími, na které můžete v Dino Crisis narazit.

 • Autor:


  Nejčtenější

  Revoluční rok 1998 ve hrách. Zvolte tu nejlepší

  Nejlepší hry roku 1998

  Rok 1998 byl pro hry mimořádně požehnaný. Kromě toho, že vznikl Bonusweb, vyšla celá řada her, které dodnes platí za...

  Konec dohadů. Unreal, nebo Quake?

  Střílečka Quake je šestnáct let stará a stále září.

  Pokud byste si museli vybrat, dáváte, případně dávali jste přednost značce Quake, nebo raději konkurenci v podobě...  Hry a porno generují největší příjmy z virtuální reality

  Pornografická videa v VR

  Největším motorem v oblasti virtuální reality jsou hry a porno videa. Vyplývá to z úniků dat Valve a analýzy...

  Vynikající střílečka Insurgency je dočasně zdarma

  Insurgency

  Multiplayerová střílečka Insuregncy dostane 18. září nepřímé pokračování nazvané Sandstorm. Aby její autoři zvětšili...

  RETRO: Sexy střílečku SiN potopil revoluční Half-Life i vlastní chyby

  SiN

  Letos slavíme dvacet let od vydání kultovní střílečky Half-Life, jejíž sláva zcela zastínila méně známou střílečku SiN....

  Další z rubriky

  Jaké hrajete nebo jste hráli sběratelské karetní hry?

  Magic: The Gathering

  Propadli jste někdy fenoménu sběratelských karetních her, nebo vás tento koníček zcela minul?

  Hry a porno generují největší příjmy z virtuální reality

  Pornografická videa v VR

  Největším motorem v oblasti virtuální reality jsou hry a porno videa. Vyplývá to z úniků dat Valve a analýzy...

  Lepší než GTA? Ohlédnutí za prvním dílem Red Dead Redemption

  Red Dead Redemption

  Původní Red Dead Redemption patřilo s přehledem k nejlepším hrám minulé generace konzolí. Cenami ověnčená kovbojka...  Najdete na iDNES.cz