Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dinoz – zvířecí všehochuť

  12:00aktualizováno  12:23
Na kreslené prehistorické planetě žijí šíleně se chovající příšerky. Říká se jim Dinoz. Svět se mění a život Dinozů s ním, jedno se však táhne po celé generace – a tím jedním je oblíbená zábava zvaná DinozBall, kterou si budete moci v této hře vychutnat i vy.

Dinoz Na kreslené prehistorické planetě žijí šíleně se chovající příšerky. Říká se jim Dinoz. Svět se mění a život Dinozů také, jedno jim však zůstává po celé generace a tou je oblíbená zábava zvaná DinozBall – týmový sport hrající se ve všech oblastech světa Dinoz, který bychom mohli přirovnat k americkému fotbalu. A protože je DinozWorld poměrně malý, je nasnadě, že čtyři rasy v něm žijící (dinosauři, krokodýli, běžci a ptáci) nedělají nic jiného, než že si krátí chvíli právě DinozBallem, který si budete moci prostřednictvím připravované sportovně-akční hry Dinoz pro PlayStation 2 od francouzských Oiko Entertainment zahrát i vy.

Nebojte, není to nic těžkého. Prostě si jen vyberete jeden z vám nejsympatičtějších čtyřech týmů (viz. výše uvedené rasy), jedno z třiceti hřišť umístěných na šesti ostrovech (ledový, pouštní, vulkanický, tropický atp.), dále pak charakter hráče (můžete být útočník, obránce či běžec, přičemž každý z nich je pro lepší přehlednost odlišen barevně) a hurá na DinozBall.

No a teď už konečně přichází čas na to, abych vám představil, co to DinozBall vlastně je. V úvodu hry dostanete na starosti čtyřčlenný tým, jehož úkolem je najít na ostrově vajíčko a to poté dopravit do svého ďolíčku. Jde vlastně o týmovou sportovní hru říznutou akcí a prvky strategie, neboť některé Dinoz ze čtyř svých postaviček dáte za úkol bránit určité území, jiná zase bude mít příkaz doprovázet vámi ovládaného hrdinu a podobně. Ve chvíli, kdy vajíčko najdete a začnete s jeho transportem, přichází na řadu obranná část hry, ostatní rasy se vám totiž budou snažit vajíčko sebrat a zasadit ho do své díry, což může přinést spoustu vizuálně zajímavých a dramatických situací, nebudete-li však dostatečně pozorní a rychlí, nemusejí pro vás tyto být vždy nejpříznivější. Pokud vám totiž soupeř vajíčko vezme, přecházíte opět do akčního módu a snažíte se jej o něj připravit pro změnu vy, což není zas tak těžké, neboť vajíčka jsou transportována na zádech Dinozů a tím pádem se stávají snadným terčem, zejména pak pro letce.

Protože u podobné hry je důležitá také umělá inteligence (jen málokdo z vás by chtěl hrát s tupými dinosaury pohybujícími se od ničeho k ničemu, viďte), soustředí se v Oiko Entertainment i na ni a slibují opravdu propracovanou a hlavně adaptabilní AI. To může mít své pro a proti, pokud se totiž herní postavičky přizpůsobují vaší strategii tak, abyste se nikdy nenudili a byli nuceni stále přemýšlet nad novými a novými cestičkami, kterak vajíčko dostat k sobě do jámy, může se stát, že z toho prostě a jednoduše zblbnou, čehož jsme mohli být svědkem v některých starších hrách. Protože ale Dinoz vyjdou až v příštím roce, dá se očekávat, že podobného Dinoz bugu se tvůrci vyvarují, zvláště když jsou spoluautoři DirectAI enginu, který je vyvíjen speciálně pro umělou inteligenci.

Po grafické stránce vypadají Dinoz pěkně a k tomu navíc ulítle (více obrázků z této hry najdete zde). Herní prostředí jsou barevná, grafici nešetří veselými barvami (žlutá, červená, světlé odstíny zelené atp.) a činí se i animátoři vyhrávající si s pohybem postaviček a na nich transportovaného vajíčka. Když k tomu přidáte ještě opravdu šílenou hudbu, která přesně sedne do tohoto pojetí hry a navíc vás svými veselými variacemi neznudí, dá se očekávat, že tahle hra si najde řadu svých příznivců z řad majitelů PlayStation 2. Ne však dříve než v polovině příštího roku, na kdy je vydání plánováno.

Autor:Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Usednout do traktoru Zetoru můžete v Brně a nově i v Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Právě dnes, v úterý 13. března, vychází nový vyzyvatel pro zažité farmářské simulátory. Byli jsme se na něj podívat v...

Další z rubriky

Autor Sim City Wil Wright chystá po deseti letech novou hru

Proxi

Hra Proxi sice bude jen na mobilní telefony, ale její koncept vypadá opravdu zajímavě. Klasický rozměr budovatelské...

The Crew 2 nabídne závody v autech, letadlech i lodích už na konci června

The Crew 2

Podívejte se na nový trailer na chystanou open world závodní hru od Ubisoftu.

OBRAZEM: V A Plague Tale zažijete opravdový středověk. Krysy, špínu a mor

Inkvizice, nemoci, hlad, chudoba a především nekonečná hejna vyhladovělých krys...

Inkvizice, nemoci, hlad, chudoba a především nekonečná hejna vyhladovělých krys jsou hlavními rekvizitami chystané...

bazar-sport-kola
bazar-sport-kola

Sportovní výbavu levněji? Na našem bazárku ano.Najdete na iDNES.cz