Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse

Berušky II

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jan Novák

Preview z demoverze?

Hrál autor preview vůbec první Berušky? Tam (na rozdíl od druhého dílu) stačilo dovést do výchdou jednu berušku.

Ano, grafika byla schématciká, ale měla své kouzlo. Berušky 2 (soudě podle demoverze) nejsou grafikcy špatné, ale jsou mnohem méně přehledné, hůře ovladatelné, pomalejší a tak nějaké méně intuitivnější. Hráč většinu doby neřeší problém, jak dostat Berušky tam, kam má, ale jak nastavit kameru tak, aby viděl vše, co potřebuje, jak posouvat berušky, aby nešly díky odlišnému pohledu jiným směrem, než hráč chce atd.

Přesun do 3D zahubil většinu skvělých her, logických nevyjímaje. Snad jediná slušná konverze do 3D se povedla u Lemmings 3D. Snad se to Beruškám taky podaří, ale moc v to nevěřím...

0/0
3.6.2003 9:23

Ene Bene

e-e

Podle popisu produktu na BW se zdá, že hru ani nehráli. Jak ji můžou označit pro malé děti? Kdejakej vysokoškolák má občas co dělat oby úrovně dohrál. Takový malý děcko nemá téměř šanci. To si tak možná dohraje trénink na nízkou a možná střední obtížnost.

Pokud jde o přechod do 3D, tak se pleteš. přehlednosti naopka prospěl. U hodně her přechod do 3D přehlednost zabije. Ale u Berušek2 jde o dvousečnou zbraň. Ano, člověk občas musí otáčet kamerou. Občas při pohledu zvrchu nepozna, zda kouká na jednu bednu nebo dvě na sebe. Občas má nějaký objekty schovaný za nějakou vyšší stěnou. Tohle vše přehlodnost snižuje. Ale ne nijak tazantně. Nikdy není problém chytnout myš a scénou si zarotovat a uvidět všechno. Navíc ovládání berušek správným směrem není žádnej problém.

Ale jak jsem psal, u Berušek je 3D dvousečnou zbraní. Jeho výhodou je to, že lze úrovně stavět do několika pater. Tím pádem lze velice těžké úrovně na malou plochu. Když si vzpomenu na některé obrovské úrovně v Beruškách1, tak ty ač byly 2D tak byly někdy značně nepřehledné a zmatené. A rozhodně než level o rozměrech 60*35 ve 2D je mnohem přehlednější 7*9*3 ve 3D.

Takže orientace po úrovni se mírně snížila, ale naopak se velikost úrovní několikanásobně snížila. Takže ve výsledku mi Berušky 2 přijsou přehlednější než Berušky 1.

0/0
14.7.2004 16:57

Michal Šimoník

Prvni
Predem bych chtel vsem ktery nam napsali sve namety a chyby podekovat. Opravdu to moc pomaha. Dekujeme. Opravy hned zapracovavame a behem asi tak 2 tydnu zrejme vydame patch, kde budou opraveny ty nejzavaznejsi bugy.
0/0
9.4.2003 11:12Najdete na iDNES.cz