Diskuse

Čekání na iluze

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jenik Sileny

clanek
Oooopss. To se ale stydim. Chmm, ale jestli ty zavorky nemaji nejaky esteticky vyznamj... treba by se z nich dal postavit plot, kdyz tam teda jich je tolik moc, ne? :-)))
0/0
19.8.2006 0:32

ty jsi autor tohoto duševního výronu ? :)
0/0
19.8.2006 15:39

Jenik Sileny

autor

obcas se mi to prihodi

ale ronil jsem poradne.

0/0
20.8.2006 19:44

Josef Domanský

Spousta vět - některé i rozvité, ale smysl mi uniká. Tohle by bylo příliš silné i na Score.
0/0
17.8.2006 21:10

Tady byl někdo zhulenej... ale jinak docela zajímavý.
0/0
17.8.2006 20:45

Isolda .........

Otřes
Budu hádat autorovi je 13 - 14 let ?
0/0
17.8.2006 17:59

Veeger_X

Ouvej
Toto je bohužel velmi dobrý příklad toho, proč nemá psaní o počítačových hrách v tomto regionu takový kredit, jaký by mohlo mít. Všechno už trefně vystihl přispěvatel Tollar. Ze své strany mohu uvést jediné. Adolescentní psavec-amatér je fakt, se kterým se nelze než smířit. Ten nebohý chlapec dělal co mohl, a spáchal stylistickou i obsahovou sebevraždu. Skutečnost, že něco takového projde přes odpovědného editora, je ovšem ostuda Bonus Webu a zvláště pak celé i-DNES. Měl jsem za to, že časy postpubescentních textů nadšených zoufalců jsou ty tam, ale zdá se, že někdo zavzpomínal na dobu, v nichž se dávala co do publikování v médiích přednost kamarádšoftu a nikoliv odborně způsobilým jedincům. Zkuste se ohlédnout za domovským tištěným médiem a někoho z odpovědných editorů či vedoucích rubrik se poptejte, co by udělal s autorem, který by mu v textu zvolil třeba tak rozšafný termín jako "mnnno". I kdyby ten text  byl vpravdě foglarovský, omlátí mu ho o hlavu. Nedělejte už prosím nikdy ze svých stránek věstník infantilního skautského tábora. Děkuji...
0/0
17.8.2006 17:33

... sklendath

...

no mozna to bude tim, ze tohle asi nebude pokus o napsani vysoce sofistikované a vědecky znějící stati

nebo se pletu ?

0/0
17.8.2006 13:43

Martin Tollar

Re
To je slovíčkaření. Je jasné, že se autor a priori nesnažil napsat vysoce sofist. atd... Jasné je, že to psaní mu nejde, ať už se snažil napsal cokoli. A kostrbatost, nesrozumitelnost a nelogičnost nejsou zárukou, že si toho nikdo nevšimne. BTW když už jsme  u toho slovíčkaření, nepsal jsem, že se o to snažil autor, ale že jsem se o to kdysi snažil já sám. A dopadlo to stejně směšně jako tento článek. Proto mě s odstupem let tolik oslovil:-)))
0/0
17.8.2006 13:55

Martin Tollar

Nietzsche

Již dlouho se mi nestalo, že bych někde narazil na článek, po jehož přečtení bych musel tak dlouho uvažovat, jaký byl jeho smysl. Tento článek to dokonale splňuje a bez nadsázky signalizuje zrod nového Nietzscheho. Něco tak dokonale filizofického jsem četl naposledy na gymplu! Stylistická a jazyková úroveň článku však vedle briskní myšlenky dost zaostává. Podobným stylem jsem psal i já v období puberty a krátce po ní, než jsem zjistil, že podobné pokusy o napsání vysoce sofistikované a vědecky znějící stati mohou imponovat pouze mým vrstevníkům, nikoli však dospělým jedincům. Na tomto článku si mohu zpětně krásně demonstrovat, jakých chyb jsem se dopouštěl: nadměrné používání cizích slov, chyby v cizích slovech, špatné používání cizích slov, někdy dokonce i českých slov, používání příliš dlouhých a složitých větných konstrukcí, nesrozumitelnost a nelogičnost některých obratů, dosti značná nesourodost jednotlivých částí i celku, některé úlety mimo logiku, příliš velké množství textu v závorkách, příliš dlouhé věty/souvětí v závorkách, nepřístojné zobecňování. To by po letmé analýze stačilo. Na to, jak je článek dlouhý/krátký toho je dost a dost. Upozorňuji, že sám hry hraji a moje žena též. Takže oba sníme. Hurá! Dodnes jsem nevěděl, že sním právě kvůli hrám:-)))

A závěr? Možná se zrodil nový Nietzsche, ale potvrdit to nebude možné dříve, než dospěje (především psychicky).

 

0/0
17.8.2006 10:53

Najdete na iDNES.cz