Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Deset nejvíce komunistických her

Pro velký ohlas z minulých dní tu máme protipól nejnacističtějších her: nejkomunističtější kousky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Host

...

sice jsou tyhle články takový ptákoviny, ale zmínil bych tu ještě jednu hru - jmenovala se "normality" a byla to hodně vtipná adventura parodující komunistickej systém, i když rudošská symbolika se tam moc neobjevovala...

0/0
2.8.2009 4:06

zekinth

...

Kdybyste se raději místo přemítání nad kravinami zabývali myšlenkou jak to udělat aby byl Bonusweb tak přehledný jako býval kdysi. Najít na něm dnes nějaký patch nebo demo to si skutečně raději skočím na warez. Na Tiscali ne, protože tam je situace v podstatě stejná jako tady;-D.

0/0
3.5.2009 8:08

lolko

Re: ...

pravda, pravda

0/0
8.5.2009 8:14

x xc c

x vbxv

Čtenáři i autor zamněnují komunismus s reálným socialismem. Komunismus je utopická ideologie, která vznikla v podmíkách kdy kapitalista ždímal dělníka za otřesných podmínek 16 hodin denně. Podstatou ideologie bylo pověsit zloděje=továrníky na lucerny a dělat každý sám na sebe, kdo bude dělat hodně bude se mít dobře a kdo nebude ať si chcípne. Žádné rovnostářství, žádné masové zabíjení (krom vykořistovatelských zlodějů).

Doporučuji přečíst si pár knížek od Marxe, a pochopíte proč se současná vládnoucí garnitura bojí této ideologie jako čert kříže a úmyslně ji prostřednictvím sdělovacích prostředků  zaměnuje s reálným socialismem. Na rozdíl od anarchie apod. totiž poukazuje na slabiny stávajícího systému a pedevším dává návod jak odstavit vládnoucí gardu od koryt.

0/0
29.4.2009 16:20

zekinth

Re: x vbxv

Tak za tento názor se můžu stoprocentně postavit. Konečně to někdo uvedl na pravou míru. Jo. A je pravdou, že ideály tzv. demokracie u nás przní dnes jistí lidé zrovna tak jako prznili jiní lidé před listopadem ideály socialismu. Takže je to vlastně stejně vylej nalej.

0/0
3.5.2009 7:43

Polaris

Re: Re: x vbxv

Ergo jste myslím právě oba shodně vysvětlili skutečnou nebezpečnost levicových ideologií (protože jde skutečně o ideologie, nikoli o filozofie). Ono je totiž ZCELA nepodstatné, jak dokonalých cílů chce daná ideologie dosáhnout, pokud to nemá reálnou šanci dojít kamkoli jinam, než k totální katastrofě. A to přesně je konečným osudem všech *ismů, bez ohledu na to, jak se do toho půjde. Snaha o implementaci komunismu má na konci 100% jistý naprostý rozklad řádu a masakr, jehož rozsah se může lišit dle daného prostředí, otrlosti implementátorů a doby, která se tomu věnovala. Tedy - může to skončit ekonomicky a zejména morálně zdecimovanou společností, jako jsme viděli ve dvacátém století v ČSSR, nebo třeba 20 miliony mrtvých následkem hladomoru, což byl bezpochyby i na podmínky ČLR majstrštyk. A jak se sakra všichni snažili...

A víte vy oba, kde je ten problém? Je v tom, že se to vždy zhroutí právě na těch, o kterých mluvíte jako o "utlačovaných", nebo o těch, "pro které to děláte". Protože to oni jsou těmi, kdo se jako první vrhnou na možnost ten systém rozkrást, využít, zneužít a vyvraždit ty co nenávidí. Chytré, schopné, bohaté... jiné. To oni jsou základní materií pro ty, kdo s levicovými kecy vybudují další totalitu, Jáchymov, Mírov, gulagy, ostanaté dráty (aby se z ráje neutíkalo)...

Jistě, Marxovy teorie mohou znít hezky. Stejně jako když Mugabe v prosperující Rhodesii vyháněl a nechal vraždit bílé farmáře, aby mohl zavést socialismus. Teď ho mají...

0/0
5.5.2009 4:43

zekinth

Re: Re: Re: x vbxv

Musím se přiznat, že až do takových detailů studovaný nejsem. Něco si pamatuju z historie... poznám nepravost když ji vidím, nerad lámu věci přes koleno a zastávám názor, že odsoudit něco nebo někoho je velmi jednoduché. No a pokud jde o masakr tak za ten považuji to co se v naší zemi a vlastně i v celé Evropě děje dnes.

0/0
5.5.2009 17:40

Vasis

No nevim, ale zaklad teto skupiny ..

..by melo tvorit staricka perestrojka ! kdo nehral jako by nezil

0/0
29.4.2009 12:12

Starej Pařan

Komunistické hry

v pravém slova smyslu neexistují. To že někde bojujete za Rusy nezamená že to je nutně komunistická hra. IMHO mi tam chybí Tropico (simulátor Kuby) kde si můžete zvolit přesvědčení - komunista. Jednu - komunistickou - hru mám doma i já. Jmenuje se to ukaž co víš, je to asi ze šedesátých let a je v tom figurky "chytrého pionýra" který drží v ruce drátěné ukazovátko, uprostřed byl kruhový výřez tam se pionýr dal, natočil se na jednu otázku sezařenou do kruhu, postavil se na zrcátko pak se otočil a ukázal ukazovátkem na správnou odpověd. Docela dost otázek a odpovědí se týkalo SSSR takže tuto dnes už historickou kuriozitu lze považovat za opravdu propagandisticko-didatktickou pomůcku. Jen to není videohra...

0/0
22.4.2009 18:13

Host

Re: Komunistické hry

takova hra stale existuje, akorat tam nejsou otazky o sssr a na magnetu se uz netoci pionyr :-)

0/0
3.9.2009 19:07

Zz3r0o

CO TO??

nevite uz ani co vymyslet?radsi piste poradne recenze na novinky a ne jen sem tam ne neco aby se nereklo!!vzdyt tady kolikrat i 2 dny je na strance jedno a to same....driv to tu byvalo lepsi ted je to neprehledne a jen same kraviny...

0/0
22.4.2009 15:46

gewet

soudruhu nezlob se

Neznám víc komunisticky laděnou hru než soudruhu nezlob se... a to je z českých luhů a hájů...

0/0
21.4.2009 19:59

thegrid

Re: soudruhu nezlob se

Zrovna sem to chtěl napsat, ale upřít se tomu nedá, že je vtipná, společenská a opravdu zabere dost času, jo to bylo moje mládí na chajdě ;-DR^ (PS: a pro autora článku: ,,Zatancuj Kozáčka, nebo běž do vězení" ;-D)

0/0
21.4.2009 22:42

peto

Re: Re: soudruhu nezlob se

no jasne ako mohli zabudnut na sudruha, tolke spomienky :D

najlepsie boli hlasky na :( kartach na BEZ: ukradl si housku, pri volbach jsi sel za plentu, demostroval si lidske prava,

take skolacke chyby co sa dali iba na BEZe spravit :D

0/0
21.4.2009 22:59

Vedros

Ochránci komunismu

Všiml jsem si zde některých obránců komunismu. Já sám považuji tuto ideologii za svinstvo (to jsem napsal velmi slušně) a jeho idee mi připadají prázdné. Na některé komunistické činy se zapomnělo a všichni si musíme přiznat, že přinesl spíše zlé věci. Například: V sovětškých gulazích bylo na počátku 50. let přibližně 10 milionů lidí. Tzv. čínský Velký skok vpřed vyvolal největší lidmi vyvolaný hladomor v dějinách a čínská kulturní revoluce vedla k obrovských masakrům. Vzláště na dvě posledně jmenované věci se často zapomíná.

0/0
21.4.2009 19:23

VRB

Re: Ochránci komunismu

Víš jak se to říká...Kapitalismus je krok před propastí, komunismus je krok před kapitalismem.

0/0
21.4.2009 20:14

ALi

něco jste opomenul pane autor

a co takové hammer and sickle?

btw jinak s tou propagandou běžte už do řiti :-)

0/0
21.4.2009 19:08

Phoenix

Re: něco jste opomenul pane autor

S jakou propagandou? To, ze je komunismus hnus fialovy neni zadna propaganda, to je historicky fakt.

0/0
22.4.2009 12:26

blesk

KGB

Pamatuju si, ze byla adventura KGB, to snad je trosku s komunistickym podtextem ne?

0/0
21.4.2009 17:53

Martin Jirousek

No

V těchto hrách se určitě školní zabijáci neinspirovali. :-P:-P

0/0
21.4.2009 17:27

Polaris

Re: No

Ano....... těžko říct, co tehdy na lidi působilo tak, že velká část z nich skončila s pokroucenou páteří, jako udavači, fízlové, zloději, meloucháři, kariéristi schopni se straně zqaprodat jakkoli, aby urvali nějakou výhodu...... Ve školách se nestřílelo. Zato byli ideálem úspěchu vexláci, zelináři, řezníci, automechanici a vedoucí v některých typech obchodů. Takoví, kteří věděli, že co je doma, to se počítá a že i soudruh potřebuje maso na biftek, takže je to v pohodě.

Hnus k zblití ta doba.

0/0
5.5.2009 4:26

Beelbrox

Komunismus??

Chtěl bych se zeptat co je na komunismu nedemokratického a z jakých zkušeností autor vychází.Nevím o tom,že by v některém státě kdy komunismus existoval.Za odpověď děkuji.

0/0
21.4.2009 17:17

sk

Re: Komunismus??

treba zruseni soukromeho vlastnictvi nasilim ? nebo myslite ze to jde jinak ?

0/0
21.4.2009 17:42

Emanuel

Re: Komunismus??

Na otázku "co je na komunismu nedemokratického" vážně nevím, co bych Vám odpověděl. Sice se komunisté vždy sami oháněli "diktaturou proletariátu", ale to jistě jen tak posovětsku žertovali a Gulagy a Jáchymovy byly spíš něco jako ozdravovny. Jinak komunismus ve smyslu, že si každý může nabrat "podle svých potřeb", byl k vidění pouze někdy kolem roku 1966 u hippies v San Franciscu, ale těm by se označení za komunisty pranic nelíbilo. To, že výrazy "komunismus, komunistický" používám ve zjednodušujícím smyslu, píši hned zkraje článku. Běžně se mluví o tom, jaké to bylo "za komunismu", aniž by Žena za pultem dávala Majoru Zemanovi konzervy a zelí zadarmo.

0/0
21.4.2009 17:51

beelbrox

Re: Re: Komunismus??

Děkuji za odpověď.Ano měl jsem na mysli komunismus ve smyslu toho slova,nezaměňovat prosím se Stalinismem atd.Komunismus jako jediná možnost přežití lidstva a potažmo veškerého života na této planetě si to nezaslouží.:-)

0/0
21.4.2009 18:05

Azazel

Re: Re: Re: Komunismus??

Komunismus je jen jeden - je to to co jsme my a mnoho miliónů (miliard) lidí zažívali a mnozí stále zažívají... a nic pěkného na tom není!

0/0
21.4.2009 18:18

Phoenix

Re: Re: Re: Komunismus??

http://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost-myslenka-komunismu-nemuze-nevrazdit-fbk-/p_spolecnost.asp?c=A081107_115755_p_spolecnost_wag

Kdybyste rekl, ze "nacismus jako jediná možnost přežití lidstva a potažmo veškerého života na této planetě si to nezaslouží" tak uz po Vas jdou. Ale komunismus, nejvrazednejsi ideologii vsech dob adorovat stale dovoleno?

Jestli nesouhlasite s vyse uvedenym odkazem, tak to zkusime znovu, Vy definujete komunismus a ja Vam reknu, proc je to takovy odpad.

0/0
21.4.2009 18:23

beelbrox

Re: Re: Re: Re: Komunismus??

Na to můžu odpovědět citátem:

Tato pak bude nahrazena svobodou nakládní všech lidí se všemi věcmi světa a vlastním časem, tím jediným co fyzikálně lze vlastnit. To vše musí být na základě naprosté rovnosti a bratství všech! Tam už nebude pro nedokonalé jedince zmítané pudy opočlověka místo.Buď bude všem lidem bratrem tak jako oni jemu, nebo holt bude bratrem divým šelmám! Pak ovšem musí počítat s tím, že též s těmi šelmami pohlédne do hlavní spravedlnoti Člověka ...

0/0
21.4.2009 18:31

beelbrox

Re: Re: Re: Re: Re: Komunismus??

Protože:právě jen to bude!Nic jiného ani být nemůže, neb cokoliv jiného je neslučitelné s přežitím lidského druhu ve Vesmíru. Holt zákony dialektiky dějin jsou pro některé jedince možná kruté, ale neúprosné a pro lidstvo též spasitelné ...

0/0
21.4.2009 18:35

Darkfighter

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Komunismus??

Jj, ve tvém pojetí nikdy s úspěšnou realizací nepřekročí rozměr a prostor tvé lebky a lebky jinných naivků a fantazírků, nicméně je hezké, že tě to baví.

0/0
21.4.2009 20:52

Azazel

Re: Re: Re: Re: Re: Komunismus??

"A komu se to nelíbí toho zabijem"

To si dodat zapomněl, co?

0/0
21.4.2009 18:47

beelbrox

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Komunismus??

To přece musí každej pochopit;-)

0/0
21.4.2009 19:15

Phoenix

Re: Re: Re: Re: Re: Komunismus??

Nemuzete nakladat s necim, co neni Vase. Kdyz se jedna o majetek, ktery patri nekomu jinemu, tak ten jiny clovek Vam jej zpravidla dobrovolne neda ani nepujci a pak to konci zakonite miliony mrtvych, jak uz jsme se bohuzel v realu presvedcili.

Vlastni cas nevlastnite ani fyzikalne ani nijak jinak uz jen z toho prosteho duvodu, ze fyzikalni velicinu nemuzete vlastnit. To byste mohl zrovna chtit vlastnit kilogram.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Vlastn%C3%AD_%C4%8Das

Pokud jste mel na mysli vlastni cas jako cas konkretni osoby, tak ten nevlastnite take fyzikalne ani nijak jinak. Nemuzete jej nikomu darovat, prodat ani nic podobneho, jenom se  diky nemu projevujete. To je jako byste rekl ze vlastnite vlastni prostor.

Rovnost vsech je nesmysl, treba zena neni rovna muzi, protoze je s nim diky rozdilne funkci mozku a biologickym odlisnostem nesrovnatelna. Stejne jako si neni rovny cernoch a beloch, protoze cernosi maji v prumeru o jednotky procent vice svalove hmoty a o jednotky procent mensi IQ. Proto je NBA plna cernochu. Pletete dohromady rovnost a rovnopravnost. A Veta "Tam uz nebude pro nedokonale jedince misto" evokuje dalsi prolevani krve pro lepsi pristi. Takze z poloviny je uvedeny citat straslivy blabol (kdo ho proboha vymyslel?) a z druhe poloviny potvrzuje to, co jsme tady uvedli. Ze komunismus je zhovadila totalitni ideologie, ktera ve svem dusledku vzdy vede k zavrazdeni milionu lidi. Stejne jako jakakoli jina ideologie, ktera slibuje vybudovani raje na zemi. Co tam mate dal?

0/0
22.4.2009 9:17

beelbrox

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Komunismus??

Komunismus vychází z předpokladu,že "Lidská přirozenost" je nesmyslný termín. Povaha člověka je determinována společensko-ekonomickými podmínkami, do nichž je jedinec vržen nezávsile na své vůli! Kdyby tě rodiče pohodili někde v lese a vychovali tě vlci, budeš chodit po čtyřech a lízatvůdčímu samci, bude ti vlastní pokora a poslušnost k němu. Na ostatní budeš vrčt a bojovat s nimi o to, co vám vůdčí pár ponechá. Člověkem tě udělala společnost, a ty jsi jejím obrazem ... jiným ve starověku či středověku, jiným třeba v Islámu.Tudíž potřeba vlastnit není pro člověka přirozená.Zajímavé je ,že ze stejného názoru vychází i křesťanství : "člověk se rodí dobrý"....

0/0
22.4.2009 12:30

skl

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Komunismus??

njn omyl no

0/0
22.4.2009 15:26

hmmm

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Komunismus??

A protože vlastnitctví není pro člověka přirozené, budeme lidem jejich vlastnictví krást a říkat, že všechno je všech, aby všichni měli stejně (zajímavé je, že tak to dopadlo ve všech zemích, kde chtěli komunismu dosáhnout). Prostě a jednoduše je mi z komunismu na blití.

0/0
22.4.2009 15:32

Phoenix

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Komunismus??

Povaha cloveka neni determinovana nicim. Jsou jedinci, kteri se budou chovat slusne v totalite a jedinci, kteri se budou jako hovada chovat v demokracii. Ano, cloveka lze urcitym zpusobem smerovat a vychovavat, ale dodnes se nevi kolik a rozhodne ne 100%. Nevime ani, jestli ma clovek vice povahovych rysu zdedenych nebo formovanych vychovou.

Potreba vlastnit je prirozena nejen pro cloveka, ale i pro spoustu zvirat (i opice jsou schopny pobit se o nalezene cetky). Jestli se Ti nezda potreba vlastnit pro Tebe prirozena, klidne vsechno rozdej, ale nenut do toho ostatni. BTW Doufam, ze jako spravny zastance komunismu dres do umoru a pote rozdavas potrebne chude mase. A ano, i krestanstvi vychazi z nebetycneho omylu, ze clovek se rodi dobry (genetika asi nic, co?) a ze je potreba se obetovat pro spolecnost. Krestanstvi narozdil od komunismu nikoho k obeti pro spolecnost nenuti nasilim.

Na zbytek vytek jsi mi neodpovedel. Zejmena na to, ze komunismus musi zakonite skoncit masakrem milionu. Beru to tak, ze na tak jasnou vec proste neni co rict.

0/0
22.4.2009 22:33

beelbrox

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Komunismus??

Podle mě musí zákonitě kapitalismus skončit masakrem miliard.Kdo nařídí kapitalistovi aby přestal v zájmu zisku devastovat tuhle planetu?Například prodej emisních limitů je krásným příkladem kapitalistické ekologie.A nebo budem kolonizovat jinou planetu?Jen aby jsme to stihli;-)

0/0
23.4.2009 12:25

beelbrox

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Komunismus??

Měl jsem na mysli emisní povolenky pardon.

0/0
23.4.2009 12:27

Phoenix

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Komunismus??

Beelbroxi, komunismus devastoval tuto planetu asi milionkrat vic nez cokoli jineho. Bez se podivat na zdevastovanou prirodu v byvalem SSSR (pokud si tedy nepamatujes zdevastovanou prirodu u nas). Nebyla rec o tom, jestli neco jineho vede k masakru milionu (jakoze kapitalismus ne), byla rec o tom, ze komunismus vede k masakru milionu. Coz jsi nepoprel, neb neustale mlzis a odbihas od tematu. Tak se k nemu zase vrat, dokaz, ze komunismus pri svem naplnovani k masakru milionu nevede (ja uz jsem jednoduse dokazal ze vede, tak mi to zkus vyvratit).

1) Jak presne seberes bez krveproliti soukromy majetek milionum lidi, kteri jej logicky dobrovolne nikomu nevenuji? 2) Jak presne si jsou lide v komunismu rovni, kdyz delnicka trida je rovnejsi (nehlede na to, ze to zase bude ridit jeden clovek v roli feudala, takze beztridni komousska spolecnost je uplna blbost)?

3) Kolik procent povahy cloveka je ovlivneno vychovou a kolik zdedeno (viz. blabol o neexistenci lidske prirozenosti a determinovani povahy okolim). Kdyz se clovek zamysli nad pohozenim mezi vlky, tak by pri dodrzeni teto teze neumel nikdo nic. Od koho by se asi prvni lide cokoli naucili? Pak uz zbyva jen kreacionismus a s tim komousi take nesouhlasi. Ne ze by byl komunismus jedina silena totalitni ideologie, ktera je v rozporu sama se sebou.

4) Potreba vlastnit je prirozena a lze ji nalezt i u zvirat. Kdyz bude vsechno vsech, tak nikdo nic nevlastni? Nebo neco vlastni delnicka trida ci lid? Ze by nakonec nekdo preci jen musel neco vlastnit? Co treba obleceni nebo obuv? To si bude trenky menit taky kazdy s kazdym? Nebo budou vsechny trenky patrit delnicke tride?

5) Jaka je Tva prace? Dres jako spravny zastance komunismu do umoru, abys diky sve praci nasytil hladovejici masy vykoristovanych? Nebo se valis jako spravny levicak s fotrovou kreditkou v kapse na filde, nosis tricko s vrahem Che, snis o teplem fleku ve statni sprave a cas od casu jdes pod dojmem beztrestnosti hodit par dlazebnich kostek do vylohy McDonaldu, symbolu prohnileho kapitalismu?

0/0
23.4.2009 22:49

beelbrox

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Komunismus??

Jsme zase na začátku,v SSSR ani nikde jinde komunismus nikdy nebyl.Nemá to smysl,samozřejmě jako každý pravičák víš všechno nejlíp a naprosto o sobě nepochybuješ.Kolik procent povahy cloveka je ovlivneno vychovou a kolik zdedeno,o tom se odborníci neustále jenom dohadují,ale ty víš,že co jsem napsal já je blábol.Tak aby jsi se dal na vědeckou dráhu ,to je na nobelovku.Tak se měj asi je na čase to ukončit.

0/0
24.4.2009 14:17

xmen

Kde je

Kde je YOU ARE EMPTY ????????

0/0
21.4.2009 16:12

ALi

Re: Kde je

nikde. těch počítačových na které se zapomnělo je víc. Jde vidět že to je jen amatéřina antikomunistického pisálka. Držte se PC her a na politiku serte. Takovejch sraček už je na každym vebu přehrše. Držte se toho v čem jste dobří a toho proč jsem lidé chodí.

Pokud do toho začnete míchat politiku, o které dle článku u i reakcí přílišné ponětí, vznikne z toho podobný paskvil, který by i s diskusí patřil na nějaký blog pro méněcenné pravičáky a ne na (dle mého názoru) nejkvalitnější český web o pc hrách.

0/0
22.4.2009 3:26

Phoenix

Re: Re: Kde je

Antikomunismus je moralni povinnosti kazdeho slusneho cloveka.

Pravicaci byvaji malokdy menecenni (menecennost je pocit), protoze jednim z piliru pravice (realne, ne levy stred ala ODS) je tezky individualismus, spolehani se v prve rade na vlastni sily a neschovavani se za masu (at uz si pod pojmem masa predstavime delnickou tridu ci bilou rasu).

0/0
22.4.2009 12:22

Kmotr

Nuclear Adventure

Na stare dobre 8bit Atari. Ach ...

0/0
21.4.2009 15:59

xmacala

xxx

Tak jako nevim, ale hodne kumunistickej mi teda prisel Red alert 3

http://www.youtube.com/watch?v=KaCjkAA3L1I&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=nFElw0Pccdg

Vám to nepříjde? Mě tada dosti

0/0
21.4.2009 14:05

Ursus

Re: xxx

9. Command & Conquer: Red Alert

Tím se samozřejmě myslí celá série.

0/0
21.4.2009 15:30

fts

top10

a co treba Freedom fighters? tam komunisti obsadili USA. vyborna hra.

0/0
21.4.2009 13:24

Inka

tyhle radoby moudre clanky jsou opravdu k smichu

Mel bych otazku na autora , dle ceho hry vybiral a proc neni mezi hry zahrnuta take hra "Hearts of Iron" kdyz vlastne patri mezi 10 nej nacistickych her, protoze hrac muze hrat za treti risi ,tak samo muze hrat i za tehdejsi SSSR , tak proc to tam take neni ?

Ja bych odpovedel proc, jelikoz jsou tyhle clanky opravdu o nicem a autor nekde neco videl ,tak to zde placl, aniz by se seznamil s obsahem hry ,jelikoz HoI je jedna s nejkomplexnejsich strategii vubec a s nacismem ani bolsevismem nema nic spolecneho. To jen pro neznale .

Takze vlastne pane autore pisete o necem i cem vubec nemate ani potuchu. viz minulej clanek   

0/0
21.4.2009 13:09

Ursus

Re: tyhle radoby moudre clanky jsou opravdu k smichu

Ptáte se proč tam není Hearts of Iron a v zápětí si odpovídáte "...je jedna s nejkomplexnejsich strategii vubec a s nacismem ani bolsevismem nema nic spolecneho". Napřed myslet, potom psát. R^

0/0
21.4.2009 15:33Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.