Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Heavy Rain a Madison ve sprše

Psychologický thriller Heavy Rain: The Origami Killer sbírá výborná hodnocení mezi 9 a 10 body z možných deseti jako na běžícím pásu. Naposledy přispěl prestižní americký magazín Game Informer s 9,5/10 a tak se samozřejmě museli ozvat moralisté, kritizující nahé či milostné scény ve hře. Na jednu z nich se podívejte.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ROSES LIVE

si nemeje ani pipinu ?

?

0/0
10.2.2010 10:10

Lord of the Station

Re: si nemeje ani pipinu ?

No ta scenka s tim Wc je asi neuplna:-) ale jinak je toho ve hre rekl bych az dost, neresil bych to.

0/0
10.2.2010 12:03

Jumik

Re: Re: si nemeje ani pipinu ?

Podle recenze tam zase taková volnost není ;-)

0/0
10.2.2010 21:16

Regis

No,já se nebojím..

Měl jsem tu výhodu, že jsem si to hraní mohl zkusit v dvanácti kapitolách. Kdybych se měl vyjádřit k těm 1020 koncům, tak to skutečně neberu nijak vážně..jednak by to nikdo neuhrál, jednak i když Cage řekl, že jsou skutečně napsané scénáře na každý, tak nemyslím, že třeba kvůli každému bude nutné dohrát hru. Ale co se týká délky, třicet hodin zábavy, o kterých mluví Famitsu je pro mě absolutně dostačující, 60 nabízí FF XIII, kde je 10 hodin filmů filmů. Ale myslím, že když bude chtít člověk skutečně vyzkoušet (a ta hra k tomu strašně láká) důsledky z různého jednání, vyjde mu to klidně na 70 hodin i více. Interaktivita... to je těžké, interaktivita je tu velká volnost také, ale drží se to logiky věci, což se mi líbí. Nemyslím si, že hru obklopuje hype, protože tak nazývám NEODŮVODNĚNÝ povyk, tady z vlastní zkušenosti a dle hodnocení ostatních můžu říct, že to je prostě zájem o skutečně převratnou hru. To, že se nebude líbit každému je věc jiná. Ale pokud si někdo představuje, že je tu svázaný pak není. Rozhodně je tu výrazně větší svoboda (díky x možnostem rozhodování a jejich y důsledkům) než u většiny klasických příběhových her, vedoucích od bodu A k B a pak prostě k Z.. pěkně po písmenkách.. Heavy Rain je pavučina.. někde začíná, ale kde skončí, to je vždy ve hvězdách. A souhlasím s Cagem, že hru skutečně většina lidí bude hrát zcela unikátní cestou a lidé si pak budou vyprávět kudy šli oni a kudy kamarádi a jak se cesty měnily. Ale i dvacet konců, které jsou jisté, mi dokonale stačí. A stačilo by mi i 30 hodin až dost.

0/0
9.2.2010 22:20

IARK

Re: No,já se nebojím..

Pěkný R^ konečně něco věcného, díky.

0/0
9.2.2010 22:24

Jumik

Re: No,já se nebojím..

Já jsem z těch ukázek a z dema byl docela zklamaný, protože to nesplnilo moje očekávání který vzešlo z rozhovorů a prohlášeních o tom jako to bude fantastický. Svým skeptickým pohledem snad předejdu rozčarování a možna budu i překvapen. Počkám si do 28smýho, jestli mi do tý doby vrátí PSko z reklamace, objevilo se mi totiž red blinking of death x-) BTW: mluvím jen o hratelnostní a příběhový stránce, grafika je slušná, ikdyž někdy zamrzí místy naprosto zbytečně rozmazaný textury, ale jak už se tu psalo ty animace jsou špatný, mohlo to být daleko lepší, jak už bylo někde psáno hodně odfláknutý motion capturing !! A aby to nevypadalo jakože je to něco proti PS3, tak se koukněte na Heavenly Sword, tam jsou animace o 2 třídy lepší ;-)

0/0
9.2.2010 22:57

Mirabell

Re: No,já se nebojím..

Mě by zajímala ta svoboda a následky. Měl jsi možnost těch 12 kapitol vyzkoušet jen jednou, nebo pakovaně s jinými volbami?

Pokud jsi provedl jiné volby, změnil se hlavní příběh, nebo byl pokaždé stejný?

0/0
10.2.2010 7:10

Mirabell

Bojím bojím.

Tahle hra bude fajn. Ale největším zklamání bude její slibovaná volnost. Až budete mít třeba na výběr useknout nebo si ponechat prst, a  policie vám ho v příští scéně ustřelí tak jako tak... tak si možná vzpomenete, že ti pochybovační pitomci a hateři na BW diskusích měli pravdu.

Heavy Rain narazí díky svému přehnanému hypu a nepslným slibům. 1 Gameplay 10 hodin. Shlédnutí všech možností 30 hodin. Slibováno 1020 konců. Opravud jsem sám, komu zde něco silně nesedí?

0/0
9.2.2010 16:12

soky76

Re: Bojím bojím.

Nesuď hru, dokud nezahraješ. Zatím sedí všechno.

0/0
9.2.2010 18:58

Mirabell

Re: Re: Bojím bojím.

Sedí co všechno?  1020 konců během tří zahrání? Ať uvidíš ustřelenej prst (protože ti hra odmítne nabídnout i tak primitivní volbu jako o něj nepřijít), tka jak říkám - na nás pitomce "co si to nikdy nezahrají" si vzpomeneš. I když ani potom neuznáš chybu, že jsi nevvěřil :-)

Smís se zeptat jak velkou svobodu si od hry slibuješ? Kolik opravdu odlišných konců čekáš? (konec ve stejný lokace, kde ře řeší stejná situace jen pomoc jiné postavy není opravdu odlišný konec, ale jen variace na totéž). Kolik z těch 1020ti konců myslíš že se bue odehrávat úplně jinde a půjde o jinou situaci?

Kolik postav bude moci umřít v soubojích během první poloviny hry? Kolik z nich bude moci umřít před koncem gameplay? (nepočítej prosím úmrtí ve finální bitce a outrech). Půjde ovlivnit vývoj hlavního příběhu? (tzn že se celý děj začne ubírat jinam - navšítívš jiné lokace, budeš vést rozhovory o něčem úplně jiném a nenarazíš na ty situace co by se stali, pokud by jsi se rozhodnul jinak Mluvím tedy o opravdovém rozvětvení děje. Ne že mě zatknou, tak mi přibude scéna s útěkem z vězení a dál pokračuju jako by se nic nestalo). Bude se příběh takhle zásadně větvit? Od které části hry? O začátku? Od čtvrtky? Od půlky? Nebo jen na konci?

Docela mě fakt zajímá co v těchto ohledech ude Heavy Rain splňovat. :-)

0/0
9.2.2010 19:54

soky76

Re: Re: Re: Bojím bojím.

Jak říkám, kup si tu hru, zahrej a pak se ptej. Nevím co tu dál řešíš..

0/0
9.2.2010 20:19

Mirabell

Re: Re: Re: Re: Bojím bojím.

Jka možná víš, hra ještě není ke koupi. Do tý doby se mohu pouze ptát. Ty vypadáš že o ní víš víc než já, proto bych se tedy rád dozvěděl co ty osobně od té hry očekáváš v oblastech na které jsem se ptal (a které jsou nám až moc sladce mazány kolem huby).

Kolik postav myslíš že půjde zabít a jak brzy? Bude es moci hlavní příběh rozdělit na úplně jiný podle tvé volby? Nebo tě hra bude držet v nadefinovaných kolejích? Na kolik různých příběhů myslíš že ho půjde rozdělit? (stačí řádoě nechci teď samozřejmě přesná čísla, vím že se to nedá vědět. Ale 1020konců? Myslíš že aspoň 4 se budou odehrávat v jiných lokacích)?

Drze tu odsekáváš a přitom sám nejsi schopen říct, co si slibuješ. Neříkej, že po registraci máš strach, že ti někdo tvé omyly omlátí o hlavu :-)

0/0
9.2.2010 20:24

soky76

Re: Re: Re: Re: Re: Bojím bojím.

Já si od toho slibuju, že si tu hru koupím, zahraju si ji a pak můžu vést nějaké úvahy a studovat, jestli tam je 2000 konců, nebo jen 1020 konců. Já tu hru nevyvíjím, tak víc ti bohužel nemůžu říct :)

0/0
9.2.2010 22:03

Mirabell

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bojím bojím.

1) Takže ty se na to tak těšíš niž by si o hře cokoliv vědět.

2) Vůbec nic zajímavého od ní neočekáváš? Já myslel, že to má být pecka. Pokud něco očekáváš, umíš napsat co?

3) Psal jsi " Zatím sedí všechno." Tím jsi myslel  tedy co? Já myslel, že konkrétní informace u kterých už víš, že budou splněny. To byl tedy jen takový nicneříkající výkřik do prázdna, který znamenal "Zatím nevíme nic"?

0/0
10.2.2010 7:08

IARK

Re: Re: Re: Re: Bojím bojím.

Vy tu reakci máte nějak nacvičenou? ještě jsem tu od vás pomalu neslyšel věcnej příspěvek, člověk si myslí, že v diskuzi se o hře něco dozví a ne jen kup si to, zahrej a pak se ptej, na co pak takova diskuze je? Když neumíte napsat ani větu rozvitou.

0/0
9.2.2010 20:26

soky76

Re: Re: Re: Re: Re: Bojím bojím.

Nemusím ti tady vykat, že ne? Ty mi taky nemusíš. Napsal jsem to zcela jasně, takové úvahy o něčem, co zatím nemůžu hrát jsou celkem na nic. Co k tomu chceš dodávat? A k čemu je taková diskuze dobrá?

0/0
9.2.2010 22:00

IARK

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bojím bojím.

Nebylo to vykání, ale množné číslo, protože nejsi jediný s touto frází, vetšinou je tedy využita spíš jako "hrál jsi demo tak co sem lezeš"  Takže spíš jsem se divil nad tímhle. Jinak pokud říkáte, že sedí všechno, tak toho asi víš líp než zde diskutující lidé a recenzent na kterýho je zde reagováno, tudíš b jsi se mohl podělit aspoň o to, když už tvrdíš, že všechno sedí.

0/0
9.2.2010 22:08

IARK

Tak jsem si konečně pustil to video

Vypadá to celkem zajímavě a nechápu co proti tomu ty moralijci mají, víc sexu vidím v Neděli ve 4 odpoledne, jen to na tom zachode mohli vynechat, nechtel bych bejt s hrdinkou az dostane prujem ze spatne vecere :-). Jinak celkem zajímavý a třeba na tedy tý scéně by mně zajímalo jak moc se podepíše na tom co kde kdo skazil, nebo to vzdy dojde treba ke dvoum vysledkum (zjednodusene - utece zajmou ji).

0/0
9.2.2010 16:11

Mirabell

Re: Tak jsem si konečně pustil to video

Však záchodovou scénu vynecháš a máš to stejný jako by tam nebyla...

0/0
9.2.2010 16:19

Bob_Saint-Clair

Heavy Rain

A máme tady recenzi na Famitsu.

10,9,8,10 = 37/40 = 9,25/10

- One play is about 10 hours. If you want to finish all the game scenarios it's 30 hours -  Innovative control and fabulous story -  You can really immerse your emotion, especially if you have kids -  Lots of branching in the story -  Top notch atmosphere -  Keeps you continue playing want to -  You can also sense fear  -   The game has no " game over".

A např. takovej GameInformer - 9,5/10.

Jo, a všichni neangličtináři světa, polib te mi pr....;-D

0/0
9.2.2010 14:02

wesc

Re: Heavy Rain

Game Informer - 9.5 / 10 .....

0/0
9.2.2010 14:52

IARK

Re: Heavy Rain

Pokuď chceš na českém webu slovně urážet čechy, kteří preferují češtinu, tak tě prosím aspoň piš správně česky.

0/0
9.2.2010 14:57

Bob_Saint-Clair

Re: Re: Heavy Rain

Přečti si svoje příspěvky, a pak někoho poučuj o češtině.

0/0
9.2.2010 15:01

IARK

Re: Re: Re: Heavy Rain

Ano, ale ja se do čechů nenavážím :-)

0/0
9.2.2010 15:17

Bob_Saint-Clair

Re: Re: Re: Re: Heavy Rain

A kdo se naváží do čechů, nebo dokoce je uráží? Já se  snažím urazit všechny blbce. Jde mi to?;-)

0/0
9.2.2010 15:29

IARK

Re: Re: Re: Re: Re: Heavy Rain

To nevím, pověz urazil ses ze svého příspěvku? :-) 

jinak do koho se tedy navážíš? Do Britů? a já myslel, že po sobě ty výplody aspoň čteš. Pokud píšeš všichni neangličtináři, tak kdopak to asi bude :-/ Že by tak 4/5 planety?

0/0
9.2.2010 15:33

wesc

Re: Re: Heavy Rain

LOL ;-D

0/0
9.2.2010 15:04

IARK

Re: Re: Re: Heavy Rain

A dalsi kvalitni prispevek ;-D

0/0
9.2.2010 15:17

wesc

Re: Re: Re: Re: Heavy Rain

O tvojich se to rict neda :-)

0/0
9.2.2010 15:26

IARK

Re: Re: Re: Re: Re: Heavy Rain

Chlapce chlapce, nekdy byti mela maminka naplacat a vysvetlit ti neco o respektovani nazoru druhych, jinak z toho jak pises, tak i viznam slova sarkazmus, jinak dle tvych prispevku jses pouze ubohej spamer.

0/0
9.2.2010 15:29

wesc

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Heavy Rain

napodobne Rv

0/0
9.2.2010 15:34

IARK

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Heavy Rain

Á koukám došli argumenty ;-D

0/0
9.2.2010 15:35

wesc

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Heavy Rain

nekomu mozna dosli, nekdo je nikdy nemel ;-D

0/0
9.2.2010 16:39

IARK

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Heavy Rain

Obecenstvo tleská dalčímu gagu.

0/0
9.2.2010 20:06

Nate

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Heavy Rain

Zrovna ty máš co mluvit o respektování nazoru druhýchRv

0/0
9.2.2010 15:47

IARK

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Heavy Rain

Copak, najdi mi jediný příspěvek, kde nerespektuju názor jiných. Samozřejmě jako názor nepočítám příspěvky typu - Xbote, Warezaku atd. ktery jsou tedy od zmineneho diskutujiciho. To je pouze nesmyslne urážení.

0/0
9.2.2010 15:49

Nate

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Heavy Rain

"popobíhání v podřepu při zastavení se pozvedne"

Nechci nic říkat, ale zrovna tohle jsem už v několika hrách viděl

už timhle utočíš na názor někoho jiného.

0/0
9.2.2010 15:58

Cubky

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Heavy Rain

Nechci nic rikat, ale toto neni priklad nerespektovani nazoru, ale pocatku diskuze...

0/0
9.2.2010 16:05

IARK

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Heavy Rain

Útočit a respektovat jsou dvě rozdílné věci, navíc se koukni, že i když útočím, tak vždy slušně a pokud ten druhý má dobré argumenty, tak mu nezačnu nadávat, "protože přece já mám absolutní pravdu" Navíc tu o tý hře diskutuju, ale někteří sem přišli jen napadat a o ničem tu nediskutují (že?) takže teď mi řekni v čem, že jsme podle tebe stejný?

0/0
9.2.2010 16:07

Nate

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Heavy Rain

nejsme stejní v ničem protože já se celý den nenudím a nesedím celý den na dikuzi bonuswebu abych tu ryl do ostatních.

0/0
9.2.2010 16:58

IARK

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Heavy Rain

Jednak si mně srovnával s někým jiným, takže nevím proč to stahuješ na sebe, asi cítíš vinu :-) a jednak já do ostatních neryju, ale ty jo. :-)

0/0
9.2.2010 20:05

Nate

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Heavy Rain

já tě nesrovnával s nikým tudíž bylo logické myslet si, že se ptáš v čem jssme stejní ty a já

0/0
9.2.2010 21:03

IARK

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Heavy Rain

V moji reakci na wesce "Zrovna ty máš co mluvit o respektování nazoru druhých" z toho vypliva, ze si myslis, ze delam to samy, ale mozna si jen nepamatujes do ceho si na zacatku rejpal.

0/0
9.2.2010 21:57

Nate

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Heavy Rain

+ kde na vlákně tohohle příspěvku diskutuješ o hře

0/0
9.2.2010 21:05

IARK

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Heavy Rain

Víš taky jsem psal o něčem, že reaguji na urážení takže nevím co to tedy zkoušíš.

0/0
9.2.2010 21:55

IARK

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Heavy Rain

Jinak diskutuju v jinych "normalnich" prispevcich, coz se od tobe rict neda, takze mi rekni jaky je tvuj jiny duvod lezt na diskuzi, nez zde nekoho napadat nebo prevracet fakta? Takovy jako ty miluju, vzdycky se takovej v diskuzi najde.

0/0
9.2.2010 21:59

Cubky

Re: Heavy Rain

Takze si to clovek zahraje jen 3x? Oh what a game! ;-D;-D

0/0
9.2.2010 14:57

IARK

Re: Re: Heavy Rain

To je hezký, někde něco bylo o 1000ci koncích ;-D

0/0
9.2.2010 14:59

wesc

Re: Re: Heavy Rain

3x = nadprumerne :-P

0/0
9.2.2010 15:10

Cubky

Re: Re: Re: Heavy Rain

Strasne hele. ;-D;-D

0/0
9.2.2010 16:04Najdete na iDNES.cz