Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Zkuste demo české adventury Kulivočko

Adventury vždy byly dobrá zábava, pokud se do nich jejich tvůrci snažili dát něco ze sebe. Nový český tým Fat Funky se o to snaží se svojí hrou Kulivočko. V krásně kreslených 2D lokacích budete se sirotkem Kulivočkem pátrat za pomoci ducha jeho dědečka po Kulivočkově původu. Neváhejte, zkuste demo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

šmajdal

návod

napište někdo jak to demo projít ;-)

0/0
6.3.2010 11:53

Wes__Parmalee

Re: návod

A kde máš problém?

0/0
6.3.2010 12:17

tony sawer

Re: návod

Už jsem viděl celkem dobrý návod na freehry, nevím jestli to tady na bonuswebu můžu ale napsat. Tak i nedávejte ban, kdyby ne.

0/0
6.3.2010 15:22

Wes__Parmalee

!

Tak jsem si k tomu sedl... příjemná půlhodinka...

0/0
6.3.2010 10:13

UrsusLuin

po chvíli hraní

Tak jsem to zkusil a musím na začátku vysmeknout poklonu tvůrcům za naprosto nádherně kreslené obrazovky. Takhle příjemný, osobitý a vtipný styl jsem už dlouho neviděl. Animované postavičky jsou už trošku horší. Respektive u nich jsem měl pocit, jako by hra byla cílena na trošku mladší publikum, čemuž přispěl i výběr dětského hrdiny. Přesto vizuální stránku hodnotím velmi pozitivně. Skutečně je radost se na to koukat. Pokud jde o zvuky, tak tam je to o něco horší. Dabing hlavního hrdiny mi moc nesedí, nejen kvůli barvě hlasu atd., ale hlavně proto, že je ta řeč špatně modulovaná, jsou tam špatné intonace a je to takový nepovedeně hrané čtení občas. Ale chápu, že sehnat dobrého dabéra je dneska pomalu nemožné (pokud člověk nemá velký rozpočet), takže to je takové malé rýpnutí, které bych ale nakonec přešel bez mrknutí oka a černý puntík bych za to vůbec nedával.

Co už je trošku horší, to jsou hádanky, puzzly, zkrátka postup ve hře. Likvidace sněhuláka se slovy "koukej, sněženka, bude jaro" a sněhulák jenom vykřikne a roztaje, to není zrovna dvakrát logický postup. Mě i přítelkyni v první řadě okamžitě napadlo hledat fén. Podobně jsem v domečku babičky dlouho hledal sirky, křesadlo, zapalovač, křemínky, dráčka, nebo cokoliv jiného, co by mohlo produkovat oheň. Nakonec jsem to vzdal. Šok přišel, když oheň vzplál po zapnutí vypínače světla. To mi opět přišlo docela ujeté. I když uznávám, že ten vypínač tam docela bil do očí, takže asi každý by ho zkusil, proč tam je. Když jsem potom bábrli měl dát zuby, tak jsem tu sklenici hodil na zem jenom náhodou, když jsem nechce klikl vedle ní místo na ni. Pokud je hra založena na těhle víceméně nelogických postupech, potom to bohužel není můj šálek čaje. Což je škoda, protože po výtvarné stránce to naopak byla pastva pro oči.

0/0
5.3.2010 11:42

Wes__Parmalee

Re: po chvíli hraní

A kde si chtěl hledat fén, když zrovna začínáš u toho sněhuláka a v inventáři je jenom sněženka...

0/0
5.3.2010 12:39

UrsusLuin

Re: Re: po chvíli hraní

Ježkovy oči, tady mě zase někdo tahá za slovo. Jasně, že mi bylo okamžitě jasné, že na něj mám použít sněženku. Jenom to uvádím, jako příklad docela nelogického herního postupu. Hned jak mluvil o souboji, napadlo mě, že možná budu muset jít někam zpátky hledat fén nebo horkou vodu. Když jsem viděl, že nelze jít dolů, tak jsem mrkl do inventáře a bylo jasno. Už si rozumíme?

0/0
5.3.2010 12:58

tony sawer

Re: Re: Re: po chvíli hraní

tak s tou sněženkou to je celkem logický, ale počítám že v plné verzi to ještě bude mít i nějakou předehru. proč by ji jinak tahal sebou ;-)

0/0
5.3.2010 13:09

tony sawer

Re: Re: Re: po chvíli hraní

Osobně jsem rád, že mě hra netahá za ručičku a nechává mě přemýšlet, to se adventur často nestává v poslední době. Aspoň v poslední době, všechno co jsem v adventurách mohl sám vymyslet mě nijak neuspokojilo, protože to bylo předem jasný. Tahle na to jde podle mě, neřekl bych přímo že po staru, ale neříká mi narovinu, co ode mě očekává R^

0/0
5.3.2010 13:14

UrsusLuin

Re: Re: Re: Re: po chvíli hraní

No, jak se to vezme. Mým vzorem výborné adventury je série Broken Sword, The Longest Journey a Syberia. Tam jsou postupové hádanky v drtivé většině velmi logické. A přestože hráč může zatuhnout, tak si potom klepe akorát na čelo "no jasně, že mě to nenapadlo dřív".

Na opačném pólu stojí věci jako The Monkey Island nebo teď poslední Stillerova adventura A Vampyre Story, ve kterých jsou úkoly často dost střeštěné a jejich logika vychází z premisy "je to logické, protože nic jiného už nejde". K tomu počítám například monkeyovské vaření grogu nebo vampyrovskou přípravu lektvaru.

Mám rád humor a ujetost, ale ta ujetost musí mít pořád logické základy. Tak jako to má každá hádanka v Profesoru Laytonovi na DS nebo starší výborná plastelinová adventura Neverhood.

Jistě, že pokud jste na obrazovce s protivným sněhulákem, kterého nelze ukecat, jinam jít nemůžete a v inventáři máte sněženku, je logické, že asi máte sněženku použít na sněhuláka, ale to je právě ta situační logika vyplývající z toho, že není co jiného udělat.

Nicméně téhle adventuře přeju jen to nejlepší, protože takovýhle kousků není nikdy dost.

0/0
5.3.2010 14:35

Wes__Parmalee

Re: Re: Re: po chvíli hraní

Já jenom píšu, že sněženka je logičtější, než v zimě hledat fén a nebo horkou vodu... :-P

0/0
5.3.2010 13:43

UrsusLuin

Re: Re: Re: Re: po chvíli hraní

Aby sám od sebe roztál při pohledu na sněženku? To by z ní musel mít fakt bobky.

0/0
5.3.2010 14:23

Wes__Parmalee

Re: Re: Re: Re: Re: po chvíli hraní

Beru to jako pohádku...

Ostatně v zimě by ti nepomohl ani ten fén a horké vody by musel být hektolitr... ;-)

0/0
5.3.2010 14:25

palič

Hezký

kreslený prostředí už se dneska moc nevidí. Vypadá to moc pěkně:-)

0/0
5.3.2010 8:24

Wes__Parmalee

!

Hm, nevypadá to zle... rozhodně R^

0/0
4.3.2010 23:15

UrsusLuin

hm

Vypadá to hezky. Doufám, že se to bude i dobře hrát. Právě hraju A Vampyre Story a docela u té hry rostu. Drží se staré školy - bohužel i v tom, v čem by nemusela, nebo lépe neměla. Konkrétně mi jde o nelogičnosti hádanek. Něco tak ujetého skutečně může napadnout málokoho.

0/0
4.3.2010 15:26

IARK

Na to, ze adventury nemusim,

tak to vypada perfektne. zkusim a uvidim, treba se to bude libit pritelkyni.

0/0
4.3.2010 14:56

kontrola_nemocnych

neskutecne trapne

uz podle pojmenovani postavy, infaltivni trotlovina v mizernem provedeni, kopie discworldu podle obrazku a pojmenovani postavy

0/0
4.3.2010 14:43

tony sawer

Re: neskutecne trapne

zas nějakej chytrej rambo. kdy tys hrál adventuru naposled? vůbec někdy?

0/0
4.3.2010 14:47

Regis

Re: neskutecne trapne

Je ti pět a stydíš se za to, že jsi si s kulivočky hrál v mateřský? Jo adventura Killer XXX 10 the blood everywhere s hlavním hrdinou I am Death, to by bylo, co? ;-)

0/0
4.3.2010 14:48

tony sawer

Re: Re: neskutecne trapne

jsi to trefil ;-D

0/0
4.3.2010 14:52

Giga Pudding

Re: neskutecne trapne

? :)

ten discworld v tom vidíš konkrétně kde? :)

0/0
5.3.2010 1:29

tony sawer

Re: Re: neskutecne trapne

Nevěděl bys, kde bych Discworld serii mohl dneska ještě sehnat? Jedničku jsem zkoukal přes youtube a i když dvojka mi přišla horší podle ukázek, byly na ni stejně dobré ohlasy,... ovšem nejde sehnat stejně jako jednička.

0/0
5.3.2010 9:44

UrsusLuin

Re: Re: Re: neskutecne trapne

Oba díly se dají sehnat jako Abandoware. Tedy není to zcela legální, ale na druhou stranu legální cesta dnes v tuto chvíli ani neexistuje. :(

Mimochodem originální dvojku v krabici jsem potkal na ebay a amazonu za dóóóst vysoké peníze. :)

0/0
5.3.2010 10:39

tony sawer

Re: Re: Re: Re: neskutecne trapne

Tak to je na nic, takhle bych ani neměl záruku, že mi to na dnešní sestavě pojede bez problémů.

0/0
5.3.2010 10:59

UrsusLuin

Re: Re: Re: Re: Re: neskutecne trapne

Tak jsem zkusil jedničku, narazilo to na tom, že příkazový řádek ve Windows 7 odmítá fullscreen režim a hra ho naopak vyžaduje. Nicméně pro takové případy potom doporučuju DOSBox. S ním to rozjedeš. Chce to občas pevné nervy, ale podaří se to.

Bohužel někteří distributoři stále nepřišli na chuť službám typu GoG.com, což  je škoda. Neumožňovat koupi starých klasik přes digitální distribuci, to by měl papež prohlásit za smrtelný hřích. ;)

0/0
5.3.2010 11:34Najdete na iDNES.cz