Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Dlouho očekávaný Gray Matter bohužel není spasitelem žánru adventur

Po letitém odkládání jsme se dočkali pouze lehce nadprůměrné adventury z duchařského prostředí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

petronijus

autor hudby

Jen prosim autora o opravu v clanku.

David Holmes je známý skladatel ale především filmové hudby (Oceans eleven), kdezto v tomto případě jde o Roberta Holmese. Autora hudby k seriím GK a zakladatelem The Scarlet Furies. A mj také manželem Jane...

0/0
26.4.2011 23:32

Midnight_Knight

Koukám,porád stejnej Honza..:-)

Honzo,co se týče grafiky,naprostej souhlas,tam zůstala Jane kdesi u Gabrielů.Ale...aktivní místa na mapě,teda podle mě,jsou především kvůli lepší orientaci,kde ještě zůstal nějaký ten bonusový bod(tradiční sbírání bodů jsi asi nepovažoval za nutný zmínit),a,abych pravdu řek,při psaní návodu jsem za tu berličku byl setsakra vděčnej,abych vychytal i ten poslední bodík..:-)) Ad kouzlení-byly prakticky akorát dvě možnosti,jak to provést,buď nějaký šílený ježdění myší,něco ve stylu Fahrenheit(což by mě nenadchlo ani trochu),nebo normálním poklidným způsobem,tak,jak to bylo udělaný(což mě vyhovovalo,protože mám svou myš rád)..A že by triky každej prokouknul..?Věc názoru,pokud jsi dřevo,tak jasně,ale když budeš od fochu,necháš na stejným principu zmizet slona a lidi budou akorát čučet,jak jsi to udělal..:-)..Měj se.

Mid

0/0
24.4.2011 2:38

SuperSocka.

Re: Koukám,porád stejnej Honza..:-)

" .... co se týče grafiky .... tam zůstala Jane kdesi u Gabrielů". Tak tohle je hodně silná káva. Možná není GM vrchol současné grafiky, ale srovnávat to se zubatými obrázky v GK ?? Když si vzpomenu na ty příšerné texturové mazanice v GK3 .... ale ten příběh to bylo zase maso.

Mimochodem, možná to chce hrát v 1920x1200 a na nějaké 18´monitorku ;-D

0/0
25.4.2011 21:25

Midnight_Knight

Re: Re: Koukám,porád stejnej Honza..:-)

Bylo míněný celkovým pojetím,tj slide obrázky ve stylu prvního Gabriela-třeba intermezza mezi kapitolama,kdy pět minut poslouchám dialog a k tomu koukám na dva statický obrázky,to mě fakt moc nebralo...a nezlepšil by to žádnej monitor na světe..:-)

Mid

0/0
26.4.2011 6:03

desivec

ty stížnosti na berličky jsou vážně trapné

Autor recenze chce zřejmě působit jako fakt mega drsnej HÁRDKÓR pařan, co nepotřebuje berličky a nápovědy, ale jsem si jist, že kdyby zvýraznění aktivních předmětů a další berličky šly vypnout, určitě by je nevypínal a ještě rád by je používal, i když by to nikdy nepřiznal.

Jinak hru právě hraju a moc se mi líbí. Všechny ty Poslové smrti a jiné Alternativy jsou oproti ní jako díla žáků základní školy

0/0
15.4.2011 22:47

SuperSocka.

Re: ty stížnosti na berličky jsou vážně trapné

Tohle je blbost, Posel smrti 1 byl fakt libovej. Neříkám, že lepší, v GM jsem jsem na začátku. Ale ani GM taková pecka jako Gabriel Knight 3 zdaleka není. ;-)

0/0
25.4.2011 21:19

thx1137

Berličky, kolečkové křeslo

Milý pane recenzente, je mi Vás opravdu líto jakožto bezcitné, cynické bestie. Mám syna, který po úrazu ochrnul od pasu dolů. Nejprve byl odkázán na invalidní vozík, později se nesmírnou pílí vypracoval a po několika letech už dokáže chodit za pomoci francouzských holí. Kéž bychom tak mohli ty berličky a kolečkové křeslo vypnout! Proto Vás prosím abyste příště tyto prostředky, bez kterých se nemocní nedokáží obejít, nezesměšňoval a nepohrdal jimi.

0/0
11.4.2011 15:13

Wawer Rewold

Re: Berličky, kolečkové křeslo

Jsem si jistý, že autor to nemyslel pohrdavě ani výsměšně.

0/0
11.4.2011 19:25

mechwarrior

Re: Berličky, kolečkové křeslo

mne je zase ľúto vášho syna ... musí to mať s vami ťažké.

0/0
11.4.2011 23:57

Lucia.M

Re: Berličky, kolečkové křeslo

... nechápu proč se dotyčný tak rozčiluje. Autor použil tyto kompenzační pomůcky pouze jako metaforu. Nikoho tím neurážel... naopak.. přesně tím vyjádřil jak se při hraní cítil.

Sama jsem odkázaná na berle a vozík a necítím se tímto nijak uražena ani zesměšněna. A popravdě souhlasím s autorem, taky nemám ráda v adventurách pomocné berličky, těch mám dost v reálném v životě... hru si chci užít a potrápit trochu mozkové závity.

0/0
12.4.2011 20:17

Dhatz

gemini rue je spasitelem adventur

bohužel to nezná tolik lidí aby se to objevilo na pirate.

0/0
11.4.2011 8:04

LadyManson

Re: gemini rue je spasitelem adventur

Fakt? Nebylo to na torrentech ke stažení náhodou už před půl rokem. ;-D Jinak mě osobně ta hra dost bavila, konečně něco nového po neustálém hraní dokola Broken Swordu, Altantidy, Posla Smrti, Still Life, Agaty a Sherlocka. A lehká mi zas až tak nepřišla, ale to bylo možná protože jsem ty slovní hříčky z papírků musela dávat dohromady v angličtině. ;-D

0/0
11.4.2011 11:49Najdete na iDNES.cz