Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Do simulátoru života vstupují celebrity a upíři

aktualizováno 
Jestliže jste měli pocit, že se první dva velké přídavky pro The Sims 3 málo zaobíraly navazováním vztahů, pak tady si přijdete na své.
65

The Sims 3: Late Night (Po setmění)

Platforma: PC
Výrobce: EA Games

  • noční podniky a celebrity
  • zaměření na navazování vztahů
  • novinek mohlo být opět více
  • upíři nejsou zase takové terno

Není to špatný datadisk, ovšem mohl přinést více.

Herní karta

The Sims 3: Late Night (PC)

V pořadí třetí datadisk pro The Sims 3 přináší kromě upírů hlavně celebrity a noční podniky. Jejich přítomnost oživuje virtuální život potřebným způsobem, přesto je aktuální přídavek zatím ten nejchudší. Nestrachujte se ale o jeho kvalitu. Je sice pravdou, že mohl přinést o něco více, ovšem v rámci tématu čerpá možnosti dostatečně.

Po setmění vás stejně jako předchozí přídavky nenutí využívat jeho novinky. Po nainstalování přibude kromě obligátních drobností jedno nové sousedství, které překypuje mrakodrapy, nočními podniky a přidává nepříliš praktickou podzemku.

S mrakodrapy souvisí bydlení v jejich útrobách. Tady se nám trošku připomíná poslední datadisk "dvojky" – Život v bytě. Ve výškových budovách totiž dostáváme právě tuto možnost: koupit si byt a dirigovat náš život v jeho omezeném prostoru.

The Sims 3: Late Night (PC)

Bohužel, kromě menšího místa, na němž lze operovat tato novinka příliš svěžího vánku nepřináší.

Zásadnějším přírůstkem jsou celebrity, které na výpravách po nočních podnicích potkáváme. Jejich sláva se ukazuje v podobě hvězdiček (max. 5) u jména a čím více jich mají, tím "lukrativnější" bývá seznámení s nimi.

My sami se také můžeme stát celebritou, čehož dosáhneme právě seznamováním a přátelením se s místní smetánkou. Na začátku je vůbec problém s celebritou začít rozhovor. Nejdřív na ni musíme udělat dojem a teprve potom se zpřístupní konverzace.

The Sims 3: Late Night (PC)První fáze seznamování odpadá v případě, že má slavná osoba stejný nebo nižší počet hvězdiček, než naše postava.

Život celebrity má své výhody, a stejně tak i nevýhody. Hvězdu lidi poznávají, žádají o autogramy a chtějí se s ní vyfotit. Mimo to dostává slevy na drobnosti a později i větší (dražší) předměty. Na opačném pólu stojí paparazziové, kteří jsou připraveni tasit své fotoaparáty za všech okolností.

S celebritami úzce souvisí i noční kluby, v nichž lze smetánku potkávat. Do klasické nalévárny vás pustí bez jediné společenské hvězdičky, ale s tančírnami nebo honosnějšími salónky je to jiná. Pokud jsou před vstupem do nějakého podniku provazy, vedle kterých stojí vyhazovač, nezbývá než splňovat některou z podmínek.

Buď jste natolik známí, že vás bez řečí vpustí, nebo se pokusíte vyhazovače podplatit, anebo ho prostě sbalíte či se s ním spřátelíte a on(a) přimhouří oči.

The Sims 3: Late Night (PC)

Škála činností, která tato zařízení nabízejí, je poměrně široká. Od pití drinků a seznamování s celebritami se dostanete třeba i k hraní fotbálku a jamování na hudební nástroje.

Jak známé osobnosti, tak noční podniky jsou zajímavý a zároveň i docela funkční nápad. Přesto se nelze zbavit dojmu, že na poměry hlavní náplně přídavku je to trochu málo. Socializace s tím související opět přináší řadu nečekaných okamžiků, což celou situaci trošku zachraňuje.

The Sims 3: Late Night (PC)Vymetání barů lze provádět osamoceně nebo jako součást větší party. K tomu slouží speciální interakce, jež dovoluje vytvořit skupinu až osmi simáků, kteří se potom drží v jednom chumlu.

Jako drobná kompenzace nedostatku hlavního obsahu slouží upíři. Stačí se s jedním z nich spřátelit a následně požádat o proměnu. Během několika následujících spánků se proměníte v nočního tvora. Upíra poznáte vcelku snadno, rudé oči a červený rámeček v přehledu známostí vás nenechají dlouho na pochybách.

Pokud si myslíte, že mají upíři kdovíjak lehčí život, nezbývá, než vás vyvést z omylu. Potřeby se nijak nemění, jen místo jídla pijete krev. Ať už z ledničky nebo z jiného sima. A změna nenastává ani co se týká únavy, zábavy a vlastně všech ostatních potřeb. Přes den jste prakticky obyčejný sim, který navíc při dlouhém pobytu na sluníčku dostane pořádně negativní "náladovku".

The Sims 3: Late Night (PC)

Ovšem noční život je už něco jiného. Získáte několik zvláštních schopností, jež mnohdy pomohou právě při návštěvách veřejných prostor. Noc obdaří upíry možností číst myšlenky, což znamená zjištění povahových vlastností, které následně mohou pomoci. Mezi méně nápadné prvky patří třeba super rychlý běh nebo rapidní zlepšování vlastností.

The Sims 3: Late Night (PC)Celkově se dá říct, že život upíra má zejména v noci spíše výhody, avšak zase ne tak zásadní, jak by si mohli někteří myslet. Přeměna z vás rozhodně neučiní žádné ultimátní monstrum, kterému se zpomalí či zastaví vývoj potřeb a přibude řada super schopností. Prostě se vám jen obrátí denní cyklus, kdy "žijete" hlavně v noci, což je vzhledem k tomuto rozšíření užitečná vlastnost.

Tento přídavek tedy obecně novými možnostmi nepřekypuje. Pouze přináší tři zásadní novinky, s nimiž poměrně dobře pracuje, avšak celkově toho nenabízí zase tolik.

Autor:


Hodnocení hry

Redakce

65 %

Čtenáři

68 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 225 čtenářů


Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Více než hra. Fanoušci vesmírné simulace si staví vlastní ovladače

Neoficiální ovladač pro hru Kerbal Space Program

V počítačové hře Kerbal Space Program si můžete vytvořit a spravovat svůj vesmírný program, stavět kosmické rakety a...Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...

Práce snů? Streamer Ninja si hraním vydělává půl milionu dolarů měsíčně

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Američan Tyler Blevins si díky hraní oblíbené počítačové hry Fortnite vydělal miliony dolarů. A jeho fanouškovská...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Další z rubriky

RECENZE: SpellForce III je parádní mix strategie a hry na hrdiny

SpellForce III

Kombinace strategie a hry na hrdiny ve stylu Baldur’s Gate bude atraktivní vždycky. SpellForce III je toho důkazem, i...

RECENZE: PlayerUnknown's Battlegrounds je nejdůležitější hra roku 2017

PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS

Stovka lidí seskočí nad opuštěným ostrovem, přežít může jen jeden. Takto jednoduchá premise stačila největšímu hernímu...

RECENZE: Svět potřebuje více her jako je český Chuchel

Chuchel

Máme teprve počátek března a už tu máme druhou hru z české produkce, která má našlápnuto k celosvětovému úspěchu.Najdete na iDNES.cz