Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dominantní GameEkonom

  12:00aktualizováno  2:39
Game Convention: Němci Němcům *** Arnold Schwarzenegger má v rukou nový herní zákon *** Half-Life 2 je prokletý – unikla další data *** Microsoft zrušil vlastní vývoj sportovních her, dal přednost hrám EA Sports *** Nový ročník sportů od EA už útočí

Game Convention: Němci Němcům
Minulý týden v Lipsku proběhl další ročník herního veletrhu Game Convention, který přinesl kromě spousty němčiny několik zajímavých novinek. Tou nejvítanější je zcela určitě oznámení snížení cen herních konzol Xbox a Sony Playstation 2. Ceny obou se v přepočtu na koruny pohybují na hranici 5000 korun, a to i s daní. Smutné samozřejmě je, že Xbox u nás není distribuován oficiálně a rada z Microsoftu, pořídit si "šedý dovoz" není úplně ideálním přístupem. Holt platíme daň za velikost trhu, kterému navíc dominuje Playstation 2. Snad se to trochu změní s příchodem nové generace herních zařízení.
Další novinky z Game Convention zahrnují předvedení Live for Speed 2, nové generace neuvěřitelně realistického simulátoru automobilových závodů, dalšího pokračování Osadníků Settlers V: Herritage of Kings, které získalo ocenění nejlepší hra akce. Pozornost vzbuzovaly i další hry jako Halo 2, Metal gear Solid 3, Grand Turismo 4 nebo Port Royal pro mobilní telefony, za jehož vydáním stojí T-Mobile.
Zdroj: Games Industry

Arnold Schwarzenegger má v rukou nový herní zákon
Paradoxní situace nastala v Kalifornii, ve které státní správě šéfuje Arnold "krvavý Conan" Schwarzenegger. Tamní senát schválil nový zákon o prodeji počítačových her, který se soustředí zejména na ochranu nezletilců před násilným a sexuálním obsahem.
Oproti původní verzi, ve které měly být hry obsahující tyto "nevhodné prvky" prodávány v oddělených prostorách s jednoznačným popisem a zákazem přístupu dětí, je výsledný zákon výrazně vstřícnější vůči prodejcům, zákaz prodeje her označených "M" jako "mature – dospělý" nedospělým hráčům zůstal zachován. Nutnost umístit nevhodné hry nejméně pět stop nad zem ale naštěstí odpadla, ono tak vysoké regály některé obchody ani nemají. Obchodníci podle senátem schválené verze mají pouze povinnost zveřejnit informace o způsobech kvalifikace her pro jednotlivé věkové skupiny.
Zákon nyní čeká na podpis Guvernéra, který se nedávno objevil ve hře Terminator, a to nejen nepřímo ve formě polygonů potažených licencovanou texturou, ale také přímo namluvením hlavní postavy.
Zdroj: CNN

Half-Life 2 je prokletý – unikla další data
Nikdo už neví, jestli to Valve náhodou nedělá naschvál, ale je to už tak. Specializované stránky věnované fenoménu polovičatého života oznámily další únik dat z očekávaného pokračování Half-Life, ke kterému se ale tentokrát autoři hry raději vůbec nehlásí. Spolu s betaverzí Counter-Strike: Source distribuovanou prostřednictvím proklínané sítě Steam totiž unikl soubor obsahující kompletní rozhovory ze hry, které tak odhalují celý utajovaný děj včetně vyústění příběhu. Dialogy jsou součástí blíže neurčeného souboru s příponou .gcf, tyto soubory nejsou běžně určené k prohlížení, ale stalo se – obsah nebyl šifrován.
Oficiální zpráva z Valve ale hovoří o začátku distribuce některých částí Half-Life 2 prostřednictvím Steamu na počítače video heren, které využívají tuto distribuční službu v rámci programu Valve pro herny. Takzvaný preloading ještě neříká nic o finálním datu vydání, ale naznačuje, že čekání se přece jen blíží ke konci.
Zdroj: GameSpot

Microsoft zrušil vlastní vývoj sportovních her, dal přednost hrám EA Sports
Skoro komické, když jeden monopolista dá zelenou druhému monopolistovi. Microsoft, který má velice blízko k monopolnímu postavení na trhu operačních systémů pro osobní počítače, se rozhodl zrušit vývoj svých sportovních her s výjimkou golfu (Links) a snowboardingu (Amped). O místa tak přišlo 76 programátorů, grafiků a dalších vývojářů. Tedy sbohem NHL Rovals, NFL Fever, Inside Drive. Je totiž pravda, že Microsoftí produkty nebyly lepší než konkurence, ale alespoň nějakou konkurenci tvořily. Namísto toho budou i majitelé Xboxů odkázáni na nabídku EA Sports, kteří pro Xbox nabídnou kompletní sestavení od Maddenu po NHL – vše s podporou síťového hraní přes Xbox Live. Microsoftí herní studio se podle prohlášení společnosti bude věnovat epickým hrám, které budou definovat možnosti a výhody platfromy Xbox. Jde zejména o hry Fable, Forza Motorsport a Halo 2.
Zdroj: Microsoft

Nový ročník sportů od EA už útočí: Madden 2005 trhá rekordy
Pro nás je americký fotbal stále ještě dost exotická záležitost, ale díky EA Sports a sérii Madden se začíná zabydlovat i v české kotlině. Kvality hry totiž překonaly odtažitost samotného sportu a neznalost pravidel mezi českými hráči. I když takové šílenství jako nová verze NHL u nás nevyvolá, v Americe je to naopak. A nejnovější verze dvojnásob, protože patnáctý díl trhá všechny rekordy, za první týden prodeje svou kopii získalo 1,35 milionu hráčů – a to pouze pro Xbox, Playstation 2 a GameCube a GameBoy Advance. Verze pro PC a PSOne budou na trhu až v září.
Dalším rekordem je nárůst uživatelů online služeb k sportovním hrám EA na konzolách. Madden 2005 je první hrou s podporou Xbox Live a druhou online hrou od EA pro PS2. A přesto EA hlásí už 315 000 lidí hrajících online právě Madden 2005 a dříve vydaný NCAA Football 2005. Není divu, že Electronic Arts likvidují své MMORPG a zaměřují se na služby spojené se sportovními hrami, které jsou zpoplatněné téměř jako MMOPRG, ale s desetinovými náklady na straně provozovatele.
Zdroj: Games Industry

Autor:Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Práce snů? Streamer Ninja si hraním vydělává půl milionu dolarů měsíčně

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Američan Tyler Blevins si díky hraní oblíbené počítačové hry Fortnite vydělal miliony dolarů. A jeho fanouškovská...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Usednout do traktoru Zetoru můžete v Brně a nově i v Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Právě dnes, v úterý 13. března, vychází nový vyzyvatel pro zažité farmářské simulátory. Byli jsme se na něj podívat v...

Další z rubriky

KOMENTÁŘ: Jak může Cyberpunk 2077 překonat Zaklínače?

Cyberpunk 2077

Třetí Zaklínač se zaslouženě stal celosvětovým hitem, který pro výpravné hry v otevřených světech nasadil novou laťku....

Inspirovala vás někdy hra k přečtení knihy, nebo zhlédnutí filmu?

Resident Evil (2002)

Inspirovala vás někdy hra k přečtení knihy, nebo zhlédnutí filmu? Napište nám do diskuze pod článek.

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Najdete na iDNES.cz