Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dominion - multijazyčné RPG

  12:00aktualizováno  15. listopadu 6:28
Titul jménem Dominion kupodivu nemá nic společného se světem Star Treku, jak by si možná někteří trekkies mohli myslet, ale míří do úplně jiných vod. Spadá totiž do kategorie multiplayerových RPG her a jednou z jeho zvláštností bude i fakt, že různé rasy budou mít své vlastní různé jazyky, kterými na vás budou mluvit.

Dominion

Titul jménem Dominion kupodivu nemá nic společného se světem Star Treku, jak by si možná někteří trekkies mohli myslet, ale míří do úplně jiných vod. Dominion, o němž bude dneska řeč, spadá totiž do kategorie multiplayerových her, jež se nám poslední dobou množí jako houby po dešti, konkrétně spadá do žánru RPG kombinovaného s akcí.

Hlavní designér hry David Allen se na oficiálních stránkách Dominionu svěřuje se svými představami o tom, jakou hru chtěl vytvořit: po svých předchozích zkušenostech s hrami Mordor, Demise či Horizons měl teď v plánu vytvořit něco, co by sice mělo jednoduchý a zábavný herní koncept, ale zároveň obsahovalo dostatek prvků, které by přitáhly osazenstvo hardcore arény (což je jen moje vzletné pojmenování pro skupinu hardcore hráčů) a neznechutily ani takzvaného průměrného hráče. Všechno v Dominionu tedy bylo přizpůsobeno tomu, abyste se rychle po vstupu od hry byli schopni zorientovat a po pár průzkumných výletech už mohli plně ovládat svoji postavu i její interakci se světem. Nemusíte se přitom bát, že by na vás autoři všechny důležité poznatky vychrlili hned na začátku hry, ale spíš počítejte s tím, že budete se svým okolím seznamováni postupně, aby toho na vás nebylo moc najednou.

Dominion

Svou postavu si budete moci vybrat z jednoho ze šesti typů ras, přičemž tyto se dají souhrnně rozdělit na dvě skupiny - Protectors (Ochránci) a Destroyers (Ničitelé). Ochránci se obecně vyznačují používáním magie a vůbec všech možných sil, které jim slouží k zachování dobra a pořádku, a patří mezi ně tři rasy - člověk, trpaslík a elf. Lidé v Dominionu nemají žádnou specializaci a vyznačují se středně dobrými předpoklady ke všem druhům soubojů. Trpaslíci jsou naproti tomu známí agresoři s velkou fyzickou silou a jejich zaměření proto odpovídá hlavně povoláním, v nichž najdou tyto přednosti uplatnění. Vysocí a štíhlí Elfové se jako tradičně specializují na magii a najdeme je všude tam, kde je potřeba jejich inteligence a rychlost. Co se týče ničitelů, tak ti jsou ve shodě se svým názvem známí především jako výrazně negativně orientované postavy, kteří pro nějakou tu brutální ránu nejdou nikdy daleko. Patří k nim ogři, což jsou obři silní jako býk a téměř tak i chytří, které rozhodně nemůžete hledat v žádném gildě, v níž je potřeba aspoň špetka inteligence (na druhou stranu u nás v redakci by se jim dařilo :-)). Druhou podskupinou ničitelů jsou trolové, kteří jsou zde prezentování jako o něco chytřejší příbuzní ogrů se zaměřením na temnou magii. Poslední rasou jsou Talrokové, což mají být kříženci elfů a severských bytostí zvaných Korgk. Vypadají zhruba jako lidé, mají tmavou kůži a ještě tmavší duši zaprodanou ďáblovi.

Dominion

Zaujala-li vás zmínka o gildách, pak vězte, že i těch je ve hře šestice, rozdělená na ty, které se specializují na magii, a ty, jenž se zaměřují na rozvíjení fyzické síly. Mezi magické patří gildy těchto jmen - Druid, Sorcerer a Mage, kdežto mezi fyzické Guardian, Shadow a Ranger. Specialitou Dominionu bude to, že každá rasa bude mít svůj vlastní jazyk, a i když bude existovat základní jazyk, některé rasy budou schopny mluvit pouze jazykem svým, kterému když neporozumíte, přijdete třeba i o některé questy.

Ačkoliv se celou dobu myslelo, že je Dominion vyvíjený čistě pro Xbox, nejnovější zprávy situaci zcela pozměnily - kromě Xboxu se hra objeví i na jiné platformě a díkybohu za ty dary, že to bude právě na PCčku. Její finální verze by se přitom měla objevit zhruba tři až šest měsíců poté, co hra vyjde na Xboxu.

Autor:


Témata: Xbox

Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Více než hra. Fanoušci vesmírné simulace si staví vlastní ovladače

Neoficiální ovladač pro hru Kerbal Space Program

V počítačové hře Kerbal Space Program si můžete vytvořit a spravovat svůj vesmírný program, stavět kosmické rakety a...

Práce snů? Streamer Ninja si hraním vydělává půl milionu dolarů měsíčně

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Američan Tyler Blevins si díky hraní oblíbené počítačové hry Fortnite vydělal miliony dolarů. A jeho fanouškovská...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Další z rubriky

Místo střílení nácků v nové modifikaci Wolfensteina hladíte pejsky

Woof3D

Dost bylo násilí. Fanoušek vytvořil modifikaci původního Wolfensteina, kde místo kosení armády nacistů hladíte německé...

Vivendi vzdalo plán na ovládnutí Ubisoftu

Logo UbiSoftu

Stále rostoucí trh s videohrami generuje gigantické zisky a za naleštěným pozlátkem herních prezentací probíhají tvrdé...

První dojmy: nový God of War bude nejlepší díl této krvavé série

Prezentace God of War

České zastoupení firmy Sony uspořádalo v Praze prezentaci chystaného God of War a my jsme, jako vůbec jedni z prvních...Najdete na iDNES.cz