Battle royale je všude. Teď už i v legendárním Doomu

aktualizováno 
Pokrok nejde zastavit, a tak se aktuálně nejpopulárnější herní žánr dostal i do klasické střílečky z poloviny 90. let. A není to ani tak špatný nápad, jak by to snad mohlo na první pohled vypadat.

Sto hráčů, z nichž přežít může jen jeden, a neustále se zmenšující prostor pro manévrování: to jsou v kostce jednoduchá pravidla žánru battle royale, který v posledních letech zcela ovládl herní svět. Po pionýrských projektech H1Z1 a Arma 2 se kolem něj šílenství naplno rozpoutalo v loňském roce díky hrám PlayerUnknown’s Battlegrounds a Fortnite.

Dnes už musí být battle royale úplně všude nevyjímaje ani zavedené série jako Call of Duty (tam dokonce letos nahradil příběhovou kampaň), Battlefield a dokonce i Doom 2.

Fotogalerie

Ano, tato legenda stále není mrtvá, naopak se snaží jít s dobou. Tým fanoušků, říkajících si Retrodex Gaming vypustil do světa modifikaci nazvanou Doom Royale (With Cheese), která umožňuje zahrát si oblíbený režim i v lety prověřené klasice. 

Hraje se v širším okolí dobře známé mapy E1M1 a mrtvoly hráčů se po chvíli změní na zombie, aby se trochu omezilo „kempování.“ Doom 2 je totiž rychlou střílečkou, kde se nedá příliš schovávat a krýt, což z něj dělá o dost dynamičtější zážitek, než jsme u běžného battle royale zvyklí.

Mod aktuálně podporuje až 64 hráčů i botů ovládaných umělou inteligencí najednou a ještě není zcela chyb prostý. Po většinu času však funguje bez problémů, jak se můžete přesvědčit sami, když si ho zdarma stáhnete z této stránky.

I bezmála čtvrt století po vydání tak díky práci komunity zůstává Doom stále aktuální a jeho hráči nepřicházejí o moderní vymoženosti. Jako jsou třeba lootboxy.

Autor:


Nejčtenější

Po šesti letech nezbylo z peněz z Kickstarteru nic, vývojář se zhroutil

Limit Theory

Ambiciózního vesmírného simulátoru Limit Theory se bohužel nikdy nedočkáme. Jeho jedinému vývojáři Joshi Parnellovi...

Herní rekordman má 1 720 platinových trofejí. Vypadá, jako kdyby nespal

Herní rekordman Hakam "Hakoom" Karim

Bahrajnec Hakam Karim, vystupující pod přezdívkou Hakoom, se stal oficiálním držitelem Guinnessova rekordu v počtu...Chystaný seriál podle Zaklínače už zná představitelky Ciri a Yennefer

Netflix vybral herečku Freyu Allanovou (vlevo) do role Ciri z chystané...

Netflix vybral herečky do rolí dvou nejdůležitějších ženských postav chystané seriálové adaptace Sapkowského knih....

Podívejte se na záběry z natáčení scén pro brutální Mortal Kombat

Fotky ze zrušeného projektu Mortal Kombat HD

Když v roce 1992 vyšel první díl Mortal Kombatu, otřáslo to herním světem. Doslova gejzíry krve a brutální chvaty,...

České Mashinky přidávají nové dieselové lokomotivy a řadu vylepšení

Mashinky

Vývoj vynikající strategie Mashinky zdárně pokračuje vpřed. Nejnovější vylepšení hru nijak zásadně nemění, ale přidává...

Další z rubriky

Další přídavek pro Kingdom Come vyjde už příští týden

Kingdom Come: The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon

Druhý přídavek pro skvělé české RPG Kingdom Come nazvaný Milostná dobrodružství Jana Ptáčka zná konečně datum svého...

Nový trailer ke Star Citizenu si nezadá s filmovými blocbustery

Squadron 42

Hollywoodští herci, fantastická grafika, monumentální hudba a dokonalý střih dělají z nového traileru k příběhové větvi...

Chystaný seriál podle Zaklínače už zná představitelky Ciri a Yennefer

Netflix vybral herečku Freyu Allanovou (vlevo) do role Ciri z chystané...

Netflix vybral herečky do rolí dvou nejdůležitějších ženských postav chystané seriálové adaptace Sapkowského knih....Najdete na iDNES.cz