Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dracula 2: The Last Sanctuary

  12:00aktualizováno  10. prosince 11:46
Ano, Drákula, hrozivý démon noci, o kterém bylo napsáno již nespočet knih a natočen snad nemenší počet filmových snímků, je zde znovu - na monitorech našich počítačů. Společnost Dreamcatcher chce navázat na úspěch prvního dílu a připravuje pokračování nemešních kvalit.

Dracula 2: The Last SanctuaryAno, je to tak. Mysleli jste si, že jste se ve hře Dracula: Resurrection navždy zbavili svého hrozivého protivníka? Pak jste se zmýlili. Společnost Dreamcatcher totiž povzbudil úspěch této hororové adventury natolik, že na únor příštího roku přichystali její pracovníci pokračování, které ponese název Dracula 2: The Last Sanctuary. Nelze se jim divit - prvního dílu se po celém světě prodalo více jak 20 000 kopií, a vše nasvědčuje tomu, že "Poslední útočiště" se nenechá tímto číslem zahanbit.

Nejsilnějším prvkem Dracula 2: The Last Sanctuary by měl být opět příběh. Hráči se rádi procházejí děsivými exteriéry a budovami, odhalují hrůzné souvislosti a nechávají se strašit - tak proč jim to nedopřát? Děj začíná po návratu Jonathana a Miny z Transylvánie do Londýna, kdy opět pocítí, že je Drákula někde poblíž. Co zde pohledává? Kde se ukrývá? A hlavně, jak se ho konečně zbavit? Úkol jsou zřejmý: najít Drákulův úkryt v Londýně, setkat se s ním a konečně jej zneškodnit tak, aby již nikdy neznamenal hrozbu pro své okolí - a hlavně Dracula 2: The Last Sanctuarypro Jonathana a Minu. K tomu vám možná dopomůže tajemný dračí prsten, který s sebou odnesl v minulém díle Jonathan z Drákulova hradu. Bohužel stále ještě nechápe zcela jeho moc, ale i tak by to mohl být prvním klíčem ke způsobu, jak nesmrtelného démona zničit.

Prvnímu dílu byl vytýkán malý počet lokací, takže doufejme, že se tento nedostatek v druhém díle již nebude vyskytovat a že se Dracula 2: The Last Sanctuary dočká zaslouženého úspěchu. Předpoklady pro to má. Prostředí bude opět zpracováno kompletně ve 3D, hra by měla obsahovat i poměrně slušný počet inventárních předmětů, které bude Jonathan muset v některých případech spojovat dohromady, aby se dočkal kýženého efektu. Kromě předmětů a poznámek bude mít náš amatérský lovec upírů i pár zbraní - například pistoli či kuši, ale hlavně bude vyzbrojen systémem schopným lokalizovat upíry. To naznačuje na akční prvky, a doopravdy, i ty zde mají své místo. V nich bude záležet na tom, zda dokážete provést v pravou chvíli tu správnou věc - vytáhnout krucifix, zastřelit upíra a podobně. Pochopitelně, že Dracula 2: The Last Sanctuarypokud se vám to nepodaří, můžete se těšit na pohled na závěrečnou obrazovku s hláškou Game Over, protože "s upíry prostě nejsou žádné žerty".

Nebyla by to však adventura, kdyby neobsahovala množství hádanek, puzzlů a rozhovorů. I na ty se tedy můžete těšit, ale o nich raději nebudeme nic prozrazovat, protože pak byste si je ve hře tolik nevychutnali. Soustřeďme se raději na závěr na něco jiného - na řeč čísel. Dracula 2: The Last Sanctuary by vám měl nabídnout přinejmenším 25 hodin kvalitní zábavy, o což se postará mimo jiné třináct různých upírů. Ti jsou, společně s dalšími sedmi herními postavami, zpracováni zcela ve 3D a rozpohybováni pomocí technologie motion capture. Projdete se čtyřiceti místy na dvaceti lokacích, které jsou umístěny do čtyř různých světů (Londýn, průsmyk v Transylvánii, Drákulův hrad a jeho podzemí). Na těchto místech se setkáte s více jak stem různých animací a stovkou předmětů. Jak se zdá, výsledek by měl stát za to. Počkejme si tedy do února, pak se budeme moci o všem přesvědčit na vlastní oči.

Autor:Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Usednout do traktoru Zetoru můžete v Brně a nově i v Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Právě dnes, v úterý 13. března, vychází nový vyzyvatel pro zažité farmářské simulátory. Byli jsme se na něj podívat v...

Další z rubriky

Zaklínač Geralt bude jednou z postav v bojovce Soulcalibur 6

Geralt v bojovce Soulcalibur 6

Do chystaného pokračování bojové hry Soulcalibur míří hlavní hrdina z populárního RPG Zaklínač.

OBRAZEM: V A Plague Tale zažijete opravdový středověk. Krysy, špínu a mor

Inkvizice, nemoci, hlad, chudoba a především nekonečná hejna vyhladovělých krys...

Inkvizice, nemoci, hlad, chudoba a především nekonečná hejna vyhladovělých krys jsou hlavními rekvizitami chystané...

VIDEO: Sestavení autíčka či robotí oblek. Sledujte v akci Nintendo Labo

Nintendo Labo

Vyzkoušeli jsme kreativní stavebnici Nintendo Labo, která pomocí konzole Switch oživuje různé kreace z papírového...Najdete na iDNES.cz