Dracula: Zrození - návod 2. část

aktualizováno 
V druhé části našeho návodu vás provedeme všemi úskalími při pátrání po nebohé Míně, přes Vídeň, malou vesničku v Rumunsku až po velkolepé finále v srdci samotné Transylvánie.

Dracula: Zrození (PC)

- první část návodu naleznete zde 

Vídeň

 Promluvte si s oběma postavami, dozvíte se důležité nové informace. Pořádně si prohlédněte celou místnost – do deníku se vám uloží dva dokumenty. Jednak je to seznam chemických vzorců a pak také obraz s černými a bílými klávesami. Znovu si promluvte s baronkou a zeptejte se jí na melodii, kterou si brouká. Přesuňte se k malé chemické laboratoři, zabudované ve skříni. Pomocí papíru vpravo a přepisu melodie od baronky vydedukujte správnou kombinaci chemikálií. Vezměte lakmusový papírek a postupně ho namáčejte do zkumavek v tomto pořadí (zleva) 1, 5, 3, 4, 2, 6 a 7. Získáte kombinaci potřebnou pro otevření sejfu, který se nachází v mramorových kamnech v druhém rohu místnosti. Nastavte tedy 2, 6, 8, 12, 14, 15 a 18. Na každém čísle ještě klikněte na kliku vpravo – pokud postupujete správně, profesor bude říkat perfect.

Z otevřeného sejfu vemte sošku anděla a přesuňte se do univerzitní knihovny. Seberte postupně kšandy z jednoho z kostlivců pod schody. Pinzetu a skalpel z pitevního stolu. Pohrabáč od krbu a posuvné schodiště stojící před jednou z knihoven.Prvním úkolem zde je nalezení všech andělů a démonů, kteří zapadnou do ornamentu schovaného za závěsem v spodní části knihovny. Dracula: Zrození

První anděl se skrývá na obrovské nástěnné mapě, schovaný za Transylvánií.

Druhý se nachází na knize v jedné z poliček. (Od mapy doprava).

Třetí je zavěšen na skříňce za pitevním stolem.

Čtvrtý je schovaný ve vitríně s vzácnými motýly, kterou otevřete skalpelem.

Pátého získáte tak, že pomocí rumpálu spustíte lustr, postavíte pod něj posuvné schodiště a vylezete na něj.

Poslední se nachází v jedné ze sklenic, těsně vedle ornamentu na zdi. Zkombinujte v inventáři pohrabáč a kšandy a tímto vynálezem sklenici otevřete. Anděla pak ze sklenice vylovte pinzetou.

S pomocí našeho obrázku nebude správné poskládání všech figurek žádný problém a cesta do kláštera je tedy volná.

Seberte kus hadru a kopí z malé sošky. Kopí použijte na hlavu draka na stole, otevře se před vámi nová hádanka. Jejím cílem je osvětlit každý z vrcholů obrazce. Postupujte podle našeho obrázku. Uvnitř seberte klíč a pohár. Pokračujte hlouběji do sklepení a na sud pálenky použijte skalpel. Ještě seberte násadu od koštěte. Použijte jí na hadr a zapalte - získáte louči. Tou zažeňte krysy v další obrazovce a prozkoumejte batoh, abyste našli lahvičku svěcené vody. Dracula: ZrozeníV další místnosti si navlečte mnišskou kutnu a vraťte se zpět do sklepa. Vyběhne na vás agresivní mnich, kterého poněkud brutálně upalte. Inu účel světí prostředky a konečně si můžete odemknout dveře vedoucí do svatyně. Až se zorientujte, nalijte do poháru svěcenou vodu a ten vyměňte za pohár stojící na kozí lebce. Další brutální vražda – hra nám poněkud přitvrzuje, že? :-) Dokud se mnichové krmí rychle si promluvte s bratrem Albertem. Bohužel už mu nebudete moci pomoci a proto již jen rychle odemkněte dveře vedoucí ze svatyně...

Transylvánie

Mina byla unesena a tak není jiná možnost, než se vydat přímo do jámy lvové – Transylvánie. Cestou ale onemocní Seward. Po příjezdu k hospodě si s ním promluvte a automaticky se ocitnete uvnitř. S bláznivým hostinským není moc řeč, tak alespoň sesbírejte stříbrný papír, preclíky a lžíci, kterou naberte trochu lepidla z lavice u okna. Zkuste opustit místnost, dveřmi do stáje – Sewardovi se přitíží. Požádejte hostinského o pomoc a až odejde, prostudujte papíry na baru. Až se hospodský vrátí, seberte ze země kel, který se uvolnil z prasečí hlavy. Nyní přichází poněkud zběsilá akce, kdy musíte vyrobit náhradu za stříbrný klíč od stáje. Naneste lepidlo na stříbrný papír a pak jím obalte oba preclíky a prasečí kel. Vše pak zkombinujte a padělek nenápadně vyměňte za pravý klíč. Promluvte si s hospodským a až odejde, rychle se prosmýkněte do stáje. Pořádně si prohlédněte kočár a koně. Seberte kbelík a naplňte ho ovsem, polijte ho krví z visícího prasete a dejte koňům, to by je mohlo na chvíli uklidnit. Nyní seberte ze země trubku, mrtvolu bobra, trychtýř, ještě jednu polovinu trubky a krabici. Teď se přesuňte k vozu a před zadní kolo postavte dřevěnou bednu. Na ní položte obě trubky, na ně mrtvého bobra, na něj trychtýř a poté otočte kohoutkem, čímž vypustíte celý sud do nějž se nyní můžete schovat.

 Ve stáji na Drákulově hradě se nejprve potřebujete zbavit otravného sluhy. Seberte ze stolu past, dva háky a z barelů dva provazy. Jeden z nich přehoďte přes kladku u stropu. Přivažte na něj loveckou past a k ní následně i druh z provazů. Když se podíváte na místo, kde provaz končí, naleznete u stropu další kladku, na kterou klikněte – tím uzavřete celý okruh. Nyní se zaměřte na stůl, kde je do pasti chycena mrtvá krysa. Pomocí háků jí uvolněte z pasti a položte jí jako návnadu do pasti. Až se sluha chytí seberte mu sekyru a promluvte si s ním. Ještě seberte misku, do které naberte z kyblíku krev a pak také sklenici se srdcem, kterou získáte použitím šípu z inventáře na červený balík, ležící poblíž misky. Konečně můžete opustit stáj. Na rozcestí seberte ze země kus provazu a starý kabát. Vydejte se dveřmi nahoru, kde vám v cestě brání zavřená mříž.

Dracula: ZrozeníAbyste jí otevřeli, musíte vyřešit jednoduchou hádanku na zdi. Nastavte barvy na horizontálním i vertikálním pruhu tak jak vidíte na obrázku a pokračujte dál. V kryptě si prohlédněte a otevřte všechny rakve (do deníku se vám musí zapsat záznamy o Moaně a Iloně). V rakvi s Jonathanem Harkerem seberte brýle, knihu a deník. Poté mu vražte kolík do srdce (v inventáři nejprve musíte spojit kladivo a kolík). Vraťte se na křižovatku a tentokrát jděte dveřmi doprava. Prohlédněte si všechny gobelíny a obrazy na stěnách. Nezapomeňte sebrat kus provazu, který zbyl po odhalení portrétu mladé ženy. Otevřte jedny dveří v nichž se objeví upírka Jada, s kterou si promluvte. Prohlédněte si číselný zámek u drátěné klece a vraťte se za Igorem, s kterým si promluvte. Moc toho nenamluví, takže mu dejte srdce ve sklenici, hned se mu rozváže jazyk. Kód k zániku získáte tak , že sečtete počty nocí, které ženy strávily v Drákulově přítomnosti, vynásobené čísly od Igora. Kód je tedy 80099 ((8954 x 3) + (12176 x 2) + (5777 x 5)). Ze zbrojnice si vezměte kroužkové brnění, kuši a štít. Ten získáte tak, že prostřední štít nastavíte podle instrukcí v Harkerových zápiscích. Nebo rovnou podle našeho obrázku.

Dracula: ZrozeníNyní postavte misku krve před Jadinu ložnici a sledujte, co se stane. Až bude zase klid, vstupte do Jadiné ložnice. Seberte ze země nádobu s tukem a rozmlaťte obě rakve sekyrou. Seberte klíč a obrázek Jady ještě z dob před mutací. Pomocí šípu odstraňte jednu strunu z hudebního nástroje opřeného o postel. Natáhněte strunu na kuši a odemkněte si dveře do poslední místnosti ve hře!

Tukem namazejte mechanismus u knihovny a poté ji posuňte až ke kaluži vody. Před rytířské brnění položte kroužkovou košili, v inventáří svažte dva kusy provazu a přivažte je k brnění. Tím se uvolní cesta mezi zelenými plameny. V místě kde je mezera položte starý kabát a s natáhnutou kuší projděte...

Konec hry bohužel nepřináší dostatečné zadostiučinění a spíše poukazuje na to, že můžeme v brzké době očekávat pokračování.

Autor:

Největší herní veletrh E3 probíhá od 11. do 13. června v Los Angeles. Bethesda předvedla novinky Doom: Eternal a Wolfenstein: Youngblood. Microsoft oznámil první informace o nové konzoli Xbox Scarlett a rozšíření Xbox Game Pass na PC.

EA na své vlastní akci ukázalo gameplay ze Star Wars Jedi: Fallen Order.

Témata: knihovny, krb

Nejčtenější

Co se děje s herním gigantem Electronic Arts? Nemá hry a na E3 pohořel

EA Play 2017

Nepopulární společnost Electronic Arts na letošní E3 úplně propadla. Než takový debakl, to už by udělala lépe, kdyby se...

Hodina s Cyberpunkem 2077: působí výpravněji a propracovaněji než Zaklínač 3

Xbox - E3 2019

Stejně jako loni, také letos CD Projekt Red za přísných bezpečnostních opatření ukazoval za zavřenými dveřmi pro...

Keanu Reeves odhalil start Cyberpunku 2077, nový Xbox vyjde na Vánoce 2020

Xbox - E3 2019

Microsoft oznámil službu Xbox Game Pass Ultimate, která spojuje dohromady trojí předplatné, a potěšil odhalením data...

Naprostá akční extáze, Doom Eternal je ještě dravější. Dojmy z hraní

Doom Eternal

Střílečka Doom Eternal působí jako po všech stránkách lepší a hlubší verze špičkového restartu z roku 2016. Ochutnávka...

Dojmy z hraní: Watch Dogs Legion se posouvá směrem, který nikdo nečekal

Watch Dogs Legion

Ubisoft nás den před otevřením výstaviště v Los Angeles pozval do utajené lokace, kde jsme si za přísných...

Další z rubriky

Další hra našeho dětství se vrací, Commandos 2 dostanou HD remaster

Commandos 2 - HD Remaster

Legendární druhý díl klasické strategie Commandos vyjde brzy ve vylepšené podobě. Těšit se můžete na hezčí grafiku, ale...

Kam kráčí herní průmysl? Čeká se na příští rok, naznačila trendy E3

Halo Infinite

Nejvýznamnější světový veletrh videoherního průmyslu skončil a je na čase si shrnout poznatky, které jsme si...

Remake Zeldy je úchvatný, stejně jako zpracování nových Pokémonů. E3 dojmy

The Legend of Zelda: Link’s Awakening

Nintendo se na herním svátku E3 2019 věnovalo zejména letošním hrám. Na stánku jsme si tak zahráli nové Pokémony,...

Najdete na iDNES.cz