Sobota 31. července 2021, svátek má Ignác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 31. července 2021 Ignác

Dragonriders – 3. část návodu

  12:00
A máme zde již třetí díl návodu na 3D adventuru Dragonriders: Chronicles of Pern. V první části jsme bloudili po Fortského weyru, ve druhé obzvláště po Fortském holdu a Hale harfistů. No a nyní přišel čas prozkoumat ostrov Ista se všemi jeho zákoutími. Připravte se na množství nápaditých, nezřídka však dosti zapeklitých questů.

A máme zde již třetí díl návodu na 3D adventuru Dragonriders: Chronicles of Pern. V první části jsme bloudili po Fortského weyru, ve druhé obzvláště po Fortském holdu a Hale harfistů. No a nyní přišel čas prozkoumat ostrov Ista se všemi jeho zákoutími.

3. Část: ostrov Ista (odhalení zdroje nákazy):

Na pobřeží vyjděte na molo a promluvte si s rybářem Hammitem – dostanete od něj mapu vesnice.

Quest zadaný v předchozí části hry: Quest 26 (nalezení potenciální Weyrwoman): Doručit perlu od Sirrala jeho ženě Marii na Istě.
Zadání: Během prvního rozhovoru s pacientem Sirralem v hale Léčitelů (Znalost: +10).
Řešení: Na ostrově Ista vejděte do domku v horní části vesnice, v němž naleznete plačící Marii. Promluvte si s ní, načež jí automaticky předáte perlu od Sirrala (Znalost: +50, Reputace: +100).

Quest 31 (nalezení potenciální Weyrwoman): Zajistit nový náhrobek pro Kiristi.
Zadání: U skály na pláži ostrova Ista se nachází malý náhrobek, na němž leží květiny. Seberte je – přijde k vám černoška Kiristi, která vás požádá vás o rozluštění nečitelného epitafu na náhrobku a o vyrobení náhrobku nového (Znalost: +25, Reputace: +15).
Řešení: Co se týče epitafu náhrobku zemřelého Gannela, tak jeho znění se nachází na jednom ze svitků v knihovně Fortského weyru. Co se týče náhrobku, ten vám přislíbí vyrobit horník Guy v Kovářském údolí (Mastersmith Hall), ale jedině za pět marek. Ty prozatím nemáte a získáte je až později hrou v kostky (úvod questu #37). Poté znovu zajděte za Guyem a náhrobek si u něj objednejte. Kdykoliv později se pak pro hotový náhrobek vraťte (Znalost: +25, reputace: +20) a odvezte ho Kiristi na pobřeží Isty (Znalost: +50, Reputace: +100).

Poznámka 1: Na Istě potkáte několik osob, jimž se ztratili jejich příbuzní. V domku na okraji vesnice si promluvte s Morrií a Larií – zjistíte, že Lariiny rodiče zmizeli (Reputace: +20). Na ulici v dolní části vsi si promluvte s Lorettou – poví vám, že se jí ztratil manžel Joseph. V průběhu hry potkáte též vesničana Ralfa, který pohřešuje své dva bratry (Znalost: +50).
Poznámka 2: Na Istě je možno splnit ještě několik nepovinných miniúkolů. Na ulici potkáte vesničana, který se snaží vyrazit dveře u svého domu. Promluvte si s ním a pak mu pomozte dveře otevřít (Síla min. na 6. levelu) – za odměnu si můžete z jeho domu vzít lahvičku s lékem. Za hostincem sedí před domem další vesničan. Promluvte si s ním a na jeho hádanku odpovězte „between“. Pak můžete vejít do jeho domu a tam sebrat šípy do kuše.

Quest # 32 (povinný): Vypátrat zdroj dobytčí nákazy.
Zadání: Během prvního rozhovoru s dobytkářem Drakkem, hlídkujícím před stájemi u skály na okraji obce na ostrově Ista (Znalost: +50).
Řešení: Řešení tohoto questu se prakticky prolíná celou třetí kapitolou hry. V hospodě Down Sisters (dostanete se tam pouze v převlečení) si promluvte s barmanem Gamutem, který vám poví, že obchodníci připlouvají na ostrov většinou každý den ráno (Znalost: +10). Během Questu #34 si promluvte v hostinci se Sorianem (po tom, co jste usvědčili Holina z podvodu) – poví vám o výskytu pašeráků na ostrově. Dokončení tohoto questu je součástí rozsáhlého questu #37.

Quest 33 (nalezení potenciální Weyrwoman): Vyléčit nemocnou Roem na ostrově Ista.
Zadání: Během prvního rozhovoru s Roeminým otcem v jejich příbytku ve vsi na ostrově Ista.
Řešení: Tento quest lze vyřešit až v pozdějších fázích hry, kdy získáte dovednost Léčení (po vyřešení questu 36). Potom se znovu zastavte u nemocné Roem – zjistíte, že snědla otrávené houby a že je jí nutné podat lék – rostlinku nazvanou Sweatroot. Tuto naleznete v jednom z regálů v obchůdku se smíšeným zbožím poblíž hostince Rising Star (Znalost: +50, Reputace: +20). Po předání rostlinky odejděte a když se zase vrátíte, Roem už bude uzdravená. Promluvte si s ní (Znalost: +50, Reputace: +100).

Quest 34 (povinný): Vyhnat z ostrova podvodníka Holina.
Zadání: Během jednoho z rozhovorů s Matricí, hostinskou v Rising Star. Sdělí vám, že jí Holin utekl bez zaplacení (Znalost: +25).
Řešení: (Na Holina se můžete informovat u hospodského Gamuta v Down Sisters – Znalost: +10) Z hostince se vydejte směrem do horní části vsi. V jedné z bočních uliček budete svědky přepadení, v němž Holin vydírá jistého Soriana. Připleťte se do rvačky, na adresu Holina vyřkněte pár výhružek a pak ho v souboji porazte (jako zbraň si aktivujte meč!). Po porážce vám Holin předá měšec s penězi, které odneste hostinské Matrici – za odměnu vás zdarma ubytuje ve svém hostinci (Reputace: +50). Tím ale tento quest nekončí! Cestou z hostince do dolní části vsi potkáte u obchůdku s potravinami Soriana. Promluvte si s ním - poví vám, že Holin používá při hazardu falešné kostky a tím ho podvodem obral o poslední groš, čímž mimo jiné pošpinil jeho jméno. Přislibte mu pomoc (Znalost: +10, Reputace: +30). Nejdříve bude notné Holinovi jeho kostky, schované ve váčku, ukrást. Holin nyní hlídkuje se svojí chátrou na témž místě, kde jste s ním bojovali. Když se mu ale pokusíte sebrat váček s kostkami, všimne si vás. Bude nutné odlákat jeho pozornost. U domu kousek níž v téže ulici se nacházejí sudy a mezi nimi kamení. Seberte jeden kámen a hoďte jím přes ulici – tím odlákáte pozornost Holina i jeho dvou přisluhovačů. Co nejrychleji aktivujte mód kradmé chůze a po špičkách se připližte až k Holinovi, kterému opatrně váček s kostkami seberte. Pokud to nestihnete v časovém limitu a budete přistiženi, celou operaci opakujte. S uloupenými kostkami se pak vydejte do hospody Down Sisters, kde si promluvte s hospodským Gamutem – ukážete mu Holinovy falešné kostky, načež bude Holin vykázán z města a Sorianovo jméno bude očištěno (Znalost: +10, Reputace: +50). V pozdější fázi hry, kdy se vám podaří kontaktovat tajného harfistu na Istě, vás cestou ze vsi na pláž Holin přepadne. Jeho přisluhovače zabijte mečem a stejně tak se pokuste naložit i s Holinem, nicméně v souboji vám bude muset pomoci Zenth. Při porážce pak Holin slíbí, že ostrov opustí.
Pozn: Pod obchodem potkáte vesničana v modré košili. Promluvte si s ním – pochválí vás za vyhnání Holina (reputace: +15). Pak vás požádá o otevření zaseknutých dveří, s čímž mu pomozte.

Během questu #34, konkrétně po usvědčení Holina z podvádění v hospodě Down Sisters, je nejvyšší čas si jít odpočinout. Vydejte se tedy do svého pokoje v hostinci Rising Star a tam ulehněte na lože. Probudíte se druhý den ráno, kdy se mnoho věcí změní… V hostinci naleznete Belana (pokračování questu #24), otevře se čalounictví Tapestry Shop a též obchod se smíšeným zbožím (Ista Supplies) pod hostincem. Před tím však musíte vyjít až na vrchol vesnice k pódiu Harfistů, kde si promluvte s obchodníkem Terrolem. Tomu předejte vaši dřevěnou sošku harfisty (Reputace: +20) a on pak v poklidu odejde do svého obchodu.

Quest zadaný v předchozí části hry:
Quest 24 (povinný): Nalézt jistého harfistu Belana, žijícího na ostrově Ista.
Zadání: Během rozhovoru s dívkou Melan, sedící na lavečce na nádvoří v Hale Harfistů (Znalost: +25).
Řešení: Po prospané noci na ostrově Ista si promluvte s hostinskou Matricí – poví vám, že Belan spí v pokoji hned vedle vašeho (Znalost:+25). Zajděte ho tedy navštívit. Zjistíte, že to byl právě on, kdo otrávil Nalayu, nicméně jeho ruku vedl někdo jiný a vy musíte zjistit kdo (Znalost: +50). Dokončení tohoto questu je součástí řešení obsáhlého questu #37.

Quest 35 (nalezení potenciální Weyrwoman): Vyhledat a navštívit Nalayinu rodinu na Istě.
Zadání: Na Istě navštivte čalounictví Tapestry Shop (možno až ráno po přenocování v hostinci). Vnitř ukažte prodavačce Hele gobelín od Skarna, načež vám prozradí, že Nalayina rodina žije v domku v dolní části vesnice.
Řešení: Před vchodem do domu stojí muž jménem Doorin. Promluvte si s ním, načež vás pozve dovnitř. Zde si promluvte s mladou Janifer, která je další potenciální Weyrwoman (Znalost:+50, Reputace: +100).

Quest 36 (povinný): Získat tabulku od obchodníků Manwora a Farena.
Zadání: Po přespání na ostrově Ista naleznete u stájí Drakka dva staré známé - Manwora a Farena. Promluvte si s nimi, načež se oba odeberou do hospody Dawn Sisters. Vydejte se za nimi a opět si s nimi promluvte – dozvíte se, že jim Lamrat svěřil tabulku, kterou zde mají předat jezdci zeleného draka.
Řešení: Vyjděte z hospody ven, načež byste na ulici měli potkat N’etha. Promluvte si s ním – zjistíte, že jako jezdec zeleného draka by vám mohl pomoci. Rozběhněte se k hospodě, kde si s N’ethem znovu promluvte. N’eth se vydá do hospody získat od obchodníků onu zásilku. Zhruba po deseti minutách se s N’ethem setkáte před hostincem Rising Star, kde od něj dostanete kýženou tabulku s lékem. Když pak vejdete do hostince a zase hned vyjdete ven, Zenth vám poví, že se máte neprodleně vydat do Haly harfistů (Znalost: +10). Učiňte tak a na místě ze všeho nejdříve navštivte Jazona v Hale Léčitelů - předáte mu získanou tabulku, za což vás Jazon naučí dovednost léčení (Healing Skill) (Reputace: +100).

Quest zadaný v předchozí části hry:
Quest 30 (povinný): Zkontaktovat se s neznámým harfistou na ostrově Ista.
Zadání: Během rozhovoru se Salyn v kuchyni Haly harfistů po návratu ze schůze dračích jezdců ve Fortském weyru.
Řešení: Po splnění questu #36, kdy vás Zenth informuje o nutnosti návratu do Haly harfistů, si v kuchyni Haly harfistů promluvte se Salyn - řekne vám, že tajný harfista na Istě je ochoten se s vámi setkat. Předá vám bubenické noty (drum pattern), pomocí nichž harfistu na Istě přivoláte. Ještě je ale nutné získat buben. Vyběhněte do ložnice, kde na jedné z postelí naleznete spícího Limoriada. Probuďte jej a promluvte si s ním o bubnu – poví vám, že tu má pouze jeden rozbitý, nicméně pokud mu seženete kůži (drum skin), tak ho pro vás opraví. Zaběhněte tedy do kuchyně, kde se kůže suší na zdech. Promluvte si s Kelli – dozvíte se, že jsou všechny kůže ještě mokré a vyschnou až za pár dnů. Vraťte se tedy do ložnice, kde naleznete na posteli spícího Yallina. Pokuste se mu sebrat kůži, co leží vedle něj na stole. Yallin se probudí a při krádeži vás přistihne, ale kůži vám nakonec dá. Předejte kůži Limoriadovi a on vám dá opravený buben. Vraťte se na ostrov Ista, vyběhněte na bubenickou platformu a použijte buben - doběhne Fin, který vám sdělí, že na vás harfista čeká na pláži (Znalost: +25). Vydejte se tedy na pláž (v soutěsce podstoupíte boj s Holinem – ukončení Questu #34), kde potkáte hostinskou Matrici. Promluvte si s ní, načež zjistíte, že právě ona je tím tajemným harfistou.

Quest 37 (povinný): Odhalení pašerácké lodi a vysvobození N’etha.
Po dokončení questu #36 jděte v hostinci k pokoji Belana – zjistíte ale, že jej unesl neznámý dračí jezdec (Znalost: +50). V Belanově pokoji otevřete truhlici, v níž naleznete šípy do velké kuše a pašeráckou mapu. Při odchodu z hostince pak narazíte na S’lona, který vás informuje o únosu N’etha (Znalost:+25). Po vyřešení questu #30 (zjištění, že Matrice je tajným harfistou na Istě) si promluvte s trojicí mužů, kteří hrají na pobřeží v kostky. Jorak se zmíní o výskytu podezřelých lidí ve vsi (znalost: +10) a Jurinor vám poví o tajemné lodi, která byla v okolí Isty spatřena (Znalost: +50). Fillian si ale s vámi nebude chtít promluvit dříve, než si s ním nezahrajete v kostky. Můžete se o to pokusit, ale prohrajete. Je tedy třeba se naučit hrát s vašimi falešnými kostkami, abyste Filliana porazili. Odcestujte na Zenthovi do Fortského holdu za svým kolegou B’rakem, který vás naučí s falešnými kostkami zacházet. Posléze u něj můžete směnit nějaké nepotřebné předměty z inventáře za marky (k započetí hry vám postačí jedna jediná marka). Vraťte se na pláž Isty a dejte se do hry s Fillianem. Podle B’rakových rad nad ním vyhrajte, načež se dozvíte, že jediné místo možného úkrytu N’etha je v tajné zátoce (Znalost: +50). Nakonec si ještě promluvte s Matricí, která vás odkáže na obyvatele v horní části vsi (Znalost: +10). Vydejte se tedy k místu, kde jste prvně zápasili s Holinem, a pokuste se vejít do sousedního domku u malé temné uličky. Muž za dveřmi vás ale odbude, načež se v protějším domku objeví váš starý známý Sorian a pozve vás dovnitř (Znalost: +30). Po dohodě se Sorianem vyjděte ven na ulici a zamiřte do temné uličky vedle protějšího domu – zatímco Sorian odláká pozornost, vy vlezete zadním oknem do domku pašeráků. Nyní je třeba jednat velmi rychle!!! Uvnitř domu aktivujte mód kradmé chůze, protáhněte se až k pašerákovi u dveří a seberte mu klíč. Tím pak odemkněte dřevěné padací dveře v podlaze, načež se dostanete do zátoky.
Podél skály sejděte až na dno zátoky. Všechny nepřátele, kteří se vám postaví do cesty, zabijte mečem (za zabití každého nepřítele se vám zvýší síla o 80 bodů). Chodbou ve skále projděte až do místnosti, z níž je možno se vydat buď po molu k lodi, nebo vchodem do jeskyní ve skále. Vydejte se nejprve do jeskyní. Jakmile vás Zenth informuje o nutnosti co nejrychleji zachránit N’etha, musíte jednat rychle a neztratit ani vteřinu času!!! Na křižovatce chodeb se vydejte doleva (z vašeho pohledu) a seskákejte po schůdcích až k vodě, v níž je N’eth připoután. Rychle ho osvoboďte, čímž ho zachráníte před utopením (Pozn: na zpáteční cestě můžete sebrat vejce Tunelového hada). Vraťte se na křižovatku a vydejte se do protější chodby. Dostanete se do jeskyně, v níž naleznete mrtvého Belana. Prozkoumejte jeho tělo – objevíte pašeráckou sponku (smugglers brooch) – dokončení questů #24 a #32.
Nyní je čas vydat se po molu k lodi, před níž hlídkuje kapitán. Toho nelze zabít (vždy vás porazí), takže se kolem něj musíte nepozorovaně proplížit. Za bednami na molu aktivujte mód kradmé chůze projděte za kapitánovými zády ve chvíli, kdy bude otočený směrem k širému moři, tedy zády k vám. Jakmile se dostanete do podpalubí, loď vypluje směrem na jih. Během plavby potom do podpalubí sejde plavčík, před nímž se můžete buďto schovat (za bednami v zadní části podpalubí) a nebo se mu postavit čelem – v tom případě ho buď podplaťte, nebo zabijte. (Pozn: v podpalubí lodi můžete chytit zeleného brouka)
Po přistání na neznámém kontinentu se pokuste uniknout na pevninu, avšak kapitán vás uvidí a pošle za vámi své ostré hochy. Ty se můžete pokusit pozabíjet (za každého zabitého protivníka se vám zvýší síla o 80 bodů), ale jednodušší je jim utéci po stezce podél skály na její vrchol – kapitán své muže stáhne a odpluje pryč. Na travnaté terase na vrcholku skály potom přivolejte Zentha, načež odletíte do Fortského Weyru.

Příště se v již poslední části návodu podíváme na ostrov Ierne a konečně odhalíme, kdo že to stojí za všemi těmi zlomyslnostmi.

Autor:
Témata: Loď
  • Nejčtenější

Zveřejnil tajné vojenské dokumenty, aby dokázal, že je ve hře chyba

Nadšenec do vojenské simulace War Thunder zašel během internetové debaty o hře až příliš daleko. Aby vývojářům ukázal,...

RECENZE Chernobylite: návštěva zamořené zóny nebyla nikdy děsivější

Co byste udělali, abyste zachránili milovanou osobu? Někteří by pro to zpřetrhali samotný čas a prostor. A právě to se...

Nová hra od Amazonu ničí drahý herní hardware, pozor na ni

Ačkoliv má New World od herních studií Amazonu poměrně úspěšný start, pověst jí kazí ohlasy od hráčů, kterým zničila...

Vývojáři končí s protipirátskou ochranou Denuvo. Zpomaluje počítač

Reputace protipirirátské ochrany Denuvo utrpěla v posledních dnech vážné šrámy. Nejdříve bylo prokázáno, že má...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

KOMENTÁŘ: Cesta do elektromobilního pekla. Auta přinášejí víc problémů než výhod

Premium Nová doba elektromobilní nás vrátí o půlstoletí zpátky: auto bude luxus, mobilita taky a draze to zaplatíme všichni. I...

Mlčeti zlato. Profesionální vyjednavač vysvětluje, jak jednat s dětmi či šéfem

Premium Každý člověk vyjednává v průměru pětkrát za den. Doma s partnerem, s dětmi, v práci se šéfem, s podřízenými. Radim...

Český vlk z Wall Street jde k soudu. Hlavní roli v kauze Via Chem má miliardář Sisák

Premium Schyluje se k dlouho očekávané soudní bitvě, v níž je hlavní postavou známý český finančník a miliardář Petr Sisák...

  • Další z rubriky

Vydavatelství Annapurna předvedlo svou vyumělkovanou sestavu her

Pokud hledáte zajímavé a neobvyklé hry, vyplatí se sledovat produkci vydavatelství Annapurna Interactive. Jeho vůbec...

Hra zdarma tento týden potěší milovníky vláčků a železnice

Digitální obchod s hrami Epic Store tento týden nabízí zdarma povedenou hru Train Sim World 2, ve které se můžete stát...

Dabéři Naked Attraction: Byli jsme v šoku, že něco takového může vůbec existovat

Nahota je televizní evergreen a stále dokáže diváky přikovat u obrazovek. Počátkem devadesátých let to bylo Tutti...

Britney Spears se ukázala nahoře bez. Prý na protest proti otci

Britney Spears (39), která s otcem bojuje u soudu kvůli opatrovnictví a správě jejího majetku, zveřejnila na sociálních...

Ostych a stud před kolegy jsou ztracená energie, míní Vica Kerekes

Slovenská herečka maďarského původu Vica Kerekes (40) přijala nabídku režiséra Tomáše Svobody a zahraje si v jeho...

Neteř princezny Diany se vdala. Vzala si o 32 let staršího miliardáře

Lady Kitty Spencerová (30) se vdala. Neteř princezny Diany si vzala jihoafrického módního magnáta Michaela Lewise (62)....

Zemřel herec Vladimír Marek, roky bojoval s rakovinou

V nedožitých 70 letech zemřel ve čtvrtek divadelní, muzikálový i televizní herec Vladimír Marek. Podle Blesk.cz se od...