Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dropship – válečný konflikt budoucnosti

  12:00aktualizováno  24. listopadu 1:11
Válečná akce s moderním vojenským vybavením, na velké herní ploše a za účasti velkého počtu vojenské techniky, z níž spoustu prostředků můžete sami ovládat. Nevěříte? Tak všechno tohle nabízí titul Dropship, chystající se v brzké době dorazit na konzoli PS2.

Dropship

Tento titul je vyvíjen společností Sony Computer Entertainment Europe a ač byl původně ohlašován na trh společně s evropským launchem konzole PS2, došlo k jistému zpoždění a Dropship se nyní chystá do našich obchodů tuto zimu. Na druhou stranu se zmiňovaná prodleva pozitivně odrazila na několika aspektech, kdy zejména grafická část hry vypadá nyní opravdu výborně. Ostatně, posuďte z obrázků sami. A to musím podotknout, že se mise odehrávají na rozlehlé herní ploše 40x40km, což zní dosti neuvěřitelně!

Drosphip se odehrává v blízké budoucnosti – v roce 2050 – a ústředním motivem zdejšího story jsou velké nesnáze v ještě větší Číně. Tamní nová politická strana příliš nepřeje demokracii a veškeré opoziční síly jsou okamžitě smeteny z povrchu zemského. Navíc se zdejší ozbrojené složky snaží pomocí nové technologie vyvinout nějakou mimořádně zničující zbraň, což je dostatečný důvod i pro NATO, aby zde zasáhlo. Vytvoří se speciální skupina (UPF), která má za úkol bojovat proti uvedené hrozbě, přičemž dostává mezinárodní souhlas i pro eliminaci potenciálního nebezpečí kdekoliv ve světě. Asi nikoho nepřekvapí, že právě vy budete jedním z vojáků UPF. Drosphip je takový dosti zajímavý akční titul, v němž budete moci ovládat rozličné dopravní a bojové prostředky jako transportní vozidla, jeepy, tanky a hlavně futuristické typy letadel, jakým je právě dropship. Dropship Tento stroj je prototypem obrovského vznášedla schopného ve svém přepravním prostoru přenést na velké vzdálenosti početnou skupinu vojáků a bojové techniky.

Jednotlivé mise vás zavedou do typově velice variabilních lokací, nadějete se pouštní Sahary, džunglí Kolumbie nebo se podíváte do Kazachstánu. Před vstupem do akce nechybí možnost výběru několika tréninkových misí, které vás zasvětí do tajů létání a bojování. Ovládání má být velice user-friendly, pro lepší povědomí o situaci nemá chybět dostatečný zoom, s jehož pomocí si budete moci prohlédnout vzdálené podezřelé subjekty či sondovat krajinu.

Pomocí FMV sekvencí a komentářů ze strany copilotů, wingmanů, instruktorů a velitelů se postupuje ve zdejším příběhu dále. Mise mají mít mnohdy velmi dynamický náboj jako například tato: Musíte naložit skupinu vojáků a přetransportovat je k nepřátelské základně bez toho, že by si vás protivníci všimli. Na scéně jsou další dva piloti, kteří v této operaci provádějí to samé do okamžiku, kdy jedno přepravní vznášedlo vypoví službu a během jeho opravy musíte zbývající četu vojáků dopravit na místo určení jako náhradní zdroj právě vy. Podobné změny v plánu mají být dosti časté, o překvapení nemá být nouze, což znatelně vylepšuje celkové herní schéma.

Dropship

Pomocí směrového kříže máte mít rychlý přístup do speciálního menu, v němž se dozvíte vše podstatné ohledně statusu vašeho stroje, nechybí ani potřebné info o nepřátelských jednotkách, nadějete se tu pohledu do rozličných mapek a samozřejmě zohlednění úkolů v dané misi. Zaměření jednotlivých misí obnáší standardní eskortu svěřených jednotek, atak nepřátelské základny či případně eliminaci vybraných cílů, zkrátka, nudit se určitě nebudete. Průběh mise je do značné míry odvislý od vašeho momentálního rozhodnutí a uvážení nastalé situace. Pokud vás protivník spatří vzhledem ke skutečnosti, že jste se nedrželi skryti v hlubokém kaňonu, potom musíte čelit následkům svého fatálního rozhodnutí a celá úroveň se stává mnohem obtížnějším počinem. Velkou roli tady má hrát vaše dobré utajení před zraky nepřátel, přičemž copiloti vás budou průběžně informovat o nových úkolech ke splnění a také o případné změně situace či nenadálých okolnostech – což poskytuje výborný dojem z celé akce. Akce, na kterou se člověk může díky jejím velkým možnostem opravdu těšit.

Dropship Dropship Dropship

Autor:Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Bílý dům nechal vytvořit video sestřih z násilných počítačových her

The Evil Within 2

Americký prezident Donald Trump se setkal se zástupci herního průmyslu k debatě o násilí ve videohrách. Jako podklad...KOMENTÁŘ: Kam povede přehnaná politická korektnost a cenzurování videoher?

Grand Theft Auto 5

V herním průmyslu se v relativně krátké době vyrojila řada kauz týkajících se cenzurování či kritiky „závadného“...

Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Další z rubriky

Další herní Tomb Raider už je oficiální, vyjde 14. září

Shadow of the Tomb Raider

Vydavatel Square Enix krátkým videem oficiálně oznámil, že se letos dočkáme nového dílu legendárního Tomb Raidera. Lara...

Zaklínač Geralt bude jednou z postav v bojovce Soulcalibur 6

Geralt v bojovce Soulcalibur 6

Do chystaného pokračování bojové hry Soulcalibur míří hlavní hrdina z populárního RPG Zaklínač.

Jak vnímáte násilí ve hrách?

Násilí ve hrách - Mortal Kombat

Téma násilných počítačových her a jejich neblahého vlivu na mládež se vrací v pravidelných intervalech. Naposledy se mu...Najdete na iDNES.cz