Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dva nové Star Treky na obzoru

  12:02aktualizováno  1:57
Poslední dobou opomíjený svět Star Treku o sobě dává po delší době opět vědět, a to hned dvěma tituly, o kterých se dozvíte v této krátké novince více.

Star Trek: Legacy Pokud jste zapálení fandové do seriálů ze světa Star Trek (dále jen ST), jistě vás mrzí absence nových her s touto tématikou. Tuto mezeru ale vidí i jiní, a tak mnoho společností bojuje o práva na vydání alespoň nějakých titulů. Včera nastal den D a nový majitel herní licence, společnost Bethesda Softworks, oznámil vydání dvou zbrusu nových titulů ke 40ti letému výročí existence této mamutí filmové a televizní série. Každý z titulů má své určení pro různé platformy, a kromě PC a Xboxu360 se dočkají i majitelé handheldů Nintendo DS a Sony PSP. Herní novinky ponesou názvy Star Trek: Legacy (PC, Xbox360) a Star Trek: Tactical Assault (NDS,PSP), a kromě nového taktického zážitku v misích pro jednoho hráče se dočkají fandové ST i multiplayerů podle možností dané platformy.

Hra usadí hráče do admirálské pozice, ze které bude dirigovat velkolepé bitvy.

Star Trek: Legacy Nejdříve se zaměříme na první, zajímavější, titul ST: Legacy. Hned na začátku si povíme jednu nepříjemnou pravdu, ST:Legacy totiž vytváří stejný tým, který má na svědomí již Star Trek: Armada II, a tím je Mad Doc Software. Jejich předešlá hra na motivy ST totiž nedopadla úplně nejlépe (hodnocení 55% mluví za vše). Nová hra usadí hráče do admirálské pozice, ze které bude uskutečňovat velkolepé bitvy ve známém i neznámém vesmíru. Strategické myšlení a taktické uvažování využijete v dějové linii, které spřahuje veškeré známé období a místa z dosud natočených filmů a seriálů (původní Star Trek, Enterprise, Next Generation, Deep Space Nine a Voyager). Vesmírné souboje v reálném čase dokresluje detailní zpracování jednotlivých lodí, odpovídající model poškození a absolutní volnost pohybu v plně 3D prostoru. Okolí obsahuje vše, co od vesmíru hráč očekává, nebuly, červí díry, plastické planety a spousty poblikávajících hvězd.

Vývojáři z Quicksilver Software mají již zkušenosti s tvorbou ST, a to díky jejich počinu Star Trek: Starfleet Command.

Star Trek: Tactical Assault Druhou hru, ST: Tactical Assault (NDS/PSP), má na starosti studio Quicksilver Software, které má již také zkušenosti s tvorbou ST, a to díky jejich počinu Star Trek: Starfleet Command. Tentokrát se autoři zaměřili na původní seriál a jeho hlavní protagonisty – Federaci a Klingony. Každá rasa (i když u Federace je to zavádějící název) má vlastní kampaň a hráč svými schopnostmi rozhodne o budoucím politickém uspořádání kvadrantu alfa. Grafické schopnosti nových handheldů jsou sice působivé, ale na dokonalost „většího“ bratříčka nemají, a proto autoři spíše vsázejí na dynamickou kampaň, věrné vyobrazení bojů a mnoho vedlejších úkolů. Taktická stránka se projeví hlavně v uváženém používání zbraní a štítů. I v tomto titulu bude kladen důraz na detaily jednotlivých lodí, zbraňových systémů a dalších vizuálních prvků, kterými se první díly ST vyznačovaly.

Všichni „trekies“ se her s jejich oblíbenou tématikou dočkají již docela brzy, Bethesda plánuje vydání obou her přibližně ve stejný termín, kterým je září tohoto roku.
Autor:


Témata: software, Voyager

Nejčtenější

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...Hrajete už Kingdom Come: Deliverance? Jak se vám zatím líbí?

Kingdom Come: Deliverance

Dnešní anketa je určena pro ty z vás, kteří už se ponořili do české hardcore hry na hrdiny Kingdom Come: Deliverance....

Dosáhl maximální úrovně ve střílečce Call of Duty jen pomocí nožů

Call of Duty

Lidé se u počítačových her baví různými způsoby. Hráče s přezdívkou TheseKnivesOnly baví hrát střílečky bez toho, aby...

Ubisoft cenzuruje nahé sochy ve výukovém módu Assassin’s Creed: Origins

Cenzura v Assassin’s Creed: Origins

Až příliš puritánsky se zachovali autoři hry Assassin’s Creed: Origins. V jinak historicky přesné hře totiž...

Další z rubriky

Americký politik chce zavést vyšší daň na násilné hry

Grand Theft Auto 5

Po střelbě ve škole na Floridě se opět objevují návrhy na omezení prodeje videoher.

Dosáhl maximální úrovně ve střílečce Call of Duty jen pomocí nožů

Call of Duty

Lidé se u počítačových her baví různými způsoby. Hráče s přezdívkou TheseKnivesOnly baví hrát střílečky bez toho, aby...

Onrush přinese zběsilou akční hratelnost Motorstormu a Burnoutu i na PC

Onrush

Nový trailer k závodní hře Onrush od bývalých autorů Motorstormu slibuje zběsilou akci.

Najdete na iDNES.cz