Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dynasty Warriors 6 – vlastně pořád stejně

aktualizováno 
Po Dynasty Warriors: Gundam přichází plnohodnotné pokračování historického masakru ze středověké Číny. A přichystány jsou i nějaké ty novinky, i když jsou tu spíše jen proto, aby se neřeklo.
60

Dynasty Warriors 6

Platforma: Xbox360
Výrobce: Omega Force

  • Vylepšená grafika
  • Pár novinek
  • Oddechová záležitost
  • Zanedlouho nuda
  • Většina novinek je jen kosmetického rázu
  • Jen 17 postav v příběhovém módu

Až na pár drobnějších detailů je to pořád to samé, jen v hezčím podání. Ještě pořád je to zábavné, ale už to začíná ztrácet své kouzlo. Je nejvyšší čas na výraznější obměnu.

Herní karta

Dynasty Warriors

Dynasty WarriorsNe že by někdo čekal, že v herním studiu Omega Force zasednou za stůl, nacpou se lecithinem a vytvoří naprosto nový originální a hlavně převratný koncept pro svou dlouholetou sérii hack´n´slash mlátiček inspirovaných šest století starým románem Romance of the Three Kingdoms. Ale upřímně řečeno, jelikož jde o první přímé pokračování na nex-tgen konzolích, předpokládali jsme, že si připraví pár zajímavých přídavků, které možná nebudou průlomové, ale hraní zpříjemní. Ale nedopadlo to úplně podle našich představ. Nějaké změny oproti starším sourozencům by tu byly, ale ne všechny jsou takové, že bychom blahem pištěli jako pubertální fanynky, když zahlédnou Sámera Issu. Tvůrci se sice snažili hraní trošku zpestřit, ale, že by se zrovna přetrhli, aby nás oslnili množstvím nových nápadů, to zase ne.

Dynasty Warriors 6 nabídne 41 hratelných postav, ale příběhový mód nabídne pouze 17 z nich.

Dynasty WarriorsVrhněme se na ty, které se povedly. Například byl přidán takzvaný „strom dovedností“. Po úspěšném dokončení každého levelu získáte (dle toho, jak intenzivně masakrujete bezmocná vojska soupeře) několik bodů. A ty můžete investovat do různých schopností. Není jich zrovna moc, je tu síla útoku, obrana, Musou (magická energie) a pár zvláštních dovedností, ale alespoň to lehce zavání RPG prvky. Kdykoliv si můžete zjistit, jaké talenty se vám zpřístupní, pokud investujete do toho či toho, takže můžete dopředu přemýšlet, do čeho budete chtít investovat příště.

Až na bojišti narazíte na rivalského důstojníka, může dojít k duelu. Ale zatímco ve čtvrtém dílu, kde byly duely naposledy k vidění, jste se ocitli v uzavřené aréně, tentokráte se jen na obrazovce objeví ukazatel a vy ho musíte zběsilým mačkáním tlačítka pro útok vyplnit, abyste protivníka porazili. Není pravidlem, že k tomuto osobnějšímu měření sil dojde, ale stává se to docela často, takže si trénujte prsty, Dynasty Warriorsbude se vám to hodit.

Další větší změnou (kterou jsem osobně z počátku vůbec nezaznamenal, abych se přiznal) je systém skládání komb. Zatímco v minulých Dynasty Warriors byla jejich délka a síla ovlivněna tím, jak silnou zbraň jste vrazili svému vybranému hrdinovi, tentokráte na tom tolik nezáleží. Hlavním aspektem toho, jak účinné bude vaše kombo, je Renbu systém. Nejde o nic složitého. Máme tu ukazatel, který se plní díky tomu, kolik likvidujete nepřátel. Čím plnější je ukazatel, tím delší a silnější je kombo. Pokud dlouho nikoho neodstraníte, energie klesá a vaše útoky jsou slabší.

Přibylo nám i trošku taktiky. Na většině bojišť narazíte na nepřátelské základny. Pokud do nich vtrhnete a rozprášíte jejich původní obyvatele (ani jim nemusíte vypovědět nájemní smlouvu), tak je budova vaše. Nejen že je investicí do budoucna vlastnit nemovitost, ale navíc se čas od času uvnitř objeví předmět, který vám doplní zdraví. Není tak od věci dobýt pár pevností, abyste si do nich kdykoliv mohli odskočit, Dynasty Warriorspokud se ukazatel životní energie dostane do nízkých hodnot.

Ani přes mnoho drobnějších vylepšení nemůžeme prohlásit, že by se série Dynasty Warriors dočkala nějaké podstatné změny.

Posledním přídavkem, o kterém se zmíním (a který je vlastně úplně zbytečný), je to, že tu existuje možnost zaplavat si. Ne že by to nebylo příjemné po zabití pár tisíc vojáků skočit do chladivé řeky nebo jezera, ale na hraní to nemá žádný vliv. Prostě jen občas narazíte na vodní hladinu, hupnete do ní, přeplavete z jednoho břehu na druhý a to je vše. Hezké, ale k ničemu.

Dynasty Warriors 6 nabídne 41 hratelných postav. Moment, moment, neradujte se, číslo je to sice úctyhodné, ale je tu jeden háček. Co háček, pořádný hák. Příběhový mód nabídne pouze 17 z nich. Ostatní jsou dostupné jen v Free a Challenge módu. Dynasty WarriorsOd začátku máte pro Musou mód (příběhový) k dispozici devět postav, tři pro každou frakci (Wei, Shu, Wu). Další budou přístupní po splnění určitých podmínek, které se liší. Některé válečníky získáte docela snadno, ale jiní vás budou stát trošku více snahy. Pokud už jste hráli některý z předchozích dílů, pak se nenechte zaskočit tím, že některé známé postavy se dočkaly pár změn. Některé jsou jen vizuálního rázu, takže se jich ujali stylisté a pozměnili jim šatník, ale jiné už jsou podstatnější a některé postavy dostaly do vínku úplně jinou zbraň, než na kterou jsme zvyklí. A tím pádem se pozměnil i styl boje, jenž má většina bojovníků unikátní.

Samotná náplň hraní se od minulých her výrazně neliší, i přes pár novinek, se prostě nevyhnete pocitu, že jde jen o graficky vylepšené starší tituly. Běháte po bojišti, rubete do všeho, co se hýbe a není to na vaší straně a to je vše. V drtivé většině případů jde o to, aby byl poražen generál rivalské armády a současně musíte zabránit tomu, aby nebyl odstraněn váš velitel. Narazíte i na postranní úkoly, ale ty Dynasty Warriorsplnit nemusíte, je to je na vás, zda se vám do toho bude chtít nebo ne.

Kdykoliv během hraní si můžete zjistit, kde se nachází váš cíl, takže není problém zjistit si to, bez většího zdržování doběhnout k veliteli vojsk protivníka a zatnout mu tipec. V tom případě vám mise nezabere více než pár minut. Jestliže ale budete plnit vedlejší úkoly, pak se samozřejmě hraní protáhne a můžete u každého scénáře strávit i více než hodinu. Ale do toho se bude chtít pravděpodobně málokomu, protože úkoly nejsou zrovna rozmanité a kdyby za ně nebyly zkušenosti, popřípadě nějaký ten předmět, pak by ztrácely smysl úplně.

Po grafické stránce vypadají Dynasty Warriors 6 docela dobře. Hratelné postavy jsou mnohem lépe rozanimované, jejich pohyby jsou plynulejší a nepůsobí tak trhaně a lámavě jako v předchozích dílech. Prostředí je také o něco vypilovanější a detailnější. Dynasty WarriorsBez diskusí by to Xbox 360 zvládnul lépe, ale série Dynasty Warriors nikdy nebyla zaměřena na to, aby vizuálně oslnila. A ani sluchově. Hudební motivy jsou buďto hodně podobné těm, které už jsme slyšeli ve starších dílech, nebo jsou přímo převzaty. Technicky by hra šla určitě zvládnout lépe, ale celkově nevypadají Dynasty Warriors 6 špatně. Na čem by se ale dalo zapracovat je škála prostředí. Získáte zde totiž pocit, že se pohybujete neustále na stejných místech.

Filmoví Dynasty Warriors?

Jak jste se dočetli v recenzi, tak Dynasty Warriors jsou inspirováni knihou Romance of The Three Kingdoms, klasickým čínským románem, který je starý celých šest století. Jelikož jde o velmi oblíbené téma, není žádným šokem, že se ho ujali i filmaři. Tento rok budete mít šanci vidět hned dva projekty, které se touto látkou zabývají. První nese jméno Three Kingdoms: Ressurection of the Dragon a režii měl na starosti Daniel Lee. Druhý má poněkud kratší název – Red Cliff a ten natáčí John Woo. Red Cliff bude rozdělen do dvou dílů, první by se měl objevit před letní olympiádou, druhý ke konci roku.

Dynasty WarriorsAni přes mnoho drobnějších vylepšení nemůžeme prohlásit, že by se série Dynasty Warriors dočkala nějaké podstatné změny. Pořád je to to samé dokola. Už to tu bylo a ne jednou. Kdybychom byli zlí, ale to my samozřejmě nejsme, tak bychom to shrnuli tak, že nebýt určitého technického pokroku, ani si nevšimneme, že hrajeme pokračování. Jedinou skutečně zajímavou novinkou je přídavek stromu dovedností.

Nehrajte se to špatně, je to dobrá oddechová záležitost, ale za čas (a to docela krátký) to začne nudit. Asi už by to chtělo, aby v Omega Force zariskovali a zkusili vypadnout ze zajetých kolejí. Takhle je snad hlavním rozdílem mezi jednotlivými díly číslovka v názvu. A to není dobře. Snad pro nás chystají do sedmého pokračování nějakou bombu, která nám vyrazí dech. Zatím se musíme spokojit s tím, že Dynasty Warriors si oblékli nový kabát, ale na staré tělo.

Autor:


Hodnocení hry

Redakce

60 %

Čtenáři

83 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 78 čtenářů

Témata: Xbox


Nejčtenější

The Orange Box
Risk, který vyšel. Legendární The Orange Box oslavil desáté narozeniny

Už je to deset let, co vyšel slavný The Orange Box od firmy Valve. Nápad vydat tři nové, zcela odlišné hry v jedné krabici, byl sice na první pohled šílený,...  celý článek

Cook, Serve, Delicious! 2!!
Ukažte Pohlreichovi, kdo je tady šéf. Recenze Cook, Serve, Delicious 2

Gastronomie už pomalu proniká i do her. Druhý díl originální akční hry Cook, Serve, Delicious! 2!! je tak povedený, že pobaví i toho, koho vařit vůbec nebaví.  celý článek

Mario & Luigi: Superstar Saga + Bowser’s Minions
Hopsavé RPG je zpět a krásnější. Recenze Mario & Luigi: Superstar Saga

Netradiční, avšak stoprocentně funkční a zábavná kombinace RPG a hopsačky se ukázala jako recept na hit. Proč si tak nezopakovat díl, kterým to vše začalo?  celý článek

Gabe Newell
Gabe Newell se díky Steamu zařadil mezi 100 nejbohatších Američanů

Slavný ředitel firmy Valve patří podle magazínu Forbes mezi stovku nejbohatších Američanů.  celý článek

For Games 2017
Tipy z For Games: před vydáním si můžete zahrát očekávané pecky

Na veletrhu videoher a interaktivní zábavy For Games, který až do neděle 22. října probíhá v areálu PVA Letňany, si můžete zahrát hned několik her před jejich...  celý článek

Další z rubriky

Hearthstone: Knights of the Frozen Throne
Hearthstone: Knights of the Frozen Throne patří k těm nejzábavnějším expanzím

Nová expanze Knights of the Frozen Throne pro karetní Hearthstone je venku pár dní, a tak se pojďme podívat, jak se hrou zahýbaly nové karty.   celý článek

Empathy: Path of Whispers
RECENZE: Jaký je svět bez lidí? Empathy ho ukazuje po apokalypse

Empathy je jedna z těch her, v níž nepotkáte jediného člověka. Podobně jako třeba v Everybody's Gone to the Rapture nebo Dear Ester to však má svůj důvod....  celý článek

Cook, Serve, Delicious! 2!!
Ukažte Pohlreichovi, kdo je tady šéf. Recenze Cook, Serve, Delicious 2

Gastronomie už pomalu proniká i do her. Druhý díl originální akční hry Cook, Serve, Delicious! 2!! je tak povedený, že pobaví i toho, koho vařit vůbec nebaví.  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.