Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

E3: Den 0 - nejdůležitější krátké zprávy

  10:30aktualizováno  11:23
První exkluzivní obrázky z UFO: Aftermath *** Doom III - screenshoty *** Adventura Full Throttle má pokračování *** Lionheart – nové RPG tvůrců Baldur's Gate *** Deus Ex zazáří na stříbrném plátně *** US Army připravuje vojenskou hru *** Vylepšený Metal Gear Solid 2 bude i na PC *** Cesta tam a zase zpátky v The Hobbit

E3

Dnes v 18 hodin našeho času se otevřely brány jedné z největších výstav zaobírajících se elektronickou zábavou Electronic Entertainment Expo, zkráceně E3. Naši agenti Vreco a Petr jsou na místě a maximální rychlostí nás zásobují novými informacemi, o čemž se můžete nejlépe přesvědčit v naší speciální příloze. Jelikož jsme vám díky této informační lavině dnes přinesli více než 40 krátkých zpráv, které jen málokdo mohl sledovat po celý den, vybrali jsme z nich pro vás to nejzajímavější. Zde je máte, pokud je ale chcete vidět všechny, prolistujte si naši žurnálovou stránku.

Alpha - zvláštní ruské jednotky v Afghánistánu
Ruská společnost MiST land oficiálně oznámila vývoj titulu Alpha. Tato hra bude pojednávat o činnosti ruských speciálních jednotek působících v Čečensku a Afghánistánu – bude se tedy evidentně jednat o další počin postavený na současné protiteroristické kampani. V tomto takticko akčním titulu budete plnit pro speciální komanda typické mise, jako je záchrana rukojmích, likvidace důležitých osob či získávání tajných informací. K dispozici budete mít vždy několik vojáků s odlišnými charakteristikami, reálné zbraně a vybavení.

Alpha Alpha Alpha

US army připravuje mix taktické akce a RPG
Kdo nemá vlastní počítačovou hru, jako by nebyl, řekli si v americké armádě a rozhodli si také jednu pořídit. Nejedná se o simulátor, kterých má US Army dost, ale o regulérní hru pro širokou veřejnost, jež byla poprvé představena na právě probíhajícím E3. Bude se jmenovat America's Army a půjde o jakýsi mix mezi erpégéčkem a multiplayerovou 3D taktickou akcí. V RPG části, zvané Soldiers, bude hráč, virtuální voják, procházet postupně celou službou ve vojsku, plnit nejrůznější úkoly a absolvovat výcvik jako ve skutečnosti. Sám si určí určitý cíl a ten se bude snažit dosáhnout. Hra by měla obsahovat revoluční systém generování úkolů a změn v příběhu, takže by každý hráč měl America's Army procházet trošku jinak. O mnoho zajímavější bojová polovina hry se jmenuje Operation a půjde o klasickou týmovou hru ve stylu Counter Striku určenou až pro 32 válečníků. Váš boj by však měl být řízen podle skutečných pravidel daných skutečnými vojáky a vybaveni budete maximálně realistickou výzbrojí i výstrojí. Celkem má být ve hře 20 misí plus několik tréninkových, v nichž se setkáme se všemi formami výcviku včetně parašutistických výsadků zvláštních jednotek. Aby vše hezky vypadalo, poběží America's Army na poslední verzi enginu Unreal. Nakonec jedna dobrá zpráva, jelikož se jedná o čistokrevný armádní náborový prostředek, bude hra šířena zadarmo po internetu. Takže, i když jsem si původně mysleli, že America's Army bude o ničem, vypadá nakonec docela zajímavě.

Pojďte se podívat na Deus Ex do kina
Přiznám se, že z následující zprávy mi začal běhat mráz po zádech - bude film podle geniálního Deus Ex! I když k tomu svým perfektním a strhujícím příběhem vybízel již dlouho, Eidos oznámil vývoj teprve nyní. Půjde samozřejmě o sci-fi thriller, velmi potěšitelné jsou informace o studiu, které bude film vyvíjet - nejde o nikoho menšího, než Columbia Pictures, přičemž producentem je Laura Ziskin, mající na svědomí např. nového Spider-Mana, který se nadmíru povedl. Nebudu rozpitvávat příběh, protože neznat Deus Ex je hřích, pokud však patříte mezi hříšníky, můžete to briskně napravit přečtením recenze. Především jsem dost zvědav na herce v hlavní roli, protože ztvárnit za každé situace ledově klidného a rozvážného JC Dentona nebude asi žádný med. Rovněž bude zajímavé, jakým způsobem film skončí, těžko se bude moci konec větvit podobně jako ve hře. Nyní je na řadě čekání, to si můžete zkrátit např. prohlídkou screenshotů z připravovaného Deus Ex 2.

Deus Ex 2 - screeny Deus Ex 2 - screeny Deus Ex 2 - screeny

Doom III konečně v obrazech
Když se řekne Doom, vybaví si snad každý fanda počítačových her legednární akční titul, který v podstatě položil základy moderně pojatému žánru FPS s podporou multiplayeru. Na hře pracují lidé z id Software, kteří stáli za zrodem prvního dílu, a zatím to vypadá, že by se mohlo jednat o dílko vskutku unikátní. Na letošní E3 konečně byly představeny alespoň nějaké screenshoty, které vám v plné parádě ukážou grafickou stránku Dooma III. Výborný engine bude umožňovat například plně dynamické osvětlení herní scény, kdy každý předmět vrhá přesně takový stín jako ve skutečnosti, a to bez jakýchkoliv světelných map či 3D textur. Pochopitelně je do něj zabudován také kvalitní fyzikální model, což bylo přeci jen něco, co nám v předchozích titulech poněkud chybělo.

Doom 3 Doom 3 Doom 3

Motorkářská adventura Full Throttle se vrací
Pokud patříte mezi ty, kteří se hraní her věnují již několik let, potom si jistě pamatujete na akční adventuru Full Throttle. V ní jste se vžili do role Bena, vůdce motorkářského gangu Polecat, a nejinak tomu bude i v nově ohlášeném pokračování, které by se na pulty obchodů mělo dostat příští rok. Full Throttle II bude jak pro PC, tak i konzole nové generace a opět nás uvrhne do originálního příběhu na pozadí akční adventury, kde nebudou chybět tvrdé souboje a rychlá jízda na motorce. Zda se autorům jejich práce vydaří a dokáží zopakovat svůj úspěch, je otázka, na kterou se v současné době jen těžko odpovídá. Lucas Arts totiž zveřejnili zatraceně málo informací a svá slova zatím nepodložili jediným screenshotem. Avšak vzhledem k tomu, že za pár hodin začne v Los Angeles výstava Electronic Entertainment Expo 2002, dá se předpokládat, že budou autoři trošku přátelštější. :-) Bližší informace přineseme tedy nejpozději koncem týdne, neboť v pátek máme s LucasArts schůzku.

Cesta tam a zase zpátky v The Hobbit
Hobit bude akční adventura z pohled třetí osoby, odehrávající se pochopitelně ve světu Středozemě, zachycující příběh Bilba Pytlíka a jeho dobrodružnou cestu za zdoláním draka Šmaka a získání bájného Jednoho Prstenu. Potěšilo mě, že vše se netočí jen okolo Pána Prstenů, ale svoje místo dostane i zpracování této krásné knihy, která se víc než k fantasy kloní k pohádce. Setkáme se s postavami jako Gandalf, Thorin Pavéza, Elrond a nezbytný Glum. Přes 30 druhů nepřátel zajistí, že se po cestě pořádně zapotíte. Nepůjde však jen o pustou akci, hojně se budeme zabývat řešením puzzlů a hádanek. Hra bude k dispozici pro GameCube v roce 2003, přesné datum bude oznámeno.

The Hobbit The Hobbit The Hobbit

Lionheart – nové RPG od Black Isle, tvůrců Baldur's Gate
Firma Black Isle, která na E3 představí mimo jiné očekávané severské RPG Icewind Dale II, vytáhla z rukávu další trumf. Tím je doposud utajované RPG Lionheart, jehož děj nebude zasazen ani do klasického fantasy, ani do cyberpunk/sci-fi prostředí, na které jsme u her tohoto žánru zvyklí, ale bude se odehrávat na naší Zemi konce 16. století. Ale aby té historické věrohodnosti nebylo příliš, bude se jednat o středověk lehce alternativní, jelikož svět bude "zasažen" magií a zamořen různými nadpřirozenými bytostmi. Prostředí navíc nebude renesanční, jak by se na konec 16. století slušelo, ale spíše temně gotické, jelikož kulturní vývoj se díky magii zpomalil. Systém vylepšování postavy by měl být podobný jako ve skvělé hře Fallout. Hra by měla být hotova již letos v zimě a jelikož o ní na E3 jistě bude ještě řeč, těšte se na další informace.

Lionheart - screenshoty Lionheart - screenshoty Lionheart - screenshoty

Solid Snake je zpět v Metal Gear Solid 2: Substance
Konami v těchto dnech příjemně překvapili hráče svým novým tahem, neboť hodlají vydat jakousi hodně vylepšenou verzi titulu Metal Gear Solid 2 s podtitulem Substance a to pro Xbox, PS2 a PC! O xboxové verzi se ostatně před časem dlouho spekulovalo, Konami poté řeklo rázné NE - ale časy se mění a tak se nyní majitelé videoherní konzole od Microsoftu mohou začít mocně těšit. Zatímco PS2 a PC inkarnace ještě nemá oficiální datum vydání, na Xboxu se MGS2: Substance má objevit už v listopadu tohoto roku. A teď k tomu klíčovému - avizovaným změnám a vylepšením. Především se zde dočkáte spousty tréninkových VR misí (ve stylu stejnojmenné PSX nástavby pro MGS) a řady dalších bonusových módů, které budou ozřejmeny v blízké době. Jedním z nich je údajně skateboarding - Solid Snake na prkně??!! Tady malou noticku - Konami totiž plánují titul Evolution Skateboarding, v němž bude právě Solid jedním z hratelných charakterů, takže to pro něj bude jakási předpremiéra.
Obě herní epizody MGS2 - odehrávající se na tankeru a čističce, doznají jistých variací, mezi něž patří možnost absolvovat je s vybranou postavou z nabídnutého ansámblu hrdinů, přičemž ve výběru pochopitelně nechybí ani samotný Solid Snake (a Raiden si na oplátku zase může "střihnout" tanker:o) či Ninja.

Obrovská spousta obrázků ze Star Trek: Elite Force II
Poměrně nedávno jsme vás informovali o tom, že firma Activision připravuje druhý díl 3D akce Star Trek: Elite Force. Ve hře se bude opět vše točit okolo Alexe Munroa a jeho Hazard Teamu, se kterým bude plnit náročné úkoly. Osvědčený Quake III engine nabídne kromě interiérů i lokace pod otevřeným nebem. Počítá se také s misemi ve stavu beztíže a těšit se můžeme i na některé nové rasy. Star Trek: Elite Force II bude opět klást velký důraz na multiplayer, takže si budete moci vyzkoušet módy jako Holomatch, Capture the Flag či Team Holomatch, ve hře se objeví i několik nových zbraní, jako například klingonský Bat´Leth. Abyste si mohli udělat představu o tom, jak bude hra vypadat, mrkněte se na velký balík nových obrázků uložených v naší galerii screenshotů.

Star Trek Elite Force II - screeny Star Trek Elite Force II - screeny Star Trek Elite Force II - screeny

Rallisport Challenge i na PC
Microsoft chystá již v prvním pololetí tohoto roku vypustit očekávanou hru Rallisport Challenge pro svou platformu Xbox, jíž připravuje firma Digital Illusion. Nyní Microsoft zveřejnil screenshoty a video i z připravované PC verze, která je zatím ve fázi alpha. Tato nové rallye nabídne 25 vozů známých značek (Mitsubishi, Lancia, Audi či některé zakázané modely skupiny "B" z osmdesátých let). Jelikož tato hra jistě bude zajímat všechny automobilové fandy, pokusíme se vám na E3 zjistit o tomto titulu další detaily.

Rallisport Challenge - screeny Rallisport Challenge - screeny Rallisport Challenge - screeny

Steel Batallion - simulátor mechů se speciálním ovladačem
Capcom oznámil nový simulátor mechů pro Xbox, jménem Steel Batallion. Jeho hlavní zajímavostí je, že bude prodáván se zcela speciálním ovladačem, který by měl přinést dokonalou iluzi toho, že právě sedíte v kokpitu ocelového monstra a probíjíte se nepřáteli. Ovladač bude mít údajně přes 40 tlačítek a svůj "Vertical Tank" s ním budete moci ovládat podle libosti. Jsme skutečně zvědaví. Hra bude obsahovat 12 levelů naplněných akcí a samozřejmě spoustu zbraní. Toto všechno v zimě tohoto roku.

Steel Batallion Steel Batallion Steel Batallion

Exkluzivní první screenshoty z UFO: Aftermath
Chcete vidět co jste ještě neviděli a pokud jste dost rychlí, tak ani nikdo na světě? V tom případě se mrkněte na úplně první screenshoty natípané z hraní pokračování ufounské strategické série UFO: Aftermath, na němž pracují čeští vývojáři z Altar Interactive. Hra bude vycházet z podobného principu jako legendární UFO: Enemy Unknown a jeho následovníci, takže bude kombinovat globální celoplanetární strategii s taktickými misemi, ve kterých budete ovládat skupinku elitních vojáků. Na tuto taktickou část bude kladen hlavní důraz a náplň jednotlivých misí bude spočívat hlavně v průzkumu sestřelených strojů, zjišťování mimozemských aktivit či obraně nějakého území. Pokud se o tomto připravovaném titulu chcete dozvědět více, máte možnost v našem obsáhlém preview.

UFO: Aftermath - screenshoty UFO: Aftermath - screenshoty UFO: Aftermath - screenshoty

Nové obrázky z Legend of Zelda
Ohledně dalšího Linkova dobrodružství jsme již na našich stránkách něco málo řádek napsali, nyní spolu s novými screenshoty přinášíme další info, týkající se tentokráte příběhového scénáře. Jako Link budete muset zachránit svou sestru, přičemž jak vyplývá z obrázků, vedle obvyklého putování po souši (a zde očekávané podpory od vašeho věrného oře) se dočkáte také plavby na člunu!

Legend of Zelda Legend of Zelda Legend of Zelda

Autor:
Nejčtenější

Cook, Serve, Delicious! 2!!
Ukažte Pohlreichovi, kdo je tady šéf. Recenze Cook, Serve, Delicious 2

Gastronomie už pomalu proniká i do her. Druhý díl originální akční hry Cook, Serve, Delicious! 2!! je tak povedený, že pobaví i toho, koho vařit vůbec nebaví.  celý článek

Legacy of Kain
Bude nová hra ze série Legacy of Kain? Vývojáři něco naznačují

Majitelé práv na dlouho opuštěnou značku Legacy of Kain začali na sociální síti sdílet obrázky upíra Raziela. Mohlo by to znamenat nový díl?  celý článek

Watch Dogs
KOMENTÁŘ: Herní kauzy a pseudokauzy. Čemu věřit?

Pokud pravidelně sledujete dění na herní scéně, jistě vám nebude dělat problém vybavit si nějaký prohřešek, trapas, nebo prostě „fail“, kterého se vůči...  celý článek

Huang Wenbin při návštěvě fotbalového klubu Runcorn Linnets.
Fanoušek cestoval přes půl světa, aby poznal oblíbený tým z fotbalové hry

Čínský fanoušek cestoval více než 10 tisíc kilometrů ze své domoviny, aby mohl navštívit klub hrající až devátou nejvyšší fotbalovou ligu v Británii.  celý článek

Star Wars Battlefront II
Příběh nového Star Wars Battlefront 2 prý zvládnete za pět hodin

Kampaň pro jednoho hráče bude sice intenzivní, ale také velice krátká. Podle producenta hry Davida Robillarda její dohrání zabere něco mezi pěti až sedmi...  celý článek

Další z rubriky

Oficiálně neoznámená StarWars hra od Visceral Games
Herní Star Wars v potížích. Electronic Arts zavřeli studio Visceral

Autoři Dead Space už žádnou hru pod značkou Visceral Games nevytvoří. Slibovaná příběhová hra ze světa Star Wars, na které studio poslední roky pracovalo, bude...  celý článek

Legacy of Kain
Bude nová hra ze série Legacy of Kain? Vývojáři něco naznačují

Majitelé práv na dlouho opuštěnou značku Legacy of Kain začali na sociální síti sdílet obrázky upíra Raziela. Mohlo by to znamenat nový díl?  celý článek

Porsche v Gran Turismo Sport
Unikátní edice Gran Turisma s opravdovým autem se už prodala

Jediný kus sběratelské edice závodního Gran Turisma, která mimo jiné obsahovala i skutečné závodní auto, se prodal vskutku rychle. A to navzdory ceně...  celý článek

Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?
Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?

Tragický případ z minulého týdne nejspíš pohne českými zákony o pěstounské péči.

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.