Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

E3: Mortal Kombat: Deadly Alliance

  12:00aktualizováno  2. června 12:45
Jestliže máte rádi žánr bojovek, možná vás zaujme další představení už poněkud stagnující série Mortal Kombat, která se jednak objeví na všech next-gen videoherních systémech, druhak bude kompletně ve 3D a do třetice všeho dobrého vypadá opravdu povedeně i co se týče hratelnosti!

Mortal Kombat: Deadly Alliance

Ke konzolovým břehům se pomalu blíží vůbec první Mortal Kombat, který bude vydaný toliko pro videoherní systémy. Ostatně Midway již před časem deklaroval svoje rozhodnutí definitivně skončit na coin-opech a věnovat veškeré úsilí právě konzolím (kterým, jak všichni dobře víme, patří budoucnost:o). Série Mortal Kombat má na svém kontě velký počet inkarnací, z nichž o tu doposud poslední se svorně podělili PSX a N64 (handheldy v to nepočítám). Nyní se tedy znovu ocitáme ve světě, v němž svádějí nekonečný souboj dobro a zlo - příběh se tentokráte točí okolo aliance, jíž uzavřeli čarodějové Shang Tsung a Quan Chi.

Tady stojí za připomenutí, že podle řady Mortal Kombat se natočily dva kvalitativně rozporuplné filmy a též seriál. Všechny nabízely jako hlavního antagonistu vládce Temnoty (resp. Outworldu) Shao Kahna, který si chtěl podrobit Zemi. Klíčem pro jeho vstup na toto svobodné území je právě turnaj Mortal Kombat – pokud totiž vybraný bojovník Outworldu vyhraje desetkrát po sobě v tomto ultimátním klání těch nejlepších mezi nejlepšími, má Shao Kahn cestu volnou. Doposud se tomu tak nestalo a to díky nezměrnému hrdinství a bojovému umění šaolinských mnichů Kung Laoa a poté jeho nástupce Liu Kanga!

Mortal Kombat: Deadly Alliance

Nicméně, protože se v historii Mortal Kombat nikomu nepodařilo získat kontrolu nad turnajem a zajistit si tak nesmrtelnost, spojili se mocní čarodějové Shang Tsung a Quan Chi v úsilí dosáhnout tohoto cíle společně! Tato aliance zla se pokusí zničit všechny smrtelníky a představuje tak v tuto chvíli pro Zemi největší hrozbu. Kdo povstane na její záchranu tentokráte? Komu bude moudrý Rayden, bůh hromů, radit?

Výčet bojovníků v Mortal Kombat: Deadly Alliance má přesahovat dvě desítky povětšinou známých postav, přičemž na E3 bylo představeno toliko osm charakterů. Očekávejte jména jako Scorpion, Sub-Zero, Rayden, Jax (ten bojuje s párem mečů), Sonya, Kitana, Reptile, Cyrax, Shang Tsung, Quan Chi - jeden z nových charakterů, mezi něž se může zařadit i vampirický Malvado, démonická kreatura Moloch, Li Mei - ženská obdoba Sub-Zera, Blind Kenshi či Drahmin. Asi nemusím dvakrát připomínat, že každá z postav má vlastní, povětšinou speciální ataky (řeč je také o magii), přičemž vybraný bijec disponuje dále třemi (!) unikátními bojovými styly (mezi nimiž se snadno přepíná pomocí jediného tlačítka), nechybí ani možnost využití rozličných zbraní, kdy každý takovýto destruktivní nástroj hněvu bude přidávat 10-15 nových pohybů! Nemluvě o skutečnosti, že výpady těmito zbraněmi vypadají opravdu impresivně a díky světelným efektům připomínají kultovní bojovku pro Dreamcast.

Mortal Kombat: Deadly Alliance

Na druhou stranu a přese všechno vyřčené si nelze nepovšimnout určitého arkádového zaměření hry, neboť tvůrci možná cíleně opominuli alternativy blokování výpadů a counter ataků. Zase se však dočkáte oblíbených fatalit a brutalit, a že se červenou barvou nebude příliš šetřit potvrzovali autoři na právě skončené E3, kde při jakémkoliv úderu v ringu krev stříkala doslova proudem. Vedle tohoto poněkud laciného prvku se máme dočkat i takových vychytávek jako je potrhané oblečení, škrábance na těle či krvácení. Také bude nutno počítat s jistou interaktivitou jednotlivých arén, kde se totiž objevují třebas lávová pole či kyselinové nádrže, jež mohou způsobit hodně nepříjemná zranění bojovníkům na scéně, čemuž je nutno přizpůsobit taktiku boje.

Jak to tedy shrnout. Mortal Kombat: Deadly Alliance vypadá jako překvapivě dobře odvedená práce, jíž se koncem roku dočkají majitelé všech videoherních přístrojů, takže je před námi další – na první pohled – vydařená bojovka, která ve svém žánru nabízí možnou alternativu k Tekkenovi, Virtua Fighterovi či druhému dílu Soul Calibura! A pakliže chcete vidět další screenshoty, zkuste nahlédnout do naší .

Mortal Kombat: Deadly Alliance Mortal Kombat: Deadly Alliance
Mortal Kombat: Deadly Alliance Mortal Kombat: Deadly Alliance

Autor:Nejčtenější

Více než hra. Fanoušci vesmírné simulace si staví vlastní ovladače

Neoficiální ovladač pro hru Kerbal Space Program

V počítačové hře Kerbal Space Program si můžete vytvořit a spravovat svůj vesmírný program, stavět kosmické rakety a...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Stahujte zdarma závody F1 2015 na PC, čas máte do soboty

F1 2015

V časově omezené akci můžete prostřednictvím obchodu Humble Store získat zdarma F1 2015 na PC.

Práce snů? Streamer Ninja si hraním vydělává půl milionu dolarů měsíčně

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Američan Tyler Blevins si díky hraní oblíbené počítačové hry Fortnite vydělal miliony dolarů. A jeho fanouškovská...

Hrajeme Drake of the 99 Dragons, jednu z nejhorších her všech dob

Drake of the 99 Dragons

Drake of the 99 Dragons je mizerná akční hra z roku 2003, která se může pyšnit členstvím v elitním seznamu nejhůře...

Další z rubriky

Hrajeme Drake of the 99 Dragons, jednu z nejhorších her všech dob

Drake of the 99 Dragons

Drake of the 99 Dragons je mizerná akční hra z roku 2003, která se může pyšnit členstvím v elitním seznamu nejhůře...

VIDEO: Jak vypadá Metro Exodus s novou vykreslovací technologií Nvidia RTX

Metro Exodus

Nvidia tento týden představila na Game Developers Conference v San Francisku technologii ray-tracing (sledování...

Streamer Pavel „Herdyn“ Mikeš má na Twitchi týdenní zákaz za slovo negr

Pavel "Herdyn" Mikeš

Pavel Mikeš, bývalý profesionální hráč League of Legends, aktuálně komentátor a herní streamer, kterého fandové znají...Najdete na iDNES.cz